Ledinačko jezero
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 35
  1. #1

    Ledinačko jezero

    Sasvim slučajno sam naišla na sledeću informaciju da se Ledinačko jezero isušuje.

    Verujem da su mnogi od nas bili na ledinačkom jezeru... Iskreno, zaista sam razočarana ovim predlogom... Umesto da od njega naprave turističku atrakciju, oni planiraju da ga isuše.

  2. #2

    Odgovor: Ledinačko jezero

    Da znam za to, citao sam dosta o tome po novinama ,a misim da je bilo i na radiju.....
    Zgrozen sam i zao mi je sto se jedna takva prirodna lepota unistava, jeste da je nastala od ljudske tvorevine ( kamenolom ) ali opet tu je priroda uzela stvar u svoje ruke......
    Cela prica je krenula kada je , nazalost , doslo do odrona na jezeru i neki ljudi su bili povredjeni......ali ja ne bi tu krivio samo jezero i prirodu vec ljude na funkcijama koji nisu takvu lepotu ucinili sigurnijom,bezbednijom za posete i kupanje ali su se zato potrudili da je bas takvu kakva je sama nastala eksploatisu zarad svoje zarade. Pri tom mislim na naplacivanje ulaza za kupanje i one na brzaka sklepane stolove i sank za prodaju pica,pri cemu su svoj otpad ispustali bas u to isto jezero u sta sam se uverio licno. A da ne spominjem davanje celog jezera u zakup, e tu su se onda nasli razni dusebriznici da ga svojataju i isteruju pravdu ko sme da ubire taj zakup i kome pripada......
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  3. #3

    Odgovor: Ledinačko jezero

    Necu da sudim da li je odluka prava ili ne, ali mi je jako zao ako ga isusuju. Bila sam samo jednom i potpuno me je osvojilo svojom lepotom i posebnoscu.
    ..
    Poruku je izmenio Lady in red, 02.08.2006 u 20:48

  4. #4

    Odgovor: Ledinačko jezero

    Šteta. Mogli bi da organizujemo neke demonstracije povodom toga.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  5. #5

    Odgovor: Ledinačko jezero

    Nazalost, nisam ni jednom bila na carobnom Ledinackom, te bi mi jos vise bilo krivo ako se ovo uradi ... iskreno se nadam da nece.
    Cula sam da je zaista prelepo ... pravo malo skriveno blago

  6. #6

    Odgovor: Ledinačko jezero

    Citat Kunic kaže:
    Šteta. Mogli bi da organizujemo neke demonstracije povodom toga.
    A neka peticija?

  7. #7

    11 Odgovor: Ledinačko jezero

    nasa posla, opet i na zalost. takodjer mislim da ni demonstracije ni peticija ne bi nista rijesili, ali sam uvijek za tu soluciju, bar da se pokusa, ili da se skrene paznja javnosti na tu problematiku.

    ovaj dio mi je zapeo za oko... "Nasip koji ima funkciju brane je staro jalovište od odbačenog materijala, zemlje i kamena, koji nikako nisu predviđeni da „drže“ nivo vode na jezeru i to nije brana niti hidrotehnički objekat"...
    ja vec vidim rjesenje: naprave se proracuni i uradi se novi nasip. a nasip uopste nije komplikovan da se uradi (gledajuci sa gradjevinskog stajalista), a nije ni toliko skup. samo malo dobre volje...
    nattydread is coming to dinner

  8. #8

    Odgovor: Ledinačko jezero

    Od Ledinackog jezera moze da se napravi turisticka atrakcija jer je predvno i zanimljivo. Ali eto nekog mrzi to da radi, lakse je isusuti....

  9. #9

    Odgovor: Ledinačko jezero

    Citat goldie kaže:
    Od Ledinackog jezera moze da se napravi turisticka atrakcija jer je predvno i zanimljivo. Ali eto nekog mrzi to da radi, lakse je isusuti....

    i napraviti ponovo kamenolom koji ce nekom prodati .....
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  10. #10

    Odgovor: Ledinačko jezero

    Ma mislim da bi zitelji tog kraja mogli da ga zashtite ako hoce. Samo treba urlati do nebesa i neki politichar ce shvatiti da mozz da dobije neki poen ako se to mesto sachuva.

  11. #11

    Odgovor: Ledinačko jezero

    trenutno se uređuje i čisti potok, koji prolazi kroz Stare i Nove Ledince, kao i prilaz jezeru. Priprema se za ispumpavanje. Samo baš ne verujem da će ga skroz ispumpati.

  12. #12

    Odgovor: Ledinačko jezero

    Citat dufko kaže:
    Samo baš ne verujem da će ga skroz ispumpati.
    Mislim da zaista hoće. Bila sam na jezeru pre oko 2 meseca i čuvar nas je jedva pustio da prođemo, s tim da se zadržimo samo par minuta, jer je pristup zabranjen - jezero se sprema za isušivanje.

  13. #13

    Odgovor: Ledinačko jezero

    Građanski protest povodom odluke da se voda iz Ledinačkog jezera ispusti održan je juče na samoj obali jezera. Stotinak meštana Ledinaca, ekologa, planinara... okupilo se sa zahtevom da ih nadležni izričito obaveste o daljoj sudbini jezera, ali i da im obećaju da neće biti nikakve eksploatacije kamena, u šta deo javnosti sumnja.


    Pre dve nedelje su iskopani kanali za odlivanje vode iz Ledinačkog jezera i tada sam krenuo u kampanju i stupio u kontakt sa zvaničnim institucijama da bih dobio informaciju šta se to dešava rekao je jedan od inicijatora ovog protesta Radomir Delić. Primio me je direktor Uprave za zaštitu životne sredine s dva geologa i objašnjeno mi je da voda iz jezera predstavlja opasnost po Stare Ledince, jer brana brdo od 400 metara? može da popusti i potopi varoš. Poslat mi je i zapisnik da su došli do zaključka da će brana popustiti, jer se s njene druge strane pojavila barica od dva ara i potočić nepoznatog porekla. Ukoliko su to razlozi za isušivanje jezera, onda je to nonsens!


    Delić je dalje naveo da mu se posle nekoliko dana javio direktor Nacionalnog parka Fruška gora Konstantin Pužarević, i to tvrdnjom da će jezero biti ispražnjeno samo do nivoa jalovine.
    To, međutim, u rešenju ne piše, pa firma Alasmože da ispumpa vodu do dna upozorio je Delić. Ledinčani neće dozvoliti rekultivaciju pomoću koje će početi da se vadi kamen, jer to podrazumeva, kako sam saznao od radnika kamenoloma, da kroz selo dnevno prolazi od 120 do 150 kamiona. Nažalost, bojimo se da iza plana rekultivacije i sanacije upravo krije namera za veliku eksploataciju kamena. U svakom slučaju, naše aktivnosti u narednom periodu zavisiće od plana rekultivacije, koji bi trebalo da bude usvojen do kraja meseca.


    Okupljeni su poručili da neće dozvoliti kršenje zakona i uništavanje prirode zarad nekih ekonomskih interesa, te da će proteste i alarmiranje javnosti nastaviti dok god bude trebalo. Takođe, zatražili su i da projektna dokumentacija o rekultivaciji Ledinačkog jezera, koja je u izradi, bude dostupna svima, kao i da se o svim daljim akcijama pitaju i građani.


    Novosadski Dnevnik


    Mada ja cisto sumnjam da ce ista biti od ove akcije ledincana, ipak je kamenolom mnogo isplativija varijanta od kupalista
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  14. #14

    Odgovor: Ledinačko jezero

    Samo ce ga privremeno isusiti, koliko ja znam

  15. #15

    Odgovor: Ledinačko jezero

    Zaista nisam dugo videla lepši prizor nego kad sam pre par godina u okviru Fruškogorskog maratona posetila Ledinačko jezero... Velika je šteta ako ga isuše...nadam se samo da to zaista nece biti sprovedeno...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sotsko jezero
    Autor robins u forumu Srem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.03.2015, 21:14
  2. Jezero Provala - Vajska
    Autor zlaja u forumu Bačka
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 10:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •