Žene kao poslodavci
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Žene kao poslodavci

    bila sam juche na razgovoru za posao u preduzechu chiji je vlasnik zzena. s njom sam i imala intervju. ono shto je bolo ochi sve vreme razgovora je njen odnos prema zaposlenima. nachin na koji pricha o ljudima koji "za nju" rade, kako razmishlja o njima i koliko i shta zahteva.

    ovo nije bio prvi put da sam se srela s zzenom koja ima odnos prema zaposlenima kao prema svojoj porodici.....

    kakva su vasha iskustva?
    ima li vishe topline u firmama gde su zzene poslodavci?
    & underpaid......

  2. #2

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Moj poslodavac je zena! Nije nam bas prijatna atmosFera pored nje. U isto vreme bi htela da bude i boss i drugarica, i komsinica, ma sokacara bree...U stanju je da dodje isplace se, isprica neke svoje probleme, sedis sa njom, kao tesis je, bude ti stvarno zao da se tako lose oseca.....I onda sutradan kao da nije ona iz te price!
    Zbunis se hiljadu puta u odnosu sa njom, bas zato sto je zena, sto mislis da treba da razume , da ponekada popusti...da ima sluh za druge kao i oni za nju!
    Mada, nije pravilo da na osnovu nje sudim o drugima!
    Licno, sa ovog stanovista vise bih volela da je moj poslodavac muskarac!
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  3. #3

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Jednom sam radila posao gde mi je zena bila poslodavac. I imam lose iskustvo. Najvise zbog njenih licnih frustracija.
    Firma u kojoj u kojoj trenutno radim je porodicna. Znaci imamo i direktora i t.r direktoricu (koja je u senci ) i imam samo reci pohvale za oboje.


  4. #4

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Moj trenutni poslodavac je žena i više sam nego zadovoljna odnosom između nas dve.Nekako se mi na brzinu dogovorimo oko svega ....dok sa muškarcima i nije uvek išlo tako glatko i lako
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Do sada sam promenila gomilu poslova i gomilu poslodavaca i čak i na osnovu tog iskustva, ne mogu da napravim neko poređenje ko je bolji poslodavac, muškarac ili žena..

    Bilo ih je svakakvih sa obe strane, za nekima još uvek žalim, od nekih sam pobegla..
    Ono u šta sam sigurna je da nije bilo problema kada sa ženske strane nije bilo zavisti, a sa muške muvanja..tada je sve funkcionisalo perfektno..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #6

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Nsam imao ženu poslodavca, već samo muškarce. Doduše, neki su bili p**** u duši, što naravno, nema veze sa temom.

    Mislim da to nije suštinski važno. Postoje sposobne i manje sposobne osobe, nezavisno od njihovog pola. Siguran sam da ne bih imao predrasuda prema ženi poslodavcu. Ni pozitivnih ni negativnih.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Neznam nismo sa iste strane gledista mi,ali mislim da nema veze ko je poslodavac da li zena ili muskarac.Bitan je pre svega nacin rada,i profesionalno vodjenje sa naravno medju ljudski odnosi.
    Red+Rad+Disciplina=Uspeh
    Sve preko i manje od toga nema harmonije i uskladjenosti !

  8. #8

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Neznam nismo sa iste strane gledista mi,ali mislim da nema veze ko je poslodavac da li zena ili muskarac.Bitan je pre svega nacin rada,i profesionalno vodjenje sa naravno medju ljudski odnosi.
    Red+Rad+Disciplina=Uspeh
    Sve preko i manje od toga nema harmonije i uskladjenosti !
    ...ja sam uvek imao problema kada sam pametniji ili obrazovaniji od svoga sefa ili poslodavca...npr...kada bih dobio neki dokument od svoga poslodavca,u kome on pise "dali" ili "neznam" zajedno,to je vec veliki problem za mene...jos ako mu niko nije rekao da postoje znakovi interpunkcije,koje je neko nekada davno izmislio,onda sam ga najebao...
    ...a zene...pa dobro...imam i dobra i losa iskustva sa njima...kako u ljubavi,tako i u poslu...ipak,za nijansu vise volim,da mi je zena poslodavac...jer se nametnem kao majmun u teranju,pa ako to ne prodje,onda moram da radim svoj posao...mislim...bar imam sansu za neku protekciju...
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #9

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Nakon malo premišljanja, sada bih vrlo rado htjela opet imat ženu za poslodavca jer ovaj... Ugh.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #10

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Ne nikada .Radim u drzavnoj (JKP) firmi,i sasvim je ok.

  11. #11

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Ne bih ja generalizovala... Kakav je ko poslodavac zavisi od toga kakva je osoba, a ne kog je pola. Znam da ovaj odgovor možda deluje kao kliše, ali to je moje mišljenje.

  12. #12

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Vec 4 godine sam ja poslodavac. Do prosle godine radila sam jos jedan posao i napustila. Sad samo svoje.
    Pre otkaza zadnjih nekoliko godina glavna je bila - godzila. Zbog nje sam pocela da mrzim posao koji sam najvise na svetu volela.

    E sad kao poslodavac trudim se da ne ponavljam greske koje sam trpela i dozivljavala kao zaposlena.
    U poslu najvaznije mi je da imamo korektan odnos ja i zaposleni. Kad neko dolazi na intervju sem sto pitam ono sto mene zanima i mi je vazno pri izboru radnika, uvek otvoreno kazem sto je meni bitno u poslu, posebno jer je posao u kom su klijenti deca.

    Svaki trud nagradim, za svaku gresku razgovaramo i nalazimo resenje zajedno. Gresimo i ja i oni i znaju da uvek mogu mi reci svoje iskreno misljenje, jer ne zelim da me gledaju kako diktatora. Hocu da vole svoj posao i rade ga bez pritiska i straha.
    Nemam iskustvo sa kaznjavanjem jer do sad nije doslo do takvih problema.


  13. #13

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Četiri žene su mi bile direktorica i nikad nijedne grke s njima...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  14. #14

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Ako se razumeju u tehbiku, ide sve kao podmazano, no ima i onih koji posteno zahtevaju od radnika imaginarne zadatke.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #15

    Odgovor: Žene kao poslodavci

    Imam uglavnom dobra iskustva sa ženama za koje sam radila. Poslednjih nekoliko godina radim za sudskog prevodioca, jednu sjajnu ženu. Nemam apsolutno nikakvih zamerki. Nekako, čini mi se da se mi žene međusobno bolje razumemo.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •