Nevidljivost
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9

Tema: Nevidljivost

  1. #1

    Nevidljivost

    U jednom,svom filmu,Vudi Alen se poslužio mogućom nevidljivočću stečenom kojekakvim napicima kako bi svoju,glavnu junakinju Alis doveo do saznanja o tome kakvi su ljudi koje je zavolela,kakva je ona sam u odnosu na nju.
    Često mi na um padne ova,njegova zamisao i pomišljam: koliko toga bih otkrila da sam na pet minuta nevidljiva,da sam za sve druge,osim za sebe odstutna.U tim razmišljanjima sam otišla toliko daleko da sam sama sebe nevidljivom stvorila-naravno u svojim mislima.ALI,nisam to učinila kako bih otkrila nešto novo,već kako bih prošla kroz neke situacije koje su se završile.To sam učinila ne bih li uspela da izađem na kraj sa nekim, još uvek otvorenim pitanjima u vezi prošloga.
    Bio je to zanimljiv ''opit'': predstavila sam sebi učesnike prošloga onakvim kakvi su se ispostavili posle svega,na kraju i oni su najzad dobili svoj pravi lik,karakter i nisam više morala da s mučim oko toga da li ću ih prihvatiti u odnosu na sebe onakvima kakvim oni zaista jesu.Pomalo sam se i izlečila od bola koje su mi pojedini naneli,a svoje greške sam videla u svoj veličini njihove gluposti,moje lakomislenosti.

    Zamislite da ste nevidljivi.Kakve bi vam to novosti u odnosu na prošlost i sadašnjost donelo?Da li biste prošlo prihvatili onakvim kakvim ste ga zabeležli svojim sećanjem,ili biste ponovivši moj ''opit'' nekima,a možda i sebi,dali neki drugi lik kome se niste nadali?
    Poruku je izmenio euridika, 10.07.2010 u 15:50 Razlog: slovca
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Nevidljivost

    Ja radim ovo veoma često. Ponavljam u sebi dogadjaje koji me muče dok ih ne shvatim.

    Na taj način tragam za momentom gde sam pogrešila i "vežbam se". Vežbam da ne prećutim, kao što sam nekad radila, jer nisam želela da budem gruba. A onda sebi šapnem da to nije grubost.

    Vežbam da razgraničim sama sa sobom da ne treba toliko paziti na tuđa osećanja, već i na svoja. Proživljavam iznova situacije kako bih znala da se postavim i ponašam ispravnije i bolje ukoliko opet naletim na neiskrenost onih koje sam smatrala najbližima, da ne bih ispala budala kao što jednom jesam, jer sam previše verovala. Ništa me osim ovakvih kasnijih saznanja ne muči toliko da bih se na ovaj način nevidljiva vraćala medju duhove.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  3. #3

    Odgovor: Nevidljivost

    Često sam maštao o nevidljivosti. Nije mi dugo padala na pamet.

    Samo, zanimljivo (ili simptomatično?! ) je to sto su ta mastanja uvek imala izrazito seksualnu konotaciju.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #4

    Odgovor: Nevidljivost


    Zamislite da ste nevidljivi.Kakve bi vam to novosti u odnosu na prošlost i sadašnjost donelo?
    Video bih mnogo toga sto ne bi trebalo da vidim.
    Ali, moglo bi biti izazovno.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  5. #5

    Odgovor: Nevidljivost

    Temama koje postavlja kohili prilazim sa dosta opreznosti, jer sam (poučen iskustvom) shvatio da one (skoro) uvek imaju nešto skriveno u sebi, nešto što na prvi pogled (bar ja) ne vidim, a često je baš to (što je skriveno) ustvari i suština teme.

    Pa tako i ovu o nevidljivosti shvatam (posle opetovanog čitanja) kao izraz ljudskih želja (potreba), da se bude prisutan na nekom mestu i u blizinih nekih osoba, a da te osobe to ne znaju, odnosno da uopšte nisu svesne prisustva određene ličnosti. I tu je sav štos, odnosno uzrok naših maštanja o nevidljivosti, jer nam je iz nekog razloga stalo da budemo pored nekog (ili nekih) neprimećeni. Pošto je nemoguće da čovek postane nevidljiv u onom bukvalnom (maksimalno poželjom) smislu, ljudi se (u praksi) dovijaju na različite načine sa ciljem da nekako budu prisutni na određenim mestima a da se to ne sazna. Tako konačno dolazimo do (ne baš tako retkog) praktičnog izraza kojim se želi nadomestiti (izvorna, odnosno origanalna) nevidljivost i koji se zove - promena identiteta.

    Motivi za nevidljivošću koje pominje kohili u svom postu su razumljivi, ali ne i jedini pošto postoje i neki, manje primereni, manje iskreni i manje moralni i koji su najčešće rezultat nekih niskih poriva, a neretko i zabrana da se prisustvuje na nekom mestu i u nekom društvu. Nije nikakva tajna da ima osoba kod kojih su takvi porivi, odnosno motivi da budu na nekim mestima, gde inače ili ne pripadaju, ili im je pristup onemogućen, toliko snažni da su spremni da se lažno predstave, odnosno promene svoj identitet, iako ih ljudi na tim mestima pamte i znaju u njihovom originalnom, odnosno starom izdanju.

    Ovakve situacije se dešavaju u životu, a neretko se mogu pronaći i u literaturi i filmovima. Setimo se samo Grofa Monte Krista, Bornovog identiteta, Dvanaest stolica, Mrtvih duša.... Međutim, sve ovo oko nevidljivosti, odnosno "nevidljivosti" (zapravo lažnog predstavljanja) puno češće se dešava baš na internetu, odnosno upravo na ovakvim (dakle, virtuelnim) mestima kakvo je već i ovaj naš forum.

    Naravno, ta "nevidljivost" je relativno kratkog veka, jer se po pravilu vrlo brzo shvata ko se krije iza "nove" osobe. A, kakvi su ti "nevidljivci" najbolje govore njihove porivi, odnosno motivi koji su ih i pokrenuli da se služe promenom identita...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Nevidljivost

    Nekoliko puta u životu sam poželela da budem nevidljiva.Kada tu želju posmatram sada shvatam da bi me ta nevidljivost tada mogla samo povrediti.Želela sam da se uverim u ono u šta sam sumnjala.U nekom drugom slučaju nije mi bilo jasno čemu nepravda.U nekom tećem sam samo želela malo da se odmorim i saznam kako bi funkcionisala moja najuža okolina bez mene.

    A onda sam uočila jednu veoma važnu i tako prokleto veliku istinu ,da život ide dalje bez obzira na sve.Da je trebalo da znam ,univerzum bi se već nekako pobrinuo za to.

  7. #7

    Odgovor: Nevidljivost

    ..evo ,upravo baš ovde smo nevidljivi
    niko ne zna ni ko smo, ni kakvi smo zapravo
    ni šta stvarno mislimo....
    Možda jesmo a možda i nismo..

  8. #8

    Odgovor: Nevidljivost

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    ..evo ,upravo baš ovde smo nevidljivi
    niko ne zna ni ko smo, ni kakvi smo zapravo
    ni šta stvarno mislimo....
    Možda jesmo a možda i nismo..
    Ne verujem da smo baš nevidljivi.Možda nismo vidjeni fizički,ali ako želiš da saznaš ko je kakav ovde samo prati šta piše i čitaj pomalkice izmedju redova ponekad i sve će ti se samo reći.

    Veoma smo vidljivi.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  9. #9

    Odgovor: Nevidljivost

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    ..evo ,upravo baš ovde smo nevidljivi
    niko ne zna ni ko smo, ni kakvi smo zapravo
    ni šta stvarno mislimo....
    Možda jesmo a možda i nismo..
    Ne verujem da smo baš nevidljivi.Možda nismo vidjeni fizički,ali ako želiš da saznaš ko je kakav ovde samo prati šta piše i čitaj pomalkice izmedju redova ponekad i sve će ti se samo reći.

    Veoma smo vidljivi.
    .pa i to je relativno
    zavisi kolko ko stvarno želi da se otkrije i
    na koji način pristupa svemu ovom.
    Može biti i ne mora..
    -"Pas koji laje ne ujeda"
    -"iz mile sto đavola vire"

    ...pa ti sad vidi

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •