Kolo srece se okrece
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Kolo srece se okrece

    Vecerasnji razgovor me nagnao da otvorim ovu temu.
    Moja drugarica, koja je zivela normalnim i sredjenim zivotom,koliko je to u danasnjim uslovima moguce, sada je samo senka od one osobe koju sam poznavala.

    Odjednom joj se zivot promenuo naopacke.
    Izgubila je sve u jednoj noci.
    Problemi su je slomili sa svih strana,na privatnom i na poslovnom planu.
    Zdravlje joj je totalno naruseno, zivi kao biljka, a bila je jedna od najpozitivnijih i
    optimisticnih osoba koje poznajem.

    Gledam je veceras i jos pod utiskom muci me pitanje.
    Ko to odredjuje nasu sudbinu?
    Sta se ukrsta gore pod oblacima, pa se kolo srece okrene i odjednom bukvalno preko noci zivot postane unisten?

    Postoje li neke vise sile,kojima se jednostavno cefne pa ispisu, dosta si bio srecan
    sad spoznaj onu drugu stranu zivota?

    Ako postoje, kako se izboriti sa tim silama, ako ne znas sa cim se boris?

  2. #2

    Odgovor: Kolo srece se okrece

    Nikad nisam verovao ni u kakve sile koje nam upravljaju životima, iako bi se to očekivalo od mene, s obzirom na burne događaje iz mog života. Verujem da je život koji vodimo jednostavno rezultat uzročno-posledične povezanosti događaja, od kojih na neke možemo uticati, a na neke ne. Ovi drugi nisu u našem dometu jer proizilaze iz odluka i izbora drugih ljudi na koje mi nemamo uticaj.

    Ponekad se dogode nagle promene u nečijem životu, i to sigurno nije tako redak slučaj. Samo su nam ti događaji uvek upečatljiviji kad se dogode nekome ko nam je blizak, ili nama samima. To je prirodno.

    Kako se izboriti? Upravo tako što ćemo ignorisati pomisao da nam nešto izvan našeg domašaja mrsi konce u životu, određuje našu sudbinu. Ostati racionalan. Znam da je to teško u trenucima kad nam se ceo svet sruši na glavu, ali rešenje svakako nije u tome da sedimo i plačemo nad sudbinom koja nas je zadesila. Nema univerzalnog rešenja, čarobnog štapića, ali sam duboko ubeđen da uz racionalno sagledavanje stanja u kom smo se našli i planiranje naših budućih koraka, nema tog problema koji ne možemo rešiti.

  3. #3

    Odgovor: Kolo srece se okrece

    Mislim da svako od nas spozna tamnu stranu zivota. Neko pre,neko posle.Ne znam da li je to kolo srece....
    Pre bih rekla da je to neka ravnoteza.
    Kao neki jin-jang.
    Malo crno,malo belo.
    Kao torta filovano.

    Mozda ce neko reci kakva ravnoteza. Pricam ovo iz nekog licnog iskustva.Pre par godina sam mislila eto to je to.Zivot mi je sredjen miran,deca dobro,u kuci mir,radim posao koji volim....a onda se sve okrenulo.....da li sam sama kumovala tim desavanjima? Pa,povukla sam par pogresnih poteza, kao u sahu,onda pocnes da gubis celu partiju.
    Sve se okrenulo,Deca vise nisu bila dobro....u njihovim ocima sam videla zebnju,uznemirenost,strah...U kuci vise nije bio mir.Ostala sam i bez posla.....
    Od belog postalo crno.
    Da li sam bila spremna?Nikako nisam.
    Bila sam kost i koza.Senka . Vise nisam sebe poznavala u ogledalu.
    Da li sam se oporavila?
    Nisam jos. Jos lecim se od poraza,subine ili kosmicke ravnoteze.
    A ko to znai dan-danas nisam sigurna da li mi sami mesamo karte ili to neko uradi umesto nas.

    U svakom slucaju naucila sam da za cas mozes da budes gore i ocas da se nadjes dole .....i da ti treba puno snage da se opet penjes .....
    I sto je najvaznije naucis vise da cenis sebe.Jer posle tog dna, znas koliko si jak.
    Poruku je izmenio lado, 10.10.2009 u 01:12
    Najveca vlast je vladati sobom.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •