Kontrola ljubavi
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Kontrola ljubavi

    Neko rece :

    - Na dve stvari ne moze se uticati, kad cemo umreti i u koga cemo se zaljubiti.

    Mozemo li mi da kontrolisemo svoja osecanja kad je ljubav u pitanju?
    Mozemo li da selektujemo u koga cemo se zaljubiti i koliko cemo voleti?

    Da li verujete u ljubav kao silu, nad kojom nema kontrole, nema pameti,obuzme te i onda vise nisi svoj?
    Da li vam se nekad desilo da se zaljubite u nekog, za koga, do tog trenutka niste ni pomisljali da vam moze uci u srce na taj nacin?
    Ko koga kontrolise mi ljubav ili ona nas?

  2. #2

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    lijepa tema

    ja bi najrađe da joj se prepuštim...
    Zaljubljenost umije da me kontroliše i da se igra sa mnom...imala sam običaj da radim stvari za koje sam tada tvrdila da ne bih - na nešto se zažmuri, 'proguta', ponašamo se malo drugačije nego inače...imam utisak da u toj fazi stavovi omekšavaju i mnogo su iznad ograničenja koje smo sebi postavili...a od različitih situacija zavisi kakvo iskustvo poslije toga stičemo.

    Kod ljubavi se već može računati na neku 'kontrolu' - mada je i ovo gruba riječ. To je ipak neko staloženije i mirnije osjećanje kojeg si svjestan, i svjesno voliš osobu tj.sve ono što njega/nju čini, svjesno se daješ i voliš i tijelom i umom - dušom.
    mada, meni nema razlike između zaljubljenosti i ljubavi to su samo rotirajuće faze u jednoj vezi..voliš konstantno, a zaljubljivanje se obnavlja..nekad pažnjom, iznenadnim poljupcem, gestom, izgovorenom pravom riječju u pravo vrijeme...sve ono što osvježava i učvršćuje ljubav...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  3. #3

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Da li vam se nekad desilo da se zaljubite u nekog, za koga, do tog trenutka niste ni pomisljali da vam moze uci u srce na taj nacin?
    Decko koga sam volela jako dugo, preko 4 godine, bio mi je isprva samo prijatelj, koga sam ja uparivala sa mojim drugaricama i nikad mi nije palo na pamet da budem sa njim, nije bio za mene, jer znam kakav je ljubav ne bira, dosla polako, al' sigurno. I ujebala mi dobar deo mladosti, jer sam to vreme provela placuci za njim. Klinka. Obzirom da je stariji od mene 5 godina, ja nisam mogla da shvatim zasto neko od 20 godina ne zeli da se smuva sa DEVOJKOM od 15 godina, jer, Boze moj, razlika u godinama je nebitna. Jeste, ali kad si malo stariji i obicno bude tako, zaljubim se u neke, pogresne, koji nisu za mene. I uvek se zaljubim u likove za koje kazem da mi se nece dopasti. Moj ga znao, podsvest radi na cudne nacine
    LM, par puta mi se desilo da sebe uspem da okrenem od zaljubljenosti, tako sto sebi jednostavno ne dozvolim da razmisljam o tom nekom, ne vidjam ga, i kraj. Uspelo mi je par puta, kad je to bilo bas beznacajno. Ponekad se prepustim, pa se zajebem.. ali ne odustajem. Valjda je od zaljubljenosti lakse odvratiti se jer je zaljubljenost.. kao krila leptira, sve je lepo i veselo, i sve je divno i nije toliko jak osecaj kao ljubav.
    Ljubav moze nas da kontrolise samo kad mnogo volimo, kad o posledicama ne razmisljamo.. kad se prepustimo. To je, po meni, divan osecaj, jer tu kontrolu ne gledam striktno tako. Uostalom, kad je doslo do toga, kontrolise nas ljubav oboje, i zajedno plivamo tom strujom. Bude lakse u dvoje
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Naravno da kontrolisem i ljubav i seksualne nagone.
    Kontrola se moze izgubiti tek ako se vec svesno uslo u odnos.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Kad je ljubav u pitanju - tesko se prenosi na papir, ali se duboko oseca. Prtosto, jedno duboko osecanje, neopisivo, nepostoji realno definicija ljubavi, svako je individualno moze samo definisati, u nacelu ne! U silini takvih osecanja mi nemmao kontrolu, i ne mozemo selektovati, birati.kada, gde i sa kim ce se ona desiti, koga cemo voleti, mozda nekog nama nameljenom, negde u zvezdama zapisano, mozda nekog ko ce nam doneti osecaj jaci od ljubavi, osecaj duboke patnje....
    Ljubav je nepredvidljiva, bujica osecanja koja ide svojim tokom......Ne mozemo je kontrolisati
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  6. #6

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Neko rece :

    - Na dve stvari ne moze se uticati, kad cemo umreti i u koga cemo se zaljubiti.

    Mozemo li mi da kontrolisemo svoja osecanja kad je ljubav u pitanju?
    Mozemo li da selektujemo u koga cemo se zaljubiti i koliko cemo voleti?

    Da li verujete u ljubav kao silu, nad kojom nema kontrole, nema pameti,obuzme te i onda vise nisi svoj?
    Da li vam se nekad desilo da se zaljubite u nekog, za koga, do tog trenutka niste ni pomisljali da vam moze uci u srce na taj nacin?
    Ko koga kontrolise mi ljubav ili ona nas?
    Hm...

    ...mislim da ljubav nije sila nad kojom nema kontrole. Ne znam šta uopšte znači to osećanje da nema pameti i da nisam više svoj.

    Kad nekog voliš, prestaješ da budeš svoj u onoj meri u kojoj se vas dvoje približavate jedno drugom i pravite svoj zajednički svet. kao skupovi iz matematike - ono: vi ste dva kruga, pa se preklopite i osenčeno polje je vaš mali svet, u kome ne gubite sebe, nego se prelivate jedno u drugo. Što je osenčeno polje veće, utoliko ste srećniji...

    ...i tu prestaje svaka potreba za kontrolom...

  7. #7

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...mislim da ljubav nije sila nad kojom nema kontrole. Ne znam šta uopšte znači to osećanje da nema pameti i da nisam više svoj.
    Osecaji nadvladaju razum, na njima nemas kontrolu i ne mozes kontrolisati srce koje
    udara u ritmu, koji ne znas koliko ce biti koban po tebe.I nisi svoj, cim das nekom drugom, jedan deo sebe, vise nisi svoj, ostaje jedna polovina, u nekoj rucici cvrsto stisnutoj i ne pusta te ... tu nema pameti, nema kontrole ...

    I da, sigurna sam da mi ljubav ne mozemo kontrolisati, bila ona uzvracena ili ne.
    Prikrade se iza nekog ugla, nenadano, skoro uvek neocekivano.Nad osecajuma se gubi kontrola, mnogo puta i razum.

    Ljubav kontrolise nas u svakom pogledu, jer joj se prepustimo, jer znamo da je zbog toga tu ...

  8. #8

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    I da, sigurna sam da mi ljubav ne mozemo kontrolisati, bila ona uzvracena ili ne.
    Prikrade se iza nekog ugla, nenadano, skoro uvek neocekivano.Nad osecajuma se gubi kontrola, mnogo puta i razum.

    Ljubav kontrolise nas u svakom pogledu, jer joj se prepustimo, jer znamo da je zbog toga tu ...
    Ukoliko ne posedujes osnovne tajne kontrole ljubavi, ljubav te moze razbiti za ceo zivot, kao sto je razbio recimo Vasa Ladackog...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #9

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Moze li neko od nas da kontrolise ljubav prema svojoj deci?
    Mislim da je odgovor ocigledan...
    I samim tim zakljucak je da se ljubav ne moze kontrolisati..
    Sto je ljubav prema nekoj osobi jaca, "kontrola" je manja...a koliko ce odredjena osoba da se zavoli, to je nesto sto se opet ne moze proracunati...
    Opreznost, povlacenje, guranje emocija pod tepih....to su druge stvari....i to je laganje sebe...emocije ipak ne nestaju tom prilikom

    A kad smo vec kod Vase Ladackog....u pesmi se kaze "To ne bira pamet, nego srce"

  10. #10

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ukoliko ne posedujes osnovne tajne kontrole ljubavi, ljubav te moze razbiti za ceo zivot, kao sto je razbio recimo Vasa Ladackog...
    ... voleo je lepu, al' sirotu,
    uz'o bi je samo da je znao,
    volis jednom u zivotu,
    sad bogatu, il' sirotu,
    to ne bira pamet nego srce ...

    rece Ladacki.
    I razbi ga, zato sto je kontrolisao, nesto sto se ne moze kontrolisati ...

  11. #11

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    to je kao stajati na ivici provalije...
    dok je nagib mali, kontrolises...
    no ako odlucis da ne kontrolises na pocetku, posle moze biti kasno, posle nema stajanja bez razbijanja...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #12

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    no ako odlucis da ne kontrolises na pocetku, posle moze biti kasno, posle nema stajanja bez razbijanja...
    Ako odlucis da kontrolises na pocetku, to onda nije ljubav.
    To je kalkulacija.
    Davanje na sitno, mucenje sebe.
    Ljubav je lepa kad se daje bezrezervno, jos lepsa ako druga strana ucestvuje istim osecanjima.Svaka kontrola je nemoguca, ako volis iskreno.
    Ako volis ... ako ne , to onda i nije ljubav i naravno da se moze kontrolisati, koliko ces sebe dati, da li na zrno ili na kasikicu, ali to je vec domen kalkulacija.

  13. #13

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Osecaji nadvladaju razum, na njima nemas kontrolu i ne mozes kontrolisati srce koje
    udara u ritmu, koji ne znas koliko ce biti koban po tebe.I nisi svoj, cim das nekom drugom, jedan deo sebe, vise nisi svoj, ostaje jedna polovina, u nekoj rucici cvrsto stisnutoj i ne pusta te ... tu nema pameti, nema kontrole ...

    I da, sigurna sam da mi ljubav ne mozemo kontrolisati, bila ona uzvracena ili ne.
    Prikrade se iza nekog ugla, nenadano, skoro uvek neocekivano.Nad osecajuma se gubi kontrola, mnogo puta i razum.

    Ljubav kontrolise nas u svakom pogledu, jer joj se prepustimo, jer znamo da je zbog toga tu ...

    Slazem se sa svakom reci napisanom, sa svakom tackom i zarezom
    Kada volim nisam tada sva svoja (i u bukvalnom i u prenesenom smislu te reci).
    I ne zelim biti tada svoja, zelim biti njegova (kao sto je i on moj) i dusom i telom.

    Razbijanje? Pa?
    Bolje voleti pravo pa makar na minut, sat, dan...mesec...nego nikako...
    I ne pitam za cenu.
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #14

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Sve je kalkulacija...
    Mozes kalkulisati jer si vec u vezi, zbog daljine, razlike u mentalitetu, postoji milijon razloga da se privlacnost zakoci...
    I kada si sasvim spreman na vezu, napravis brzu analizu na pocetku, da li da se upustis ili ne...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #15

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    kao skupovi iz matematike - ono: vi ste dva kruga, pa se preklopite i osenčeno polje je vaš mali svet, u kome ne gubite sebe, nego se prelivate jedno u drugo.
    Ako ćemo matematički, pre će biti da je ljubav unija skupova, ne njihov presek. Ljubavlju proširujemo svoje ja na osobu koja je predmet našeg interesovanja, uključujemo je u svoj svet, delimo želje, misli i osećanja, duhovno i materijalno.... rastemo. Zajedno proširujemo naš krug, što je veći naša sreća će biti veća.

    Zaljubljenost je iluzija, kratkotrajni plam koji, ako ga ne nadogradimo u ljubav, može uništiti i nas i ljubljenu nam osobu, postati naša kazna. Živeti s nekim samo zaljubivši se u njega/nju je put u provaliju.

    Takođe ne razumem ovo potpuno gubljenje razuma kao posledicu zaljubljenosti. Izgubimo razum i šta onda? Kako osoba bez razuma može biti dobar životni saputnik? Ta ljubav gde ja svo svoje biće bez pogovora i bez razmišljanja posvetim drugoj osobi postoji samo u romanima, pa i tamo vodi ravno u tragediju. To nije ljubav, već opsesija. Ako partnera gušimo stežući ga u naš krug, sabijajući njegovo ja, ili će biti jako nesrećan ili će pobeći glavom bez obzira. Veza u kojoj je jedno od nas nesrećno, nije veza već kavez.

    Kontrolišimo našu ljubav, izvucimo najbolje iz nje, da bismo živeli srećno do kraja života, ako baš hoćete kraj iz romana. A birati u koga ćemo se zaljubiti teško da možemo, to je ono nešto iskonsko u nama, nazovite to osećanjem ili hemijskom reakcijom, po volji vam.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sex iz ljubavi ili iz potrebe?
    Autor Mrak u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 16.03.2016, 13:14
  2. Kontrola stresa
    Autor Lady S u forumu Psihologija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 16.11.2010, 11:21
  3. Ljubavi poznatih
    Autor DrinChe u forumu Ljubav
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.02.2009, 20:24
  4. Kontrola umova!!!
    Autor eboye u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.11.2007, 10:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •