Matični ured NS
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Matični ured NS

    potrebna mi je mala pomoc koliko je potrebno vremena da se dobije rodni list i uvjerenje o drzavljanstvu, koliko se ceka na izdavanje? cuo sam da je potrebno nekoliko dana da se dobije rl i ud, posto zivim u bl to mi nikako ne odgovoara...
    svaka informacija dobro dosla.
    pozz

  2. #2

    Odgovor: maticni ured ns

    Ajd malo pojasni te skracenice
    Jesi li drzavljanin Srbije?

  3. #3

    Odgovor: maticni ured ns

    ma za sestru pitam, ona je rodjena dole i ima drzavljanstvo srbije a sad zivi vani pa mora mijenjati pasos i licnu kartu... a skracenice rl-rodni list; ud-uvijerenje o drzavljanstvu :D

  4. #4

    Odgovor: maticni ured ns

    Ja sam vadila pre mesec dana, ako ima nase drzavljanstvo,ne vidim razlog zasto bi se ta procedura cekala nekoliko dana.
    Sve sto treba da uradi je da ode u maticni ured, popuni uplatnice za drzavljanstvo i izvod iz maticne knjige, odnese u postu uplati, vrati se kod maticara sa potvrdom o uplatu i odmah joj budu gotova uverenja.

  5. #5

  6. #6

    Odgovor: maticni ured ns

    A postoji i virtuelni matičar:
    Virtuelni Maticar grada Novog Sada
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: maticni ured ns

    znam, ali je problem sto ne znam kako da uplatim novac iz republike srpske na racun grada novog sada, takodje najblizi prijatelj koji bi mogao pokupiti te dokumente se nalazi u bg, ne znam koliko posta putuje iz novog sada do bg?

  8. #8

    Odgovor: maticni ured ns

    Za uplatu ne znam odgovor.
    Što se tiče "puta", kad PTT ne štrajkuje, ne više od 3 dana.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: maticni ured ns

    Ne verujem da treba mnogo vremena da dokumenti iz NS-a doputuju u BG.
    Ja sam nedavno popunila obrasce preko virtuelnog matičara i odmah sutradan dobila papire bez potvrde o uplati. Ako to važi za NS, onda ne verujem da treba više od dva-tri dana da papiri dođu u BG.

  10. #10

    Odgovor: maticni ured ns

    hvala vam puno za informacije, tako cu i uraditi sad cu ih poruciti na njegovu adresu a u ponedeljak ce on uplatiti i poslati im faxom dokaz o uplati.

Slične teme

  1. Dušan Matić
    Autor zosim u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.02.2014, 11:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •