Ne znam da li sam izabrala dobar forum, ako nisam, drugi modovi ce vec priskociti u pomoc!
Danas sam dobila e-mail koji sam trebala da prosledim na 5 adresa zena koje zasluzuju paznju! Umesto toga, postavljam ovaj post ovde, i poklanjam ga svim zenama, mojim koleginicama i prijateljicama sa ovog foruma!

KAD BIH MOGLA PONOVNO PROŽIVETI ŽIVOT

od Erme Bombeck
(napisano kad je otkrila da umire od raka).


Otišla bih u krevet kad sam bila bolesna umesto pretvaranja da će se svet prestati okretati ako ne budem prisutna.

Zapalila bih ružičastu sveću napravljenu poput ruže pre nego što se otopi u skladištu.

Manje bih pričala i više slušala.

Pozvala bih prijatelje na večeru čak i ako je tepih umrljan ili je kauč izbledeo.

Pojela bih kokice u 'dobroj' dnevnoj sobi i manje bih brinula o nečistoći ako moji požele zapaliti vatru u kaminu.

Odvojila bih vreme za slušanje mog dede i lutanju kroz njegovu mladost.

Preuzela bih više odgovornosti koje je nosio moj muž.

Ne bih nikad insistirala da prozori automobila budu zatvoreni usred letnjeg dana jer je moja kosa taman isfrizirana i uređena.

Sela bih na travnjak (bez obzira na mrlje od trave).

Manje bih plakala i smejala se ispred televizora, a više posmatrajući život.

Ne bih nikad kupila nešto samo zato što je to praktično, što se neće videti mrlje ili zato što ima doživotnu garanciju.

Umesto što sam želela da što pre prođe devet meseci trudnoće, cenila bih svaki trenutak i shvatila da je čarolija koja raste u meni jedina prilika da pomognem Bogu u stvaranju čuda života.

Kad bi me deca naglo poljubila, ne bih nikad rekla: 'Kasnije. Sada operi ruke pre ručka.' Bilo bi puno više, Volim te, umesto, Žao mi je.

Najviše bih, kad bih imala drugu priliku za život, cenila svaki minut, gledala je i zaista videla i nikad se ne bih osvrtala.

Prestanimo da se znojimo zbog malih stvari.
Prestani brinuti o tome ko te ne voli, ko ima više ili ko šta radi.

Umesto toga, počnimo ceniti odnose koje imamo s onima koji nas vole.

Razmišljajmo o tome čime nas je Bog blagoslovio.

I šta činimo svaki dan, da poboljšamo sebe umno, fizički i emocionalno.

Nadam se da svi imate blagoslovljen dan.


Mozda biste i vi htele da svojoj koleginici ili prijateljici sa ovog foruma poklonite neki stih, neke vase reci, reci utehe, podrske, vesele reci, ozbiljne reci.... Mozda je ovo mesto samo za nasa srca, nase misli, nasa otkrivanja nekih vaznih momenata koji ce nam otvoriti neka druga vrata, neke druge vidike!