Voleo sam...
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 60

Tema: Voleo sam...

  1. #1

    Voleo (volela) sam...

    Voleo sam, nekada, nedeljom pre podne da odem u kafanu hotela Moskva i popijem kafu. Pri tome bih čitao Politiku i kibicovao goste. Voleo sam da igram košarku. Bio sam fanatik. Sećam se, igrali smo je čak i po mesečini u školskom dvorištu. Voleo sam da slušam Veče uz radio ležeći u krevetu studentske sobe i pušim tada omiljeni mi Kent, dok sam pepeo tresao u praznu konzervu mesnog nareska. Voleo sam da igram karte. Posebno preferans. Po čitave dane. Koliko smo bili ostrašćeni, umesto pepeljara svako od nas je držao teglu pored sebe za pikavce, kako ne bi svako malo trčali da ih izbacimo...

    Od svega nabrojanog i još dosta toga što nisam pomenuo, ne praktikujem godinama više ništa, mada sam u pojedinim periodima svog života mislio da ću to večno raditi...

    Dakle, koje ste stvari nekada voleli da radite, a danas ih se samo poneka setite?
    Poruku je izmenio memento, 23.08.2008 u 10:27
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Voleo sam...

    ... uh ne smem ni da pisem...

    ..al cu ono sto smem

    necu opisivati dogadjaje..samo neke osecaje...

    ..bezbriznost...poglede bez reci,gde se sve razume...jutro bez zurbe...uzivanja u jutru..i u tim nekim carobnim momentima..kojih nisam bila ni svesna...tek sam sad..kada su iza mene..te neke male,slatke stvari.....drugom prilikom cu nastaviti...

  3. #3

    Odgovor: Voleo sam...

    Volela sam:
    - da igram lastis do spadanja s nogu i jelečkinje-barjačkinje
    - da kradem kajsije po komsiluku
    - da idem kod bake
    - da se tucem s Nedjom
    - da imam 34 najbolja prijatelja odjednom
    - da idem sa drustvom na more
    - da se smekam
    - da odlucujem ko li ce mi biti momak
    - da drzim decka u neizvesnosti sve do petka da li poljubac znaci da smo u vezi ili ne
    - da se doterujem za izlazak od podneva do veceri
    - da imam neobaveznu vezu
    - da idem na neka predavanja, a sa nekih da bezim
    - da radim sa decom
    - da ustanem u podne, mirise rucak, gotovi kolaci, a ceka me kafa... ... ...
    Vrag odneo šnalu...

  4. #4

    Odgovor: Voleo sam...

    volela sam da idem na pecanje, kojim sam, posebno u letnjim danima bila opsednuta. Secam se da mi je stomak bio do zuba (8. mesec trudnoce) - pecaljke preko ramena i peske oko 4 km na Kamenjar. Ovde pecam i dan danas, ali nije to taj uzitak, nema te cari.
    Volela sam da igram jamb. Bili smo zavisni i nigde nismo isli bez kockica, znali smo da sedimo citavu noc i igramo na zilion kolona.
    Volela sam plivanje. Svojevremeno sam trenirala plivanje i atletiku, ali nisam toliko bila zaljubljena u atletiku koliko u plivanje.
    Volela sam da ispitujem nepoznate terene. Imali smo mali plac na crnogorskom primorju. Znala sam citav dan, sa bambusovim stapom da se pentram po krsu i stenju, zavirujem u zbunje i male pecine.
    Volela sam da odlazim na izlete, ali u divljinu, bez struje, vode, telefona, sata. Na takve izlete smo odlazili ja i moje drustvo, i obicno smo birali mesto pored vode (potoka ili reke).
    Volela sam da za vreme raspusta leskarim sa nekom od mojih omiljenih knjiga ispod starog bagrema, koji je pravio dubok hlad.
    Mnogo je toga sto sam jako volela da radim, i kada razmisljam o tim danima, cine se tako daleki.... divnih li secanja
    neunistiva zlojebaba!

  5. #5

    Odgovor: Voleo sam...

    Voljela sam setnje kroz sumu i bukete poljskog cvijeca, voljela sam igrat se skrivaca do kasno navecer. Voljela sam popravljat biciklo tatinim alatom, voljela sam kupine kad sazriju na nasoj strani ograde. Voljela sam svaki dio Gricke vjestice, kavu u Teslinoj i cevape s Bascarsije.Voljela sam ljeto na moru i zime kad je jos bilo snijega za sanjkanje. I jos ih volim...Eto.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  6. #6

    Odgovor: Voleo sam...

    Volela sam nedelju i da slušam Index radio
    da idem sa mamom u neplanirane akcije, da joj preturam po torbi i garderobi, jako sam volela moju sobu, da budem sama, da sedim u ormaru...

  7. #7

    Odgovor: Voleo sam...

    wolio sam od moje babe pekmez

  8. #8

    Odgovor: Voleo sam...

    Zmurke
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  9. #9

    Odgovor: Voleo sam...

    Volela sam da popijem kafu sa njom,da ćutimo i po sat vremena i da nam opet bude lepo,da tumaramo bez cilja u nadi da ćemo nekuda stići...
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    Odgovor: Voleo sam...

    ...voleo sam...devojku iz grada...

    ...hell ain't a bad place to be......

  11. #11

    Odgovor: Voleo sam...

    Volela sam da piskim u pesku.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #12

    Odgovor: Voleo sam...

    ...voleo sam da se svako veče izgnjavim sa decom pre spavanja.... sad je to na žalost nemoguće...

  13. #13

    14 Odgovor: Voleo sam...

    • Nedelju, jedini dan kada smo bili svi na okupu. Uz nezaobilazni ručak, mešenje rezanaca, pravljenje kolača. Tatino i mamino duetsko pripremanje ''menija'' za narednu radnu nedelju. Baš su bili tandem.
    • Pravljenje ''baza'', imitiranje likova iz serija ''Blejkova sedmorka'' , jurnjava do iznemoglosti.
    • Druženja, uz obavezno slušanje muzike i pevanje. Ivan i Katarina su uvek imali najnovije dečije hitove.
    • Prvi vozić na baterije, zidni sat sa kukavicom.
    • Čuveni ''Pećilend'' koji su napravili naši roditelji, sa mnogo truda i snalažljivosti. Jedan par kamionskih guma i jedan par traktorskih, koje su bile tako nameštene, da smo ih preskakali, kao recimo kozlić. Izdvojen deo sa mnogo peska . Da, obavezno poštovanje kućnog reda. Nismo smeli / mogli da budemo tu, u vreme od 14-16h.
    • sviranje tamburice. Profesor Bogičević, koji nas je učio sa mnogo ljubavi i strpljenja. Žao mi je što sam prim morala da vratim. Bata i ja smo zajedno svirali do besvesti.
    • pevanje, svega i svačega od dečijih, preko starogradskih, do šlagera, i r'n'r ...
    • odlaske na časove solo pevanja i engleskog.
    • drugare iz srednje škole. Bili smo složni, pubertetlije nit' deca, nit' odrasli.
    • odlaske u divljinu. tamo sam uvek pronalazila sebe i unutrašnji mir.


    Mogla bih da pišem ,
    za početak možda i više nego dovoljno.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  14. #14

    Odgovor: Voleo sam...

    Volela sam da gledam baku kako radi i to posebno kad:
    -čerupa kokošku
    -kuva pekmez
    -pasira paradajz
    Volela sam kad sednemo za sto nedeljom, a brat i ja onako nenaspavani i podbuli od prethodne večeri, pa mama viče na nas što nećemo da jedemo a nama nije do života a ne do jela...
    Volela sam kada smo se svi četvoro vozili 15 sati kolima do mora.......
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  15. #15

    Odgovor: Voleo sam...

    Volela sam da setam kalemegdanom svake nedelje...

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Voleo sam, al' mi se smučilo
    Autor love hunter u forumu Muzika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 07.07.2011, 00:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •