Postoji li bezrezervna ljubav? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 31
  1. #16

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    Kada je ova tema u pitanju,moram da postavi jedno,bitno pitanje:da li je autor teme mislio na bezuslovnu ljubav,ili samo na bezrezervnu?Jer,ako malo dublje pogledate u srž onoga što ovim pitanjem želim da istaknem,možete shvatiti kako je u pitanju jedna fina razlika.Njome razlučujemo neke od bitnih situacija.
    Dakle,kada kažete bezrezervna ljubav,mislite odmah i na bezuslovnu ljubav?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #17

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Jer,ako malo dublje pogledate u srž onoga što ovim pitanjem želim da istaknem,možete shvatiti kako je u pitanju jedna fina razlika.
    al' ne fina - nego drastiĆna!

    Slažem se sa kohilinom primedbom - nije svejedno: bezrezervna i bezuslovna.
    __________________________________________________ _____________

    Bezuslovna mi nije poznata, pa ću je preskočiti.

    Što se bezrezervne tiče, ja takođeR u nju ne bi' verovala da je ne vido' svojim očima
    i uveri' samu sebe - da je ima.
    Ne radi se tu o tome da se ništa za uzvrat ne očekuje, već da je nemanje zadrške u davanju - spontano..
    i da se odvija potpuno "nekontrolisano".
    Sa ove distance - mislim da je u pitanju fatalna ljubav koja je predivna, najdivnija, ali - i da nije baš pod "libelom".
    Mislim, nije baš najbolje "iznivelisana". Bolje reći - nije uopšte iznivelisana.
    No, štos je u tome da se u trenutku upadanja u bezrezervnu ljubav, ti tu baš ništa ne pitaš.
    Ona/j ko je doživi može slobodno da kaže da je retki srećnik, koji je osetio šta znači uživanje u nemanju ni trunke rezerve..
    u otvaranju duše, srca, baš svake misli... i davanja čak i života u ruke "potpunom strancu".
    I to.. s'punim poverenjem.

    Ali ona/j ko je izgubi, na način na koji sam je izgubila ja - može da kaže i to - da je nesrećnik koga majka "jednom rađa",
    jer je ostao "paznog srca" BEZkapikrviREZERVE.

    Aaaa ... jebaćutibezrezervnuljubav, samo nek mi se još jednom na oči pojavi

    __________________

    Nego videh da je i leptirić tu imala nešto da DoDa.. pa se ponela "većinom".. što mi na nju baš i ne liči.
    Gukni leptiriću.. da ne ispadne baš, da sam jedina "bezrezervna verujuća". "dalabu"

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #18

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Jedino roditelj moze da voli bezrezervno
    Drugi
    Slažem se sa ovime. Iako i tu postoji caka.

    Samo roditelj pun razumijevanja može dati bezrezervnu ljubav.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #19

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    Problem je u ljudima,shto je njima teshko da veruju,u ono shto ne vide...
    Recimo,svi vide "sex",znaju da postoji,tu je i veruju da postoji,je l` tako?
    Nikad nisi chuo,ni ti,ni ja,da neko ne veruje u sex...Svi veruju,jer ga "vide"...
    A kad je u pitanju Ljubav,ne veruju,jer nikad nisu videli tako neshto...
    Naravno da postoji,ne verujem u to,nego znam...Bezuslovna Ljubav...
    Ali je retka mnogo...
    I to zbog toga,shto ljudi sve manje razmishljaju svojim mozgom i prihvataju "vec smishljeno",ono shto je njima najblizhe i shto im najvishe odgovara...
    A i zashto bi?Kad to mozhe neko drugi da radi umesto njih..."Bolje" je prihvatiti "vec smishljeno i recheno",nego sam formirati svoje misljenje i znanje...
    Zashto bi to radili,kad je manje bolno ovo prvo?
    Me Bring Da Enlightenment...

  5. #20

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    bezrezervna ljubav postoji, ali samo u obliku ljubavi roditelja prema detetu...odnosno, ljubavi majke prema detetu posto nisam sigurna da ocevi vole decu na isti nacin.
    To je jedini oblik bezuslovne ljubavi, gde volite, samo volite...i ne trazite nista zauzvrat, gde volite bez obzira na sve, bez obzira da li je vase dete dobar ili los covek, bez obzira na njegove postupke, pa makar bili oni najjeziviji na svetu vi cete ga i dalje voleti.
    Bezrezervna ljubav izmedju muskarca i zene ne postoji.
    all that we see or seem is but a dream within a dream

  6. #21

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    Citat dori kaže: Pogledaj poruku
    A zasto mislis da ne postoji? Mozda neko ne moze tako i na taj nacin da voli, ali sigurna sam da "ona" postoji! Tako vole oni ne sebicni, bezrezervna ljubav je prava, dajes sve, ne trazis nista za uzvrt...

    "
    Uvek se trazi jedna stvar zauzvrat, a to je upravo ono sto ti dajes - ljubav
    all that we see or seem is but a dream within a dream

  7. #22

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    mogu jedino da se složim sa imakolatom, jedino bezuslovna ljubav je prema detetu...

  8. #23

  9. #24

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    Da se ogradim,govorim o partnerskoj ljubavi.

    Grozno je to što mahom svi očekujemo ,priželjkujemo,nadamo se da će nam biti uzvraćena ljubav,pažnja,naklonost.

    Nažalost hteli da priznamo ili ne ,a mnogi baš neće da priznaju,to je tako.To nam je u gentskom kodu.I to je normalno.

  10. #25

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    ako govorimo o ljubavima a da to nije ljubav prema detetu,svaka druga ljubav ne samo da nije bezrezervna nego je i stvar interesa
    pa cak i ljubav deteta prema majci moze da bude interesna
    eh,da,interes ne mora da bude iskljucivo materijalne prirode
    mozemo da volimo nekog pored koga se osecamo mocno,ili pozeljno,ili zasticeno,ili....nije kinta,al je interes.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #26

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    Ne postoji, ljubav kako reče ovaj šljam o'zgo je bezrezervna samo prema deci, ali čak i tu imamo slučajeva da se postavljaju uslvoi i deca ako "iznevere" svoje roditelje budu odbačena i osećaju se nevoljenom.

    Prema ženama moja ljubav je uglavnom s velikom dozom rezerve, ali mi se desi da se zajebem, pa se prepustim onom predivno razarajućem osećaju iracionalnog, pa nek ide život, ali hvala bogu, pa je to retka pojava.

  12. #27

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    Na jednom mestu već pomenuh, tamo gde postoji trgovina, očekivanje da se uzvrati dar, tu nema ljubavi. Gde se daje bez rezerve i ma kakvog očekivanja, kao što svetlost dobijamo bez rezerve i očekivanja od Davaoca, tu obitava ljubav. Ko jednom to oseti može istog časa da umre, više nije bitno, jer živi već u večnosti. Ko to ne spozna za života, okruži svoje postojanje čemerom, jadom, zavišću, ili u najboljem slučaju maskom nezainteresovanog, hladnog intelektualizma. Pa čak i ako je ne doživimo, greh je živeti bez nade u ljubav, jer se postojanje, sam život, kvari očajanjem. Gde prebiva očaj, stani se pustupolje, praznina, ništavilo. Čovek se skvrči, zatvori, zatamni. Jaduje.
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  13. #28

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    koliko smo iskreni prema sebi kad govorimo da ne ocekujemo nista zauzvrat?
    i da jesmo iskreni,zar se u nama ne javlja bol ako nije uzvraceno?
    i zar nije normalno osecati tu bol?
    a svedoci smo interesnih veza svuda oko nas
    tako ostaje los ili ravnodusan brak,tako dugogodisnje veze zavrsavaju brakom,tako prijateljstva bivaju razvucena i razvodnjena
    iole inteligentan covek ce lako naci prave odgovore na ovakva pitanja,ali pravo pitanje je koliko smo mi u stvari iskreni u tim odgovorima

    lako je reci:Ne ocekujem nista,samo cu davati i davati i davati i davati
    a koliko dajemo?
    i je li ono sto dajemo nekom drugom dovoljno?
    i moze li nasa ljubav nekome biti teret pa cemo se mi izmaknuti ili cemo slepo davati i dalje?


    licno,znam da svoje dete volim bezuslovno,zauvek i dan vise
    iskustvo me je naucilo da i velike ljubavi jednom prodju...nekad je potreban vek,ali prodju
    i ako imaju kraj,pitanje je koliko su zaista bile velike,je l da?

    prokletstvo je citati Ruse u osetljivim godinama.....

    previse mistifikujemo ljubav...prenaglasavamo emocije...olako dajemo izjave o vecnosti....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #29

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    Davanje ljubavi nije nasilje, ne postiji dati po svaku cenu. Kao što se sklonim ili ne sklonim od svetlosti i sunca, tako drugo biće dar prihvata ili ne. Čovek koji je otvorio svoje postojanje samo mora biti tu, ne kao teret nekome, i ne pita se da li sam dao dovoljno, kao što se zvezda ne pita da li dovoljno sjaji, pa ma hteli drugi da prime i ogreju se na njenom sjaju ili ne. I, pošto smo ljudi, naravno da boli, ali ne neuzvraćenost, boli doživljaj tog bola, jer svedoči da se neminovno svakodnevno survavamo u svoju tamnu stranu i oživljavamo siijaset pitanja proisteklih iz naše propadljivosti. A ljubav, kao i čitava umetnost, i ličnosno odnošenje čoveka i Oca, govore iznova i iznova, da postoji nešto više od tljenog života, nešto što daje smisao samom životu. Ko to jednom ne doživi tokom svog postojanja, odlazi a da nije ni dao smisao svom bitiju. I naravno, blagodet te spoznaje ne pogodi svakog ma koliko neko ulagao ličnog napora u brušenju svoje duše i uživao u posetama duha. Osećajem beskrajne, večne ljubavi i radosti postojanja, retki tek bivaju darivani i to nažalost, u većini slučajeva, uz same skute smrti. Ko preživi taj dodir postaje otvoren, nesebičan, vedar, ili za ovaj svet verovatno: Idiot Dostojevskog,
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  15. #30

    Odgovor: Postoji li bezrezervna ljubav?

    Tamo gde postoji trgovina, očekivanje da se uzvrati dar, tu nema ljubavi.


    Ljubav se ne prodaje i ne kupuje, nije to kilo pomorandži pa da se time trguje, ali se svakako oseća, jer ljubav nije predmet pa da se daje, nego osećanje pa se oseć, i svako ko veli da je to nešto što nije uslovljeno nečijom akcijom, ponašanjem, gestovima laže, osim eventualno Isusa.

    Gde se daje bez rezerve i ma kakvog očekivanja, kao što svetlost dobijamo bez rezerve i očekivanja od Davaoca, tu obitava ljubav.
    Koji to čovek voli bez rezerve, osim možda roditelj svoje dete? Ja ne poznajem ni jednog takvog, a voleo bih da vidim, pa bih možda i promenio sud, mada mi ovaj tvoj post liči na Zosima iz Karamazovih, ali davno sam čitao ne mogu da tvrdim.

    Ko jednom to oseti može istog časa da umre, više nije bitno, jer živi već u večnosti.
    Ne bi' da mrem, jako sam sebičan glede toga

    Ko to ne spozna za života, okruži svoje postojanje čemerom, jadom, zavišću, ili u najboljem slučaju maskom nezainteresovanog, hladnog intelektualizma. Pa čak i ako je ne doživimo, greh je živeti bez nade u ljubav, jer se postojanje, sam život, kvari očajanjem. Gde prebiva očaj, stani se pustupolje, praznina, ništavilo. Čovek se skvrči, zatvori, zatamni. Jaduje.


    Uh, pa ti govoriš o ljudima kao da imaju mane? Nemoguće
    Svi mi crtu zla nosimo u sebi, koliko god se trudili da je skrijemo.
    Poruku je izmenio Bazilej, 18.12.2011 u 23:46 Razlog: Jebem ti padeže

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Bog postoji
    Autor Hadzija u forumu Religija
    Odgovora: 964
    Poslednja poruka: 24.06.2015, 13:14
  2. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  3. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52
  5. Ono sto postoji u svim religijama...
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 19.11.2008, 09:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •