Sudnji dan dolazi za tri godine?! - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 39 od ukupno 39
  1. #31

    Odgovor: Sudnji dan dolazi za tri godine?!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Zato što mi živimo u svemiru u kom fizičko uništenje znači fizičku smrt i duhovni nestanak. Osim, naravno, u slučaju duhova, vampira, vukodlaka i drugih stvorenja sposobnih da iz našeg svemira pređu u tvoj svemir i natrag, a mi ih vidimo pod uticajem opojnih supstanci prisutnih u našem svemiru. Kao i, ponekad, naravno, nečiste savesti, koja u našem svemiru zna biti prokleto dosadna kad nešto zezneš.
    O sudnjem danu sam govorio sa teoloske strane,o danu velikog suda i drugom dolasku Hristovom,pa tema se zove "sudnji dan" a sudnji dan je izraz iz biblije,niko nezna kada ce doci,a doci ce iznenada a sve sto se desava oko nas ukazuje da ce doci veoma brzo! a sto se tice kalendara maja i magnetne oluje moze da bude velika katastrofa za tri godine ali ne i sudnje dan,ja samo komentarisem temu u skladu sa naslovom,a moguce onda da je naslov malo promasen!
      Vrh

  2. #32

    Smak sveta 2012

    Dosta se prica o ovome na netu u poslednje vreme, pa sam mislio da tome posvetim malo paznje...

    Prema verovanju drevnih Maja, 21. decembra 2012. godine zavrsava se odbrojavanje velikog vremenskog ciklusa, tj. velikog kalendara i nastupa smak sveta.
    Maje su protok vremena posmatrali u ciklusima, a ne pravolinijski pa su verovali da se upravo sada jedan ciklus od 26.000 godina primice kraju.

    Prema njima, 2012. godine vreme ce se ponovo poceti odbrojavati od nule, sto ce ujedno biti i pocetak sestog doba. Datum kraja sveta prema majanskom kalendaru podudara se s retkom astronomskom pojavom, koja se dogadja jednom u 230 miliona godina.
    Upravo ce se 21. decembra 2012. linija Suncevog sistema izjednaciti sa linijom Mlecnog puta, a prema nekim istrazivanjima, jos dve galaksije bice poravnane s nasom...takodje mnogo ljudi prica o Rimskom, Grckom prorocanstvu o smaku sveta pocetkom 21 veka....Asteski kalendar se isto kao i Mayanski zavrsava 21.12.2012 -te godine......Nostradamusovo prorocanstvo isto govori o cudnoj kosmickoj pojavi (asteoridu) koji ce dovesti do promene magnetnog polariteta zemlje i time ce se zameniti juzni sa severnim polom - to bi dovelo do erupcije svih vulkana na zemlji, cunamija, tornada, zemljotresa itd...promenom zemljinih polova, zemljina kugla bi stala i onda bi se pocela okretati na drugu stranu oko svoje ose sto bi dovelo da toga da sunce izlazi na zapadu a zalazi na istoku....takodje je o tome govorio cak i Ajnstajn koji je smatrao da je promena polova zemljine kugle sasvim moguca i moguci scenario kraja covecanstva..... u Islamskom Kuranu pise da ce definitivan kraj sveta nastupiti kada sunce izadje na zapadu umesto na istoku... slucajnost ?
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Smak sveta 2012

    Moja pokojna baba mi je vazda govorila da u Knjizi piše da će smak sveta biti hiljadudevestoteineke godine. Ne znam jel ona to pročitala u Knjizi ili je i njoj sirotoj to njena baba rekla, ali stvarno je verovala u to. Ali, ona je to prevela u 1999. godinu. I tako. Trebalo joj je tek dve nedelje doživi 2000. i da shvati da ono u šta je verovala nije tačno. Možda je i prestala da se bori da je ne pokosi smak sveta?

    Šta ja znam, ne kladim se na takve utakmice.
    Reče jedna baba iz Kremne na putešestviju do kuće Tarabića: Šta je bilo - bilo je, šta će biti - vidićemo. Onoliko koliko doživimo da vidimo."
    Držim se te izjave babe iz Kremne.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Smak sveta 2012

    lupetanja...
    i nidje maje ne pominju kraj svijeta, samo zavrsetak ciklusa, i promjenu u svijesti coeka, treba se nadat boljem...
    evo svedjani 2012 planiraju proizvodnju 200 000 automobila na elektricni pogon
    slucajnost?
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Smak sveta 2012

    Nakon najspektakularnije aurore borealis u posljednje 153 godine svetla će se ugasiti, i to ne ona na nebu nego na Zemlji. Veliki deo Zemlje će do jutra ostati bez struje, a nešto pre ponoći će se ugasiti Internet i svi mobilni telefoni. Već drugoga dana cela civilizacija biće u haosu. Predviđa se i kako će do kraja 2013. godine mnogo Europljana umreti od gladi.

    Predviđanja kažu da će oporavak od te "krize" za koju će ova "ekonomska" izgledati kao "mala beba" trajati dva desetljeća. Ovakav "crni scenarij" za Zemlju donio je magazin New Scientist te se ga on smatra jednim od najvećih prijetnji našoj generaciji. To se događalo i prije, a izračunato je da se može ponavljati svakih 11 godina.
    Sunčeve oluje u normalnim slučajevima ne izazivaju toliku zabrinutost. Nabijene subatomske čestice uglavnom ne uznemiruju većinu Zemljana, nego samo astronaute i vlasnike satelita. Ljudi na Zemlji te "napade" ne osjećaju, jer nas štiti Zemljino magnetsko polje. No, svako toliko Sunce izbaci ogromnu količinu topline koja se kreće brzinom od milijuna kilometara na sat te može prouzročiti probleme na Zemlji.
    Zadnji takav "veliki napad" Sunca na Zemljane dogodio se 1. rujna 1859. godine kada je bilo moguće, zbog jačine svjetla odaslanog sa Sunca, u pola noći čitati novine. U Kaliforniji su se radnici u rudniku ranije probudili i krenuli na posao zbog količine svjetla koja ih je "zapljusnula" u noćne sate. No, štetu od tog "električnog šoka" u tim godinama bilo je lako popraviti zbog toga što je civilizacija funkcionirala na temelju "željeza i mišića".
    Danas kada civilizacija funkcionira na temelju supermreža temeljenih na električnoj struji i komunikacijama, štete će biti nesagledive. "Svake godine naša ljudska tehnologija postaje sve ranjivija", napisao je u svojem izlaganju Američkoj akademiji znanosti stručnjak za svemir Daniel Baker. Problemi će doći zbog naše ovisnosti o električnoj energiji i načinu na koji se ona prenosi. Takva će solarna superoluja "upumpati" milijarde novih gigavata u sustav. Transformatori koji visokonaponsku struju pretvaraju u kućnu bi se rastopili.
    Možemo samo zamišljati kako bi današnja civilizacija funkcionirala u takvim uvjetima. Znanstvenici su predvidjeli tu oluju za 2012. godinu zato što se ona dogodila 1859. godine i zbog manje oluje koja je prije 20 godina pogodila istočnu Kanadu i ostavila 20 milijuna ljudi bez struje. Trenutno je Sunce u mirovanju, ali se njegova najjača aktivnost predviđa za 2012. godinu i to negdje tijekom ljeta ili jeseni.
    Predviđanja su da će najmanje pogođeni dijelovi Zemlje biti baš oni najsiromašniji, jer će se Treći svijet, koji nije u tolikoj ovisnosti o struje, najlakše prigoditi na život bez nje. Spriječiti ovu katastrofu Zemljani mogu tako da pošalju u svemir više satelita koji bi ih na vrijeme upozorili na napad, jer će najjači val biti na početku.
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Smak sveta 2012

    Pa šta sada da radimo? Da štedimo neke pare pa da kupimo novo odelo da tamo, na onaj svet, ne odemo svakavi....nema ništa od toga...samo trošite vreme navodeći raznorazne gluposti pa bio to svinjsi grip, neka druga boleština, rakete ili neki meteori i meteoriti. Brate, živi svoj život punim plućima....
    Живима по заслузи, мртвима по обичају
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Smak sveta 2012

    Ma ja sam samo hteo da vidim sta vi mislite o ovome,ja se ne plasim takvih(gluposti)
    Imam sestru,danas je gledala vesti i bas se uplasila pa sam zato pokrenuo ovu temu.. a bas se iztraumirala
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Smak sveta 2012

    A Jeloustonski park On nam nešto kasni.Možda mu je vreme.
    Kad on dune i vatru sune...
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Smak sveta 2012

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    A Jeloustonski park On nam nešto kasni.Možda mu je vreme.
    Kad on dune i vatru sune...
    O tome bas i ja nesto razmisljam

    Nego, ja mnogo ne volim da mislim o tim stvarima. Smorim se kad pomislim da mi je tek ovoliko a da cu da krepam. I stalno mislim o stvarima koje nisam uradila ili ih necu uraditi.
    Dronja me pomisao na smak sveta
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Isus ponovo dolazi
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.06.2011, 13:39
  2. Pogodi ko dolazi na večeru
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 16:11
  3. Nacionalni projekat Beba dolazi
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 25.06.2008, 10:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •