Boja glasa - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 53

Tema: Boja glasa

  1. #16

    Odgovor: Boja glasa

    Boja glasa mi je bitna samo kod spikera na radiju, za sve drugo ni najmanje..čak uopšte i ne obraćam pažnju na to, a još manje će mi neko postati odbojan samo zato što mu Bog nije dao prijatnu boju glasa..
    Ionako se vremenom čovek na sve navikne..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  2. #17

    Odgovor: Boja glasa

    Pored radio voditelja bitan mi je i glas voditelja na tv-u...
    Kad se samo setim one plave sa Pinka, Biljane (ako je ona uopšte voditelj) sa onim kreštavim glasom...
    Naravno, postoje još neke profesije gde volim da čujem lep glas, sa dobrom dikcijom. Nije pravilo da mora, ali na prvo slušanje volim da me dočeka prijatan glas. Ne znači da ću odmah tu osobu otpisati ako mi se glas ne svidi, ali...na prvu loptu...

    Najluđa stvar od svega je što uvek prvo zapamtim i zapazim osobe koje imaju kreštav glas ili se krevelje dok pričaju i sl. Dok oni sa umerenim, prijatnim i ljubaznim obraćanjem mi ostaju u zapećku zbog ovih ''upadljivih''...

  3. #18

    Odgovor: Boja glasa

    Ne volim da čujem ni muške ni ženske piskutave glasove. Ne volim da mi sagovornik vrišti dok razgovaramo, a to često tako doživljavam. Na svu sreću, retko me zapadaju takvi likovi (sem naravno onih kreštalica sa TV-a, ali za to uvek služi svrsi daljinski).
    Redovno padam na dobar muški glas (čitaj prijatan, topao, baršunasti bariton). Ne primećujem ga toliko u komunikaciji oči u oči, ali kad takve glasove čujem s druge strane strane žice odlepim. Naravno, splasne moje oduševljenje ako shvatim da se iza takvog glasa krije ljiga, jajara i mekušac.
    Ne sudim o čoveku po boji glasa, ali boju glasa primećujem.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #19

    Odgovor: Boja glasa

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Bilo bi glupo da kažem da ne sudim ponekad na osnovu boje glasa, naravno da bih voljela da svaki muškarac sa kojim pričam ima duboki bariton...da ima perfektnu dikciju...ali neeeema.

    I ja mutiram...naročito poslije tulumarenja, ako ne ostanem potpuno bez glasa, onda je on svakako hrapav i dubok, u što se Hunter ljetos uvjerio ...sve sam pila tople napitke da malo ublažim boju glasa...ali ništa nije pomoglo, zvučala sam kao neka klošarka nakon popijene gajbe piva, nakon što je preorala više njiva.



    Više volim i "grube" ženske glasove nego piskutave, a tek muškarci...ima mjesec-dva....spopadao me jedan lik na fejsu, nije mi dao mira, a nije uopšte bio nezanimljiv...i tako, poslije mnogo dana provedenih u ćaskanju, kumio, molio da mi čuje glas... ...reko ajd...mlađi je valjda 2 god bio...i hop, nazove on....ja stala. Da mi je vidio facu tada, vjerovatno bi spustio slušalicu...neki onako djetinjast glasić, nimalo muževan...sa nekim freaky cerekanjem. Auuu ala pisana riječ umije da zavara.

    Moram da pohvalim jednu kolegicu forumašicu, Izzy, ofkors, koja ima tako smirujuću boju glasa, o dikciji da ne govorim , bilo bi suludo. Ja bih ubila za takvu boju...prekraŠno.
    E, da...pamtim to kao da je bilo danas...prvo sam mislio da se javio tvoj stric, pevač basa u lokalnom horu ...ali pošto, eto, ja nisam kao kolega naučnik Biter (koji je svojom natprosečnom dedukcijom protkanom izvanrednim analitičkim duhom došao do izvanrednih otkrića (od kojih je jedno od najgrandioznijih da Srpkinje imaju dublji glas) na kojima bi mu pozavideli mnogi eminentni stručnjaci iz tih oblasti...Žika Obretković, recimo...) i ne juri me buljuk žena koje sortiram po boji glasa i nemilosrdno šutiram ako mi se isti iole ne dopadne, prošla si nekako...

    ...retki su ženski glasovi koji mi baš smetaju. Retki su i oni koji mi se mnogo sviđaju.

    Najređi su oni koje možeš da namažeš na hleb, koliko medno zvuče...ali ih ima...

  5. #20

    Odgovor: Boja glasa

    sta je doprinelo da Indijana izleti iz kuce Velikog brata vrlo brzo?
    boja njenog glasa.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #21

    Odgovor: Boja glasa

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ne sudim o čoveku po boji glasa, ali boju glasa primećujem.



    Nebitna mi je boja glasa.
    Ono što ostavlja utisak na mene je melodičnost istog - u skladu sa emocijama - kakve god da su.
    Ne volim ''sterilne'' (bezlične) glasove, koji ne proizvode nikakve reakcije.
    Volim zvonke, životne glasiće, koje je milina slušati, koja god je tema ''na tapetu''.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #22

    Odgovor: Boja glasa

    Kada poznajem ljude, posle odredjenog vremena, manje - vise prestajem da ih dozivljavam fizicki. Cim nekog ugledam imam pozitivno ili negativno osecanje koje se javlja u zavisnosti od njihovih karaktera i osobina..
    Tako je i sa bojom glasa. Mislim da nije bitna.
    Milijardu puta ste doziveli, pozivajuci neku sluzbu recimo, da vam milozvucni zenski glas preko telefona otpeva pesmicu naucenu napamet i koliko se god vi upinjali da dobijete neku drugu informaciju, ona iz shina ne iskace i samo se ushteka na repeat i peva iznova.. Kako to ume da iritira, a glas ko u andjela.
    Ko automat, a automat nije.

    Ne mislim da je Indijana izbacena zbog boje glasa. U prvih par nedelja koliko se zadrzala u kuci, pojavila se u dnevnim pregledima svega par puta, na po momenat.. Bar sam je ja toliko videla. A ukucani su hteli da je vrate kada su imali priliku.. Verovatno ima kvaliteta.. To je do produkcije.
    Djordje je bolja opcija sto se gledanosti i glasaca tice iz Republike Srpske..

    A, ako govorimo o ovim.. kakoseonozove.. cyber duvegijama.. Obicno im preporucim vezbanije glasova model: Barry White, Chris Rea.. missim to su tonovi na koje bi' mogla i prim'ti..

    Nije vazna boja glasa, vazno je sta covek i kako prica.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  8. #23

    Odgovor: Boja glasa

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku



    Nebitna mi je boja glasa.
    Ono što ostavlja utisak na mene je melodičnost istog - u skladu sa emocijama - kakve god da su.
    Ne volim ''sterilne'' (bezlične) glasove, koji ne proizvode nikakve reakcije.
    Volim zvonke, životne glasiće, koje je milina slušati, koja god je tema ''na tapetu''.
    Slazem se u potpunosti.
    Bezlicni glasovi smaraju me i uspavljuju...gubim svaku zelju da slusam takvu osobu
    A posebno kad je neka javna licnost to zna biti tako dosadno....


  9. #24

    Odgovor: Boja glasa

    Kad pogledam unazad, dođem do zaključka da nikako nisam uspevao da postanem (i ostanem) blizak sa onima čija me je boja glasa na početku iritirala.

    Tako da mi je bitna, itekako.

  10. #25

    Odgovor: Boja glasa

    Lepa duša ima i lep glas..vesela duša, veseo..glas iz duše izlazi, tako da ne možeš da omaneš..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  11. #26

    Odgovor: Boja glasa

    Jeste, Aiko, ali to je već u našim ''ušima''
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #27

    Odgovor: Boja glasa

    Samo sam se jednom bas, ali bas sokirala kada sam cula glas s' druge strane telefona
    Nazvala sam je da joj obrazlozim razlog mog nedolaska...i ostala pafffff
    Zacula sam neartikulisani zvuk...i nikada se nismo upoznale

    A i inace sam dosta "teska" kada neko s' kim kuckam treba da dobije "novu" dimenziju (sem kada me ne uhvate "na prepad" )
    No desavalo mi se i da kada se s' nekim cujem...imam osecaj da mi glas zvuci poznato...kao da smo vec pricali...
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #28

    Odgovor: Boja glasa

    Kolega Valter ima jako lijep glas...dubok...onako muževan. I naglasak, koji ja mnogo volem.

    Fino je kad je to tako.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  14. #29

    Odgovor: Boja glasa

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Kolega Valter ima jako lijep glas...dubok...onako muževan. I naglasak, koji ja mnogo volem.

    Fino je kad je to tako.
    Da, da. Isto ovo si rekla i meni, rekla bi Sirijusu i ko zna još kome.

    Samo vrtiš tim repiĆem okolo.

    Sram te bilo.


  15. #30

    Odgovor: Boja glasa

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Da, da. Isto ovo si rekla i meni, rekla bi Sirijusu i ko zna još kome.

    Samo vrtiš tim repiĆem okolo.

    Sram te bilo.

    Pa ako i Sirijus ima muževan, duboki glas..naravno da ću reći isto.
    Šta se 'vataš odmah...tebe sam čula, i sviDža mi se..i Valter isto... ne izmišljam. ccc
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •