Kontrola ljubavi - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22
  1. #16

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    To što mi (uglavnom) više ne možemo da se kontrolišemo, (meni) ne znači da je ljubav preuzela kontrolu.

    Pre će biti da je avion (na kratko, na duže ili zauvek) ostao bez pilota... (uglavnom) ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #17

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Još mi se nije desilo da zbog ljubavi izgubim razum i da ne mogu da se kontrolišem..uložim ja celu sebe u svaku vezu, ali baš toliko da se zanesem da mi to bude centar sveta i da sve drugo prestane da postoji, ne..niti bih volela..
    A okusila sam na koži takvu ljubav par puta (od suprotne strane), umalo da se ugušim u svemu tome i jedva se iščupah..

    Mislim da svako treba da nauči da kontroliše svoja osećanja, bilo ona prema partneru, deci..sve što je van kontrole guši voljenog i više liči na opsesiju, nego na ljubav..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #18

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Neko rece :

    - Na dve stvari ne moze se uticati, kad cemo umreti i u koga cemo se zaljubiti.

    Mozemo li mi da kontrolisemo svoja osecanja kad je ljubav u pitanju?
    Mozemo li da selektujemo u koga cemo se zaljubiti i koliko cemo voleti?

    Da li verujete u ljubav kao silu, nad kojom nema kontrole, nema pameti,obuzme te i onda vise nisi svoj?
    Da li vam se nekad desilo da se zaljubite u nekog, za koga, do tog trenutka niste ni pomisljali da vam moze uci u srce na taj nacin?
    Ko koga kontrolise mi ljubav ili ona nas?
    Procitao sam pre 2,3 godine jednu knjigu...ne mogu da se setim autora jer je nije nesto poznat ali knjiga govori bas o ovoj temi kontrola ljubavi.
    Na ova pitanja koja su samo mogla iz beskrajnih misli Belissime da izlete onako kao iz srca.Izuzetno inteligentna pitanja i pitanja koja vredi prostudirati sa jedne logike i druge logike shvatanja.
    Ali na ovo zadnje pitanje cu odgovoriti:
    >>Ko koga kontrolise mi ljubav ili ona nas?>>
    Mislim da mi kontrolisemo ljubav tacnije nasa savest,mozak,karakter.
    Setim se onda one reci iz pesme o Vasi Ladackom "Tu ne bira pamet nego srce" opet dilema koja se lomi da opovrgne ono sto sam pre toga rekao.I dolazim polako do zakljucka da ljubav nema granice ni kontrole ni niceg izmedju zato je ona to sto jeste jednostavno ljubav

  4. #19

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    I dolazim polako do zakljucka da ljubav nema granice ni kontrole ni niceg izmedju zato je ona to sto jeste jednostavno ljubav
    Upravo tako...Ja se slazem

    Mislim da se ovde govori o kontroli iz straha da se ne bude povredjen...
    Takodje, ne mislim da nekontrolisanje ljubavi automatski znaci i nekontrolisani izliv emocija kojim se odredjena osoba moze "udaviti"...
    Ja govorim o kontroli intenziteta ljubavi....Ja mogu da kontrolisem izliv emocija prema svom detetu npr, ali intenzitet ne mogu da kontrolisem nikako...I ja govorim sa te tacke gledista...
    Zaista sebi ne mogu da umanjim intenzitet ljubavi koja se radja prema nekome....a da li ce taj intenzitet vremenom slabiti ili jacati, to je vec druga prica....
    Da kalkulisem i racunam i balansiram, to u ovoj prici ne umem......a da lazem sebe pokusavajuci da odagnam ili umanjim emocije (iz straha), to nazalost umem......i to mi smeta jako...Kome je tako lakse da podnese taj teret, umesto da se prepusti....neka mi oda tajnu kako mu to polazi za rukom?

  5. #20

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Kontrola ljubavi prema osobi suprotnog pola (dakle, ne prema deci, rodbini itd.) je na neki način i u izvesnoj meri moguća. Bar ja to mogu. Da nije tako, verovatno bih neuporedivo više imao šta da pamtim. I po lepom, ali i po lošem...

    Kroz život sam došao da spoznaje da je, osim dame odgovarajućih karakteristika i nekih elementarnih uslova, za razmahivanje simpatije preko kritične tačke koja deli snažno dopadanje od ljubavi potrebno i vreme. Sva sreća. E, kada to vreme počne da izmiče i kada količina i kvalitet razmišljanja nedvosmisleno u meni probude karakteristične simptome, uslovno nazvanih uvertirom u ljubav, onda se, ili svesno i dobrovoljno prepuštam ljubavi u nastajanju, ili, što je već duži period pravilo, naglo povlačim ručnu kočnicu, prekidam kontakt i stvaram uslove za brzo odvikavanje i emotivnu dekontaminaciju na podnošljiv nivo. Sve ovo nije baš lako uraditi, ali moguće je. Samo treba biti odgovoran, nesebičan i čvrst, posebno ako i ja i dama imamo supružnike i svoje porodice.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #21

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Ne, dragi moji!
    Nema kontrole ljubavi!
    Ili ljubavi ima, pa kontrola nije potrebna, ili, ako ljubavi nema, nema ni kontrole.
    Stoga, samo napred!
    Volite se, ljudi!!!

  7. #22

    Odgovor: Kontrola ljubavi

    Neki ljudi to mogu da kontrolishu,dok drugi ne.To mogu da kontrolishu osobe,koje u startu imaju blokadu prema tvom statusu...Recimo,neko je u braku i ti u startu ne dozvoljavash sebi,da se to desi...A da nije tako,mozhda bi tu planula jaka ljubav...
    Ili,recimo,volish ljude koji su nenormalno bogati...Na isti nachin imash "blokadu" prema ostalim pripadnicima suprotnog pola...
    Shto se tiche mene,lichno,ja tu blokadu imam prema bogatim zhenama...Jer njima fali skromnost,a zhena koja nema ovu vrlinu,znam da nema shanse da je volim...
    Me Bring Da Enlightenment...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sex iz ljubavi ili iz potrebe?
    Autor Mrak u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 16.03.2016, 13:14
  2. Kontrola stresa
    Autor Lady S u forumu Psihologija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 16.11.2010, 11:21
  3. Ljubavi poznatih
    Autor DrinChe u forumu Ljubav
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.02.2009, 20:24
  4. Kontrola umova!!!
    Autor eboye u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.11.2007, 10:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •