Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28
  1. #16

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Bio sam skoro u manastiru na Fruskoj Gori,jer je moj brat krstio cerkicu.Ragovarao sam u sobi sa Igumanom i jednim Beogradskim popom nasamo.Postavljao sam pitanja i trazio odgovore,ali ni oni mi nisu mogli odgovoriti na sva pitanja.Dok smo pricali u sobu su nam upadali razni ljudi samo da bi poljubili ruku igumanu i da ih on blagoslovi za poost.kada bi ljudi izasli on bi davao malo cinicne komentare na njihov racun.Usla je zena u sobu da trazi blagoslov za svog muza koji ima tumor na mozgu.On ga naravno daje i kad je ona izasla rekao je ovako..."bice joj bolje da sebi nadje nekog bekriju jos dok je vreme,nego da se bori za onog kome nema spasa"!Pop iz Beograda je se samo nasmejao.
    Pricali smo jos neko vreme u vezi abortusa i kontraceptivnih sredstava i o tome kako se obicaji i pravila kod nas razlikuju od crkve do crkve,od manastira do manastira.On je samo slegao ramenima i nasmejao se.
    Ko sad da mene uveri o tome kako treba verovati u ovo ili ono i ko sad meni da dokaze da je Dunav prav,kad sam svojim ocima video da je krivudav
    fino....oni su se pokazali kao licemeri....ali zasto mislite da ste Vi bolji? Ne verovati im a ipak otici kod njih i zamoliti za odgovore....sta je to ko ne licemerstvo?m?
    nego....
    to sa knjigom...verujem....
    ali stvarno
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #17

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    nije strašno što će samo pisac i filmažđije završiti u paklu na Dan suda zbog ovakve gadne jeresi i tolikog brda laži,već je gadno što milioni su privučeni tom lažju i pristajanjem na nju ginu i sami,.jer je pisano,ko se s kurvom veže jedan sud im biva!oprez bogobojazni.astara je priča lažljivcas satane zapisana još u vreme raspeća Isusa kada su farizeji(popovi,kobi drugi) došlii rekli vlastima rima,da dobro utvrde grob jer učenici će doći da uktradu telo,da bi prevara bilakompletna budući da je taj rekao da ima vaskrsnuti!otuda davanjem novaca vojnicima da lažu,kad je kasnije ipak vaskrsao,jer nemojte me ubediti da bi jedan takav legionar,pripadnik pasa rata takozvanih strašnih legija dao se prevariti da mu neko ukrade zadati plen na čuvanje.to se kod njih životom kažnjavalo.tako uređeno je kako piše da osim novaca za laž ovima ,da im ništa ne bude,da ne budu likvidirani za neodržani zadatak!ta priča kaže pismo u vreme pisanja održala se do danas.tj do tog časa pisanja Biblijskih tekstova,a i danas u 21.veku logično.kroz ovake gadosti bezbožnika.no rugači su prorečeni kao znak poslednjeg vremena.vi bogobojazni se bojte hule!a rugače pustite Božjem sudu.vernicima nije trebe dokazivati u val janostovakve apsurdne lagarije.to može ići deci sa crtaćima,da im se samo predoči da je crtać otrovan!pun laži.
    zabrinjava da članci u udarnom listu novosti u nasatavcima su nekih godina išli sasvim normalno i da "niko nije demolirao"(iako nisam za to) redakciju novosti od strane pravoslavne crkve i njenih orlova,jer kada su samo malu reč istine rekli na sabvu nemanjića u jednoj pozorišnoj presdstavi,pozorišteje demolirano,a predstava prekinuta i nikad više nije održana!zar Isus nije veći od čovekazabrinjava koga crkva više ceni u ovom slučaju lažnog svedočanstva o Gospodu?!

  3. #18

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ta teorija je toliko empirijski argumentovana u knjizi Sveta krv - sveti gral (Majkl Bejdžent, Ričard Li &Henri Linkoln) a koju je Braun (zlo)upotrebio, da nema tu mnogo mesta ne verovanju..
    U potpunosti se slažem
    Sama terorija o tome da je Isus bio običan smrtnik, da je bio u braku sa Magdalenom, da je imao potomstvo, itd. ima mnogo više "dokaza" nego priča koja je pretstavljena u Novom Zavetu. Novi zavet je nastao u IV veku nove ere, negde između 367. i 382. godine. Bolje rečeno tada je od postojećih Jevanđelja kojih je bilo preko 70(!!!) kako se pretpostavlja, odabrano nama poznatih četiri. Ostatak je u najvećoj meri bio uništen, a takođe je zabeleženo da je Crkva pristupila uništavanju tih jevanđelja sa gotovo neshvatljivim žarom!
    U vekovima koji su usledili, Crkva je često upotrebljavala sva raspoloživa sretstva ne bi li sačuvala svoj položaj. Iz toga proizilazi da se Vatikan imao čega bojati, i bojao se VEOMA.. Mnogi su platili glavom zbog svojih otkrića, svoga znanja i moći koje bi im to znanje moglo doneti.
    Među najpoznatijim žrtvama su svakako Templari, Katari, kao i mnogi pojedinci manje i više poznati istoriji.
    Takođe, istorija koja je pisana "po Crkvi" ima mnoge rupe i nedoslednosti, pa čak je i protivrečna samoj sebi u mnogim manjim i većim pojedinostima..

    Što se tiče romana "Davinčijev Kod" on svakako sam po sebi ne može biti podloga za verovanje ili ne verovanje u takozvanu "teoriju zavere", ali postoji mnoštvo veoma kvalitetnog štiva na ovu temu.. Pomenuti roman je pisan da bi postao Bestseller pa je morao biti "zanimljiv" i onima koje baš i ne zanima ova tematika. Iz tog razloga je ubačeno dasta izmišljotina, ali srž priče ima dosta dobru istorijsku podlogu...

    Dosta pomno istražujem ovu tematiku, uglavnom preko knjiga koje su dostupne. Pokušavam da sagledam stvari objektivno, koliko god je to moguće. Dugo nisam postovao na forumu, pa bih voleo da se ova tema malo rasplamsa
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  4. #19

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    Citat Nennad kaže: Pogledaj poruku
    U potpunosti se slažem
    Sama terorija o tome da je Isus bio običan smrtnik, da je bio u braku sa Magdalenom, da je imao potomstvo, itd. ima mnogo više "dokaza" nego priča koja je pretstavljena u Novom Zavetu. Novi zavet je nastao u IV veku nove ere, negde između 367. i 382. godine. Bolje rečeno tada je od postojećih Jevanđelja kojih je bilo preko 70(!!!) kako se pretpostavlja, odabrano nama poznatih četiri. Ostatak je u najvećoj meri bio uništen, a takođe je zabeleženo da je Crkva pristupila uništavanju tih jevanđelja sa gotovo neshvatljivim žarom!
    U vekovima koji su usledili, Crkva je često upotrebljavala sva raspoloživa sretstva ne bi li sačuvala svoj položaj. Iz toga proizilazi da se Vatikan imao čega bojati, i bojao se VEOMA.. Mnogi su platili glavom zbog svojih otkrića, svoga znanja i moći koje bi im to znanje moglo doneti.
    Među najpoznatijim žrtvama su svakako Templari, Katari, kao i mnogi pojedinci manje i više poznati istoriji.
    Takođe, istorija koja je pisana "po Crkvi" ima mnoge rupe i nedoslednosti, pa čak je i protivrečna samoj sebi u mnogim manjim i većim pojedinostima..

    Što se tiče romana "Davinčijev Kod" on svakako sam po sebi ne može biti podloga za verovanje ili ne verovanje u takozvanu "teoriju zavere", ali postoji mnoštvo veoma kvalitetnog štiva na ovu temu.. Pomenuti roman je pisan da bi postao Bestseller pa je morao biti "zanimljiv" i onima koje baš i ne zanima ova tematika. Iz tog razloga je ubačeno dasta izmišljotina, ali srž priče ima dosta dobru istorijsku podlogu...

    Dosta pomno istražujem ovu tematiku, uglavnom preko knjiga koje su dostupne. Pokušavam da sagledam stvari objektivno, koliko god je to moguće. Dugo nisam postovao na forumu, pa bih voleo da se ova tema malo rasplamsa
    "Novi Zavet" je izmanipulisan/masakriran i u njemu se nalaze lazne poslanice
    lazne crkve koja ih je uvrstila u lazni "Novi Zavet".
    Zato niko ne moze da manipulise "Stari Zavet" koji je po recima Isusa sve sto
    je potrebno i nista sto je nepotrebno (Matej 5:17-18 )
    Isus je prorokovan kao Mesija/"Sin Boziji" koji ce biti zrtva greha Jevreja.
    Zrtva je smrtnik, a ne neko ko ostaje ziv. Njegov zivot i smrt je prorecena u Starom Zavetu u kojem se bas ta "ideja" o njegovom potomstvu i pominje,
    Isaija 53:8 " Od teskobe i od suda uze se, a rod Njegov ko će iskazati? Jer se istrže iz zemlje živih i za prestupe naroda mog bi ranjen. "
    Ne postoje nikakvi dokazi o njemu, samo reci koje su upisane crvenim slovima.
    Svako ko je tvrdio bilo sta o njemu je zavrsio u grobu.
    Zivot je istina, koja istrazuje i pronalazi tebe, a ne ti nju, groblja su puna onih koji su mislili da ona moze da se istrazuje.

    Ponovo, kristalno je jasno da je "Novi Zavet" - rec Isusa Hrista, koji
    nije promenio "Stari Zavet" nego ga objasnio, za razliku od Jevreja koji su
    ga pogresno shvatili, Jeremija 31:31-32 " Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet,
    32 Ne kao onaj zavet, koji učinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvariše, a ja im bejah muž, govori Gospod. "
    Luka 22:20 " A tako i čašu po večeri, govoreći: Ova je čaša novi zavet mojom krvi koja se za vas proliva. "
    Krv Isusova su reci Isusove, a ne reci patoloskih Jevrejskih lazova koji su
    pisali njihove poslanice.

    Religija je laz a ne zavera. Da bi ta laz bila uspesna, Bog je morao da je ucini
    uspesnom. Hriscanstvo je kreirano na lazi da je Isus ziv.

    JUpiter
    Poruku je izmenio euridika, 19.12.2008 u 22:47 Razlog: smajli sa naočarima uleteo na mesto broja 18

  5. #20

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    Citat Nennad kaže: Pogledaj poruku
    Dugo nisam postovao na forumu, pa bih voleo da se ova tema malo rasplamsa
    Baš si našao temu za rasplamsavanje....a i prikladnu reč, koja u sebi sadrži plamen/vatru/nešto što gori i sagoreva, omiljeno mesto prebivanja istinskog pisca/manipulatora dotičnog romana....

    Ajd' lepo ti i pera ruku pod ruku pa se rasplamsavajte i sagorevajte....dok ne sagorite....
    ...vašom voljom naravno....

  6. #21

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    Roman mi se izuzetno dopao (puno je bolji od filma).
    O teoriji zavere koja je ovde tema mogu samo reći reči pohvale. Ne bitno mi je da li je tačna ili ne (više bi voleo da jeste i da se nađe još dokaza koji to pokrepljuju i da Vatikan već jedared da sve knjige i spise koje čuvaju u tajnosti i propadne kao institucija). Dopala mi se jer pruža druge mogućnosti i terate na razmišljanje. Otvara ti nove vidike i neda ti da slepo veruješ u neke stvari ( iz ovoga isključujem samu veru jer je vera odluka svakog pojedinca za sebe - da li će verovati u nešto ili ne. Ali samo da podsetim ovde neke - zato se i zove vera: verovanje u nešto bez razlike da li postoje dokazi koji potkrepljuju to ili ne. Nekada su najučeniji ljudi svog vremena tvrdili da je zemlja ravna i imali podosta dokaza o tome, ali eto...ima ljudi koji su sumnjali pa na kraju otkrili istinu. - ovo je samo jedan od primera).
    Ne mislim da je teorija tačna u celosti, ali mislim da ima tačnih delova i da bi trebalo više istraživati u tom smeru kako bi imali kompletniju sliku.
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Zato niko ne moze da manipulise "Stari Zavet"
    Ako nekoga interesuje da li je ova izjava tačna, ili pak voli kao i ja romane na ovu temu a da su pri tom zaista zanimljivi, preporučujem da se pročita i "Aleksandrijksa veza"-Stiv Beri.

  7. #22

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    Citat PersonaGrata kaže: Pogledaj poruku
    Roman mi se izuzetno dopao (puno je bolji od filma).
    O teoriji zavere koja je ovde tema mogu samo reći reči pohvale. Ne bitno mi je da li je tačna ili ne (više bi voleo da jeste i da se nađe još dokaza koji to pokrepljuju i da Vatikan već jedared da sve knjige i spise koje čuvaju u tajnosti i propadne kao institucija). Dopala mi se jer pruža druge mogućnosti i terate na razmišljanje. Otvara ti nove vidike i neda ti da slepo veruješ u neke stvari ( iz ovoga isključujem samu veru jer je vera odluka svakog pojedinca za sebe - da li će verovati u nešto ili ne. Ali samo da podsetim ovde neke - zato se i zove vera: verovanje u nešto bez razlike da li postoje dokazi koji potkrepljuju to ili ne. Nekada su najučeniji ljudi svog vremena tvrdili da je zemlja ravna i imali podosta dokaza o tome, ali eto...ima ljudi koji su sumnjali pa na kraju otkrili istinu. - ovo je samo jedan od primera).
    Ne mislim da je teorija tačna u celosti, ali mislim da ima tačnih delova i da bi trebalo više istraživati u tom smeru kako bi imali kompletniju sliku.
    Odakle ti znas sta Vatikan drzi van domasaja javnosti ?
    Gospod Bog je stvorio sve, ukljucujuci i laz i prevaru, vise nego ocigledno je
    da je Katolicka religija, koja je najbrojnija laz/prevara, morala da postoji.
    Gospod Bog je takodje stvorio i Dan Brown-a i njegovo verbalno povracanje,
    o nekakvim "dokazima" da je Isus nastavio da zivi zivot koji on u knjizi
    "DV kod" i koji su mu doneli lepu svotu novca.
    Sve teorije su po definicije neistine, posto ne bi bilo razloga da se zovu
    "teorije".
    Citat PG kaže:
    Ako nekoga interesuje da li je ova izjava tačna, ili pak voli kao i ja romane na ovu temu a da su pri tom zaista zanimljivi, preporučujem da se pročita i "Aleksandrijksa veza"-Stiv Beri.
    Naveo sam reci Starog Zaveta i Isusa Hrista, koje svrstavaju Novi Zavet
    u manipulaciju.
    Da li mozes da mi das ideju koja objasnjava manipulisanje Starog Zaveta ?
    Ko bi i zasto imao razlog da manipulise Zakon i Proroke koji su dati Jevrejskom
    narodu ?

    JUpiter

  8. #23

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Da li mozes da mi das ideju koja objasnjava manipulisanje Starog Zaveta ?
    Ko bi i zasto imao razlog da manipulise Zakon i Proroke koji su dati Jevrejskom
    narodu ?
    Jedna od ideja kako : Kojim jezikom je pisan i ko ga je prevodio na nama sada poznate i razumljive?
    A razloga ima... oho hoj, kao i sa novim zavetom.

    Tvoj problem je što si previše ubeđen u nešto... (i zato ne prihvataš raspravu već samo ubeđuješ druge kako si ti u pravu i ne slušaš ostale koji možda eto ipak imaju nešto pametno da kažu, njihovo mišljenje ako se nimalo ne slaže sa tvojim odbacuješ automatski) ali evo i pored svega toga udostojio sam te odgovorom. * Pod problemom sam mislio da nećeš daleko dogurati ako već sve znaš, jer ti si praktično svoje "putovanje" završio.


    Pročitaj još nešto i malo porazmisli o tome... Ne mora da ti se nešto dopada da bi bilo tačno. Al to već nije za ovu temu.

  9. #24

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    Citat PersonaGrata kaže: Pogledaj poruku
    Jedna od ideja kako : Kojim jezikom je pisan i ko ga je prevodio na nama sada poznate i razumljive?
    A razloga ima... oho hoj, kao i sa novim zavetom.

    Tvoj problem je što si previše ubeđen u nešto... (i zato ne prihvataš raspravu već samo ubeđuješ druge kako si ti u pravu i ne slušaš ostale koji možda eto ipak imaju nešto pametno da kažu, njihovo mišljenje ako se nimalo ne slaže sa tvojim odbacuješ automatski) ali evo i pored svega toga udostojio sam te odgovorom. * Pod problemom sam mislio da nećeš daleko dogurati ako već sve znaš, jer ti si praktično svoje "putovanje" završio.


    Pročitaj još nešto i malo porazmisli o tome... Ne mora da ti se nešto dopada da bi bilo tačno. Al to već nije za ovu temu.
    Jevreji koji govore jezik kojim je pisan stari zavet nemaju nikakvih primedbi
    na engleski prevod, posto znaju da taj prevod citaju Jevreji koji ne govore
    jevrejski jezik.
    Za tebe je ocigledno sve oko tebe zavera.
    Tvoj problem je to sto ti mislis da ja imam problema.
    Ja nisam ubedjen u nista, niti imam mogucnost verovanja, ja samo govorim ono sto znam, ono sto sam ja licno doziveo.
    Ja se ovde ne raspravljam, ja samo racionalizujem neracionalne stavove koje
    drugi imaju. Kada god cujem istinu (ono sto postoji) nema sta da racionalizujem.
    Ti ocigledno nemas shvatanje situacije u kojoj covek svakog novog momenta stice nova saznanja dokle god ga zivot u tome podrzava.
    Dokle cu ja da doguram nema apsolutno nikakve veze sa okolinom koja me
    okruzuje, ciji si ti deo.
    Kao i svi ostali ljudi u covecanstvu koji su dogurali dokle su dogurali, zbog njih samih, a ne zbog okoline.

    Proucavam bibliju preko 25 godina, i citanje duhovne boranije kao sto je Dan Brown mi oupste nije potrebno, naveo sam stih prorocanstva koji ne iskljucuje Isusovo dete (Isaija 53: srpski ; " a rod njegov (Isusov) ko ce iskazati ? engleski ; " And who can speak of his descendants? "

    Dan Brown je duhovna prostitutka koju je Gospod Bog 'duhovno kresnuo' i dao mu puno para, bas kao i svim drugim ljudima koji ispunjavaju njegova prorocanstva zbog para.

    Ako ima jos stvari koje su verovanja koja ti delis sa drugima oko Isusa, tu sam da ih cujem i objasnim njihovu prevaru.

    YUpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  10. #25

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    Da odgovorim na tri postavljena pitanja.

    1. Postojanje gnostickih jevandjelja se ne dovodi u pitanje (po mojim saznanjima) Sad, sta je razlog za njihovo izbacivanje ne znam, nisam dovoljno upoznat sa materijom. Jako mi je blisko pameti da je razlog prikazivanje Isusa kao "obicnog" coveka.

    2. Osoba desno od Isusa (nase levo) nikako ne moze biti muskog pola. Da li to potvrdjuje teoriju zavere? Tesko, ali sumnju svakako unosi.

    3. Hriscanstvo (po mom misljenju) jeste zasnovano na lazima, i to na toliko neverovatnim lazima da mi nije jasno kako iko moze poverovati u njih.

    Sve u svemu, da bih poverovao u takvu teoriju zavere, potrebno mi je mnogo vise dokaza nego sto ih trenutno imam. Ipak, mnogo mi je lakse poverovati u tok stvari kakav je prikazan u pomenutoj knjizi, nego u zvanicnu crkvenu verziju.

    Molim da ovo ne shvatite kao omalovazavanje Hriscanstva. Ono je odigralo vaznu ulogu u istoriji sveta.

  11. #26

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    odlicno napisana knjiga koja me dobro zabavljala dok sam je citala...naravno trazila sam na internetu sliku Tajna vecera i jos neke stvarcice, jer stvarno je izazovna...slazem se da unosi sumnju, tako da tokom citanja postavljas sebi puno pitanja, a najcesce:
    "Od kud svi mi znamo da je to sto je napisano u Bibliji upravo tako. Da se dogodilo tacno tako kako je opisano?"

    inace film, nije me nesto posebno odusevio.


  12. #27

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    1.To je plagijat knjige Majkla Bejdzenta,Ricarda Lija i Henrija Linkolna-"Sveta krv,sveti gral",i parnica je jos u toku,posto su ga ta trojica tuzila za plagijat jer je cak i njihova (donekle izmenjena) imena koristio u svom romanu.
    2.Leonardo da Vinci nije ziveo u Hristovo vreme i mogao je da slika samo po nekim svojim shvatanjima sto ne znaci da su mu shvatnja ispravna.
    3.Gnosticko jevandjelje po Tomi (najpoznatije) su koristili i "Pavklikijanci" sledbenici Pavla iz Samosate koji su u pricescivanjima koristili izmlevene fetuse simbolisuci telo i krv.
    4.Gnosticko jevandjelje po Judi (ne Judi Iskariotskom kako se prozvoljno tumaci) uopste se ne razlikuje od konvencionalnih jevandjelja po sadrzaju.
    5.Ako je Hrist (po tim jevandjeljima) bio Zelot,onda i nije mogao da se ozeni...ne moze bio je zelot i bio je ozenjen..ili jedno ili drugo..ili trece sto nas crkva vec uci.
    6.Ta knjiga je samo jedna od velikog broja knjiga pisanih na tu temu,ali je jedina koju je pisao amerikanac,sa ogromnom reklamnom masinerijom iza sebe.
    7.I sto je najvaznije vecina stvari je proizvod Braunove maste kao na primer "Ruzina linija" u crkvi Sen Sulpis...ona je u stvari obelezavala meridijane dok to nije preneto u Grinič.

  13. #28

    Odgovor: Šta mislite o teoriji zavere, koja je tema romana "Da Vinčijev kod"?

    "Da Vinčijev kod" se zasniva na slici Da Vinčija - "Poslednja večera".

    Za mene se priča o legitimnosti knjige "Da Vinčijev kod" kao istorijski istinite se završava konstatacijom da Da Vinči nije bio savremenik Isusa Hrista.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 17:30
  2. Knjiga koja vam je "promenila život"
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 21.08.2011, 15:49
  3. Vaša rečenica koja je ušla u "istoriju"
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 29.05.2011, 21:20
  4. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 09:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •