Svetski Savez Crkava i ekumenizam
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Svetski Savez Crkava i ekumenizam

    Sta mislite o takvoj organizaciji kao sto je Svetski Savez Crkava,i o ekumenizmu odnosno ujedinjavanju svih veroispovesti pa cak i religija u jednu celinu?

  2. #2

    Odgovor: Svetski Savez Crkava i ekumenizam

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Sta mislite o takvoj organizaciji kao sto je Svetski Savez Crkava,i o ekumenizmu odnosno ujedinjavanju svih veroispovesti pa cak i religija u jednu celinu?
    šta da se misli slobodane,Bog je naš mislioc i on je to nazvao đavolom.rekao je ko unutar uđe on je kukolj,lažno hrišćanstvo.

    šta ti misliš o tome da je ekumenski sabir započeo iste godine kad se počelo ispunjavati Isusovo proroštvo o izraelu kada je taj narod dobivši svoju državu počeo povratak nazad masovno,a dakle iste te godine pravoslavna crkva(ti priznaješ da je ona jedna pa i ova srpska) je prva sa protestantima ušla u savez.katolici ni da čuju,ali papa jovan vojtila ipak mislim 61.ulazi,jer je shvatio,da ako ne izlukave odnos snaga od 48.se menja na štetu katolika.tako je počelo,samo da znaš.ako si unutar Bog ti viče u apokalipsi,izađi van iz nje.ili si kukolj za sakupljanje za spaljivanje ili original pšenica Božja za uznesenje.prvo ide skupljanje kukolja(vidi matej,13.)

  3. #3

    Odgovor: Svetski Savez Crkava i ekumenizam

    Smatram da je ekumenizam teznja da se pronadje tolerancija i saradnja izmedju raznih vera. Tolerancija radi smanjenja napetosti i netrpeljivosti na odredjenim delovima sveta i omogucavanje razumevanja drugoga. Saradnja radi ocuvanja ideje Boga kao stvaraoca, naime moderan svet umnogome smanjuje uticaj i moc religije. Normalno je da crkve pokusavaju da se snadju u novonastaloj situaciji.

    Ekumenizam ne znaci stapanje u jedu crkvu vec koegzistiranje.
    Danas je vec normalna pojava, te recimo u nekim okolnim zemljama se ekumenisticka liturgija odrzava povodom svih znacajnijih, za narod bitnih datuma, jacajuci pri tome i identitet naroda u celini. Ne vidim nista lose u tome, cak naprotiv.
    A negacija ekumenizma je svakako verski fanatizam i iskljucivost. Ja ne verujem u jedinu pravu veru, svaka vera je prava ako ljudi veruju u njega. To je otprilike i jedini globalni stav koje covek kao bice moze da prihvati.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Svetski Savez Crkava i ekumenizam

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    šta da se misli slobodane,Bog je naš mislioc i on je to nazvao đavolom.rekao je ko unutar uđe on je kukolj,lažno hrišćanstvo.

    šta ti misliš o tome da je ekumenski sabir započeo iste godine kad se počelo ispunjavati Isusovo proroštvo o izraelu kada je taj narod dobivši svoju državu počeo povratak nazad masovno,a dakle iste te godine pravoslavna crkva(ti priznaješ da je ona jedna pa i ova srpska) je prva sa protestantima ušla u savez.katolici ni da čuju,ali papa jovan vojtila ipak mislim 61.ulazi,jer je shvatio,da ako ne izlukave odnos snaga od 48.se menja na štetu katolika.tako je počelo,samo da znaš.ako si unutar Bog ti viče u apokalipsi,izađi van iz nje.ili si kukolj za sakupljanje za spaljivanje ili original pšenica Božja za uznesenje.prvo ide skupljanje kukolja(vidi matej,13.)
    A zasto se onda toliko protivis istinskoj Pravoslavnoj crkvi tj. zilotima koji se bore protiv ekumenizma,iz tog razloga ja podrzavam istinski pravoslavne,to je ono sto ja svo vreme govorim, da je zvanicna SPC cim je stupila u svetski savez crkava pala u jeres! Istina i laz ne mogu zajedno da se mesaju,tada i istina postaje laz! Ujedinjenje je moguce samo ako se svi otpadnici od crkve Hristove pokaju za svoje raskolnistvo i vrate staroj veri,stadu Hristovom od kog su otpali,to jest pravom istinskom izvornom pravoslavlju kome su svi pripadali do 1054 godine i velikog raskola,ove sitne raskole pre toga kao sto je arijanstvo itd. i ne racunam! Ujedno odgovor i biterlemonu:ako su svi bili pravoslavni,a onda se odvojili rimokatolici i od njih jos mnogo nazovi veroispovesti,kakva tu saradnja ili kooperacija moze da postoji osim povratka na pravi put onih koji su sa njega skrenuli! Ja postujem svacije misljenje i svaciji izbor i nikad mi nebi palo na pamet da nekog teram i prisiljavam da se povinuje mom misljenju,svako ima mudrosti da vidi razliku izmedju pravog i laznog svestenstva i prave i lazne crkve Hristove! Ekumenisticki pokret pokusava da stvori novu religiju za novo doba,pa nemoze se vera istinska menjati i prilagodjavati vremenu jer Bog je isti i juce i danas i sutra,pa bi i vera trebala da ostane ista!

  5. #5

    Odgovor: Svetski Savez Crkava i ekumenizam

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    A zasto se onda toliko protivis istinskoj Pravoslavnoj crkvi tj. zilotima koji se bore protiv ekumenizma,iz tog razloga ja podrzavam istinski pravoslavne,to je ono sto ja svo vreme govorim, da je zvanicna SPC cim je stupila u svetski savez crkava pala u jeres! Istina i laz ne mogu zajedno da se mesaju,tada i istina postaje laz! Ujedinjenje je moguce samo ako se svi otpadnici od crkve Hristove pokaju za svoje raskolnistvo i vrate staroj veri,stadu Hristovom od kog su otpali,to jest pravom istinskom izvornom pravoslavlju kome su svi pripadali do 1054 godine i velikog raskola,ove sitne raskole pre toga kao sto je arijanstvo itd. i ne racunam! Ujedno odgovor i biterlemonu:ako su svi bili pravoslavni,a onda se odvojili rimokatolici i od njih jos mnogo nazovi veroispovesti,kakva tu saradnja ili kooperacija moze da postoji osim povratka na pravi put onih koji su sa njega skrenuli! Ja postujem svacije misljenje i svaciji izbor i nikad mi nebi palo na pamet da nekog teram i prisiljavam da se povinuje mom misljenju,svako ima mudrosti da vidi razliku izmedju pravog i laznog svestenstva i prave i lazne crkve Hristove! Ekumenisticki pokret pokusava da stvori novu religiju za novo doba,pa nemoze se vera istinska menjati i prilagodjavati vremenu jer Bog je isti i juce i danas i sutra,pa bi i vera trebala da ostane ista!

    biter-lemon ne vidi ništa loše u ekumeni.tu je odgovor,naravno.Bog vidi ne loše,već ognjeno jezero za kukolj-vernike,a lemon ne vidi.to se zove nevera.

    dobro,ja podržavam zilote u tome.ali ako si rekao,da je Bog juče,danas i do vijeka isti,i da se treba zalagati za originalni povratak,Bogu i Reči,jer se on ne menja,onda kako ne vidiš da se suština izmenula,krštenje u ime Isusa u antihristovo trojstvo,krštenje svetim Duhom je izbačeno vani,a bez toga nema života.kalendar ne znači problem,problem je spašenje a njega nema bez navedenog.ziloti bi trebali da to uče i drže.iz tvog iskaza ne vidi da podržavaš apostoskol krštenje vodom i duhom.

  6. #6

    Odgovor: Svetski Savez Crkava i ekumenizam

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    biter-lemon ne vidi ništa loše u ekumeni.tu je odgovor,naravno.Bog vidi ne loše,već ognjeno jezero za kukolj-vernike,a lemon ne vidi.to se zove nevera.

    dobro,ja podržavam zilote u tome.ali ako si rekao,da je Bog juče,danas i do vijeka isti,i da se treba zalagati za originalni povratak,Bogu i Reči,jer se on ne menja,onda kako ne vidiš da se suština izmenula,krštenje u ime Isusa u antihristovo trojstvo,krštenje svetim Duhom je izbačeno vani,a bez toga nema života.kalendar ne znači problem,problem je spašenje a njega nema bez navedenog.ziloti bi trebali da to uče i drže.iz tvog iskaza ne vidi da podržavaš apostoskol krštenje vodom i duhom.

    Krstenje u ime Presvete Trojice se od uvek obavljalo,sa prisuustvom Duha Svetoga a o postojanju Boga koji je Sveta Trojica svedoci nam samo Sveto Pismo,dakle sam Bog,bezbroj primera je u Bibliji o Bogu kao trojici u jedinici i jedinici u trojici,ma da se na zalost sa tim nikad neces sloziti! Ali tema je ekumenizam,hoce li ipak SPC izaci iz svetskog saveza crkava i vratiti se na pravi put,a nadajmo se da Duh Sveti jos od nje nije odstupio i pored svega sto rade pojedini Eposkopi skrnaveci istinu!


    NA KUCI SE ODZAK PUSI,NA TAVANU MESO SUSI,JA SAM SELJAK U SRCU I DUSI


  7. #7

    Odgovor: Svetski Savez Crkava i ekumenizam

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    biter-lemon ne vidi ništa loše u ekumeni.tu je odgovor,naravno.Bog vidi ne loše,već ognjeno jezero za kukolj-vernike,a lemon ne vidi.to se zove nevera.
    naravno, ja sam nevernik. u crkvu idem zbog tradicije i svoje uze i sire zajednice.
    ne vidim sta je tu problem?

    Sto se ognjenog jezera tice, to Bog ne vidi. Kao prvo, sve vere su zapravo tumacenje (reci) Boga, a da zavisi od Boga, on bi stvorio jednu, jedinu veru. To je bar apsolutno logicno.

    A ti, da li mislis da je jedino tvoja vera prava? Da Allah recimo nije isto sto i tvoj Bog? Ako jeste, sta fali ekumenizmu? Razloge za opravdanje ekumenizma sam naveo. ...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #8

    Odgovor: Svetski Savez Crkava i ekumenizam

    Sta mislite o takvoj organizaciji kao sto je Svetski Savez Crkava,i o ekumenizmu odnosno ujedinjavanju svih veroispovesti pa cak i religija u jednu celinu?
    Postoji tendencija o uniji ("ujedinjenju") ali to nece biti izvodljivo u skorije vreme.
    Znamo takodje da postoji organizacija koja nastoji da ukloni religiju (crkvu-u globalnim razmerama) da bi sve drzali pod svojom kontrolom.Vatikan bi tu mogao da odigra veliku ulogu ali on takodje ne bi pristao na neke od uslova (i ne zeli da pristane) druge strane (pravoslavne crkve),a znamo kakvi su odnosi bili medju njima.
    U poslednje vreme vidljiva je teznja u poboljsanju odnosa dveju crkava,ali ja mislim da ce to ostati samo na pokusajima,za sada.

  9. #9

    Odgovor: Svetski Savez Crkava i ekumenizam

    Citat Butkica kaže: Pogledaj poruku
    Postoji tendencija o uniji ("ujedinjenju") ali to nece biti izvodljivo u skorije vreme.
    Znamo takodje da postoji organizacija koja nastoji da ukloni religiju (crkvu-u globalnim razmerama) da bi sve drzali pod svojom kontrolom.Vatikan bi tu mogao da odigra veliku ulogu ali on takodje ne bi pristao na neke od uslova (i ne zeli da pristane) druge strane (pravoslavne crkve),a znamo kakvi su odnosi bili medju njima.
    U poslednje vreme vidljiva je teznja u poboljsanju odnosa dveju crkava,ali ja mislim da ce to ostati samo na pokusajima,za sada.
    biter-lemon kaže da je objasnio svoje razloge za ekumen. ali Bog je jasan,to je smrt.i ako će mo imati svoje razloge to je naš problem,ali ako će mo verovati onda naši razlozi neće nam pasti na um.

    za butkicu:ne da je to postoji tendencija,već ili nisi u toku ili ne shvataš,ali unija uveliko gazi crkve koje ne čuju Boga.papa ne igra ulogu,on je general te sulude religijske ideje i od njega sve zlo sa time i počinje.

  10. #10

    Odgovor: Svetski Savez Crkava i ekumenizam

    Svo zlo je pocelo sezdesetih godina proslog veka kada je tadasnji Vaseljenski patrijarh Atinagora skinuo anatemu sa rimokatolicke crkve


    NA KUCI SE ODZAK PUSI,NA TAVANU MESO SUSI,JA SAM SELJAK U SRCU I DUSI


  11. #11

    Odgovor: Svetski Savez Crkava i ekumenizam

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Svo zlo je pocelo sezdesetih godina proslog veka kada je tadasnji Vaseljenski patrijarh Atinagora skinuo anatemu sa rimokatolicke crkve
    slobodane,zlo se može pobediti,biti uz Hrista.Bog je prorekao da će skratiti dane i da će pustiti da vremena idu svome kraju. nama koji verujemo,kazano je,kad viidte sve ovo da se zbiva(ti znaci)radujte se,jer se približi izbavljenje vaše!

  12. #12

    Odgovor: Svetski Savez Crkava i ekumenizam

    8.10.10. oko 19 časova, dok je još bio u toku redovni svakodnevni protest svetosavaca protiv ekumenizma ispred Patrijaršije, sveštenik Petar Lukić je Svetu Sabornu Crkvu pretvorio u ekumensko pozorište(!).
    Prizor: Crkva ispunjena stolicama na kojoj su sedeli katolici Slovenci, a u prvom redu nadbiskup Stanislav Hočevar, a za našom pravoslavnom pevnicom slovenački katolički hor koji ih je zabavljao, sve skupa sa organizatorom ove sablasne predstave starešinom Crkve ocem Petrom.
    Tri mladića i sredovečna gospođa, zatečeni tim bogohulnim prizorom, povišenim tonom su upitali: "Šta je ovo u našoj svetinji?", "Prestanite sa ovim!", "Kako vas nije sramota!", na šta je razbesneli otac Petar jednom mladiću udario dva šamara usred Crkve(!), a ženu koja se uplašeno povlačila ka izlazu, šutirao je s leđa po nogama, pred zapanjenim "gostima" koji nisu imali pozivnicu od Istinskog Domaćina, Gospoda Hrista, i iskolačenih očiju posmatrali ponašanje svog, lažno predstavljajućeg sveštenog ugostitelja. Ovo je samo mali detalj strašnih antipravoslavnih dešavanja u Sinodom uzurpiranoj Crkvi, koja se još samo po imenu zove SPC. Otac Petar je gurao mladiće sve do ulice uz salve uvreda i pored rana koje im je zadao, a koje su ovi sa neverovatnim smirenjem podneli, još ih i prijavio policiji koja patrijaršiju danonoćnim punktom čuva već tri godine, čuva izgleda od pravoslavnih. Stoga Vas molimo pravoslavci Svetoga Save, da dok još dušu narodnu nismo pogubili sledeći mnoštvo ovakvih ekumenskih sveštenika i vladika, pripomognete molitvena okupljanja svetosavaca protiv unijaćenja SPC kroz Ekumenski pokret čiji je SPC dugogodišnji član, svakodnevno od 17-19 časova, a jednom mesečno je i veliki skup - svake prve subote (6. novembra, 4. decembra, 1. januara...)
    Monah Antonije D.

Slične teme

  1. Treci svetski rat :)
    Autor lenjivica u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:32
  2. 1.april, svetski dan šale
    Autor Tami80 u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 02.04.2008, 01:52
  3. Biatlon: Svetski Kup 2007/08
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 10.03.2008, 00:13
  4. ODBOJKA: Svetski kup za žene, Japan 02-16.XI
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.11.2007, 16:34
  5. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.07.2006, 11:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •