Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-ih ili sad?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-ih ili sad?

    Meni definitivno 80-tih. Još uvjek se sječam Blufonaca i Mister Joze i njegove tajne velike moči , samo ne mogu se više sjetit koja je to bila tajna velike moči. Osim Blufonaca uživao sam i u Stripy , Banaman, Bipsići, Evoksi , Super Ted ,Sport Billy , ma nema crtanog filma iz 80.tih koji mi se nije svidio. Danas mi se od novih crtanih filmova sviđa samo Zmajeva kugla. Eh što bilo ljepo kad bi televizije sve to ponovo reprizirale i vratit se u najraniju mladost.

  2. #2

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-tih ili sad

    Ovo danas ni ne smatram crtacima. Pokemoni, Digimoni, Teletabise da ne spominjem.

    Ma koje bre Jozo?

    Glasam za Diznijeve crtace i za Looney Toones i neprevazidjenog duska Dugouska i Co. kao i za Toma i Dzerija.
    Mislim da biti normalan nije uvek vano.
    Ponekad biti normalan nije ba ni zdravo.

  3. #3

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-tih ili sad

    Citat nale84 kaže: Pogledaj poruku
    Ovo danas ni ne smatram crtacima. Pokemoni, Digimoni, Teletabise da ne spominjem.

    Ma koje bre Jozo?

    Glasam za Diznijeve crtace i za Looney Toones i neprevazidjenog duska Dugouska i Co. kao i za Toma i Dzerija.
    Mister Jozo glavni negativac u Blufoncima. Uvjek obučen u crveno odijelo , vlasnik dvorca usred šume. Služe mu robot zvan Limenko i pas Tužni. Mister Jozi glavni neprijatelji su dobre životinje iz te šume :medved , sova,vjeverica , roda ,jež ,lisac i stalno se boji da te životinje ne otkriju njegovu tajnu velike moči. Vjerujem da si se sad sjetila Nale tko je Mister Jozo. I ja isto volim i Disney.

  4. #4

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-tih ili sad

    Nesto mi zvuci poznato Limenko Ali nisam sigurna.
    A Evoksi i Leteci medvedici e to sam obozavala.

    Ima dosta toga na Youtube-u ja nekad pogledam pa se prisetim klinackih dana
    Mislim da biti normalan nije uvek vano.
    Ponekad biti normalan nije ba ni zdravo.

  5. #5

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-tih ili sad

    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Meni definitivno 80-tih. Još uvjek se sječam Blufonaca i Mister Joze i njegove tajne velike moči , samo ne mogu se više sjetit koja je to bila tajna velike moči. Osim Blufonaca uživao sam i u Stripy , Banaman, Bipsići, Evoksi , Super Ted ,Sport Billy , ma nema crtanog filma iz 80.tih koji mi se nije svidio. Danas mi se od novih crtanih filmova sviđa samo Zmajeva kugla. Eh što bilo ljepo kad bi televizije sve to ponovo reprizirale i vratit se u najraniju mladost.
    Ih.. Ne znas kako bi ti se dojmili ovi sadasnji da sada imas 5 godina ili 10.. Vidim da klinci lude za nekim sadasnjim junacima.
    Licno, sumnjam da bih sada trcala bezglavo kuci da ne propustim shtrumpfove recimo, a to sam radila kao mala.
    Bilo bi lepo da nam neko od roditelja ovde opise reakcije dece na sadasnje crtace.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #6

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-tih ili sad

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Ih.. Ne znas kako bi ti se dojmili ovi sadasnji da sada imas 5 godina ili 10.. Vidim da klinci lude za nekim sadasnjim junacima.
    Licno, sumnjam da bih sada trcala bezglavo kuci da ne propustim shtrumpfove recimo, a to radila sam to kao mala.
    Bilo bi lepo da nam neko od roditelja ovde opise reakcije dece na sadasnje crtace.
    Jao Strumfovi Kad se setim, eh

    Ja nisam roditelj, ali recicu ti sta je moj mali komsa isprobavao kad je gledao Teletabise- da skoci u bunar... kao sto rade oni na odjavnoj spici... Uzas!
    Mislim da biti normalan nije uvek vano.
    Ponekad biti normalan nije ba ni zdravo.

  7. #7

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-tih ili sad

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Ih.. Ne znas kako bi ti se dojmili ovi sadasnji da sada imas 5 godina ili 10.. Vidim da klinci lude za nekim sadasnjim junacima.
    Licno, sumnjam da bih sada trcala bezglavo kuci da ne propustim shtrumpfove recimo, a to sam radila kao mala.
    Bilo bi lepo da nam neko od roditelja ovde opise reakcije dece na sadasnje crtace.

    Moja generacija je imala samo Štrumpfove, Sport Bilija, Smehotresnu olimpijadu, Hajdi... jednom nedeljno.
    Radnim danima se znalo kada je vreme za spavanje, posle crtaća u 19h 15'...

    Danas (a svako vreme ima svoje) ima mnogo crtaća sa izobiljem nasilja.
    Ne mogu da im ''pohvatam'' naslove. Kiki gleda, ne trepće.
    Pomislila sam kako se ne uplaši, jer su likovi i meni strašni ...
    sa mnoštvom izgovorenih reči, poput ''idiote, kretenu...''
    Vidim da za sada ne ostavlja neke tragove gledanje takvih crtaća,
    iako se pobiju u vrtiću dok si rekao ''keks''...
    to bi radili i inače, mislim da to nema veze sa crtaćima,
    već sa nekim drugim stvarima koje potiču iz kuće...
    Da..
    Vidim da Kiki sa uživanjem gleda dugometražne Diznijeve crtaće, Toma i Džerija (u kojima uzgred nema nasilja) Duška Dugoška...
    sve ono što je većina nas gledala pre dve... tri decenije...

    Veiki izbor crtanih filmova, što na domaćim, što na stranim kanalima,
    čini da mogu da se gledaju neko vreme, ali ne pod ''obavezno'' - lepo je to opisala Lilith,
    kao ''bezglavo trčanje'' ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-tih ili sad

    Oni iz 80-tih su imali duha.

    Ovi današnji se svi baziraju na tehnologiji i nasilju. Borbe tu, borbe tamo. Znam da je Tom & Jerry također u sličnom štihu ali je to bezazlne štih. Ovi Pokemoni, Transformersi itd.. Jedini noviji koji mi je ok je Ben10. Zašto? Tko će ga znati...
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #9

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-tih ili sad

    Citat nale84 kaže: Pogledaj poruku
    Nesto mi zvuci poznato Limenko Ali nisam sigurna.
    A Evoksi i Leteci medvedici e to sam obozavala.

    Ima dosta toga na Youtube-u ja nekad pogledam pa se prisetim klinackih dana
    Neka netko uplodira na ovu stranicu lik Mister Joze , vjerujem da če se Nale odma sjetit čim vidi lik Mister Joze. Ili možeš pogledat na You Tube samo upišeš Blufonci i klikneš na jednu epizodu Blufonaca i vidjet češ Mister Jozu . Možda se u srpskim Blufoncima Mister Jozo drugačije prevodio. To je nizozemski crtani film i prevod tog nizozemskog imena na hrvatski je bio Mister Jozo. Volio bi da netko uspije uplodirat epizodu Blufonaca kad je Limenko stvorio biorazgradivu ciglu da poploča šumu blufonaca , vjerujem da se sječate te upečatljive epizode Blufonaca.

  10. #10

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-ih ili sad?

    Dan danas gledam crtace iz svog detinjstva...Tom & Dzeri, Popaja,Peru Detlica i ostale...e to su bili crtaci...Diznijevi su najbolji....danasnji crtani filmovi su za zaglupljivanje....podsticu nasilje kod dece.....a nikako ne bih mogla da ih ubrojim u crtace

  11. #11

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-ih ili sad?

    Moja trogodišnja curica obožava Diznijeve crtaće..nasledila ih je od starijeg brata i stvarno ih sa uživanjem gleda..a i mama sa njom..

    Često gleda i happy TV..omiljeni su joj Nodi, Kliford - veliki crveni pas i Mala princeza..u početku su mi nešto bili odbojni jer im ilustracija nije naročita, ali kada sam se malo udubila, videla sam da su odlični..nema nasilja i vrlo su poučni..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #12
    Citat JOHNNY DUGI kaže: Pogledaj poruku
    Neka netko uplodira na ovu stranicu lik Mister Joze , vjerujem da če se Nale odma sjetit čim vidi lik Mister Joze. Ili možeš pogledat na You Tube samo upišeš Blufonci i klikneš na jednu epizodu Blufonaca i vidjet češ Mister Jozu . Možda se u srpskim Blufoncima Mister Jozo drugačije prevodio. To je nizozemski crtani film i prevod tog nizozemskog imena na hrvatski je bio Mister Jozo. Volio bi da netko uspije uplodirat epizodu Blufonaca kad je Limenko stvorio biorazgradivu ciglu da poploča šumu blufonaca , vjerujem da se sječate te upečatljive epizode Blufonaca.
    Verovatno se drugacije prevodio Meni su smesni neki prevodi poput Zekoslav Mrkva



    Heheh nadjoh na Youtube-u. Poznati su mi ali sam ja izgleda vise bila zagrejana za Letece medvedice i Evokse.

    A Generalova radnja? (Koji opaljeni prevod ) Ili Vitez Koja?
    Poruku je izmenio Lilith_021, 07.10.2009 u 19:07 Razlog: uzastopne
    Mislim da biti normalan nije uvek vano.
    Ponekad biti normalan nije ba ni zdravo.

  13. #13

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-ih ili sad?

    Ko bi mene uopšte pit'o šta mi je draže ...
    da ova "dominantna" kućna generacija 2ooo-te, ne voli podjednako i drage StarEmajkinE () ... i svoje.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #14

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-ih ili sad?

    Definitivno su bolji crtaći iz 80-ih.
    Prvi utisak uvek vara

  15. #15

    Odgovor: Da li su vam draŽi crtani filmovi 80-ih ili sad?

    crtani filmowi 80-tih su kult nashe zemlje ustwari srbije ..ma...nase zemlje da se wratim na temu znaci,crtane filmowe tih godina su gledali i stari i mladi i djeca..nesto u cemu se uziwalo...ja imam recimo swih 65 starih epizoda nindza kornjache,pa onda one od duska,patka,silwestra,brzog gonzalesa,ma mnogo njih na mnogo diskowa..to sam konacno sakupio prosle godine...takodje ewokse,pink pantera...i mnogo drugih owo danas je zalost i tuga

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. 3D filmovi
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 20.10.2019, 01:36
  2. Omiljeni crtani filmovi iz detinjstva
    Autor yige_gui u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 01.07.2015, 20:29
  3. Crtani film koji vam je ostao u pamcenju?
    Autor Painkiller u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 17.05.2011, 19:23
  4. A koji crtani su vam išli na živce?
    Autor Buba Erdeljan u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 07.11.2009, 16:00
  5. Crtani i animirani filmovi
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.03.2007, 20:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •