Isus ponovo dolazi
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 38
  1. #1

    Isus ponovo dolazi

    I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom.
    (Matej 24-30)

    Prilikom svog drugog dolaska Isus će doći kao Car i Sudija. Jedna od upotrebljenih reči u Novom zavetu da bi se opisao kojom se opisuje Hristov ponovni dolazak je "epiphaneia" ili "bogojavljanje". To znači: kada Hrist dođe, videćemo ga. Druga reč je "apokalipsus" koja znači "razotkrivanje" ili "dizanje zavese". Kada se Hristos vrati, ne samo da će ga ljudi videti, nego će gledati i svu silu i slavu Božiju prisutnu na Njemu i u Njemu.

    Dan Njegovog povratka je siguran! On dolazi ponovo! Ne znamo tačno kada, ali možemo videti neke znakove koji govore da je Njegov drugi dolazak veoma blizu... Sasvim sigurno, danas je mnogo bliže nego onda kad je Isus o tome govorio, i kada su apostoli o tome pisali.

    Pojaviće se samozvane lažne Mesije (Matej 24:5). Ljudi će dolaziti u ime Boga i tvrdiće da su upravo oni ti koji imaju sve odgovore, rešenja ili okrivenja. Kuda god se danas okrenemo, vidimo toliko okultnih stvari. A stalno se pojavljuju novi kultovi, sekte ili "religije", čije vođe se predstavljaju kao božji poslanici.

    Nestanak ljubavi (Matej 24:12). Najveća potreba koju svet danas oseća je potreba za ljubavlju. Ljudi su otuđeni i usamljeni. U crkvama se propoveda o ljubavi, ali je u njima nema. Ljudi su željni samilosti i razumevanja, ali sve to ne nalaze tamo gde bi trebalo da nađu. Zbog premalo ljubavi - nespremnosti da se oprosti i primi oproštenje brakovi se raspadaju, a deca se okreću protiv roditelja.

    Pojava gladi i bolesti (Matej 24:7). U ovo moderno doba svedoci smo najgorih gladi u istoriji sveta. Pogledamo na naše male ekrane i vidimo izgladnelu decu. Znamo da na hiljade i hiljade ljudi svake godine umire od gladi. Uprkos velikom napretku u modernoj medicini, svetom haraju bolesti i epidemije.

    Ljudi će početi da žive kao u Nojevo vreme (Matej 24:37-39). Kako su ljudi živeli u Nojevo vreme? Živeli su jako nemoralnim životima. Razmenjivali su žene između sebe, muškarci su imali odnose sa muškarcima, žene sa ženama. Činili su stvari slične onima o kojima danas čitamo u novinama, gledamo u svom okruženju ili na malim ekranima. Živeli su samo da bi zadovoljili svoja putena čula, koja su tražila sve veće i veće perverzije. Lako i nemilosrdno su uzimali živote jedni drugima…

    Raširiće se bezakonje (Matej 24:12). Nikada se više nije pričalo o zaštiti ljudskih prava a istovremeno nikad se nisu kao danas bezočnije gazila ljudska prava i pravda. Ovo se dešava na svim nivoima, počevši od institucije Ujedinjenih nacija, međunarodnih sudova, trgovine i politike. Izreka, "cilj opravdava sredstvo", je postala glavna životna filozofija moćnika.

    Naveštanje Evanđelja po celom svetu (Matej 24:14). Svedoci smo da se Evanđelje putem radija, televizije, interneta, i velikog broja misionara po prvi put u istoriji propoveda širom sveta. Praktično je stiglo svuda, u svaki deo sveta, među svaki narod.

    Isus je već jednom bio ovde, ostavio je više nego vidljive tragove. Na Njemu su se ispunila proroštva data pre više vekova. Njegovo učenje je u svakom pogledu istinito, jer je delotvorno. Njegova smrt, vaskrsnuće i vaznesenje su potpuno verodostojni. Dakle, ako je On sam rekao da će ponovo doći, onda On ne može slagati!

    Kulminacija zlih vremena će biti pred sam Isusov dolazak i Biblija ovo vreme naziva "sedam godina velikih nevolja".

    Apostol Pavle je, u svom pismu Timoteju (67. godine), to predvideo i ovako opisao->

    "A ovo znaj, da će u poslednje dane nastati teška vremena. Ljudi će, naime, biti samoživi, srebroljubivi, hvalisavi, oholi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, bezbožni, bez ljubavi, nepomirljivi, opadači, neuzdržljivi, surovi, bez ljubavi prema dobru, izdajnici, naprasiti, naduveni, koji više vole slasti nego Boga, koji imaju obličje pobožnosti, ali su se odrekli njene sile..."
    (2. Tim. 3:1-5)

  2. #2

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    U ako je kao car i sudija onda je on vec bio po drugi put ovde pre 700-800 godina. Mozda ce 103 put kad dodje biti nesto nalik Politicarma kod nas

  3. #3

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Pre nego što je razapet Isus je rekao Pilatu->

    "Moje carstvo nije od ovoga sveta; kad bi moje carstvo bilo od ovoga sveta, moji vojnici bi se borili da ne budem predan Judejima; ovako moje carstvo nije odavde." (Jovan 18,36)

    A kada je Njegov učenik Petar pokušao da spreči vojnike da ga uhvate, Isus mu je rekao->

    "Vrati svoj mač na njegovo mesto; jer svi koji se maše za mač od mača će poginuti." (Matej 26,52)

    To je Hristova jedinstvenost, osnivanje carstva svojom a ne tuđom krvlju! Za razliku od svih "velikih" careva i osvajaća kroz istoriju...

  4. #4

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Još si, svaki dan, medju nama. I bićeš medju nama neprestano. Živiš medju nama, uz nas, na zemlji koja je tvoja i naša, na ovoj zemlji na kojoj si bio dete medju decom i mučenik pogubljen medju Razbojnicima. Živiš sa živima, na zemlji onih koji žive, koja ti se dopadala i koju si voleo, živiš životom koji nije čovečiji na čovečjoj zemlji…
    Ali sada je došlo vreme da se opet javiš svima nama i da ovome naraštaju dadeš jasan i nepobitan znak. Ti vidiš, Isuse, našu nevolju. Ti vidiš do koga je stupnja došla naša nevolja. Ti moraš znati koliko smo užasno bedni, koliko smo očajni, koliko smo strahovito nisko pali. Ti znaš koliko nam je nužna tvoja pomoć, koliko nam je potreban tvoj povratak.

    Vrati se, ma i za kratko vreme! dodji odmah i otidji odmah. Samo se pojavi. Reci jednu jedinu reč kada stigneš, jednu jedinu reč kada podješ. Otvori nebo, rasvetli munjom sa njega noć i tamu koja je zemlju obvila, daj samo koji časak svoje večnosti, koju reč iz celoga svog ćutanja. Potreban si nam ti, jedino ti, ti i niko drugi. Jedino ti, koji nas voliš, možeš prema svima nama osećati ono sažaljenje što ga svaki od nas oseća prema sebi samome. Ti samo možeš osećati koliko si silno, koliko si neizmerno potreban u ovome svetu, u ovo vreme! Niko drugi, niko od svih što žive, niko od onih što spavaju u blatu svoje slave, ne može dati nama, prosjacima, u našoj nevolji, u našoj bedi, u bedi naše duše, ono, dobro koje bi nas spaslo. Ti si potreban svima, čak i onima što te ne znaju, i tima što ne znaju još više nego onima što znaju.

    Gladan zamišlja da mu treba hleba, a gladan je tebe. Ožedneli misli da bi pio vode, a žedan je tebe. Bolesni zavarava sebe samoga da žudi za zdravljem, a njegova bolest dolazi otuda što tebe nema kraj njega. Ko traži lepote u svetu traži, i ne zapažajući to, tebe koji si savršena lepota. Ko u svojim mislima prati istinu, čezne, i ne hoteći, za tobom koji si jedina istina koju vredi poznati. A ko teži za mirom, traži tebe, jedini mir u kojemu mogu naći spokojstva i srca najnemirnijih. Svi ti prizivaju tebe i ne znajući da te prizivaju, i njihov krik je neizrečno bolniji od našega.

    Ne tražimo mi da nam dodješ u slavi nebeskoj, ni u sjaju u kome si se preobrazio na Gori, ni uz zvuke anđeoskih truba. Ti znaš koliko je smernosti u našem vapaju! Mi hoćemo samo tebe, tvoju osobu, tvoje jadno probodeno i izranjavljeno telo, tebe u tvojoj sirotinjskoj radničkoj košulji… hoćemo da vidimo one oči koje prodiru u grudi i u srce, koje isceljuju kada gnevno gledaju i rane nanose kada nežnost izražavaju. I hoćemo da čujemo tvoj glas koji zastrašava demone, mada je prijatan, i očarava decu, mada grmi…
    Ti znaš koliko su silno potrebni, upravo u ovo vreme, tvoj pogled i tvoja reč. Ti to dobro znaš da jedan tvoj pogled može da preokrene i izmeni naše duše, da tvoj glas može da nas izvuče iz djubreta naše beskrajne bede. Ti znaš bolje od nas, kudikamo bolje od nas, da je tvoje prisustvo neophodno potrebno u ovome veku koji tebe ne poznaje. Došao si, prvi put, da spasavaš. Rodio si se da spasavaš! Govorio si radi toga da spasavaš. Pristao si da te raspnu da bi spasavao, tvoj zanat, tvoj rad, tvoj zadatak, tvoj život samo su spasavanje…
    A nama je potrebno danas, u ove sive, zle dane, u ove godine prepune užasa i bola, nama je potrebno, neizrečno potrebno da budemo spaseni!

    Da si ti kakav zavidljivi i gnevni Bog, Bog koji drži pizmu, Bog koji se sveti, Bog koji je jedino pravičan, ti ne bi uslišio našu molitvu.
    Jer sve ono što su ljudi mogli da ti zla učine, i posle tvoje smrti, i to posle smrti više nego za života, ti ljudi su ti učinili! Svi mi, pa i sam ja koji ti ovo govorim zajedno s drugima, učinili smo! Milioni Juda ljubili su te, pošto su te prodali, i to ne za trideset srebrnika samo, niti pak jedanput samo! Legioni fariseja, povorke Kajafa osudjivale su te kao zlikovca, koji je zaslužio da bude pogubljen. I milionima puta razapinjali su te u mislima i željama. Večni ološ odvratnih nadmenjaka obasipao ti je lice pljuvačkom i šamarima, a ulizice, čankolizi, panduri, skutonoše, sluge onih što u rukama imaju novac i vlast, šibali su te po leđima i trnje zabadali u tvoje čelo! I hiljade Pilata, odevenih u crne i šarene haljine, tek što bi izišli iz kupatila, namirisani, lepo izbrijani i očešljani, predavali su te hiljadama puta tvojim dželatima, pošto te oglase za nevinog! I bezbrojna usta, iz kojih bazdi vinska kiselina, tražile su bezbrojno puta da se u slobodu puste buntovni lopovi, dokazani zlikovci, poznate ubice, kako bi ti bezbrojno puta bio odvlačen na Golgotu i prikivan za grede železnim klinovima, koje je kovao strah i ukucavala mržnja!
    Ali ti si praštao sve i uvek.

    Ti, koji si bio među nama, znaš kako izgleda dno naše proklete duše. Mi smo samo krpe i izrodi, prolazno i trošno lišće, sopstveni dželati, pobačene nakaze koje se valjaju u svom zlu, kao što se odojče valja u svojim umokrenim pelenama, pijanica u svojim bljuvotinama, zaklani u svojoj krvi, gubavac u svome gnoju. Odgurnuli smo te od sebe, zato što si bio isuviše čist za nas… osudili smo te na smrt, zato što si tih dana rekao: "Bio sam među ljudima I telom im se pokazao; i zatekao sam ih pijane i nikoga među njima ne beše žedna; i duša moja pati zbog sinova čovečjih zato što su slepi u srcu svome".

    Ali, sada je došlo vreme u koje su ljudi pijaniji nego što su bili ikada, a u isto mah i žedniji nego ikada. Ni u jednom veku kao u ovom nije čovečanstvo bilo ovoliko strahovito žedno kakvog natprirodnog spasenja. Nikada, koliko se sećamo, niskost nije bila ovako niska, beda ovako bedna. Zemlja je pakao koji sunce još pristaje da osvetljava. Ljudi su se do ušiju zaglibili u blatu od pogani pomešane sa suzama, iz koje se oni, ovde-onde, obesni i podivljali, izvlače i, nadajući se da će se oprati, uskaču u reke vrele krvi…

    Životinjska ljubav svakoga čoveka prema sebi samom, svake kaste prema sebi samoj, svakoga naroda prema sebi samom, još je sleplja i silnija otkako je, posle ovih godina, mržnja zemlju pokrila ognjem, dimom, grobovima i kosturima.
    Žudnja za izobiljem donese oskudicu u potrebnom, težnja za uživanjem uvećanje patnji, ludovanje za slobodom najveće sputavanje. Za ovo nekoliko poslednjih godina čovečji rod, koji je već treslo na stotine groznica, poludeo je sasvim.
    Na sve strane buran haos, metež bez svrhe, miljenje i gamizanje buba i crvi što truju zagušljivi vazduh. Ludi, strahovito opijeni svima strastima, da bi ih zadovoljili radeći o glavi svojoj braći, traže na sve moguće načine smrt. Začini koji čoveka draže i ushićuju, uživanja koja ga ubijaju a ne zasićavaju, alkohol, kocka, kose s dana u dan hiljade onih koji su preživeli obavezno desetkovanje.

    Ko ima malo, hoće mnogo. Ko ima mnogo, hoće više, ko je dobio više, hoće sve. Naviknuti na proćerdavanje godina, kada se nije radilo ništa a trošilo se sve i sva, trezveni su se prometnuli u proždrljive, čedni u pohotljive, pošteni u lopove, nepodmitljivi u potkupljive. Pod imenom trgovine vrši se zelenaštvo i pljačka, pod firmom industrije gusarenje nekolicine na štetu mnogih. Utajivači i globadžije čuvari su državnog novca, i guljenje kože s narodnih leđa pravilo je za sve oligarhije. Lopovi što dele pravdu, u ovom vremenu kada kradu svi izreda, ne štede ni lopove. Bestidnost bogatih ulila je u glave sviju i svakoga da na ovoj zemlji, koja se najzad oslobodila neba, vredi samo zlato i ono što se može kupiti za zlato. U ovoj zaraznoj baruštini svaka vera gine i nestaje je…
    Stara porodica raspada se, brak je podriven preljubom i bigamijom, radjanje dece mnogi smatraju kao prokletstvo i onemogućavaju ga svakojakim veštačkim pobačajima, vanbračni odnosi premašili su zakonitu supružansku ljubav. Plutokratija i Demagogija, sestre po duhu i ciljevima, otimlju se o upravu nad buntovnim hordama. Ti znaš sve ovo, Hriste Isuse, i vidiš da se po drugi put navršilo vreme i da se ovaj bolesni, ovaj podivljali svet mora ili kazniti ognjenim daždem ili spasti tvojim zauzimanjem! Rekao si jednom: "Ako je ko sam, ja sam s njim. Pomakni kamen, i naći ćeš me; rascepi drvo, i u njemu sam".

    Ali da bismo te mogli naći ispod kamena i u drvetu, potrebno je da imamo volje da te tražimo, snage da te vidimo.
    A danas ljudi većinom neće i ne umeju da te potraže i nadju. Ako tvoju ruku ne osete nad svojim glavama i tvoj glas ne čuju u svojim srcima, oni će i dalje tražiti samo sebe, a ne mogući se naći, jer niko ne može biti svoj dokle ne bude tvoj…

    Mi te dakle molimo, Hriste, mi otpadnici, grešnici, mi koji smo se rodili u nevreme, mi koji te se još opominjemo i koji se trudimo da živimo s tobom, ali koji smo neprestano isuviše daleko od tebe, mi koji smo ostali poslednji, koji smo zalutali i bili na ivici ponora, mi očajnici, molimo te da se još jednom vratiš među ljude koji su te ubili, koji te i dalje ubijaju, i da nama, koji smo u tami, doneseš svetlost istinskog života!
    Sotonino Carstvo je sada u svom potpunom jeku, i spas što ga svi tražimo, potucajući se po mraku, može da se nadje samo u tvome Carstvu.

    I nama, bednicima, ostaje još jedna jedina nada, nada u tvoj povratak. Ako ne dođeš i ne probudiš jadnike koji spavaju u smrdljivom mutljagu svoga pakla, znak je da ti kazna za naše verolomstvo izgleda još kratka i blaga, i da nećeš da prestupiš svoje zakone! Neka bude tvoja volja sada i doveka, i na zemlji kao i na nebu!

    Ali mi, koji smo poslednji, čekamo te, čekaćemo te svaki dan, pri svem tom što te nismo dostojni. I sva ljubav što je još budemo imali u svojim opustošenim srcima biće tvoja, Raspeti, koji si bio mučen nas radi i koji sada mučiš nas svom silom svoje neizmenljive ljubavi…

  5. #5

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Od svih nebuloza napisanih u Bibliji, ovo je jedna od najvećih. Interesantno je da gotovo sve religije na Zemlji svoje vernike zamlaćuju čekanjem na dolazak (prvi, drugi ili kontinuirani) nekoga ko nikako da dođe. I ne znam šta bi otvorilo oči Božjim ovčicama i reklo im da niko ne dolazi, jer ne može da skine dva metra zemlje sa sanduka, jer su se on sam i sanduk odavno raspali, a da duh bez tela život ne nastavlja.

  6. #6

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Od svih nebuloza napisanih u Bibliji, ovo je jedna od najvećih..
    Tvoje pravo je da misliš kako hoćeš...ta sloboda ti je "odozgo" data!


    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    I ne znam šta bi otvorilo oči Božjim ovčicama i reklo im da niko ne dolazi, jer ne može da skine dva metra zemlje sa sanduka, jer su se on sam i sanduk odavno raspali, a da duh bez tela život ne nastavlja.
    Prvo, Hrist nije zakopan u zemlju i sa dva metera te iste zemlje zatrpan!! Nego je položen/sahranjen u specifičnu grobnicu kakve su tada jevreji koristili! A to je udubljenje u steni na čijem se ulazu stavljao kamen težak i po dve tone...

    Drugo, Hrist nije vaskrsao u duhu, nego u TELU! Dakle, ponovni SPOJ duha i tela! I kao takav se posle 40 dana vazneo k Bogu!

  7. #7

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ali mi, koji smo poslednji, čekamo te, čekaćemo te svaki dan, pri svem tom što te nismo dostojni. I sva ljubav što je još budemo imali u svojim opustošenim srcima biće tvoja, Raspeti, koji si bio mučen nas radi i koji sada mučiš nas svom silom svoje neizmenljive ljubavi
    samo ne verujem da je apostolima bilo na kraj pamete da bi morali cekati barem 2000 godina na njegov dolazak
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  8. #8

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    I tada će se pokazati znak Sina čovečijeg na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće Sina čovečijeg gde ide na oblacima nebeskim sa silom i slavom velikom.
    (Matej 24-30)

    Prilikom svog drugog dolaska Isus će doći kao Car i Sudija. Jedna od upotrebljenih reči u Novom zavetu da bi se opisao kojom se opisuje Hristov ponovni dolazak je "epiphaneia" ili "bogojavljanje". To znači: kada Hrist dođe, videćemo ga. Druga reč je "apokalipsus" koja znači "razotkrivanje" ili "dizanje zavese". Kada se Hristos vrati, ne samo da će ga ljudi videti, nego će gledati i svu silu i slavu Božiju prisutnu na Njemu i u Njemu.

    Dan Njegovog povratka je siguran! On dolazi ponovo! Ne znamo tačno kada, ali možemo videti neke znakove koji govore da je Njegov drugi dolazak veoma blizu... Sasvim sigurno, danas je mnogo bliže nego onda kad je Isus o tome govorio, i kada su apostoli o tome pisali.

    Pojaviće se samozvane lažne Mesije (Matej 24:5). Ljudi će dolaziti u ime Boga i tvrdiće da su upravo oni ti koji imaju sve odgovore, rešenja ili okrivenja. Kuda god se danas okrenemo, vidimo toliko okultnih stvari. A stalno se pojavljuju novi kultovi, sekte ili "religije", čije vođe se predstavljaju kao božji poslanici.

    Nestanak ljubavi (Matej 24:12). Najveća potreba koju svet danas oseća je potreba za ljubavlju. Ljudi su otuđeni i usamljeni. U crkvama se propoveda o ljubavi, ali je u njima nema. Ljudi su željni samilosti i razumevanja, ali sve to ne nalaze tamo gde bi trebalo da nađu. Zbog premalo ljubavi - nespremnosti da se oprosti i primi oproštenje brakovi se raspadaju, a deca se okreću protiv roditelja.

    Pojava gladi i bolesti (Matej 24:7). U ovo moderno doba svedoci smo najgorih gladi u istoriji sveta. Pogledamo na naše male ekrane i vidimo izgladnelu decu. Znamo da na hiljade i hiljade ljudi svake godine umire od gladi. Uprkos velikom napretku u modernoj medicini, svetom haraju bolesti i epidemije.

    Ljudi će početi da žive kao u Nojevo vreme (Matej 24:37-39). Kako su ljudi živeli u Nojevo vreme? Živeli su jako nemoralnim životima. Razmenjivali su žene između sebe, muškarci su imali odnose sa muškarcima, žene sa ženama. Činili su stvari slične onima o kojima danas čitamo u novinama, gledamo u svom okruženju ili na malim ekranima. Živeli su samo da bi zadovoljili svoja putena čula, koja su tražila sve veće i veće perverzije. Lako i nemilosrdno su uzimali živote jedni drugima

    Raširiće se bezakonje (Matej 24:12). Nikada se više nije pričalo o zaštiti ljudskih prava a istovremeno nikad se nisu kao danas bezočnije gazila ljudska prava i pravda. Ovo se dešava na svim nivoima, počevši od institucije Ujedinjenih nacija, međunarodnih sudova, trgovine i politike. Izreka, "cilj opravdava sredstvo", je postala glavna životna filozofija moćnika.

    Naveštanje Evanđelja po celom svetu (Matej 24:14). Svedoci smo da se Evanđelje putem radija, televizije, interneta, i velikog broja misionara po prvi put u istoriji propoveda širom sveta. Praktično je stiglo svuda, u svaki deo sveta, među svaki narod.

    Isus je već jednom bio ovde, ostavio je više nego vidljive tragove. Na Njemu su se ispunila proroštva data pre više vekova. Njegovo učenje je u svakom pogledu istinito, jer je delotvorno. Njegova smrt, vaskrsnuće i vaznesenje su potpuno verodostojni. Dakle, ako je On sam rekao da će ponovo doći, onda On ne može slagati!

    Kulminacija zlih vremena će biti pred sam Isusov dolazak i Biblija ovo vreme naziva "sedam godina velikih nevolja".

    Apostol Pavle je, u svom pismu Timoteju (67. godine), to predvideo i ovako opisao->

    "A ovo znaj, da će u poslednje dane nastati teška vremena. Ljudi će, naime, biti samoživi, srebroljubivi, hvalisavi, oholi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, bezbožni, bez ljubavi, nepomirljivi, opadači, neuzdržljivi, surovi, bez ljubavi prema dobru, izdajnici, naprasiti, naduveni, koji više vole slasti nego Boga, koji imaju obličje pobožnosti, ali su se odrekli njene sile..."
    (2. Tim. 3:1-5)
    Pozdravljam te!

    Parusija, grčka reč označava prisustvo. Dakle Isus je već tu, prisutan od vremena od kad je ustoličen kao Kralj Božjeg kraljevstva, 1914. godine i lično nadgleda i vodi Božju organizaciju, propovedničku delatnost koja se vidljivo odvija u više od 236 zemalja sveta (Matej 24:14 i 28:19,20). Njegov simboličan dolazak će biti egzkucija ovog sistema stvari, sotonskog sistema i tada će za mnoge biti kasno. Luka kaže "mnogi će umirati od straha od prizora koji budu ugledali".

    Tako da je "čekanje ponovnog dolaska Isusa Hrista" čekanje egzekucije. Isus je odavno tu i veoma aktivno rukovodi aktivnosti na zemlji.


  9. #9

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    "dolazak" bi trebao da bude negde oko 2154... koliko se secam...

    ali čini mi se da nema nameru da se "vrati"... pročitajte "marks u sohou"...
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  10. #10

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    "dolazak" bi trebao da bude negde oko 2154... koliko se secam...

    ali čini mi se da nema nameru da se "vrati"... pročitajte "marks u sohou"...
    Pozdravljam Nevidljivi!

    Obrati pažnju na reči iz Mateja 24:36"A o onom danu i času niko ne zna, ni anđeli nebeski, nego samo Otac".


  11. #11

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Dakle Isus je već tu, prisutan od vremena od kad je ustoličen kao Kralj Božjeg kraljevstva...
    Hrist je prisutan u duhu! Jer je i Bog sveprisutan u duhu, a Hrist je Bog.
    Dakle, očekuje se Njegov ponovni dolazak u telu!


    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    1914. godine i lično nadgleda i vodi Božju organizaciju
    Kakva 1914. godina?

  12. #12

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Hrist je prisutan u duhu! Jer je i Bog sveprisutan u duhu, a Hrist je Bog.
    Ko je onda Otac a ko je Sin, koji je prvorođeni i ko ga je stvorio?

    Dakle, očekuje se Njegov ponovni dolazak u telu
    !

    Nema razloga da Isus ponovo dođe u telu jer je kao savršen čovek platio cenu koja je bila ekvivalent Adamovom savršenom životu i izvršio ulogu zbog koje je poslat na zemlju. Jovan 14:19 nam potvrđuje to rečima:"Još malo i svet me neće više videti, a vi ćete me videti, i živećete zato što ja živim." Isus jasno naglašava da ga svet više neće videti!
    Dela apost. 1:11:"Oni rekoše: ljudi Galilejci, što stojite i gledate na nebo? Ovaj Isus, koji je od vas vaznet na nebo, doći će na isti način kako ste ga videli da odlazi na nebo". Zatim 1.Timoteju 6:14-16, Jevrejima 1:3 i mnogi drugi. Citiraću još Danila 7:13 i 14:"Videh u utvarama noćnim, i gle, kao Sin čovečiji iđaše sa oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred Njim.

    Oblaci pretstavljaju nevidljivost.

    14 I dade Mu se vlast i slava i carstvo da Mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je Njegova vlast večna, koja neće proći, i carstvo se Njegovo neće rasuti.

    Danilo je u viziji video Isusa Hrista, budućeg Kralja Božje vladavine-Božjeg kraljevstva i kao takav Isus je moćno duhovno besmrtno stvorenje. Dakle nema smisla niti svrhe a još manje razloga da se Isus ponovo vrati u telu!


    Kakva 1914. godina?
    O tome ćemo drugom prilikom!


  13. #13

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Kakva 1914. godina?
    O tome ćemo drugom prilikom!

    Ah da, stupid mi
    Ti si pripadnik sekte "Društvo Kule stražare" ili poznatije kao-> Jehovini svedoci!

    ako...ako ....

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Ko je onda Otac a ko je Sin, koji je prvorođeni i ko ga je stvorio?
    Odgovor je vrlo jednostavan, a dao ga je Jovan gl.10 gde Isus kaže->

    29. Moj Otac - koji mi dade - veći je od svih, i niko ne može da otima iz ruke moga Oca.
    30. Ja i Otac jedno smo.

    37. Ako ne činim dela svoga Oca, ne verujete mi.
    38. A ako ih činim, verujte delima, ako meni ne verujete, da saznate i poznajete da je Otac u meni i ja u Ocu.

    Dalje, Jovan gl.14 gde Isus još otvorenije govori sledeće reči->

    5. Reče mu Toma: Gospode, ne znamo kuda ideš; I kako možemo da znamo taj put?
    6. Reče mu Isus: ja sam put i istina i život; niko ne dolazi k Ocu – sem kroz mene.
    7. Kada ste mene upoznali, upoznaćete i moga Oca. Već sada ga poznajete i videli ste ga.
    8. Reče mu Filip: Gospode, pokaži nam Oca i nama je dovoljno.

    I onda ide ključni Isusov odgovor->

    9. Reče mu Isus: Toliko vremena sam s vama i nisi me upoznao, Filipe? Ko je video mene, video je Oca; Kako onda govoriš: pokaži nam Oca?

    Dakle, Isus Hrist je otelovljeni Bog!
    Sam Bog "oblači" ljudsko telo i silazi medju ljude!
    Telo je rodjeno po zakonima radjanja, materijalne egzistencije, iz kojeg se razvija ličnost - Isus, i zato je-> Sin čovečiji.
    Duh Božiji je u tom telu i zato je -> Sin Božiji.

    Zbog toga Isus govori-> "Ja i Otac jedno smo!" I-> "Otac je u meni i ja u Ocu!" I-> "Ko je video mene, video je Oca!"... Ali mnogi ne razumeše....

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Nema razloga da Isus ponovo dođe u telu
    Kada bi to bilo tako kao što ti pričaš, onda bi to istovremeno značilo da Isus laže! A to je, znamo i ti i ja, nemoguće!

    Jer, preko Luke gl.21, Isus predskazuje i opisuje svoj drugi dolazak->


    25. I biće znaci u suncu i u mesecu i u zvezdama; i ljudima na zemlji tuga od smetnje i od huke morske i valova.
    26. Ljudi će umirati od straha i od čekanja onog što ide na zemlju; jer će se i sile nebeske pokrenuti.
    27. I tada će ugledati Sina čovečijeg gde ide na oblacima sa silom i slavom velikom.
    28. A kad se počne ovo zbivati, gledajte i podignite glave svoje; jer se približuje izbavljenje vaše.

    34. Ali se čuvajte da kako vaša srca ne otežaju žderanjem i pijanstvom i brigama ovog sveta, i da vam ovaj dan ne dođe iznenada.
    35. Jer će doći kao zamka na sve koji žive po svoj zemlji.

    Dakle, o tom danu i času niko ne zna do sam Bog!

    A vaše bla-bla priče o 1914-toj, i da je Isus tada sišao na zemlju su smešne i neosnovane, a sve u cilju da zavedu i ovo malo pravednika i poštovaoca istinske Hristove Reči, što osta na planeti.

    Jer, Isus sasvim jasno i otvoreno kaže kroz Matej gl.24->

    4. I odgovarajući Isus reče im: Čuvajte se da vas ko ne prevari.
    5. Jer će mnogi doći u ime moje govoreći: Ja sam Hristos. I mnoge će prevariti.
    6. Čućete ratove i glasove o ratovima. Gledajte da se ne uplašite; jer treba da to sve bude, ali nije još tada kraj.
    7. Jer će ustati narod na narod i carstvo na carstvo; i biće gladi i pomori, i zemlja će se tresti po svetu.
    8. A to je sve početak stradanja.

    11. I izići će mnogi lažni proroci i prevariće mnoge.
    12. I što će se bezakonje umnožiti, ohladneće ljubav mnogih.
    13. Ali koji pretrpi do kraja blago njemu.

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Danilo je u viziji video Isusa Hrista, budućeg Kralja Božje vladavine-Božjeg kraljevstva i kao takav Isus je moćno duhovno besmrtno stvorenje. Dakle nema smisla niti svrhe a još manje razloga da se Isus ponovo vrati u telu!
    Već sam ti objasnio uz pomoć citata iz Svetog Pisma da Isus nije nikakvo "duhovno besmrtno stvorenje", već da je Isus Hrist sam Bog! Ličnost Isusa hrista je otelovljenje samog Boga – Stvoritelja!

    Kada je Isus posle raspeća vaskrsao, Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice učenika, nije verovao ((baš kao i vi Jehovini svedoci)) da je isus vaskrsao iz mrtvih u telu!

    Ovako kaže Jovan gl.20 ->

    24. A Toma, koji se zove Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne beše onde sa njima kad dođe Isus.
    25. A drugi mu učenici govorahu: Videsmo Gospoda. A on im reče: Dok ne vidim na rukama Njegovim rana od klina, i ne metnem prsta svog u rane od klina, i ne metnem ruke svoje u rebra Njegova, neću verovati.
    26. I posle osam dana opet behu učenici Njegovi unutra, i Toma s njima. Dođe Isus kad behu vrata zatvorena, i stade među njima i reče: Mir vam.
    27. Potom reče Tomi: Pruži prst svoj amo i vidi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi neveran nego veran.
    28. I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj.

    29. Isus mu reče: Pošto me vide verovao si; blago onima koji ne videše i verovaše.

    Poruku je izmenio ser_gogsy, 17.12.2009 u 05:55 Razlog: slovo

  14. #14

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ah da, stupid mi
    Ti si pripadnik sekte "Društvo Kule stražare" ili poznatije kao-> Jehovini svedoci!
    Pozdrav prijatelju!

    Nebitno je ko sam i sta sam. Bitno je da li ispravno interpretiram Bozju Rec ili ne! Isus je rodjen kao Jevrejin. Isus bi govorio istinu i da je rodjen kao Eskim. Sam Isus je pripadao jednoj i jedinoj pravoj religiji koja praktikuje cisto obozavanje Stvoritelja i Boga. Danas, takodje postoji jedna i jedina prava religija koja nastavlja tradiciju prve i prave hriscanske skupstine koju je osnovao nas Gospod Isus Hrist. Na nama je odgovornost, licno na nama, da pronadjemo pravu religiju jer jedino pripadnici pravog obozavanja imaju podrsku naseg Stvoritelja.


    ako...ako ....



    Odgovor je vrlo jednostavan, a dao ga je Jovan gl.10 gde Isus kaže->

    29. Moj Otac - koji mi dade - veći je od svih, i niko ne može da otima iz ruke moga Oca.
    30. Ja i Otac jedno smo.

    37. Ako ne činim dela svoga Oca, ne verujete mi.
    38. A ako ih činim, verujte delima, ako meni ne verujete, da saznate i poznajete da je Otac u meni i ja u Ocu.

    Dalje, Jovan gl.14 gde Isus još otvorenije govori sledeće reči->

    5. Reče mu Toma: Gospode, ne znamo kuda ideš; I kako možemo da znamo taj put?
    6. Reče mu Isus: ja sam put i istina i život; niko ne dolazi k Ocu – sem kroz mene.
    7. Kada ste mene upoznali, upoznaćete i moga Oca. Već sada ga poznajete i videli ste ga.
    8. Reče mu Filip: Gospode, pokaži nam Oca i nama je dovoljno.

    I onda ide ključni Isusov odgovor->

    9. Reče mu Isus: Toliko vremena sam s vama i nisi me upoznao, Filipe? Ko je video mene, video je Oca; Kako onda govoriš: pokaži nam Oca?

    Dakle, Isus Hrist je otelovljeni Bog!
    Sam Bog "oblači" ljudsko telo i silazi medju ljude!
    Telo je rodjeno po zakonima radjanja, materijalne egzistencije, iz kojeg se razvija ličnost - Isus, i zato je-> Sin čovečiji.
    Duh Božiji je u tom telu i zato je -> Sin Božiji.

    Zbog toga Isus govori-> "Ja i Otac jedno smo!" I-> "Otac je u meni i ja u Ocu!" I-> "Ko je video mene, video je Oca!"... Ali mnogi ne razumeše....
    Ako je Bog i Stvoritelj (logicno je da samo njemu, Svemogucem Bogu pripada titula Stvoritelj jer on je jedini koji je sve stvorio pa i samog Isusa) pocetak svega onda i Isus, njegov Sin ima pocetak. Dakle, logicno je da Isus nije i ne moze da bude podjednake moci kao i sam Otac, Isus je u podredjenom polozaju i "ne moze nista da cini sam, vec cini ono sto je dobio od oca". Nije potrebno mnogo natezanja i rasprave o tome da li je Isus jednak Bogu ili ne, jasno je i vidljivo iz Biblije. Neosporno je to da je Isus bozanske prirode ali ni slucajno jednak svom Ocu. Filipljanima 2:6 Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
    Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom Razmisli iskreno sta tebi govori ovo sto je boldovano i podvuceno!


    Problem je u nama samima, dakle jesmo li iskreni da prihvatimo istinu i jesmo li ponizni da prihvatimo istinu i jesmo li ponizni i spremni da ucimo! Dakle, stanje naseg srca je od presudne vaznosti za razumevanje istine iz Biblije!

    Isus Hrist je klljuc za razumevanje Bozje namere iz Biblije.


    Kada bi to bilo tako kao što ti pričaš, onda bi to istovremeno značilo da Isus laže! A to je, znamo i ti i ja, nemoguće!
    Mogu i ja isto tako da kazem:" Izgleda da Bog laze kad kaze da posle smrti dusa ne prezivljava jer besmrtnost duse postoji, ja sam licno video duha Elvisa Preslija, pricao sam s njim licem u lice!" Obojica znamo da Bog ne moze da laze!


    Jer, preko Luke gl.21, Isus predskazuje i opisuje svoj drugi dolazak->


    25. I biće znaci u suncu i u mesecu i u zvezdama; i ljudima na zemlji tuga od smetnje i od huke morske i valova.
    26. Ljudi će umirati od straha i od čekanja onog što ide na zemlju; jer će se i sile nebeske pokrenuti.
    27. I tada će ugledati Sina čovečijeg gde ide na oblacima sa silom i slavom velikom.
    28. A kad se počne ovo zbivati, gledajte i podignite glave svoje; jer se približuje izbavljenje vaše.

    34. Ali se čuvajte da kako vaša srca ne otežaju žderanjem i pijanstvom i brigama ovog sveta, i da vam ovaj dan ne dođe iznenada.
    35. Jer će doći kao zamka na sve koji žive po svoj zemlji.

    Dakle, o tom danu i času niko ne zna do sam Bog!

    A vaše bla-bla priče o 1914-toj, i da je Isus tada sišao na zemlju su smešne i neosnovane, a sve u cilju da zavedu i ovo malo pravednika i poštovaoca istinske Hristove Reči, što osta na planeti.

    Jer, Isus sasvim jasno i otvoreno kaže kroz Matej gl.24->

    4. I odgovarajući Isus reče im: Čuvajte se da vas ko ne prevari.
    5. Jer će mnogi doći u ime moje govoreći: Ja sam Hristos. I mnoge će prevariti.
    6. Čućete ratove i glasove o ratovima. Gledajte da se ne uplašite; jer treba da to sve bude, ali nije još tada kraj.
    7. Jer će ustati narod na narod i carstvo na carstvo; i biće gladi i pomori, i zemlja će se tresti po svetu.
    8. A to je sve početak stradanja.

    11. I izići će mnogi lažni proroci i prevariće mnoge.
    12. I što će se bezakonje umnožiti, ohladneće ljubav mnogih.
    13. Ali koji pretrpi do kraja blago njemu.
    Razmisli, ima li logike da Isus ponovo dodje u telu i koji bi bio razlog njegovog ponovnog dolaska u telu!



    Već sam ti objasnio uz pomoć citata iz Svetog Pisma da Isus nije nikakvo "duhovno besmrtno stvorenje", već da je Isus Hrist sam Bog! Ličnost Isusa hrista je otelovljenje samog Boga – Stvoritelja!
    Ponavljas iste tvrdnje koje su licne prirode, ne obracas paznju na istinu iz Biblije. U Kolosanima 1:15 Pavle je zapisao jasno, vrlo jasno sledece:"Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.

    Da li je potrebno dodatno objasnjavati da kad je neko "pljunuta slika nekoga" znaci da mnogo lici na tu osobu jer je u potpunosti imitira a da nije u tom nekom ili da nije to ista osoba? Meni i mnogima je savrseno jasno da moj sin ne moze da bude ja, moze da bude slican meni a nikako ja sam.

    Kada je Isus posle raspeća vaskrsao, Toma zvani Blizanac, jedan od dvanaestorice učenika, nije verovao ((baš kao i vi Jehovini svedoci)) da je isus vaskrsao iz mrtvih u telu!

    Ovako kaže Jovan gl.20 ->

    24. A Toma, koji se zove Blizanac, jedan od dvanaestorice, ne beše onde sa njima kad dođe Isus.
    25. A drugi mu učenici govorahu: Videsmo Gospoda. A on im reče: Dok ne vidim na rukama Njegovim rana od klina, i ne metnem prsta svog u rane od klina, i ne metnem ruke svoje u rebra Njegova, neću verovati.
    26. I posle osam dana opet behu učenici Njegovi unutra, i Toma s njima. Dođe Isus kad behu vrata zatvorena, i stade među njima i reče: Mir vam.
    27. Potom reče Tomi: Pruži prst svoj amo i vidi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi neveran nego veran.
    28. I odgovori Toma i reče Mu: Gospod moj i Bog moj.

    29. Isus mu reče: Pošto me vide verovao si; blago onima koji ne videše i verovaše.

    Ne radi se o slepom verovanju, ja mogu da verujem da je Kuran ili Prosvetina encklopedija bozja rec ali to ne znaci da je tacno a jos manje da sam mudar sto cu da verujem u jednu ili drugu knjigu.

    Vera je plod svetog duha i ima smisla jedino ako ima realne temelje. Bez realnih temelja vera je slepa i nema ispravna dela.

    Svako dobro prijatelju Ser!


  15. #15

    Odgovor: Isus ponovo dolazi

    Bilo bi mi milo em drago da upoznam coveka kojeg svi toliko dugo cekaju..cim ga budem video tog trenutka cu poverovati u sve ono to pise u bibliji i svetom pismu..kada se budem rukovao sa njim i postavio mu par pitanja na koje bi mi on valjda trebao dati odgovor znacu da je on postojao... Pre toga stvarno nemam razloga da zamaram vec zamoren mozak sa tim stvarima..

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Isus put, istina i zivot
    Autor ispravka u forumu Religija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.06.2012, 21:37
  2. Sudnji dan dolazi za tri godine?!
    Autor tonio11 u forumu Spomenar
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 08.11.2009, 23:12
  3. Isus – ranjeni iscelitelj
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 10.10.2009, 00:06
  4. Pogodi ko dolazi na večeru
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 16:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •