Ми смо деца комунизма... - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 61
  1. #31

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Pa yosso, Zvezda je osnovana sa petokrakom na grbu, nije petokraka tu kasnije uglavljena pa da kažemo da je "silom" prisutna na grbu. Da je Zvezda osnovana recimo 1921. (FK Vojvodina, npr.) pa da je imala drugačiji grb u koji je kasnije prilepljena petokraka zato što komunisti tako odlučiše, ok, hajde da je skidamo po svaku cenu. Ne branim ja petokraku, ako klub sutra odluči da promeni grb neću ja imati ništa protiv, samo ti ukazujem na isključivost kojom se vodiš pri razmatranju ovog pitanja.

    Sličan je, da odem malo off, slučaj stadiona Vojvodine. Nosio je ime "Karađorđe", pa dođoše komunisti i promeniše mu ime jer im se nije dopalo. Odoše komunisti, sasvim je logična odluka rukovodstva kluba da vrati staro ime.... jer je dekretom uklonjeno.
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat morpheo kaže: Pogledaj poruku
    pa yosso, zvezda je osnovana sa petokrakom na grbu, nije petokraka tu kasnije uglavljena pa da kažemo da je "silom" prisutna na grbu. Da je zvezda osnovana recimo 1921. (fk vojvodina, npr.) pa da je imala drugačiji grb u koji je kasnije prilepljena petokraka zato što komunisti tako odlučiše, ok, hajde da je skidamo po svaku cenu. Ne branim ja petokraku, ako klub sutra odluči da promeni grb neću ja imati ništa protiv, samo ti ukazujem na isključivost kojom se vodiš pri razmatranju ovog pitanja.
    Клуб се зове "Црвена звезда", основали су га функционери комунистичког режима, дали су му комунистичко име и комунистичка обележја, у доба најцрње диктатуре... и ти кажеш да то није наметнуто?
    Да је Хитлер основао клуб 1939. године, назвао га ФК Кукасти крст, и направио му грб са кукастим крстом... ти би рекао да то нема везе с политиком?

    И шта си се ухватио Звезде? Ето, неће да мењају име, ето, неће да мењају грб, добро.

    Шта ће осталим клубовима петокраке? Израз љубави према геометрији и астрономији?

    Борац Чачак и Млади Радник основани 1926.
    Партизан још има шест бакљи???

    Нисам сигуран да разумем где ми указујеш на искључивост којом се водим, твоја прича је била "нема то везе с комуњарама, то су геометријски и астрономски облици, има их и на застави САД".

    Нема никакве искључивости код мене, ако неки клуб жели да се декларише као комунистички, немам ништа против да задржи пентаграм на грбу. Све док комунистичка обележја не буду законом забрањена као и фашистичка.

    sličan je, da odem malo off, slučaj stadiona vojvodine. Nosio je ime "karađorđe", pa dođoše komunisti i promeniše mu ime jer im se nije dopalo. Odoše komunisti, sasvim je logična odluka rukovodstva kluba da vrati staro ime.... Jer je dekretom uklonjeno.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Uprave klubova?
    A jel to postoji neki zakon koji zabranjuje da se skidaju petokrake sa grbova - molim lepo - A i taj zakon o sportu, valjda ce ga biti dogodine da se zna sta je cije - ako je *armije navijaca da se oni pitaju i biraju uprave ako je 1-og 2 ili 15 tajkuna ili regularnih biznisa da imaju pravo da ga zovu i FK Mojmilovo iz Donjeg Ljubisa.
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Suština je upravo u tome. Ukoliko klub želi da promeni grb, neka ga promeni. U toj promeni neka se vodi interesima kluba, željama navijača, finansijskim, istorijskim... a ne ideološkim pitanjima. To se razlikuje od kluba do kluba. Zvezdu sam uzeo kao primer kluba gde takva promena nema smisla. Kod Mladog radnika bih menjao i ime kluba (jer sada deluje smešno) i grb, jer u ovakvom obliku podseća na fudbalski klub KPJ.
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    uprave klubova?
    A jel to postoji neki zakon koji zabranjuje da se skidaju petokrake sa grbova - molim lepo -
    Не постоји наравно, морам да признам да за ово чак ни Тадић није крив.

    Али кад ти од 16 клубова у Првој лиги 5 још има петокраке, то је малтене трећина, то говори да нешто није у реду у главама тих људи који седе у управама.

    a i taj zakon o sportu, valjda ce ga biti dogodine da se zna sta je cije - ako je *armije navijaca da se oni pitaju i biraju uprave ako je 1-og 2 ili 15 tajkuna ili regularnih biznisa da imaju pravo da ga zovu i fk mojmilovo iz donjeg ljubisa.
    Није закон довољан да се нешто покрене. То је ко чишћење улица, сви ми знамо да улице треба да буду чисте, али док неко нешто не организује или не покрене... џаба.

    Citat morpheo kaže: Pogledaj poruku
    suština je upravo u tome. Ukoliko klub želi da promeni grb, neka ga promeni. U toj promeni neka se vodi interesima kluba, željama navijača, finansijskim, istorijskim... A ne ideološkim pitanjima. To se razlikuje od kluba do kluba. Zvezdu sam uzeo kao primer kluba gde takva promena nema smisla. Kod mladog radnika bih menjao i ime kluba (jer sada deluje smešno) i grb, jer u ovakvom obliku podseća na fudbalski klub kpj.
    Промена грба је једна ствар. Избацивање обележња КПЈ из грбова клубова би морало да буде под обавезно.

    Што се тиче имена Млади Радник, ни мени се не свиђа, али ајде, нису радници само комунисти, па ето. Али грб... куку мајко...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Kad smo već tako "demokratični" i hteli bi da drugi menjaju svoje ime i obeležje, da i ja dam mali doprinos:

    Što se Crvena Zvezda ne bi zvala.... Dveri SrBske
    Partizan - Pokret 1389
    Vojvodina ( takvo ime ne bi smelo postojati) - Obraz
    itd, itd...
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    Kad smo već tako "demokratični" i hteli bi da drugi menjaju svoje ime i obeležje, da i ja dam mali doprinos:

    Što se Crvena Zvezda ne bi zvala.... Dveri SrBske
    Partizan - Pokret 1389
    Vojvodina ( takvo ime ne bi smelo postojati) - Obraz
    itd, itd...
    Какав ти, такав и допринос...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    (ne znam zašto ali) Ovo me podseća na onaj vic:


    Dođe čovek psihijatru na razgovor. Psihić na tabli nacrta fudbalsku loptu.
    • Na šta vas ovo podseća?
    • Na komunizam.
    Psihić se začudi, pa nacrta ČiČa Glišu ()
    • Na šta vas ovo podseća?
    • Na komunizam.
    Psihijatar nacrta Tadićevu karikaturu.
    • Na šta vas ovo podseća?
    • Na komunizam!
    Psihijatar se iznervira, pa nacrta doope.
    • Na šta vas ovo podseća?
    • Na komunizam!
    Psihijatar već potpuno sluđen, nacrta Majkl Džeksona.
    • Na šta vas ovo podseća?
    • Na komunizam!
    Psihijatar sa penom na ustima nacrta Svastiku.
    • Na šta vas ovo podseća?
    • Na komunizam!
    Psihijatar se zamisli, pa reče:
    • Čoveče, pa vi ste opsednuti TiTom!
    Ovaj besno skoči sa stolice i vikne:
    • Pa ko ovde crta petokrake, ja ili vi?





    __________________________

    Ne bi ja menjala too petokrakoo.. baš NAM je lepa.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ne bi ja menjala too petokrakoo.. baš NAM je lepa.

    Бојим се да Вас нисам баш разумео, мада сам сигуран да није паметно ни покушавати.
    Ви хоћете да кажете да петокрака нема везе са комунизмом? Она црвена, стављена за време друга Броза? Шта је ваш избор, геометријски облик или небеско тело?

    Виц би ишао овако:
    - На шта вас асоцира црвена петокрака, знак КПЈ, који је стављен на сваки грб за време комунистичке тоталитарне диктатуре?
    - На комунизам...
    - Па ви те опседнути човече!!!
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Converse All Star KomunisM Revolution






    - Kako ćete (među 'iljadu) prepoznati pravog, zločinačkog, podlog, okorelog, krvoločnog, sportistu - komunistu?
    - Pa Po KomunistiĆkE patikE! Po Crvenoj ZvIzdi.

    _______________________
    jeste li nas sad razumeli?!



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    - Kako ćete (među 'iljadu) prepoznati pravog, zločinačkog, podlog, okorelog, krvoločnog, sportistu - komunistu?
    - Pa Po KomunistiĆkE patikE! Po Crvenoj ZvIzdi.

    _______________________
    jeste li nas sad razumeli?!
    Дакле, мислите да су комуњаре петокраку свугде стављали јер су волели конверс и стар патике? А јел вас често хватају такве мисли?

    Врати се пар постова уназад и видећеш да смо већ причали о томе да има разних звезда, али ипак мислимо да ове нису са патика. Геније.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    AE dobro, de...
    ubedio si me

    stavićeMO (prvom prilikom) toj crvenoj petokraki bradu ... masnu.. do koljena nacrtati joj usta
    i jednu lepu kamu međ zubalom.
    Možda simbolično i jednu malenu kokardicu ... u nekom od krakova... ili da bude u svakom kraku po jedna ... videćeMO.


    Stvarno treba "pomiriti" sve "ukuse".




    U POTPISU: Deca komunizma.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...



    Nema više komunizma, hajde da skinemo petokrake.
    Nema više Vizantijskog carstva - hajde da se rešimo ocila.
    Nema više Nemanjića - šta ljiljani rade na grbu?
    Nema ni monarhije - da se ratosiljamo krune.

    Da se rešimo oznaka zato što predstavljaju nešto čega je bilo, a sad više nema.

      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    ... komunisti ...oni će meni ...

    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Ми смо деца комунизма...

    Citat morpheo kaže: Pogledaj poruku


    Nema više komunizma, hajde da skinemo petokrake.
    Nema više vizantijskog carstva - hajde da se rešimo ocila.
    Nema više nemanjića - šta ljiljani rade na grbu?
    Nema ni monarhije - da se ratosiljamo krune.

    Da se rešimo oznaka zato što predstavljaju nešto čega je bilo, a sad više nema.

    Ционичанине, некад ме јако бринеш...

    Није проблем у "представљању нечега чега више нема".

    Није Византија наметала свим клубовима оцила. Нити је Византија била диктатура која је владала овде пре 20 година.

    Исто је и са Немањићима, мада љиљани нису Немањићки.

    Који то клубови имају круну а да им је неко наметнуо?
    Poruku je izmenio Najgora, 01.11.2009 u 18:25 Razlog: uklonjena provokacija
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 22.10.2010, 00:59
  2. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  3. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 00:32
  4. Комунизам или Титоизам
    Autor Srpski Radikal u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.10.2007, 17:11
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •