Osmeh, ne kosta nista, a puno vredi ...
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Osmeh, ne kosta nista, a puno vredi ...

    Volim, u prolazu ili na pijaci, nedeljom da zastanem i popricam sa starim ljudima.
    Saslusam ih, jer znam da njima mnogo znaci, a meni donosi radost.
    I samo jedan osmeh, na njihovim licima, meni je dovoljan da mi ulepsa taj deo dana.

    Sta je to po vama sto nista ne kosta, a mnogo vredi?
    Poklanjate li nekom paznju na taj nacin?
    Volite li da neko takav vid paznje poklanja vama?

  2. #2

    Odgovor: Osmeh, ne kosta nista, a puno vredi ...

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Sta je to po vama sto nista ne kosta, a mnogo vredi?
    Poklanjate li nekom paznju na taj nacin?
    Volite li da neko takav vid paznje poklanja vama?
    Za mene su to osmeh, lepa rec, mali znak paznje.
    To su "sitnice" koje ne kostaju ali cine zivot i ljude oko nas srecnim i zadovoljnim.
    Naravno da poklanjam ljudima oko sebe, svojim prijateljima, clanovima porodice takav vid paznje. To i mene samu cini srecnom i zadovoljnom i nekako se spontano, kao bumerang sve to lepo, pozitivno vraca meni. I tako u krug jer, steta je prekinuti taj ciklus
    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

  3. #3

    Odgovor: Osmeh, ne kosta nista, a puno vredi ...

    Znam da starije osobe znaju biti mnogo usamljenei i da samo traže priliku da vani sa nekim nepoznatim prozbore par riječi. Mene to doista ništa ne košta a njima znači puno. Puno, stoga jer je netko pokazao zanimanje da im odgovori na njihovo pitanje i da nastavi temu. Pokazuje im da su ipak primjećeni u društvu a ne da smetaju.

    Baš se to zbilo prije dva dana dok sam sa malenom čekala na hitnoj da vidimo zbog čega ima temperaturu. U čekaonicu je ušla jedna gospođa. Ležerno je bacila neki komentar za moju djevojčicu da izvidi situaciju i kako je naišla na plodno tlo, nastavila je konverzaciju. Vjerujem da joj je mnogo značilo to što sam ju poslušala, par puta kimnula glavom u znak odobravanja i uputila joj osmijeh a na odlasku i riječ doviđenja.

    Dakle, nepoznatim ljudima ne poklanjam samo osmijeh. Poklonim i pažnju ukoliko vidim da im je potrebna kao što sam poklonila taj isti dan u čekaonici na hitnoj.. Izašla je jedna teta na štakama i krenula prema van a da je jaknu ostavila na stolici. Nakon par 'koraka' je shvatila da ju je ostavila i okrenula se natrag. Ja sam dohvatila jaknu i pomogla joj da obuče..

    Tko zna, možda će i meni trebati jednog dana..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #4

    Odgovor: Osmeh, ne kosta nista, a puno vredi ...

    Ja sam zaista boleciva na starije ljude.
    Jos ako znam da zive sami i da su zeljni razgovora, nikad mi nije tesko, ma koliko zurila da zastanem i da popricam sa njima.
    Da ih saslusam, nasmesim se, ponekad i nasalim.
    I oni su nekako navikli na mene takvu, tako da obicno kad me vide osmeh im se razvuce od uveta do uveta.I znaju da ce bas tog momenta imati sa kim prodivaniti koju i tako uskratiti svoju ucmalu svakodnevnicu.

    I meni posle toga, srce puno ...

  5. #5

    Odgovor: Osmeh, ne kosta nista, a puno vredi ...

    Mnogi danas nemaju nerve da saslušaju starce, jer se boje da bi počeli da ih dave pričamanikadkraja! Nisu ni svesni da je to sve što im je preostalo. Zašto ne odvojiti malo vremena i za njih. Jer njihovi su prohtevi tako skromni, u odnosu na naše.
    neunistiva zlojebaba!

Slične teme

  1. Koliko vredi vaš sajt?
    Autor SQUAW u forumu WWW
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 18.01.2018, 23:33
  2. Koliko danas kosta zdravlje?
    Autor Savannah u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.01.2015, 23:40
  3. Kosta Bunusevac
    Autor stnikola u forumu Umetnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.01.2010, 12:41
  4. Kosta Racin
    Autor SQUAW u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 12:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •