H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija? - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 90
  1. #76

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Danas sam slušala, jedan lik tvrdi da se najbolje liječiti urinom, od svake gripe, pa i ove. Kaže ima okus krvi...ali kad se pomiješa sa sokom od jabuke, doda malo cimeta, brzo se navikne čovjek. Navodno nema boljeg lijeka od te pročišćene tekućine, koja eto ima malo odumrlih ćelija...ali više dobra donosi.

    Mmmmožda ako mi je baš život u pitanju...mislim mmmmožda.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  2. #77

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Procitala sam, vise ni ne znam gde, da je jako dobro drzati jednu neoljuscenu glavicu luka u prostoriju, najvise 10 dana. Kazu da luk skuplja sve viruse i da ostajes zdrav. Moj ga znao nisam probala, ali nista me ne kosta.
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #78

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Procitala sam, vise ni ne znam gde, da je jako dobro drzati jednu neoljuscenu glavicu luka u prostoriju, najvise 10 dana. Kazu da luk skuplja sve viruse i da ostajes zdrav. Moj ga znao nisam probala, ali nista me ne kosta.
    Je li bijelog?
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  4. #79

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    c. crnog.
    & underpaid......

  5. #80

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Je li bijelog?
    Jock, crnog luka. U ljusci, neoljustenog, strpas u sobu i cao. Inhalator iz starog veka
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #81

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Jock, crnog luka. U ljusci, neoljustenog, strpas u sobu i cao. Inhalator iz starog veka

    To već može...bijeli bi mi strava spustio tlak pa bih svejedno prespavala gripu. Sad ću ja da pomećem to u svaku sobu. Još da killnem i neku koku, pa da me optuže za woodoo.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #82

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Je l'?
    A gde da ga stavim u sobi?
    A je l' treba i u kupatilu (mislim posto tamo provedem pola dana)
    I je l' onaj crveni crni luk ili onaj obican, zuti?
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #83

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    shta bre crveni.... pa nismo u dalmaciji... kapula bona, kapula!
    & underpaid......

  9. #84

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Ja mislim da je najbolji ştit od svinjskog gripa ZLATO ...
    danas gledam neke likove sa zlatnim şlemovima i zlatnim kopljima u zlatnim odelima kako stoje u guzvi bez straha od gripa
    ili je mozda proşla epidemija ili odlozena za narednu nedelju
    sigorno e se pogorşati od nedelje jer bi valjalo uvaljati par miliona vakcina po 10 eura
    P.S.
    Bog da mu duşu prosti ... ali ja u i dalje da se molim bez posrednika
    Ko je za jednu voznjicu

  10. #85

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    cijepivo NE! ne zato shto mislim da su u njoj chipovi kojim biljezhe ljudsku vrstu (shto sam proshli tjedan prochitala da je neko izjavio ) niti vjerujem u teorije zavjere vec jednostavno mislim da vakcina ne mozhe pomoci (a pri tom mozhe doci i do dodatnih nuspojava -- lagana temperatura, iritacija kozhe oko mjesta cijepljenja...) mislim da je napravljena panika veca nego shto ta gripa zasluzhuje.. to je gripa koja se pojavljuje kao i svake godine.. niko ne spominje kako je od obichne gripe godishnje do sad umiralo na hiljade i hiljade ljudi.. jer to je sad nebitan detalj.. mora sav fokus biti na trenutnoj svinjskoj gripi
    takodjer mislim da je to velika igra farmaceutskih kuca koje ce na brz i efikasan nachin pokrasti narod i strpati velike cifre para u vlastiti dzep (mislim da mi je Irki spomenula da samo jedna farmaceutska kompanija vodi monopol nad cjepivom!).. oni koji umru od gripa najcheshce imaju i neku drugu komplikaciju.. ne umire se od gripe ako imash dobar imuni sistem.. starije osobe, djeca i trudnice su vishe pogodjene jer im je prirodno smanjen imunitet..

    ne obazirem se na medije i njihove prognoze o tome koliko ce ljudi pogoditi ovo-zimski virusi.. (mada sam danas prochitala da je navodno prva faza proshla, i da je ove nedelje broj oboljelih opao).. mislim da je najbolje gripu prelezhati i dopustiti tijelu da se samo izbori protiv toga.. najbitnije od svega je prehrana i fizichka aktivnost -- prije nego virusi napadnu.. jesti puno vitamina i to direktno iz voca i povrca (nisam neka pristalica vitamina u tabletama)..
    moomoo meee jooouu

  11. #86

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    ajde neshto vezano za temu .... a i mafiJu ....

    s vremena na vreme kupuJem ProBiJotikImunoKid za guzu .... jedna kesica na dan ... tako nekoliko dana .... pa pauza ....
    imala sam neku zalihicu kuci .... i juche odluchim da je malo dopunim ....
    koshtao je nekih 40ak dinara ....
    udjem u apoteku .... kazze mi teta .... iskoristili su ovo oko gripa .... i sve za imunitet je poskupelo .... sada ta jedna kesica koshta skoro pa 70 ....

    mozzda vam iz ove moJe perspektivo i ne izgleda strashno .... ali pomnozzite ovu razliku sa stotinama hiljada .... cifra da se smrznesh ....


    naravno .... kupim ItaliJansku ehinaceu sa vitaminom C .... mozzemo ladno i guza i ja da je piJemo metar dana .... a sve za cenu 5 kesica chudesnog napitka Ivanchic & sinovi ....


    more .....

  12. #87

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Vise senzacija.
    Imali smo svi grip u kuci sve simptome H1N1 ......i evo zivi....Bogu hvala.
    Necu se vakcinisati ...cemu ako smo vec prelezali?

    Mislim da ce neko da napravi super profit od gripa.
    Digla prevelika galama.
    Grip ko i svaki drugi.
    Virusi svake godine mutiraju.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #88

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Besplatna vakcina bez participacije

    Direktorka Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje (RŽZ) Svetalna Vukajlović izjavila je danas da će kategorije stanovnika koje ne plaćaju participaciju biti besplatno vakcinisane protiv novog gripa A (H1N1), a odluka o tome za ostale građane još nije doneta.
    Vukalovićeva je izjavila Tanjugu da definitivna odluka o besplatnom vakcinisanju građana koji plaćaju participaciju još nije doneta zbog "određenih budžetskih zahteva".

    "Postoji zahtev da svi građani budu besplatno vakcinisani, ali o tome nemamo preciznu informaciju", rekla je ona, navodeći da će "besplatno biti vakcinisani oni koji ne plaćaju participaciju - deca, socijalno ugrožene kategorije stanovnika, trudnice...".

    Agencija za lekove i medicinska sredstva Srbije saopštila je juče da je u toku proces izdavanja dozvole za stavljanje u promet vakcine protiv novog gripa.

    Postupak procene dokumentacije sprovodi se u skladu sa odredbama Zakona o lekovima i medicinskim sredstvima i Pravilnika o postupku i uslovima za dobijanje dozvole za stavljanje leka u promet, a obavlja se procena kvaliteta, bezbednosti i efikasnosti vakcine.

    Na osnovu ekspertskih izveštaja i procene propisane dokumentacije, Agencija će izdati dozvolu za stavljanje u promet vakcine tipa "fosetrija", koja će moći da se koristi posle izdavanja sertifikata o kvalitetu prve serije.

    Za vakcinu "fosetrija", suspenziju za injekcije, bočicu sa deset doza vakcine, jačine 7,5 mcg/0,5 ml, proizvođača "Novartis Vačines and Diagnostics S.r.l.", Rosia - Sovicille, Italija, zahtev za izdavanje dozvole za stavljanje vakcine u promet Agenciji za lekove i medicinska sredstva Srbije predala je firma "De-Ta-P d.o.o." iz Valjeva.

    Direktor instituta za imunologiju i virusologiju "Torlak" Ranko Dakić izjavio je u nedelju uveče da se početak vakcinacije protiv novog gripa može očekivati najranije za 15 dana.

    Vakcinacija građana Srbije obaviće se u "tri talasa", a prvim će biti obuhvaćeni najugroženiji - hronični bolesnici, trudnice i deca starija od šest meseci.

    izvor: b92
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #89

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Nisam sve iscitala (od 1. do 9. stranice) ..... sve me zanima, koji procenat ce biti doktora (uopste medicinskih radnika), koji pristane na vakcinaciju? Ako oni imaju oprecne stavove, kako da obicni smrtnici prihvate tu vakcinu - bez zadrska?

    Spadam u grupu koja se nece vakcinisati.



    ps. posebno me iritira sto ce oni koji zele da je prime, potpisati - da ce da je prime na svoju odgovornost!!!

  15. #90

    Odgovor: H1N1 novi grip, pretnja ili senzacija?

    Ima i onih koji će morati da se pelcuju ... po naređenju ...


    Vojnici moraju da se pelcuju

    Ministar odbrane Dragan Šutanovac kazao je da će biti doneta odluka da svi pripadnici vojske moraju da se vakcinišu protiv novog gripa, a ako neko ne želi, moraće da se o tome izjasni i biće zamenjen.
    U Ministarstvu odbrane pojasnili su za Kurir da profi vojnici neće dobiti otkaz, već će biti raspoređeni u baze u kopnenoj zoni bezbednosti.


    Preuzeto: Kurir 19.12.2009.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Nova opasnost kozji grip
    Autor cvishna u forumu Zdravlje
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.12.2009, 16:14
  2. Prehlada i grip
    Autor irnik u forumu Zdravlje
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 16.04.2009, 14:39
  3. Pretnja smrću Nenadu Čanku ! (YouTube)
    Autor robins u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 21.09.2008, 18:23
  4. Ptičji grip
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.03.2006, 20:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •