Vaša obitelj - kratki presjek
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    02 Vaša obitelj - kratki presjek

    Zanima me kakvo je Vaše gledište Vaše obitelji. Tko je najmirniji, tko dobrica, tko najpametniji...

    Tata - osoba koja voli da je uvijek u pravu i smatra da jedino je njegova riječ ta koja drži vodu. Smatram se uvijek prozvanim da komentira bilo što. Osoba koja je u poznim godinama podjetinjila.

    Mama - osoba koja voljna pomoći ali njezine promjene raspoloženja su ubojite. Ali, naučih se ponašat u skladu sa time

    Starija seka - osoba koja nema dlake na jeziku. Voljna pomoći uvijek.

    Mlađa seka - prije je bila mala naivka a sada je samo dobrica.

    Mlađi brat - dečko u pubertetu koji je odrastao samo sa ženama (mama i tri sestre). Malo razmažen ali jako inteligentan. Trenutno je u fazi divljanja hormona ali nije on loš. Malo eksplozivan ali nadasve je ok. Očekujem puno od njega.

    Baka Mira - e to je moj bakić! Bez nje ništa! Osoba koja nikad nije podigla glas na nikoga. Moj bakutaner kojeg volim - obožavam!!

    Deda Dragutin - hm... Zajebant svoje vrste ali takvog ga volim. Potpuno je bespomoćan bez mojeg bakića ali ne bi on to pokazao...

    Baka Zlata - to je pak šišmiš. Voli biti u centru pažnje i voli imati uvijek pravo. Znatiželjna osoba koja voli imati kontrolu. Vjerujem da bi se u Njemačkoj zvala Helga.

    Moj suprug - dijete u tridesetoj. Osoba koja me potpuno poznaje i kada sam u deliriju točno zna kako ja funkcioniram. Moje drugo JA.

    I zadnja ali po svemu prva - Moja kćerka - ludica jedna koja je inteligentna, draga i voljna pomoći slabijima ali, brate mili, ta kada joj nešto nije po volji, tada je to prava muka. Tada je tvrdoglava kao mazga, plače kao da je kišna godina i jako dobro zna nametnut grižnju savjesti. Ali, moja je. Ne da se zajebavati i zna spustiti.

    Kakva je Vaša obitelj?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #2

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek

    My family :

    Moj tata -neko ko je moj uzor u celom odrastanju i sazrevanju...

    Maja majka - moj oslonac i podrška...stroga i nadasve pravična

    Moj mlađi brat - neko ko deluje mnogo ozbiljnije od mene i stalno je tu da mi kaže da treba da stanem sa obe noge čvrsto na zemlji...istovremeno, jedno veeeliko čeljade sa najlepšim okama

    Moram da dodam - moj mlađi brat od tetke - jedno veliko dete koje sam uvek gledala kao najrođenijeg...pamtim dan kada se rodio...kad sam ga uzela kao mali svežanj u ruke jedna velika maza i osmeh koji opleni...

    A sad moja mala porodica:

    Moj mužić - večiti dečak...sa osmehom koji me je osvojio zauvek

    Moj stariji sin - naučnik u svakom pogledu...nekada previše ozbiljan i zainteresovan za stvari koje su sasvim neobične za vršnjake...pri tome jedna velika maza i moja glavna ljubilica

    Moj mlađi sin - biserko i to kakav! Osmeh na licu ima uvek i njime osvaja...šarmer...emotivac...

  3. #3

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek

    All ....

    Tata - Najbolja osoba koju poznajem, pravican do kraja, objektivan skroz, pravi " poglavica" kada je u pitanju njegova porodica, obozavam ga!

    Mama - Jedna mala i slatka zenica, puna optimizma( kada nam je najteze bilo, ona je bila stub svega, svojim salama nas je odrzala bukvalno sve), vrednica prava, dobra domacica, majka, baka....Naj mama na svetu..

    Mladja sestra - Nobles dama, fina i suptilna, nekada se pitam da li je ona "nasa", ipak jedna vedra i divna malda zena

    Njen suprug - ona okom a on skokom, funkcionisu za medalju! Neverovatan sklad dve razlicite osobe, stopljen uz sve te razlike karaktera. Divan je prema svima nama, prema njoj se ponasa kao najdivnijem cvetu, neguje njihovu ljubav i brak kao da su od juce zajedno, retko za videti i cuti...voli neuobicajene stvari, poseban je, originalan, vredan....cista desetka za zetica..ajlavJU

    Vladimir-najmaldji clan ove male zajednice, sin moje sestre, sladak i umiljat decak, pametnica mla, ma isti teka njegova.... Obozavamo ga svi, nase mezimce..

    I na kraju.....Gospodin prvi, a na listi zadnji, o njemu ima najvise da se pise i zauzima posebno mesto...Moj sin....Jedno dobro i plemenito bice, vec veliki decak, zna da vrednuje sve one prave i dobre stvari, dobar djak, sportista, jako ambiciozan..Pun je razumevanja za situaciju u kojoj odrasta, jer njegov otac nije pored njega, trudi se da nicim ne pokaze da mu je koliko puta zao sto je sve kako jeste....Moje najvoljenije bice, moj najvazniji i najprioriteniji muskarac....

    To smo mi, nema nas mnogo, ali smo posebni....
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  4. #4

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek

    kratak presek porodice
    u zodijackom sastavu
    mladja ..lav...klonirana otac..glas razuma ..
    starija ..ovan...ista ja ..pamecu i temperamentom...(uglavnom kad zabrlja ,,kazu ista majka )
    muz..bik koji sedi...u manjini ,,posto je na zemlji sa sve 4 noge...jos odoleva vatrenoj stihiji koja tutnji kroz kucu

  5. #5

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek

    Moja majka - nema tih superlativa kojima bih ja mogla da opišem ovu lavicu, koja nikad ne miruje, uvijek čuva, uvijek brine...i kada je totalno down ona nađe načina da nabaci osmijeh na lice, da utješi, da pruži ruku...rame za plakanje. Mudra, pomalo naivna, sve zahvaljujući njenoj pretjeranoj dobroti. Žena koja je pretrpjela u životu sva sranja ovog svijeta...od bolesti, preko gubitka roditelja, bila je i gladna, i žedna, i gola i bosa...imala je sve, pa nije imala, pa je opet stekla...izgubila je muža..zamalo i jedno dijete...i sve je stoički podnijela. Lafica, prava!

    Sestra (starija) - Ne poštujem niti jednu odluku koju je donijela u životu...volim je, ali u suštini ne bih trebala jer je toliko sranja uspjela da nam priredi, da to više ni pas s maslom ne bi mogao pojesti. Uvijek sam mislila da ću ja biti ta plachipichka u porodici, a pokazalo se suprotno...mogla je sve, a nije uspjela ništa. I ne, nisam govno kad pišem ovako...dio je moje porodice...ja nikoga nisam birala...ja sam došla na gotovo. A valjda onima koje voliš trebaš da daješ šanse i šanse...dok se boje ne rastope.

    Ostali su tu...ima ih milion...ali nije to to.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  6. #6

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek

    Moja porodica

    Moja mama.....zena nad zenama.....nesebicna,hrabra,pozrtvovana,mila,draga ,vesela....zivot je nije mazio i pazio ali je ona izasla kao pobednik........nema dovoljno reci kojim bih opisala odnos moje mame i mene....na zalost mnogo nas kilometara deli tako da su nam mnoge stvari uskracene....ali jedno znam....voli me.....volim je.........

    Moj tata....covek koji ne zasluzuje da mu ime pomenem.............

    Moj ocuh.........jedno divno nesebicno stvorenje....covek koji me je mnogo zaduzio...nazalost vise nije sa nama ali je u nasim srcima........


    Moj suprug......moja prva ljubav.....moj oslonac......vecito dete....velika maza....vazduh koji disem....

    Moja cera.....najvaznija na ovoj listi.......maza......ludica......zvezda uzdanica......moj ponos i dika......kruna moje ljubavi........volim je beskrajno..........

  7. #7

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek



    Mama - divna osoba, ne po statusu, već po svemu. Propatila u životu zbog svoje dobrodušnosti i osećaja za pravdu... budala sam na nju, ali je volem mnogo.

    Tata - tvrdoglava osoba, jedan od onih s kojima ćete se lepo slagati dok nešto ne odluči, tada je razgovor gotov. Majstor, pored njega ništa nije moglo ostati pokvareno, emotivac - zbog toga je i glavu izgubio.

    Očevi roditelji, oboje, divni ljudi, prostodušni, seljaci u najboljem smislu te reči, pola detinjstva sam proveo s njima, zahvalan sam na tome.

    Mamini roditelji, baka je bila žena ispred svog vremena, drugačija od sredine, rano obolela...verovatno zbog dede. Deda pijanac, propalica, nisam ga ni upoznao jer je umro neposredno posle mog rođenja. Nasledio ga divan čovek kojeg sam i znao kao dedu, ostao u nejlepšem sećanju... i on je poginuo u ratu.

    Stric (s kojim sad živim, na moju veliku nesreću) je budala. Ceo život proveo po kafanama, sve veze upropastio, nikad ništa nije dobro uradio...nekad mi ga je čak i žao...

    Moja porodica. Većine više nema, oni koje volem su daleko, one koje ne podnosim viđam svakog dana.... život ima čudan smisao za ironiju

  8. #8

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek

    Došlo vrijeme da se dotaknem najistaknutijih članica moje porodice, prvoboraca, partizanki i ostale bande.
    Prije neki dan sam analizirala žene u mojoj porodici, počevši od mame, preko tetki sa jedne i druge strane...sve su mahom ili udovice ili se nisu udavale, pa sam ih nekako uporedila sa slonicama, matrijarhat, a predvodnica krda ima nepunih 89 godina i obitava u Banatu...tatina tetka, rođena, dakle baba teta...umire posljednjih 20 godina, mislim tako je sebi izračunala. Sanjam je često da je umrla, produžavam koliko mogu. Zaradila boračku penziju, spasila nekog partizanskog komadanta...nadživjela dva muža...djece nije imala, samo male kerice uzgajala...

    Druga po starini, mamina tetka... punih 86 godina... partizanka, istaknuta...upoznala Tita ...i danas se štrecne na ime Sava Kovačević...ronda zbog neke spomenice i ranjavanja na nezgodnom mjestu...taj geler i dan danas kruži po njenom krhkom tijelu. Nepoderiva je...

    Treća je iz nešto mlađe generacije, punih 76 godina....sestra prethodno spomenute...dama koju su godine stigle, ali svaki mjesec kada primi penziju kupi sebi cipele i neku woow bluzu koju nikada obući neće. Crta obrve...stavlja sjene, karmine...najskuplje kreme, a jedva da ikada i napusti stan.

    Moji metuzalemi.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #9

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek

    Mama-Zlatna zena uspesna zena brizna majka i supruga moga oca ujedno moja majka

    Tata-Brizan,vredan,pametan,uspesan covek muz moje majke.Jedni bez drugog ne mogu zive romantiku kao u bajkama

    Baba- Zena koja je od oca napravila velikog coveka,takodje uspesna

    Deda-Uspesan,brizan,paljiv covek takodje je ucestvovao u izgradnji licnosti moga oca

    Moja porodica ukratko,ponosim se tim ljudima i dokaza da na ovoj zemlji ima ljudi o kojima mozemo samo da mastamo,e tako ja zivim i zivim taj san koji je za mene java

  10. #10

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek

    Tata - propatio zbog svoje pameti i dobrote puno . od njega naucila sam da ne treba verovati nikome potpuno, cak i onima koji se pretstavljaju kao da su tvoja porodica...sem najrodjenijima. kao i to da pozitivni stav u zivotu mnogo vise pomaze, nego kukanje i pesimisam. znam da sam bila na trenutke nepravedna prema njemu, a nisam smela. koliko ga volim i koliko mi znaci, shvatila sam ove godine, kad sam se suocila sa strahom da ga mogu izgubiti zauvek. nije zlopamtilo i brzo prasta. a najbolje mi je kad se nesto naljutim, pa on me zeza i izaziva iako sam ljuta - dok se ne nasmejem.

    Mama - temperamentna, vredna i snalazljiva osoba koja sve je postigla svojim mukom i trudom. Odusevila me kad je zavrsila fakultet samo da bi napredovala na poslu, iako je imala dvoje dece (od kojih jedno bolesno) i nezaposlenog muza. Od nje sam naucila da sve se moze ako se hoce. jedino sto ne volim kod nje je sto je pesimista pre svega. Ali znamo svi mi da izadjemo na kraju s tim.

    Sestra (mladja) - moja jedna i jedina seka osoba koju najvise volim (posle sina naravno). moj najveci oslonac i najbolja prijateljica. moja totalna suprotnost - valjda zbog toga zna da me osvesti kad treba i da mi pomogne da izadjem iz bilo kakvih muka. kao male smo se mnogo svadjale i tukle (naravno bez tezih posledica ) a meni uvek bilo zao i popustala joj u tim duelima, jer je bila mrvica - mrsava i malecka... kod nje volim i to sto je veoma samostalna i uvek donosila odluke koje niko nije mogao da joj promeni.

    Suprug - ne bih da gnjavim pisala sam puno ... bili smo drugovi, pa ljubav probali - bolje receno jos uzivamo u njoj. od njega sam naucila mnoge stvari, a pre svega kako da umirim svoju impulsivnost i temperament. uvek imam njegovu poddrsku za sve i najvise volim sto ima veliko poverenje u nasem odnosu.

    Sin jedinac - zakasnio malo on, ali bitno sad je tu ... moje sunce, moj zivot, moja sreca. pravi lav (mislim u horoskopu)...mora da je uvek u centru paznje i njegova rec mora da je zadnja ... da nije bilo njega, zbog stvari koje su mi se desile zadnje godine, moj zivot bi nemao smisla i bio mnogo, mnogo gori... ne bih imala za sta da zivim i da se borim. jedan njegov osmeh i zagrljaj - vrate mi osmeh na licu i volju za zivot....


  11. #11

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek

    Moja porodica (otac i majka) su tipična radnička porodica koja je krenula "sa 10 nokata" od 0. Mama je bila noseća (sa mnom i sekom) kada su počeli kao podstanari i jako brzo uspeli da naprave krov nad glavom (uz nas dvoje kmekavaca koji smo im "baš pomagali" ).
    Naučili su me da nije sramota biti vredan i živeti od svog rada i zahvalan sam im na njihovoj ljubavi i vaspitanju.
    Seka , iako smo blizanci, se jako razlikuje od mene. Nekako...sličnija je ocu (po postupcima i reakcijama) dok sam ja njihov oponent.
    Poruku je izmenio little fairy, 06.12.2009 u 08:06 Razlog: čika sivi, svoja zapažanja o kolegi ostavi na temi ''nisam mogao/la a da ne primetim'' :)
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #12

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek

    Tata - umro je kad sam imao 9 godina koliko sam ga uspio upoznat u tih svojih prvih 9 godina mogu samo reči da je bio predivna osobas i da mi je uzor i dan danas i jako mi nedostaje

    Mama - ah mama ko mama meni najbolja mama na svijetu puno se napatila dok je mene stavila na noge ali mislim da je uspjela u tome i zato sam joj zahvalan na tome

    Sestra - ona je starija od mene 8 godina za razliku od mene ona je uvjek bila mirnije naravi i prava dobrica a takva je i ostala i spreman sam sve učinit za nju kao što sam siguran da bi ona isto učinila za mene

    Supruga - Obožavam ju od prvog dana kad sam ju upoznao odnosno svakim danom ju volim sve više i više što je po meni i normalno. Od prvog dana se odlično slažemo i rjetko su ti trenuci da se zakaćimo oko nečeg cca nesuglasica 2-3 puta godišnje. Moje je samo da svakih 6 mj okrenem satove sat u nazad ili napred a ostalo je njena briga hahahahaha šalim se volim joj pomagat u kućanskim poslovima pospremanje, pranje suđa, briga oko djece.....

    Princeza starija - ona ima 7 godina i prava je dobrica i umjetnička duša bavi se glumom i pjevanjem od svoje 3 godine pravi tatin mali anđeo

    Princeza mlađa - ona je vragu iz torbe ispala zamislite si vragolastog Denisa ista frizura iste zbunjene face kad napravi neku glupost (u svakoj sekundi napravi barem dvije) samo što je ona curica e takva je ova moja mlađa e da i ona je tatino derište
    Oni su mali ali su veliki, odnosno, hoću reći, nisu vie mali ali su dosta veliki da ne budu mali

  13. #13

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek

    što se tiče supruga slažem se he he he a i ostalo nije loš odgovor


    Napomena: Gospon Cyber123 je moj suprug i komentirao je moj post o presjeku obitelji.

    little fairy
    Poruku je izmenio little fairy, 09.02.2010 u 20:04 Razlog: da se zna na to se post odnosi :)))
    Carpe Diem

  14. #14

    Odgovor: Vaša obitelj - kratki presjek

    Moja obitelj, iliti porodica:

    Imam sina iz prvog braka, ima 4,5 godine

    Imam sestru i njenog muža, sestra je malo ćuskija, ali ja je volim kakva je da je.

    Imam majku, ona ima veliku glavu i ja je od milošte zovem Glavata majka.

    Imam babu, koju nisam video godinu i po dana, videću je nadam se za koji dan, nedostaje mi.

    Ima dedu, koga takođe dugo nisam video, s njim volim da se napijem, a onda ga burazer i ja vodimo takko pijani u grad oko 11 naveče.
    Peče rakiju, ima dobar cug, ličim na njega fizički, ali karakterom ne, jer sam ja neviđena lenčuga, aon vredan čovek.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Slične teme

  1. Kratki vicevi
    Autor Necromancer u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 273
    Poslednja poruka: 06.03.2016, 15:26
  2. Kratki filmovi
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.05.2011, 21:34
  3. Pixarovi kratki filmovi
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 11.07.2009, 01:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •