Narkomanija-Igraj za život.. - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18
  1. #16

    Odgovor: Narkomanija-Igraj za život..

    Narkomanija je problem koji se globalno nazalost ne moze resiti (bar za sad). U ovom "poslu" se vrti nenormalna lova. Lova znaci moc. A moc ...
    Mozemo to uporediti sa proizvodnjom oruzja i ratova. Ko je lud da prestane sa unosnim "biznisom".
    A sve je u strahu. Strah od "komunizma" je vodio Ameriku u proizvodnju oruzja. Tako i strah od sadasnjosti vodi narkomane u neku njihovu, njima znanu sadasnjost.
    Sta uraditi? Mi obicni smrtnici mozemo jako malo. Oni koji imaju moc nece da urade (skoro) nista jer to i njima ide u prilog (dzep).
    Preventive radi ja sam da se u svim drzavnim institucijama uvede obavezna kontrola na drogu. Pod "svim" mislim na one institucije u prvom redu koje odlucuju o sudbini gradjana (parlament, ministrstva, sudovi i sl.). Nesto slicno je bilo predlozeno u parlamentu i nije proslo. Zasto? Da li je njima ispod casti da dokazu da nisu narkomani ili je nesto drugo u pitanju.

    Po meni droga nije "stvar izbora pojedinca" jer kad se postane zavisnik tada taj pojedinac vise nije "svoj". Slikovito receno droga "przi mozak" i to one celije koje se suprotstavljaju uzimanju i tako zatvaraju sve izlaze iz stanja u koje je upao.

    Samo pozitivne stvari cine da se negativne bolje shvate. Mozes da procenis nesto samo ako imas cime da ga uporedis. Uzbudjenje - adrenalin koji se javlja u bavljenju sportom je nesto cime se moze porediti konzumiranje droge. Ja sam 100% za to da se sportom mlada populacija sacuva od droge.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Narkomanija-Igraj za život..

    Otvoriti apoteku gde ce se droga davati na recept besplatno, ali moras se nafiksati ili popusiti travu tu na licu mesta, nema iznosenja.
    Droge na ulicama ne bi bilo jer je u apoteci badava, a imali bi i sve narkose na oku i u evidenciji, spricevi cisti, nema infekcije.
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Narkomanija-Igraj za život..

    Rešenja kao rešenja za suzbijanje širenja narkomanije su vrlo jednostavna i prosta, ali realizacija istih je nešto što je u ovom trenutku vrlo teško ostvarivo. Zašto, pa zato što je biznis zvani "droga", odavno ušao u sve pore življenja i odatle ga je teško izbaciti, jer ima n o v a c.Raduju akcije tipa "igraj za život", "udicom protiv droge" itd.Edukacija mladih u borbi protiv droge je startna osnova za eliminaciju želje da se proba to zlo, ali tu zakazuju mnogi bitni elementi: porodica, škola, omladinske organizacije (nepolitičke) idr.
    Kada bi se: zabranili izlasci licima mlađim od recimo 18 godina posle 22časa, kada bi se:kafići i diskoteke zatvarali u 24 časa,
    kada bi roditelji znali šta im rade i gde su maloletna deca posle 22 sata,
    kada bi učitelji, nastavnici i profesori hteli da prepoznaju konzumente droga,
    kada bi policija u školama i većim registrovanim centrima(kao leglo droge), češće intervenisala i vršila kontrolu, i
    kada bi shvatili kao roditelji,babe,dede,teče, da sve ove mere nisu ograničenje ljudskih sloboda, već spašavanje mladih života, tad bi imali mnogo manje problema sa zavisnicima opijata.
    A dotle, kako reče jedan moj prijatelj inspektor, policija će morati da se bavi represijom a ne prevencijom.
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Život je lep kada...
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Pričaonica
    Odgovora: 913
    Poslednja poruka: 09.07.2017, 15:06
  2. Narkomanija
    Autor holo u forumu Zdravlje
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 22.09.2012, 20:02
  3. Normalan život
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 27.03.2010, 20:46
  4. Igre za zdrav život
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.07.2009, 22:24
  5. Život u gradu ili život na selu?
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.12.2008, 13:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •