Psyops
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Psyops

  1. #1

    Psyops

    Glupi ljudi nemaju izgrađen sistem razmišljanja, pa se u ponašanju najviše rukovode imitacijom starijih i jačih i priklajnjaju im se usvajajući ih kao vođe. Kada se nekim ljudima ograniči mogućnost dobijanja informacija i onemogući razvoj sistema razmišljanja, tako što im se intelektualne aktivnosti usmeravaju na pogrešnu stranu, dobijamo zaglupljene ljude. Ukoliko se ova zaglupljenost kao sistem uspostavi u jednoj društvenoj zajednici u dugom periodu, dobijamo jednu kolektivno retardiranu zajednicu.

    Zato za jednu društvenu zajednicu ništa nije opasnije nego kada status društvene "elite" i "intelektualaca" dobiju glupi i zaglupljeni pojedinci.

    Tada u državnim organima, u prosvetnim i naučnim institucijama, u medijima, sede ljudi koji konstantno vrše proliferaciju gluposti i razvijaju intelektualnu retardiranost. Kada se glupst toliko namnoži čitava društvena zajednica postaje jedan veliki debil. Karakteristika debilnosti je da takav organizam nije u stanju da se sam održava u životu. Debilan organizam veoma brzo propada i iza sebe ne ostavlja potomstvo. Društvena zajednica ima isti princip funkcionisanja kao i složen organizam.

    Poznati mason Ivo Andrić je to sročio ovako:

    Kada propadne jedna društvena zajednica, koja je vekovima obitavala na geografski dobrom prostoru, ostaje upražnjen prostor. Na to mesto se useljava neki nov zdrav organizam, nova i zdrava društvena zajednica, drugi narod. Zdravi se umnožavaju i šire, a bolesni skupljaju i odumiru. Kako je Vizantija propadala Turci su se širili.

    Onaj ko želi da oslobodi jedan geografski prostor treba zato da podrije društvenu zajednicu koja tu živi i razori sve mehanizme koji je drže na okupu. Razaranje se vrši u određenom vremenskom periodu brojnim "psihološkim operacijama" (psyops). I to je vrsta specijalnog ratovanja (psywarfare). Tajna mreža masonerije i njenih agenata uticaja zato i služi u čitavom svetu.

    Korisni idioti (zaglupljeni i sluđeni pojedinci) su tu samo vidljiva "kolonijalna pešadija" za mentalnu okupaciju u ovakvom psihološkom ratovanju.

    "Kad se lepo upakovana gomila laži prodaje narodnim masama, polako i sistematski, tokom nekoliko hiljada godina - onda istina postaje totalna besmislica, a onaj koji je propoveda - smatra se totalnim ludakom"

    Jedna lepo upakovana laž koja se poslednjih godina servira masama je takozvana "kultura tolerisanja" ili kultura trpljenja prema pojedincima i grupama koji imaju "drugačiju seksualnu opredeljenost". Njihova "Parada ponosa " je upravo jedan takav psyops.

    Ali, ona je i odličan pokazatelj koliko su našoj takozvanoj "intelektualnoj i građanskoj eliti " mozgovi već isprani tako da se ono što ne postoji prihvata kao da postoji ili obrnuto, kada ne vidimo ono što nam je pred očima.

    Ljudi se tako modeliraju da žive u društvenoj zajednici koja nije u skladu sa prirodom, već je veštački oblikovana tako da funkcioniše u interesu bogate globalne elite. Ljudi se jednostavno perfidnom manipulacijom ubeđuju da vide i prihvataju kao prirodno ono što sa prirodom nema veze i što često uopšte i ne postoji , te da trpe (tolerišu) ono što ne bi smeli da tolerišu. Zdrav organizam se po prirodi uvek bori za više energije i kvaliteniji život, dok bolestan stagnira i trpi, predaje se i pre vremena umire. Isti princip vlada i u društvenoj zajednici. Društvena zajednica kojoj se nametne stav da je primitivna, glupa, nesposobna, nasilna, devijantna - mora se staviti pod protektorat i sprečiti da kao takva bude nezavisna i samostalna jer je opasna po okolinu. Glavna mantra je: " Živeti u skladu sa normalnim i civilizovanim svetom!" Uzdati se u sopstvenu pamet je "opasan" nacionalizam.
    Poruku je izmenio GuardianAngel, 30.09.2009 u 23:38 Razlog: citat

  2. #2

    Odgovor: Psyops

    Kao prvo,bilo bi lepo da navedeš da je tekst preuzet odavde PONOSNA PARADA ISPRANIH MOZGOVA i isto tako navedeš autora istog,mada tekst nije iskopiran u celini već su izdvojeni samo oni delovi koji su trebali verovatno da nam usmere raspravu u nekom drugom pravcu iako je tekst napisan na temu:

    PONOSNA PARADA ISPRANIH MOZGOVA
    Posvećeno: gejovima, lezbejkama, liberalima, demokratama, autokratama i patokratama


    Mene sad zanima sledeće,ovde treba da se diskutuje o čemu?
    O tome kako smo kao nacija postali glupi jer smo postali tolerantni i otvoreni za ljude drugačijeg mišljenja,seksualnog opredeljenja,političke orijentacije,boje kože,...?
    A sa druge strane nije zaglupljivanje i uticanje na svest to što autor teksta tvrdi da:
    Onaj ko želi da izbegne ovo psihološko modeliranje, mora širom zatvoriti oči i uši od svih medija
    Baš bih volela da mi malo razjasniš ovo.


    I ne mogu da preskočim sledeće,zaista interesantni podaci

    Pažnja!
    Ova stranica nije za maloumne.

    OVAJ SAJT PODRŽAVAJU:
    Nezavisno Udruženje Samomislećih Novinara "NUSAN"
    Samostalno Udruženje Novinara sa Mozgom Srbije "SAMUNS"
    Međunarodna Asocijacija Novinara "METIRI NOLI"
    Centar za unapređenje razmišljanja "CENTUR"
    Centar za intelekutalno uzdizanje "VIJUGA"
    Međunarodona organizacija za razvoj logičkog razmišljanja "SOKRAT"
    Nezavisna Organizacija Intelektualaca Srbije "NORIS"
    Akademsko udruženje umno neretardiranih osoba "ANTEIDIOT"
    Centar za Strateško Dezavuisanje Laži i Medijskih Manipulacija "CesTradem"
    Udruženje građana "MISLI SVOJOM GLAVOM"
    Savet za borbu protiv idiotluka "SABORID"
    Antigrađanske Inicijative NELEBEM (Nema Leba Bez Motike)
    Centar za izučavanje demokratske farse "CenZideF"
    Organizacija za Bezbednost Zdravog Razuma "OBZDRAZ"
    Pokret za kolektivno odglupljivanje i trežnjenje "ZID I ČEKIČ"
    Organizacija " Ženstvene žene Srbije"- ŽEŽENS
    Međunarodna organizacija "Sapienti sat"
    Međunarodno udruženje "Fiat lux!"
    Institut "SviStoka " iz Londona

    SAJT SU DO SADA FINANSIJSKI POMOGLI:
    Nacionalna telekomunikaciona kompanija "Raspro Data Total" iz USrbije.
    Trgovinski lanac "Skončala Tudi" iz EU-Slovenije.
    Turistička agencija "Europski žal" , UKroaCIA
    Američka kompanija "Head-Ass Fusion Unlimited", Vašington-Njujork-Dalas
    Japanska nacionalna kompanija "Moite-Mota Electronic" iz Kjota
    Nacionalna kompanija "Duha-Videh" iz Izraela
    Ruska državna korporacija "Jadimukos njeft"
    Brojne privatne fondacije i pojedinci širom sveta, posebno iz srpske dijaspore.
    I may not be perfect but I'm always me

  3. #3

    Odgovor: Psyops

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Kao prvo,bilo bi lepo da navedeš da je tekst preuzet odavde PONOSNA PARADA ISPRANIH MOZGOVA i isto tako navedeš autora istog,mada tekst nije iskopiran u celini već su izdvojeni samo oni delovi koji su trebali verovatno da nam usmere raspravu u nekom drugom pravcu iako je tekst napisan na temu:

    PONOSNA PARADA ISPRANIH MOZGOVA
    Posvećeno: gejovima, lezbejkama, liberalima, demokratama, autokratama i patokratama

    Ups, pa nisam znao dal' se sme, il' se ne sme, postavit' link ka drugom sajtu i reklamirati bez dozvole. A s' druge strane, nije bilo teshko zakljuchiti i bez tih Sherlok Holms metoda, da je tekst copy-paste sa drugog izvora, zbog samog fonta kojim je ispisan, a i zbog slike koja je postavljena, jel?
    To se zove protok informacija.
    U pravu si za usmeravanje (nepostojece) rasprave u nekom drugom pravcu, ali ochigledno da mnogi vishe vole da zhmure i zatvaraju ochi pred onim shta im se pred nosom deshava, i da ih u suhtini boli uvo (iako se vecina busa u prsa praznim prichama i demagogshkim metodama) za rapidno propadanje i degradaciju kako pojedinca individue, tako i porodice, drushtva, drzhave, nacije i celokupnog naroda.....

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Mene sad zanima sledeće,ovde treba da se diskutuje o čemu?
    Pa i nisi bash neki Sherlok detektiv kad neuspevash provaliti o chemu je rech i o chemu bi se diskutovalo na ovu temu. Ili jesi provalila, ali kao shto sam rekao vishe volijesh da zazhmurish i pustish se niz reku koja nosi sve pred sobom, nego da se suprostavish zlu koje se nadvija i nad tobom i nad svima nama.
    Bice da je ovo drugo.


    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Onaj ko želi da izbegne ovo psihološko modeliranje, mora širom zatvoriti oči i uši od svih medija
    Baš bih volela da mi malo razjasniš ovo.
    E ako bi bash volela, evo razjasnicu ti:

    Paste, radi ushtede vremena kojeg nemam zbog psyopsa :

    Danas svetom vladaju trgovci i bankari. ONI ništa ne stvaraju, ali se ugrađuju u rad drugih. To ugrađivanje trajalo je hiljadama godina, a opstali su jer funkcionišu na principu dinastija i bratstava. Tako žive vekovima. Danas je njihovo tržište čitav svet i oni su kreatori GLOBALIZMA kao NOVOG SVETSKOG PORETKA.

    ONI određuju cenu rada - proizvoda, usluga, cenu novca, zlata i hleba, ali i cenu zabave: glumaca, fudbalera , tenisera... (da bi što efektnije zaglupljivali podanike i kontrolisali im slobodno vreme).

    Njihova glavna proizvodna jedinica je -TRANSNACIONALNA KORPORACIJA. Njihovo glavno prikriveno oružije su DIREKTNE STRANE INVESTICIJE. To im omogućava da budu SVUDA, U SVAKOM POSLU, UGRAĐENI U SVAKI RAD, U SVAKOM DELU SVETA.

    Ono što obični ljudi (robovi) nikada ne smeju da saznaju je način kako razmišlja prava GLOBALNA VLASTELA i koje probleme ona ima. Još manje narod zna za načine kako ih oni rešavaju. Ali, možemo da pokušamo da to zamislimo. Recimo ovako:

    "JA sam sada na čelu jedne veoma moćne dinastije, koja ima znanje i kontinuiranu lozu nekoliko hiljada godina i koja posedeje lavovski udeo u mnogim transnacionalnim korporacijama. Za MENE radi 500 miliona ljudi u proizvodnji, a oni izdržavaju još dve milijarde koji rade u uslužnim delatnostima. Ali JA imam trenutno tri problema:

    1. Imam hiper-produkciju robe, novca i radne snage, a manjak tržišta. Podrazumeva se da ne mogu da smanjujem cenu robe ili je delim besplatno gladnima i siromašnima. JA živim i vladam samo ako mogu da prodajem i zgrćem bogatstvo. Ili me nema. To je zakon za moju dinastiju. Ovaj zakon se primenjuje ili mi sledi smrt.

    2. Sve više MOJIH podanika je zaposleno u uslugama ( administraciji, menadžmentu, zabavi ili falš obrazovanju). Većina i ne zna ništa da stvori (ni kilo hleba da napravi), prezaduženi su i privredno neupotrebljivi. Ali, SVI MORAJU DA JEDU! Gladni su opasni, jer se pretvaraju u životinje i mogu srušiti MOJ sistem vlasti. Imam i sve veći broj ovisnika od određenih psihoaktivnih supstanci (koje im krišom stavljam u hranu i piće) i oni predstavljaju pravi biološki škart. Te spodobe nisu više nizašta.

    3. Neki MOJI podanici su zbog višedecenijskog visokog standarda postali neradnici i ulenjili se. Tako su u slobodnom vremenu uključili svoj mozak i onda akumulirali izvesna znanja koja robovi ne treba da imaju. Štaviše, počeli su da polako shvataju mehanizam moje uprave. Znate već kako dokon čovek može da razvija svoj intelekt? JA ih putem medija stalno usmeravam da se bave sportom, modom, fitnesom (enormno procenjujem rad manekena, glumaca i sportista), ali ne vredi. Na svakih 10 000 budala koje poslušno razvijaju mišiće i prate sport, jedan počne da razmišlja. To mogu postati opasni ljudi. Oni mi mogu doći glave i podbuniti ostale. Ljudi su kao pseći čopor - svi slede onog koji najgrlatije laje.

    Dakle, moram se osloboditi viška radne snage, proizvodno neupotrebljivih i nepodmitljivih, a opasnih intelektualaca. Oni predstavljaju BIOLOŠKI VIŠAK u MOM SVETU.

    Kako da se rastosiljam bar dve milijarde ljudi? Kako ih pobiti, a da oni to ne primete? To moram uraditi tajno, podmuklo, nevidljivo... Ako shvate šta im spremam mogu uništiti sve što je MOJA loza hiljadama godina stvarala perfidno ih pljačkajući i porobljavajući.

    Smišljam, smišljam smišljam.. i koristim DREVNO ZNANJE koje su mi ostavili moji preci iz vremena kada su vlastelini bili istovremeno i sveštenici, a što je pre dve hiljade godina razdvojeno. Sada se približavamo kraju tog doba i za koju godinu počinje novi ciklus, novo Zlatno doba u kome će UM I MATERIJALNO BOGATSTVO ponovo biti sjedinjeni u jednom vladaru - NOVOM GOSPODU SVETA.

    Evo mog Plana A:

    Namamiću ih sve u klopku iz koje mnogi živi neće izaći. Klopku ću uobličiti kao primamljiv RAJSKI VRT. U Vrtu ću ih opijati i zabavljati i pljačkati, dok potpuno ne izgube sposobnost razmišljanja i stvaranja i ne ostanu bez svih svojih dobara.

    JA znam da je životni mehanizam koji pokreće čoveka - VERA tj. UBEĐENJE. (Frojdovu teoriju o nagonima smo podmetnuli raji da zamajavamo savremene i nadobudne psihologe. Pa nismo valjda ludi da im damo pravo znanje o ljudskoj duši? Frojdova teorija se odnosi na životinje. ) Verujte mi, ljude uopšte nije teško zamajavati, samo ako savladate tehniku ubeđivanja i delegirate dovoljan broj obučenih sveštenika i korisnih budala ispranog mozga da našu ideologiju - ŠIRE DALJE. A prva ideologija koju smo izmislili je bila ŽIVOT U RAJSKOM VRTU.

    Ljudima samo treba obećavati lepe stvari, nikako ružne. Svi žele lep blagodaran život. I to je sva mudrost kojom ćete ih namamiti bilo gde.

    Kada su moji preci gomilu robova gladnih i žednih prevodili preko Sinajske pustare u izmišljeno "Davidovo carstvo" shvatili su kako je VERA pakleno oružije. Zato im JA, preko mojih treniranih sveštenika i njihovih već upecanih budala, i danas šaljem slična obećanja kako bi krenuli putem u (ČETVRTI) RAJSKI VRT:

    "Da li bi ste voleli da radite manje, a zarađujete više? Da svi budete školovani, da budete menadžeri i slobodno putujete svuda po svetu? Da imate više para, veći standard, bolja kola, kuće i stanove, vikendice, jahte...?

    Da vaša deca čim postanu punoletna dobiju posao, velike plate, odmah kupe automobile, stanove i postanu državni lideri?

    Ili bi ste voleli da vaša deca ne moraju uopšte da rade već da naslede imovinu i bogatstvo koje ćete im vi ostaviti? Da mogu to čitavog života da "krckaju" i uživaju?

    Da li bi ste voleli da živite , duže, zdravije , kvalitetnije? Da se što više provodite, lumpujete, zabavljate? Da imate pet -šest kreditnih kartica, da vam MOJE banke "sipaju" novac kad god želite nešto da kupite. "

    E, tako će izgledati život kojim ću im obećati u RAJSKOM VRTU. NIKO ne želi da bude siromašan, bolestan, nepismen i glup.

    ALI, KO IM DAJE ZNANJE I NOVAC U RAJSKOM VRTU?


    JA!


    Naravno, u RAJSKI VRT idu oni koji MENE slušaju, to valjda znate, a za nespolušne je oduvek bio spreman PAKAO. Ne moram valjda da vam opisujem kako tamo izgleda.

    Ko kontroliše RAJSKI VRT i PAKAO taj vlada SVETOM. Tako je oduvek bilo.

    STOP!


    SVE OVO ŠTO ĆETE DALJE PROČITATI JE TAJNA. ČITAJTE TO NA SVOJU ODGOVORNOST.

    TOP SECRET !

    PLAN B : PROCES TRANSFORMACIJE RAJSKOG VRTA U PAKAO (STROGO POVERLJIVO).

    RAJSKI VRT je funkcionalan samo ako su ljudi tu dobrovoljno ušli i VERUJU da je život u njemu blagodaran. Zato je moj plan da ih polako ubijam i satirem koristeći upravo sve blagodeti kojima se sa uživavanjem prepuštaju:

    Trovaću ih vodom. (Najveći vodni resusrsi su već pod mojom kontrolom). Sipaću u nju otrovan fluor, i prikazaću to kao veoma korisno za zdrave zube.

    Trovaću ih lekovima (sve sirovine za lekove u svetu proizvode MOJE tri fabrike). Neka budu ubeđeni da im lekovi i lekari produžuju život. Neka nikada ne saznaju da se pre nekoliko hiljada godina živelo mnogo duže.

    Trovaću ih hranom i pićem (uglavnom je već sve pod mojom kontrolom). Mamiću ih da piju moj specijalni "indijski gazirani čaj" od koga će se osećati veselo, veselo, veselo... i postaće večiti ovisnici. U njega ću stavljati i otrovni zaslađivač aspartam . Mamiću na njega naročito decu i mlade. Što pre se navuku, kraće će živeti.

    Sve ću ih odmah vakcinisati čim se rode i onda ću im izmišljati i isporučivati razne modifikovane viruse i bolesti, i hranu, i opet ću ih vakcinisati i vakcinisati... dok im se imuni sistem potpuno ne raspadne.

    Mučiću ih gore nego što je to rađeno u vreme inkvizicije u srednjem veku, ali tako da to uopšte ne shvate. Jednostavno - UBEDIĆU ih da je najstrašnija tortura i mučenje zapravo LEK za njihov organizam. Inkvizitore ću obući u bele mantile i naučiću ih da moje rajske uživaoce što više zrače, truju, seku, bodu, kasape, sakate, uzimaju im stalno krv i muče ih, muče, muče i ubijaju, jer su svi glupi, glupi... Glupe budale koje ne shvataju šta im radim i da je čitava današnja medicina MOJE (ZLO)DELO.

    Mučiću ih i emotivno. Umesto da ih usreće, deca će im postati težak problem i balast jer će biti agresivna, dezorijentisana, psihički i seksualno devijantna - pretvorena u pedere i narkomane i biće potpuno nesposobna za zdravorazumsko razmišljanje i bilo kakav proizvodni rad.

    Podstaćiču ih da žive u takvoj društvenoj zajednici da će se konstantno međusobno svađati, tući i ubijati u porodici: ratovaće muževi i žene, deca i roditelji, deca međusobno, kao i šira familija. Nadam se da će se što više sami tako poubijati. Sve porodice će se vremenom raspasti.

    JA ću onda biti jedini njihov BOG OTAC i GOSPODAR i VELIKI BRAT i JA ću ih vaspitavati i naučiti svemu što treba da znaju!


    Masovnu depresiju i duhovnu ispraznost ću im "lečiti" opijatima i alkoholom čija je proizvodnja i distribucija pod mojom kontrolom. To smirivanje i ovisnost će ih toliko koštati da će početi grozničavo da se zadužuju i da rasprodaju svoje kuće, imanja, zemlju... Prodavaće u očaju sve u bescenje. I JA ću to kupovati. Sluđeni, drogirani i dotučeni, počeće masovno da skaču sa mostova i krovova zgrada ili će se ubijati u brzoj vožnji automobilima i motorima.

    Potrudiću se da to budu udarne vesti u svim medijima (svi su već pod mojom kontrolom) kako bi se opšte ludilo i nasilje putem indukcije uvećavalo. Ništa mi nije slađe kad pročitam ili čujem kako građani sami sebe grde i nazivaju budalama i ovcama i kažu za svoj narod da je najgori na svetu. I tu ću im podmetnuti nekoliko svojih provokatora dobro plaćenih (budala, naravno) da im to stalno sugerišu preko medija iznoseći kao "svoje" mišljenje. Neka samo - ŠIRE DALJE!

    Sejaću im po ulicama i radioaktivne čestice, neka ih udišu i zrače se.

    Oni koji sve to prežive, biće već u teškoj panici jer neće imati čime da otplate kredite niti će imati šta da jedu. Pošto više neće imati gde da rade, osim u MOJIM korporacijama, i muškarcima i ženama ću toplo preporučiti da pristupe MOJIM plaćeničkim odredima gde će ići u atraktivne mirovne misije širom sveta: Iran, Avganistan, Severnu Koreju, Pakistan, Indiju, SAD... Pa, zar niste hteli da putujete po čitavom svetu?

    Šta?

    Da li to dobro čujem? Neki se nećkaju. Neće da uđu dobrovoljno u MOJ RAJSKI VRT? Pominju nekakav "tajni" Plan B, nekakvu zaveru?

    NEMA NIKAKVOG TAJNOG PLANA, LJUDI! TO SU OBIČNE TEORIJE ZAVERE! TO IZMIŠLJAJU BOLESNI LJUDI, NACISTI, FAŠISTI I RAZNE RETROGRADNE SNAGE!

    UVERAVAM VAS U TO, LJUDI!

    RAJSKI VRT JE NAJBOLJE ZA SRBIJU. SAMO NAPRED U RAJI! ZA RAJSKU SRBIJU! RAJ ODMAH!

    SAMO VESELO!

    BOŽE, ŠTO JE SMEŠNO ...!

  4. #4

    Odgovor: Psyops

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Debilan organizam veoma brzo propada i iza sebe ne ostavlja potomstvo. Društvena zajednica ima isti princip funkcionisanja kao i složen organizam.
    O tome vam govorim, nesposobni smo za zivot, prozdirat ce nas truli i bogati zapad i cvetat cemo kao celije-pojedinci u tom organizmu.

    I jos nesto, glupi ljudi nikada ne dospeju do vlasti!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Psyops

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Ups, pa nisam znao dal' se sme, il' se ne sme, postavit' link ka drugom sajtu i reklamirati bez dozvole. A s' druge strane, nije bilo teshko zakljuchiti i bez tih Sherlok Holms metoda, da je tekst copy-paste sa drugog izvora, zbog samog fonta kojim je ispisan, a i zbog slike koja je postavljena, jel?
    To se zove protok informacija.

    Za početak sve nedoumice oko toga šta se sme ili ne možeš naći ovde VojvodinaCafe Forum - Uputstvo: Uputstvo za lakše korišćenje foruma
    Nije bilo teško zaključiti,a nije bilo teško ni upotrebiti Google i naći izvorni tekst i to bez dr.Watsona,lupe i lule.
    Kad smo već kod informacije neke od definicija za istu su:
    Iz Vikipedije, slobodne enciklopedije



    Informacija je primljena i shvaćena poruka. (Prinston)
    U informatici su osnovni pojmovi informacija, kao fenomen i komunikacija kao proces. Intuitivna predstava tih pojmova je poznata, ali njihova naučna zasnovanost i interpretacija pripada informatičkoj nauci. Informacija je postala relevantan pojam pojam za sve nauke koje se bave simboličkom komunikacijom u rasponu od matematike do računarske nauke, ili od logike do lingvistike, odnosno od elektronike do bibliotekarstva, kao i od humanističkih nauka i umetnosti do dokumentalistike, ali i od društvenih nauka do medicine i dr. To je informaciji dalo interdisciplinarnu dimenziju, jer je svaka nauka pokušala i još pokušava da protumači taj kompleksan pojam. Sve ovo ukazuje da pojam informacija nije lako shvatiti niti jednostavno protumačiti. Informacija je reč latinskog porekla in formare i izvorno je značila stavljanje u određenu formu, odnosno, davanje oblika nečemu, ali je tokom vremena izgubila prvobitno značenje. Danas nema jedinstvenog pristupa fenomenu informacije, a još manje jednoznačne i opšte prihvaćene definicije informacije:

    • "Ljudi su tvorci i nosioci informacija",
    • "Informacija mora, pre svega, da ima određeni smisao, ona mora biti nosilac značenja",
    • "Informacija je sve ono što daje nove podatke, ili nova obaveštenja o nekoj činjenici ili nekom događaju, koji nisu bili ranije poznati",
    • "Informacije su oni delovi vesti koji za primaoca imaju vrednost novosti i koji mu omogućavaju da bolje izvrši svoje zadatke",
    • "Informacije su saznanja koja postaju dostupna pomoću sredstava komunikacija, a poseduju obaveštajnu vredenost",
    • "...sadržaj onog što razmenjujemo sa spoljnim svetom dok mu se prilagođavamo i dok utičemo na njega",
    • "...svesna ili ciljna organizovanost podataka"...


    U univerzitetskoj literaturi najčešće definicije pojma informacija su :

    • "Informacija je inkrement znanja", njenim postojanjem je naše znanje o nečemu uvećano
    • "Informacija je značenje koje dodeljujemo podatku"
    • "Informacija je podatak u nekom kontekstu"

    Razlika između podatka i informacije Važno je napraviti razliku između podatka i informacije, pojmova koji se često poistovećuju. Na primer broj 6 je podatak i on kao takav nema posebno značenje, međutim "Sada je 6 časova" je informacija jer je podatku dodeljeno neko značenje. Tako možemo uvideti da se informacija sastoji od podatka i značenja koje mu je dodeljeno.
    A zahvaljujući sledećem te informacije su dostupne na world wide web mreži:

    Web 2.0 je trend u World Wide Web tehnologiji baziran na socijalizacijskoj noti koja korisnicima omogućava sudjelovanje u kreiranju sadržaja weba. Termin upućuje na novu verziju, drugu generaciju Weba i hostiranih usluga koja umjesto silosa serviranih podataka (jednosmjeran protok informacija) podrazumjeva interaktivnu dvosmjernu komunikaciju između korisnika i računala te korisnika i drugih korisnika čime korisnik od pasivnog postaje aktivni sudionik.
    Definicija

    Definicija Web-a 2.0: Filozofija uzajamnog povećanja kolektivne inteligencije i dodane vrijednosti za svakog sudionika dinamičkim stvaranjem i dijeljenjem informacija.
    Web 2.0 lekcija: Posložiti stvari tako da samousluga kupca i algoritamsko upravljanje podacima dosegnu cijeli web, sve do rubova, a ne samo do centra, do dugačkog repa, a ne samo do glave.
    Sam pojam postaje značajan nakon prve Web 2.0 Konferencije O'Reilly Media 2004. godine. Dopredsjednik tvrtke Tim O'Reilly termin definira kao: Web 2.0 je poslovna revolucija u kompjutorskoj industriji uzrokovana tretiranjem mreže kao platforme i nastojanje da se shvate pravila uspjeha na toj novoj platformi.


    Karakteristike

    Osnovne karakteristike Web 2.0 su otvorenost, sloboda i kolektivna inteligencija. Korisnici mogu koristiti aplikacije u potpunosti kroz web preglednik dakle web se definira kao platforma te imaju kontrolu nad podacima na nekoj stranici. Zatim, sama arhitektura Web-a 2.0 potiče korisnike da tijekom korištenja daju svoj prilog nekom Web sadržaju ili aplikaciji. Nadalje su tu neki aspekti društvenog umrežavanja (društveni softveri unutar društvenog networking-a) te kvalitetnije grafičko uređenje nego na Web 1.0.
    Razine aplikacija

    O'Reilly također provodi hijerarhijsku podjelu aplikacija Web-a 2.0 na četiri razine te navodi primjere za svaku.

    • Aplikacije 3. razine su one koje postoje samo na Internetu i imaju svrhu proporcionalno kako se ljudi služe njima. Za tu razinu O'Reilly daje primjere poput eBay, Craigslist, Wikipedija, del.icio.us, Skype, dodgeball i AdSense.
    • Aplikacije 2. razine mogu funkcionirati offline ali korist postižu online kao primjer se navodi Flickr.
    • Aplikacije 1. razine funkcioniraju offline ali značajku postižu online poput Writely (sada Google Docs& Spreadsheets) i iTunes (zbog njegovog dijela s glazbenom trgovinom).
    • Aplikacije 0. razine jednako funkcioniraju i offline i online. O'Reillyjevi primjeri su MapQuest, Yahoo! Local i Google Maps.

    Aplikacije koje nisu bazirane na Web-u poput e-maila, instant-messaging klijenata i telefona nisu obuhvaćene u hijerarhiji.
    Sastavni dijelovi

    Sastavni dijelovi Web 2.0:
    Društveni networking je postao sinonim za Web 2.0. On označava aktivno sudjelovanje u virtualnim zajednicama tj. skupina korisnika zajedničkih interesa okupljena oko nekog internetskog servisa (blogovi, forumi, itd.). Najpopularniji socijalizacijski webovi (društveni softveri) su Facebook i MySpace.
    Blog je termin koji se odnosi na osobni dnevnik pisan na webu sa obrnuto-kronološki poredanim sadržajem. Na termin blog se nadovezuju blogosfera zajednica internetskih korisnika koji sudjeluju u stvaranju blogova, bloger autor bloga te bloganje učestalo pisanje bloga te komentiranje tuđih. Unutar blogova postoje mobilni blogovi prilagođeni pisanju i čitanju putem mobitela, ručnih računala i slično te Podcast ili audioblogovi pohranjeni kao zvukovna datoteka.
    Bitno mjesto u društvenoj interakciji zauzimaju i forumi (javno diskutiranje o određenim temama putem Interneta) te iinstant messaging ili chat (karakteristika razmjena poruka u realnom vremenu).
    Folksonomija ili kolaborativno tagiranje je kolaboracijsko kategoriziranje sadržaja korištenjem tagova (ključnih riječi u opisivanju bloga, profila, web stranica itd.). Najpoznatiji na taj način kategoriziran web zamišljen da bude opća enciklopedija je Wikipedija.
    Flickr.com je kombinacija internetskog servisa za objavu digitalnih fotografija i socijalizacijskog weba.
    YouTube je sličan servis za objavljivanje, pregledavanje i razmjenu te komentiranje videozapisa.


    Potencijal

    Web 2.0 sadrži i značajan ekonomski potencijal. S jedne strane je socijalizacijski element koji korisnicima omogućava socijalizaciju putem Interneta, dok je s druge strane financijski koji ponuđačima servisa te pruža prostor za plasiranje propagande tj. zaradu. Financijsku stranu iskorištavaju i sami korisnici koji kroz njega proučavaju navike potrošača te marketing prilagođavaju pojedincu. Upravo takav zajednički interes temelj je uspjeha koncepcije Weba 2.0.

    ...iz čega se može izvući sledeći zaključak:da je informacija prisutna i dostupna svima koji istu žele da pronađu,da zahvaljujući slobodnom protoku od korisnika koji je pružio početnu informaciju krajnji konzumenti dobijaju gotovu formu osim u slučajevima gde se radi o mreži na kojoj je uređivačka politika dostupna svim korisnicima iste.Zahvaljujući web tehnologiji protok informacija je stalan i konstantan i nema potrebe za sugerisanjem osim u slučaju da korisnici baš tu informaciju traže,sve ostalo bi se moglo tumačiti kao manipulacija.

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    U pravu si za usmeravanje (nepostojece) rasprave u nekom drugom pravcu, ali ochigledno da mnogi vishe vole da zhmure i zatvaraju ochi pred onim shta im se pred nosom deshava, i da ih u suhtini boli uvo (iako se vecina busa u prsa praznim prichama i demagogshkim metodama) za rapidno propadanje i degradaciju kako pojedinca individue, tako i porodice, drushtva, drzhave, nacije i celokupnog naroda.....

    Zar nije bilo jednostavnije napisati sve ovo na već postojećoj temi o gej populaciji i paradi?Jer o tome je reč,ne?Svašta se svima nama pred nosom dešava,pitanje je samo kako i na koji način svako od nas to doživljava.O propadanju i degradaciji možemo diskutovati iz više različitih uglova,i nužno je naći koren svega toga,to nije nešto što se desilo preko noći,na tome je neko morao sistematski da radi da bi došao do ovakvog krajnjeg ishoda.



    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Pa i nisi bash neki Sherlok detektiv kad neuspevash provaliti o chemu je rech i o chemu bi se diskutovalo na ovu temu. Ili jesi provalila, ali kao shto sam rekao vishe volijesh da zazhmurish i pustish se niz reku koja nosi sve pred sobom, nego da se suprostavish zlu koje se nadvija i nad tobom i nad svima nama.
    Bice da je ovo drugo.

    Rekoh ti već da nisam niti imam nameru da budem.
    Provalila sam ja o čemu je reč,ne žmurim,ne bežim i ne želim da mi bilo ko nameće svoje mišljenje u nameri da moje promeni,ubeđujući me da je nešto dobro ili loše.Smatram da sam dovoljno zrela i inteligentna i da sama mogu da razlučim šta je ispravno a šta ne.




    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    E ako bi bash volela, evo razjasnicu ti:

    Paste, radi ushtede vremena kojeg nemam zbog psyopsa
    ..........................................

    Iz navedenog teksta(nije citiran u celini jer nema potrebe preopterećivati server) sam svašta saznala,pa čak i top secret,.....samo mi nije jasno ako je top secret otkud ta informacija na netu? No nebitno,bitno je to što ti opet nisi rekao sam,svojim rečima,čemu ti težiš i kakvu poruku nam donosiš.Jasno je već da si nam iskopirao tekstove koji govore o terijama zavere,i pretpostavka je da si pobornik istih,no opet ponavljam nikakvo obrazloženje nam nisi dao ti,sve što smo pročitali stavovi su i mišljenja nekih drugih ljudi.
    I may not be perfect but I'm always me

  6. #6

    Odgovor: Psyops

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Za početak sve nedoumice oko toga šta se sme ili ne možeš naći ovde VojvodinaCafe Forum - Uputstvo: Uputstvo za lakše korišćenje foruma
    E hvala ti puno. Sad mi je lakshe.

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Zar nije bilo jednostavnije napisati sve ovo na već postojećoj temi o gej populaciji i paradi?Jer o tome je reč,ne?
    E pa nije.
    Ovde se ne radi samo o gej populaciji i zbog toga je i izostavljen deo teksta u kome se oni pominju nashiroko i nadugachko. Nego se radi o svim aspektima drushtva u kome zhivimo. A ovo je tema: "Drushtvo oko nas" ako se nevaram.

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    O propadanju i degradaciji možemo diskutovati iz više različitih uglova,i nužno je naći koren svega toga,to nije nešto što se desilo preko noći,na tome je neko morao sistematski da radi da bi došao do ovakvog krajnjeg ishoda.
    Upravo zato sam i pokrenuo temu, a ti zapela za gej pa gej.
    Ovamo mozhe se diskutovati iz vishe razlichitih uglova, a onamo niko ni da bekne
    Diskutovanje i razmishljenje su osnova svakog delovanja. Delovanje bez razmishljanja je slepo delovanje - "kud svi, tu i mali Mujo".
    Sa onim prvim postom(uopshte nije bitno ko ga je napisao, bitna je sushtina) htedoh upravo skrenuti pazhnju na tu pojavu, da vecina ne razmishlja svojom glavom nego se rukovodi nezrelim zhivotnim motom: "Ako vechina to chini, onda mora da je to shto chine u redu" ili "Ako se vechina slazhe, slazhem se i ja"... I onda dolazimo do sistematskog zaglupljivanja pojedinaca, grupa, i chitavih naroda.
    Kako to sprechiti? Pa slobodnim protokom istinitih informacija! Ako neko konstantno bombarduje odredjenu populaciju informacijom da je npr pasta za zube sa fluorom dobra za nashe zube i apsolutno neshkodljiva, onda ljudi masovno pochinju s kupovinom i konzumacijom iste. Ali ako im predochite informaciju shta je to fluor, i kako mozhe izazvati kancer, onda ce vecina da se zamisli i dobro porazmisli pre nego shto stavi fluor na chetkicu za zube!
    Znachi, INFORMACIJA. I zbog toga nije greh kopirati informaciju i shiriti je dalje.

    A i sama si to uradila sa KOPIRANJEM podugachkog citata iz Wikipedije opteretivshi podobro server.

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Provalila sam ja o čemu je reč,ne žmurim,ne bežim i ne želim da mi bilo ko nameće svoje mišljenje u nameri da moje promeni,ubeđujući me da je nešto dobro ili loše.Smatram da sam dovoljno zrela i inteligentna i da sama mogu da razlučim šta je ispravno a šta ne.
    Malo pre sam ti objasnio da niko ne mozhe imati svoje mishljenje u potpunosti, ako ne poznaje obe strane medalje.
    Tebi se servira jedno, i ti na osnovu tog jednog gradish svoje misli. Isto je i sa gej populacijom i "paradom ponosa". Konstantno i manipulativno se forsira pricha o ljudskim pravima i slobodama da bi se zamazale i onako vec zamazane ochi. A ona druga strana medalje i informacije se zanemaruju i skrivaju, ili se stavljaju pod nozh!

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    .....samo mi nije jasno ako je top secret otkud ta informacija na netu? No nebitno,bitno je to što ti opet nisi rekao sam,svojim rečima,čemu ti težiš i kakvu poruku nam donosiš.Jasno je već da si nam iskopirao tekstove koji govore o terijama zavere,i pretpostavka je da si pobornik istih,no opet ponavljam nikakvo obrazloženje nam nisi dao ti,sve što smo pročitali stavovi su i mišljenja nekih drugih ljudi.
    Da si malo porazmislila, shvatila bi da je TOP SECRET ironija

    A ja opet ponavljam da nema veze ko je shta napisao u prvom postu koji je i pokretach neke teme. Mnogo je bitnija diskusija koja bi trebalo da usledi, jer tu se dolazi do nekakvih zakljuchaka na kraju.
    Ali eto...

    Po tebi, trebalo bi staviti pod nozh sve one kopirane tekstove na raznim temama kao shto su "nauke i tehnologije" , "politike" , "religije" , "istorije" , "knjizhevnosti" , "umetnosti" , itd......

  7. #7

    Odgovor: Psyops

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    E hvala ti puno. Sad mi je lakshe.
    Molim i drugi put.


    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    E pa nije.
    Ovde se ne radi samo o gej populaciji i zbog toga je i izostavljen deo teksta u kome se oni pominju nashiroko i nadugachko. Nego se radi o svim aspektima drushtva u kome zhivimo. A ovo je tema: "Drushtvo oko nas" ako se nevaram.
    U redu, hajde onda da diskutujemo na zadatu temu bez da spominjemo gej populaciju.


    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Upravo zato sam i pokrenuo temu, a ti zapela za gej pa gej.
    Ovamo mozhe se diskutovati iz vishe razlichitih uglova, a onamo niko ni da bekne
    Diskutovanje i razmishljenje su osnova svakog delovanja. Delovanje bez razmishljanja je slepo delovanje - "kud svi, tu i mali Mujo".
    Sa onim prvim postom(uopshte nije bitno ko ga je napisao, bitna je sushtina) htedoh upravo skrenuti pazhnju na tu pojavu, da vecina ne razmishlja svojom glavom nego se rukovodi nezrelim zhivotnim motom: "Ako vechina to chini, onda mora da je to shto chine u redu" ili "Ako se vechina slazhe, slazhem se i ja"... I onda dolazimo do sistematskog zaglupljivanja pojedinaca, grupa, i chitavih naroda.
    Kako to sprechiti? Pa slobodnim protokom istinitih informacija! Ako neko konstantno bombarduje odredjenu populaciju informacijom da je npr pasta za zube sa fluorom dobra za nashe zube i apsolutno neshkodljiva, onda ljudi masovno pochinju s kupovinom i konzumacijom iste. Ali ako im predochite informaciju shta je to fluor, i kako mozhe izazvati kancer, onda ce vecina da se zamisli i dobro porazmisli pre nego shto stavi fluor na chetkicu za zube!
    Znachi, INFORMACIJA. I zbog toga nije greh kopirati informaciju i shiriti je dalje.

    A i sama si to uradila sa KOPIRANJEM podugachkog citata iz Wikipedije opteretivshi podobro server.
    Nisam ja zapela,ja sam samo došla do podatka da je izvorni tekst napisan i upućen njima pa sam ih iz istog razloga i spominjala.To što ljudi nisu zainteresovani za diskusiju na ovoj temi je već njihova stvar i pravo.
    E vidiš,kad već spominješ tu pojavu,većina ljudi koji su mom okruženju imaju totalno drugačije mišljenje od mene što znači da bi ja trebala da mislim isto kao i oni.Međutim ovaj mali Mujo ne ide u korak sa njima,......uostalom i na tarabi je pisalo pi... pa je posle ispalo svašta.
    Slobodan protok informacija je prisutan.Diskutabilno je to što si napisao da treba omogućiti slobodan protok istinitih informacija.Šta su uopšte istinite informacije?Koliko informacija nam se svakodnevno servira, sa upravo tim predznakom da su istinite a u one to nisu već su samo produkt manipulacije?
    Nije greh kopirati je,i nije greh deliti i širiti informacije.Pitanje je samo šta je informacija a šta deznformacija.
    Oooo da,preopteretila sam server u nameri da sa ljudima podelim informaciju koja je u tom trenutku bila bitna za obrazloženje nekih mojih stavova.Uostalom i ti si uradio isto


    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Malo pre sam ti objasnio da niko ne mozhe imati svoje mishljenje u potpunosti, ako ne poznaje obe strane medalje.
    Tebi se servira jedno, i ti na osnovu tog jednog gradish svoje misli. Isto je i sa gej populacijom i "paradom ponosa". Konstantno i manipulativno se forsira pricha o ljudskim pravima i slobodama da bi se zamazale i onako vec zamazane ochi. A ona druga strana medalje i informacije se zanemaruju i skrivaju, ili se stavljaju pod nozh!
    E u to već ne možeš da me ubediš.Svako od nas može i treba da ima apsolutno svoje mišljenje o bilo čemu.Da li je svako od nas upoznat sa obe strane medalje,pa je svoje mišljenje formirao na osnovu toga je takođe diskutabilno,ali smatram da većina nas u formiranju svog mišljenja ide upravo tim putem,sasluša/pročita/pogleda obe strane i na konto toga formira svoj stav.I da opet ponovim,bez obzira da li se nešto sakriva ili stavlja pod nož,onaj ko je spreman i otvoren za to da sazna i drugu stranu priče će do te informacije i doći.

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Da si malo porazmislila, shvatila bi da je TOP SECRET ironija
    Zar je tebi zvučalo kao da te ja mrtva ozbiljna pitam otkud top secret na netu?

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    A ja opet ponavljam da nema veze ko je shta napisao u prvom postu koji je i pokretach neke teme. Mnogo je bitnija diskusija koja bi trebalo da usledi, jer tu se dolazi do nekakvih zakljuchaka na kraju.
    Ali eto...
    Ne,zaista nema veze ko je pokretač teme i tu se slažem sa tobom,međutim diskusija na ovoj se ne razvija iz nepoznatih razloga.

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Po tebi, trebalo bi staviti pod nozh sve one kopirane tekstove na raznim temama kao shto su "nauke i tehnologije" , "politike" , "religije" , "istorije" , "knjizhevnosti" , "umetnosti" , itd......
    taman posla nego ti nisi shvatio poentu onoga što sam napisala.U redu je iskopirati i citirati nekog ali je isto tako poželjno nakon tog citata napisati recimo:....ja se u potpunosti slažem sa ovim tekstom;.......ja se ne slažem sa ovim zbog...;......u ovome donekle ima istine ali... i na taj način izraziti svoj stav.Nadam se da smo se sad razumeli i da nema potrebe dalje raspravljati o ovome.
    I may not be perfect but I'm always me

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •