Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 43 od ukupno 43
  1. #31

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    Zbog pada u šaht 1,6 miliona dinara odštete

    05. jul 2010. 17:17

    Leskovčanka Stojanka Stoiljković naplatila je od Vodovoda 1,58 miliona dinara nadoknade za pretrpljenu fizičku i duševnu bol kada je pre 10 godina pala u otvoren uličin slivnik, potvrđeno ja danas Beti u tom gradskom preduzeću.


    Naplata je izvršena na osnovu presude Apelacionog suda u Nišu, koji je obavezao javno preduzeće Vodovod i Direkciju za urbanizam i izgradnju da solidarno, odnosno po pola te sume isplate Stoiljkovićevoj.

    "Direkcija je bila u blokadi, pa je cela suma skinuta sa našeg računa. Sada očekujemo da nam vrate pola novca", kazao je Beti direktor Vodovoda Zoran Stojanović.

    Stoiljkovićeva je upala u slivnik bez poklopca 22. novembra 2000. godine u Prvomajskoj ulici oko 19 časova.

    Polomila je deo kolena i zadobila ogrebotine, odmah je tužila gradska preduzeća, ali je sudski postupak trajao 10 godina.

    Odšteta bi verovatno bila veća da sud nije proglasio krivim i nju za upad u slivnik.

    Njena krivica, kako se navodi u obrazloženju presude, iznosi 10 odsto jer je bila svesna da je ulica slabo osvetljena, te je stoga morala da korača polako i pažljivo.

    (Beta)

    __________________

    Mogu da kažem da mi se tekst, odnosno njegov sadržaj dopada. Barem kao naznaka uvođenja pravde u pravosuđe. Ipak, moram da se pitam da li je zaista trebalo 10 godina za takvu odluku?! No, kako ovo kod nas spada u neke proseke, da kažem "bolje nego nikad".

    Iznos 1,6 milona? To ne bi da komentarišem. Mislim da je to stvar Stojanke i njenih advokata.

    Ali ono što mi najviše bode oči, što bi zaista voleo da znam, je detaljno obrazloženje presude, ako postoji, odnosno samo onog njenog dela o kojem se govori u poslednjoj rečenici članka. Da li je sud utvrdio kolika bi brzina koračanja bila dovoljno polako, da jadnica ne bi bila i sama kriva? I kako su procenili količinu njene krivice od 10%?

    To bi zaista voleo da znam. Fasciniran sam takvim tezama.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  2. #32

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    Sonja Biserko svedokinja odbrane Ganića

    12. jul 2010. 21:20 > 21:21

    Novinarka radija Slobodna Evropa Gordana Knežević i predsednica Helsinškog odbora za ljudska prava u Srbiji Sonja Biserko svedočile su pred sudom u Londonu u korist odbrane na glavnom pretresu po zahtevu Srbije za izručenje nekadašnjeg člana Predsedništva BiH Ejupa Ganića.

    Najviše se raspravljalo o tome da li bi Ganiću u Srbiji moglo da se garantuje pošteno, pravično i fer suđenje.

    Na pitanje advokata Ganićeve odbrane Edvarda Ficdžeralda da li misle da je zahtev Srbije za izručenje politički motivisan i da li bi Ganiću moglo da se garantuje pošteno i fer sudenje, one su odgovorile da zahtev jeste politički motivisan, jer Beograd želi da dokaže da su Bošnjaci, a ne JNA, izazvali rat u BiH.

    Knežević i Biserko su izjavile da moguće suđenje Ganiću u Beogradu ne bi bilo fer i pošteno, da bi bilo političkih uticaja i da bi se svedoci, posebno oni iz BiH, plašili da dođu zbog straha da i sami ne budu uhapšeni.

    One su ocenile i da mediji u Srbiji Ganića već tretiraju kao ratnog zločinca.

    Tužilaštvo nije unakrsno ispitivalo svedoke odbrane, ali je kao svog svedoka izvelo zamenika javnog tužioca za ratne zločine Republike Srbije Milana Petrovića, koji je nastojao da dokaže da je rad Suda za ratne zločine potpuno objektivan i nezavisan, naveo je Bi-Bi-Si.

    Petrović je rekao da ne postoji nikakav politički uticaj na rad tog suda i da on, s obzirom na svoj položaj, to ne bi dozvolio.

    On je govorio i o saradnji tog suda u Beogradu sa Haškim tribunalom i naglasio da bi Ganić imao fer i pošteno suđenje jer su svi procesi pred tim sudom pod vrlo striktnim nadzorom javnosti, međunarodnih stručnih organizacija i nevladinih organizacija.

    Ganićev advokat doveo je u pitanje Petrovićevu tvrdnju da nije bilo primedbi na rad Suda za ratne zločine u Beogradu, pre svega od strane nevladinih organizacija.

    Bi-Bi-Si prenosi da je danas po svemu sudeći bio pretposlednji dan glavnog pretresa, koji bi trebalo da bude okončan u sredu.

    (Beta)
    __________________

    Toliko o poverenju u pravosuđe u Srbiji.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #33

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    Правосуђе мање више, овде имамо случај да једна "објективна" новинарка и једна шефица "НВО" која се бори за кажњавање злочина сведоче у корист ратног злочинца.
    Наравно, кад је Ганић у питању за њих је неспорна претпоставка невиности, док рецимо кад се ради о Младићу, Караџићу... ту је све јасно.

    Коме сад није јасно да поменута багра за паре ради све - док пљује Србе, брани муслиманске злочинце, ја не знам шта је још потребно.

    У међувремену, српске власти хапсе због ношења српске заставе, а забрањују и одлазак на спомен убијенима у ратним злочинима:

    ---
    Полиција због Сребренице хапси српске патриоте по Београду

    Према сазнањима Информативне службе Српског сабора Двери у недељу, 11. јула у Београду је ухапшен Игор Маринковић, један од лидера 1389, а том приликом му је одузета и застава Србије. Одмах по хапшењу он је и процесуиран и осуђен на 15 дана затвора. Обавезе које је актуелни режим у Србији преузео у функцији самооптуживања у вези са Сребреницом и испомагања у акцији укидања Републике Српске очито се преливају и на Србију, а обећање да ће бити ухапшен генерал Ратко Младић значи и почетак хапшења српских патриота због елементарног права на другачије мишљење по питању највеће медијске лажи у новијој историји Балкана - Сребреници јула 1995. године, чему је Српски сабор Двери посветио посебан темат часописа ДВЕРИ СРПСКЕ. Да ли ово значи да и све нас који мислимо другачије од актуелног режима о Сребреници и који смо се противили сребреничкој резолуцији треба ухапсити?

    У Београду, 12. јула 2010.

    Информативна служба Српског сабора Двери

    ---

    Данас од раних јутарњих до раних поподневних сати православни Срби у организацији СНП"1389" су били спречени да пређу из Србије у Републику Српску. На три границна прелаза, Љубовија, Мали Зворник и Лозница БЕЗ ИКАКВОГ СУДСКОГ или било каквог писаног документа било им је онемогућено да се слободно крећу, изађу из Србије и дођу на Литургију и помен српским мученицима у Братунцу!

    Припадницима СНП"1389" je незаконито одузета слобода кретања, загарантована Уставом Републике Србије и свим међународним актима на које се позива комрадорски режим у Србији данас.

    Православни Срби и Србкиње су били окружени припадницима полиције и на силу угурану у аутобус, где су под претњом возачу морали да крену пут Београда. После неколико минута припадници СНП"1389" су на најближој бензиској пумпи успели да се зауставе, изађу из аутобуса и полежу по асфалту, дајући тако пасиван отпор безакоњу државних органа сопствене земље.

    Пошто је дошло до немилих сцена претњи и уцењивача на рачун аутопревозника, а да би заштитили невине, сви путници су се вратили у аутобус и наставили под пратњом десет патролних кола УХАПШЕНИ БЕЗ ПРЕСУДЕ И БИЛО КАКВОГ ДОКУМЕНТА за Београд.

    Велика је срамота на владајућем режиму што заправо није дозволио да се Срби поклоне сенима настрадалих Срба и Српкиња у Братунцу.

    Захваљујемо се Радио Фокусу што је омогућио уживо емитовање са лица места и тако упознао јавност о овим немилим догађањима.

    Информативнa служба СНП1389
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #34

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    Možda će ovo malo pomoći da se pomirimo sa stvarnošću.


    Svetislav Basara

    Beogradski kadiluk

    Sve se nešto pitam: kakvo li bi nam sudstvo bilo da nije reformisano? Pa razmislim malo i nekako mi lakne na duši kad shvatim da bi bilo isto. Evo, bližim se šezdesetoj, a ne znam ni sam koliko gromoglasno najavljivanih reformi pamtim. Kako ono neko lepo reče, talog iskustva me je naučio da u ovoj zemlji - svejedno da li je trenutno monarhija, komunistička satrapija ili višepartijska diktatura - reforme uvek budu korak nazad. Počev od onih legendarnih Titovih, zaključno sa najnovijima.
    Na kraju, kao paranoik od karijere, morao sam da izvedem zaključak da u Srbiji cilj reformi zapravo i jeste pogoršanje stanja stvari. Kao što rekoh, ja sam paranoik, ali, svejedno, čak bi se i lakomisleni posmatrač teško otrgnuo utisku da je onoliko nahvaljena reforma sudstva smišljena s ciljem da uguši slobodu štampe, da zastraši stanovništvo i da legitimiše kriminal. Kako drugačije protumačiti oslobađajuću presudu za siledžiju koji umalo nije na ulici silovao devojku, presudu koju je donela ista ona kadinica što je oslobodila stadionske nasilnike i Brankicu Stanković uputila na privatnu tužbu.
    Iz popečiteljstva pravde do javnosti su doprle stidljive najave da će ta sudinica biti, je li, razrešena. Ali iz obaveštenijih izvora se čuje da ta stvar sa razrešenjem uopšte neće ići lako, da je za kadinicu zalegla i ala i vrana i da su popečiteljstvo i pravitelstvujušči sovjet u mučnim pregovorima sa sivim eminencijama iz još sivlje zone. I da se lako može dogoditi da onaj moj vuk - a ima već 450 kila - opet pojede magarca. Nešto je, braćo, trulo u kadiluku danskom. Kao oldajtmer iz komunističkih vremena, ja se na razumem mnogo u institucije sistema, više, apelacione, srednje i dugoročne sudove i ostale trice i kučine. Ali u neke se stvari razumem. U literaturu, ako ni u šta drugo. Kao ekspert za tu oblast, mogu da kažem sledeće: naš je pravosudstveni sistem po svemu sudeći pravljen na osnovu Kafkinog Procesa. So, što rekao Milan Panić, pročitajte taj sjajni roman i onda će vam biti potpuno jasno kako je moguće narediti rušenje prestonice i biti idol javnim tužiocima i kadijama - nedodirljiv takoreći - a sa druge strane može vam se desiti da vas siluju i opljačkaju, pa da vas upute na privatnu parnicu. Jer: ne postoji delo.
    Stvar se može objasniti dvojako. Ili su kadije i kadinice, javni tužioci i tužibabe nečim ili nekim zastrašene, pa se ne usuđuju da sude kao što su sudili car Dušan i Kraljević Marko (ni po babu ni po stričevima) - što je jako loša vest jer nam govori da postoje centri moći jači od države - ili se pak i reformisano nam sudstvo vratilo uhodanoj praksi deljenja mitološke pravde po kafančinama. Šta god da je po sredi, nije dobro i dodatno srozava ionako srozani ugled ove države čiji telali za sve probleme optužuju Vatikan i globalizaciju. Vidimo da ima problema i sa namicanjem svedoka u procesu protiv ubica Brisa Tatona. Optuženi namiguju, a to je u srpskom pravosušu olakšavajuća okolnost. Za budući razvoj stvari. Recentne sudske brljotine nisu problematične samo zato što će oštetiti Janka ili Marka, bego zato što odašilju nedvosmislene poruke kriminalcima da - reformama zahvaljujući - mogu da rade šta im padne na pamet. A ja sam spreman sa svakim da se kladim, u šta god hoće, da će nam kadinica Milinović i u ubuduće deliti pravdu.


    izvor

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  5. #35

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    "Bejzbol" policajcu mizerna kazna

    08. septembar 2010. 16:39 > 16:40

    Bivši policajac u Loznici ponovo osuđen na šest meseci od mogućih pet godina zatvora zbog prebijanja palicom novinara "Večernjih".


    Foto ilustracija (Guliver/Getty Images/MONDO)

    Sudsko veće Osnovnog suda u Loznici, kojim je predsedavala sudija Dragica Aleksić, je danas je u ponovljenom postupku donelo presudu kojom je bivši policajac novobeogradske policijske stanice Ljubinko Todorović osuđen na kaznu zavora u trajanju od šest meseci zbog fizičkog napada na dopisnika ''Večernjih novosti'' iz Loznice Vladimira Mitrića.

    Tako je pred tim sudom završen višegodišnji proces u kome je isto veće, tada Opštinskog suda, u prvostepenom postupku donelo istovetnu presudu na koju je osuđeni Lj. T. uložio žalbu zbog čega je usledio ponovni sudski postupak i današnje izricanje presude.

    Presuda je doneta pet godina posle brutalnog fizičkog napada na Mitrića, kome su 12. septembra 2005. godine u ulazu zgrade u centru grada, u kojoj je stanovao, palicom za bejzbol nanete teške telesne povrede.

    Prema oceni stručnjaka za sudsku medicinu, dvadeset udaraca bejzbol palicom po telu i rukama, od kojih je jedna slomljena, je predstavljao pokušaj ubistva, ali je nasrtaj kvalifikovan samo kao nanošenje teških telesnih povreda, a praktično je istovetan načinu na koji je u Jagodini 2001. godine ubijen novinar Milan Pantić.

    Čak i za ovako ublaženu kvalifikaciju nedela maksimalna predvišena kazna je pet godina zatvora a policajac je dobio deset puta manju kaznu.

    Brutalni napad na Mitrića ranije su osudili Udruženje novinara Srbije (UNS), lokalni parlament i najšira javnost, a zbog procenjene ugroženosti, pretučeni novinar već godinama ima celodnevnu policijsku zaštitu.

    Pre nego što je Mitrić bio brutalno fizički napadnut njegov automobil parkiran u centralnom gradskom prostoru tri puta je bio oštećen, a počinioci ni do danas nisu otkriveni.

    Predsednik Izvršnog odbora UNS-a Petar Jeremić je danas rekao za Tanjug da je ''Udruženje zadovoljno što je napadaču izrečena osuđujuća presuda, ali ne i visinom kazne jer je na taj način poslata poruka da je novinare bez ozbiljnijih posledica i dalje moguće tući i ubijati''.

    ''Posle traljavo vođenog postupka i njegove opstrukcije od strane policije i tužilaštva, smatramo da je apsolutno neprihvatljivo da se napadač na novinara osudi minimalnom, a zaprećena kazna za to delo je pet godina zatvora'', rekao je Jeremić.

    ''Ovo je još manje prihvatljivo posle usvajanja izmena Krivičnog zakonika i stvaranja atmosfere da se napadi na novinare tretiraju kao napadi na službena lica za šta su sad i pooštrene sankcije'' dodao je Jeremić koji je rekao da Mitrićev slučaj prati i OEBS.

    On je objasnio da je OEBS ''zainteresovani za ovo, mi smo im prosledili celokupnu dokumentaciju o tome i oni vrše monitoring nad ovim slučajem koji će ući u njihov izveštaj za Savet Evrope''.

    ''Na gotovo istovetan način je ubijen kolega Pantić u Jagodini, dok je napadač na Mitrića, prema kvalifikaciji optužnice koju je zastupalo tužilaštvo, osuđen za nanošenje teških telesnih povreda, a za nas je to neopozivo bio pokušaj ubistva'', naglasio je Jeremić.

    Povodom danas izrečene presude, novinar Mitrić je za Tanjug rekao da ne želi da je komentariše ali je ostao pri ranijem stavu da je ''u ovom slučaju trebalo da se sudi za pokušaj ubistva jer se sve dogodilo na sličan način kao sa kolegom Pantićem'' od koga je on ''imao samo više sreće''.

    ''Život mi je i dalje ugrožen, nisu rešena tri slučaja uništavanja moje imovine, niti su otkriveni, nisu bili ni istragom obuhvaćeni, nalogodavci napada koji sam, srećom, preživeo, a ja ih se i danas plašim i, ako bi bile ukinute mere policijske zaštite koju imam pet godina, više ne bih imao šta da tražim u Srbiji'', kazao je Mitrić.

    (agencije/MONDO)

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #36

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    Jos jedan primer borbe protiv korupcije i efikasnosti sudstva ...


    Napreduju u službi iako su optuženi
    Aleksandar Rodić | 05. 09. 2010. - 00:02h | Foto: N. Raus - D. D. | Komentara: 101

    Glavni akteri mnogih afera u kojima su nestale milijarde danas su bogatiji i uglavnom sede u istim foteljama, kao i pre izbijanja afera. Neki su čak i napredovali. Razlog tome su procesi koji nikada nisu okončani, čemu svedoče slučajevi Pravnog fakulteta u Kragujevcu, lažirane invalidske penzije, slučaj drumske mafije i mnogi drugi.

    Tako, osumnjičeni u aferi Indeks danas vode Pravni fakultet u Kragujevcu. U ovoj aferi je čak 89 profesora optuženo da su ispite prodavali za 500-700 evra, a diplome za 12.000 do 16.000 evra. Od dizanja optužnica je prošlo čak tri godine, a za to vreme, ne samo da niko nije osuđen, već su optuženi vraćeni na posao a pojedinci su čak i napredovali. Jedan od optuženih, profesor Predrag Stojanović, danas je dekan Pravnog fakulteta, a bio je tek šef katedre za pravne i ekonomske nauke u vreme izbijanja afere.


    Stjepana Gredelja s Instituta za filozofiju i društvenu teoriju to ne iznenađuje.
    Na Pravnom fakultetu u Kragujevcu profesori koji su optuženi za tešku korupciju vode fakultet i s njega izbacuju one koji to nisu. I ne samo što nisu optuženi, već su učestvovali i u raskrinkavanju čitave priče. Posledica toga vam je na prvom mestu nepoverenje u institucije koje treba da nas štite, a potom i u sve ostalo. Onaj ko veruje u nešto oseća se kao budala kaže Gredelj.


    Istog mišljenja je i profesor Ljubiša Rajić s Univerziteta u Beogradu, koji dodaje i da se radi o prvorazrednom skandalu.


    Ono što se događa na Pravnom fakultetu u Kragujevcu predstavlja najotvoreniji poziv studentima da diplome kupuju. To će tako biti sve dok tužilaštvo i sud ne počnu da rade svoj posao, ili dok ministri ne prestanu da se pretvaraju kako to nije njihova nadležnost ističe Rajić.


    Pravni fakulteta u Kragujevcu, međutim, nije usamljen slučaj. Među 32 osobe uhapšene zbog sumnje da su učestvovali u izdavanju lažne medicinske dokumentacije za invalidske penzije, našla se i tadašnja predsednica opštine Smederevo Jasna Avramović koja se sumnjičila da je kao načelnik Infektološkog odeljenja Zdravstvenog centra Sveti Luka u Smederevu zloupotrebila položaj. Ona danas obavlja funkciju zamenika gradonačelnika, a prvookrivljena Gorica Petković, koja je nedostupna državnim organima, u Crnoj Gori se bavi privatnim biznisom. Podsetimo, prilikom pretresa njene imovine policija je pronašla gomilu ličnih karata, zdravstvenih knjižica, predloga za veštačenje, medicinske izveštaje, kao i 500 zahteva za invalidsku penziju. Ne treba ni pominjati da se ne nazire kraj nijednog procesa protiv ostalih optuženih, oko tridesetak radnika Fonda PIO, lekara i penzionera.


    Advokat Rajko Danilović kao glavnog krivca apostrofira sudstvo, a dodaje da svemu kumuju ljenjost pa i zlonamernost.


    Dižu se optužnice s kojima ne znamo šta bismo. One su ni na nebu ni na zemlji. Jasno je jedino da stvar ne možemo isterati do kraja, kao što je jasno da sudstvo često ne može ni da otpočne sudski proces, a kamoli da ga završi. Ima tu svega, od sistemskih propusta, lenjosti, pa do zlonamernosti. U slučaju invalidskih penzija je načinjena šteta opštem dobru, a ta napredovanja nakon podizanja optužnica i vraćanja na posao su prelaz od lošeg ka gorem. I posledica su i uzrok erozije morala kaže Danilović.


    Ova dva primera nisu usamljena. Dobro je poznat i slučaj drumske mafije, čijim je članovima prošle godine izrečena presuda. Na kazne zatvora od jedne pa do šest godina osuđena je 41 osoba, međutim, gotovo polovina njih se nalazi na uslovnoj slobodi, a po rečima predsednika sudskog veća, sudije Vladimira Vučinića, glavni organizatori ostali su van domašaja pravde. Štaviše, i ovde se čak 12 optuženih, dok je proces još bio u toku, vratilo na posao. Naime, njima su po izbijanju afere otkazi uručeni, međutim, rešenja je poništila Inspekcija rada, a razlog je tehničke greške do koje je došlo u pravnoj službi JP Putevi Srbije.


    IZVOR " Blic "
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #37

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    A meni pada na pamet da nije isključeno i da se tužilac ogrešio o svoju profesiju: Da je podigao optužnicu samo zato da bi udovoljio očekivanjima javnosti i političara.

    Ne verujem da je moguće da tužilac i sud tako dijametralno različito vide i cene dokaze na kojima se optužnica zasniva. Uostalom, ne bi bilo prvi put da se nekome sudi da bi se zadovoljile neke dnevnopolitičke potrebe.
    A ima li kakav paragraf po kojem bi se kaznio tužilac za takvu rabotu?!?

    __________________

    Pošto im je ionako zapušten, ja bi od 'Rvata iznajmio na 100 godina Goli otok i tamo napravio odmaralište za takve.
    Verujem da bi nam ga povoljno ustupili, čak bi pristali i na kompenzaciju da tamo ugostimo i neke nji'ove.

    Ma, lepo je rek'o Kiza: Nema demokratije od kada je ukinuto vešanje na Terazijama!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #38

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    Novosadska policija saopštila je da napadači još nisu identifikovani, ali da je izvršen uviđaj i da se intenzivno traga za njima. Policija je navela da je maloletnik povređen ispred zgrade u kojoj stanuje, a povrđen je i njegov otac kada se suprotstavio dvojici napadača.

    Do napada je došlo oko 9.10 sati u ulici Bate Brkića 32 kada su dve nepoznate osobe nožem mladiću nanele nekoliko uboda u butinu. Otac napadnutog mladića je tom prilikom zadobio posekotinu po licu, navode u MUP.

    U policiji dodaju da je nadležni javni tužilac kvalifikovao taj događaj kao krivično delo laka telesna povreda.

    Kako 021 saznaje, napadnuti mladić je od ranije poznat policiji, između ostalog učesnik je tuče na Grbavici kada su korišćene mačete, tačnije on je tada bio meta napada. Učesnik je i incidenta u Srednjoj ekonomskoj školi kada je grupa mladića upala u školu i napala jednog od učenika.
    Ovako na prvu loptu:

    Ako je tačno ovo što stoji u ovoj vesti, pitam se kako se to može kvalifikovati kao 'laka telesna povreda'?!

    To bi bilo isto kako kada bi ogrebotinu od metka iz pištolja namerno uperenog u povredjenog okvalifikovali kao 'laka telesna povreda'.

    U oba slučaja upotrebljeno oružje (hladno ili vatreno, svejedno) je podobno da usmrti onoga na koga je dejstovano.

  9. #39

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    ''Šef bande huligana oslobođen i 20. put ''

    Koliko nas još vremena deli od trenutka kada će mirni, obični gradjani početi da uzimaju pravdu u svoje ruke?

    Cela vest:

    Blic Online | Šef bande huligana oslobođen i 20. put

    Dan posle prethodnog posta u istom, Novom Sadu!

  10. #40

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    ''Ovo je šamar svima nama...''

    ... još jedan u nizu!

    ''..- On je političar, direktor, vozio je pijan, ubio dete i dobio dve godine, što je najmanja zaprećena kazna...''

    ''...Prvostepenom presudom, podsetimo, Radosav Vujačić bio je osuđen na 18 meseci, ali je odluka Apelacionog suda da za šest meseci poveća kaznu i tako stavi tačku na ceo slučaj izazvala revolt i kod građana Novog Sada... Maksimalna kazna koju je Vujačić mogao da dobije je 12 godina, a oni su mu dali sramne dve..''

    I iz ranije objavljenog članka:

    ''...osuđen u Višem sudu u Novom Sadu na samo godinu i po robije zbog toga što je, vozeći sa 1,9 promila alkohola u krvi, 22. avgusta 2010. godine pregazio i ubio Zoranovog sina Milana Lutovca (15).
    Obrazlažući presudu Radoslavu Vujačiću, predsednik sudskog veća Svetlana Tomić Jokić rekla je da nema dilema da je Vujačić u trenutku nesreće bio u alkoholisanom stanju.

    Ispod najmanje kazne

    ''...Radosav Vujačić (58), bivši zamenik generalnog direktora „Srbijagasa“, osuđen u Višem sudu u Novom Sadu na samo godinu i po robije zbog toga što je, vozeći sa 1,9 promila alkohola u krvi, 22. avgusta 2010. godine pregazio i ubio Zoranovog sina Milana Lutovca (15).

    ..osuđen u Višem sudu u Novom Sadu na samo godinu i po robije zbog toga što je, vozeći sa 1,9 promila alkohola u krvi, 22. avgusta 2010. godine pregazio i ubio Zoranovog sina Milana Lutovca (15).

    Obrazlažući presudu Radoslavu Vujačiću, predsednik sudskog veća Svetlana Tomić Jokić rekla je da nema dilema da je Vujačić u trenutku nesreće bio u alkoholisanom stanju.

    - Propisana kazna za ovakvo krivično delo je od dve do 12 godina zatvora, a sudsko veće nije uzelo u obzir to što je vaš branilac rekao da ste vi ugledni građanin Novog Sada. Ipak, olakšavajuća okolnost je što dosad nikad niste osuđivani, zatim vaše godine starosti i što ste izrazili kajanje - rekla je sudija Tomić Jokić..''

    (Izvodi iz 'Kurira')
    Poruku je izmenio nenad.bds, 08.06.2014 u 13:25

  11. #41

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    Sudstvo kod nas koliko novca toliko pravde.

  12. #42

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    Nije najdirektinije vezano za pravosudje, ali je stalna pojava...

    ''U pucnjavi ranjena dva navijača Fudbalskog kluba Rad

    U pucnjavi u Beogradu oko 22.30 časova povređena su dvojica mladića starih 26 godina...Iz mraka sa obližnje poljane pojavio se krvav mladić, tražeći pomoć....Prema nezvaničnim informacijama, njih dvojicu, inače navijače FK Rad, napala su tri muškarca, kojima se gubi svaki trag posle pucnjave...'' (sajt 021)

    Da li je smešno da pitam kakve veze ovo ima sa fudbalskim navijanjem?!

    Otkud uopšte ideja policiji i novinarima da se u ovakvom dogadjaju interesuju za nečiji navijački status i još da to ističu u naslovu!?

    Navijači mogu biti samo na stadionima, klupskim prostorima i u neposerdnoj vezi sa sportskim dogadjajem odnosno svojim savojim navijačkim opredeljenjem.

    Dokle god se ne nazove 'popom pop, a bobom bob' biće jasno da postoji sprega izmedju klriminala i vlasti i koga ti sve još.

    Kada će se jasno reći da ne diluju navijači drogu nego se dileri maskiraju u navijače? Kada će se jasno reći da se obračunavaju bande kriminalaca ne lakirajući to navijačkim bojama?

  13. #43

    Odgovor: Sudska praksa i pravosuđe u Srbiji

    "Ugrađivanje" mnogih u neke grupe je pre znak manjka individualnosti, manjka lične hrabrosti i odgovornosti. Čoporizam mi uvek "zazveči" jer sam se nagledao "hrabrih", lajavih i surovih samo kada su pokriveni plaštom neke grupe.
    Nego...da li grešim ili navijači Sarajeva sebe nazivaju "Horde zla" ? Kakav treba da budeš retard pa da "ponosno" pripadaš grupi takvog imena ?
    BTW...moj utisak je da su mnoge navijačke skupine ovde pre maska USA uličnih bandi nego istinski ljubitelji sporta.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. (ne)pismenost u Srbiji
    Autor exploited u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.03.2018, 15:54
  2. Volim u Srbiji...
    Autor yossarian u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 10.07.2013, 15:46
  3. Monopol u Srbiji?
    Autor maleni u forumu Ekonomija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 28.09.2012, 14:56
  4. Dokumentarac o srbiji
    Autor potsisvajz u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 02:22
  5. Ambasade u Srbiji
    Autor goldie u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.06.2008, 18:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •