Divan preko plota dve backulje - Strana 4
Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 122
  1. #46

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    zanimljiva desavanja ,,ali kome da se zalim sto mi masina jede gace ,caraope...
    i tako svaki put..
    doduse samo matori kuka ko suro pile
    konstatujuci da mu nema delova te odece
    a najvise je kukao kad je u kucu stigla i masina za susene
    rezignirano je izjavio ,,da ce sada da ide go i bos..
    ali bukvalno..
    i tako svaki put..
    onomad je ker dobio stambeno prosirenje
    pa je svecano iseljen iz stare kucice
    u toku selidbe ,poceli smo da vadimo
    nekoliko pari gaca ,carapa ..sve uredno smandrljanih
    u njegovoj staroj gajbi..
    zapanjeno sam gledala
    i u sebi se smejala
    zamisljajuci ga u njegovim gacama i carapama

  2. #47

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Svanula nedelja, sunce tek ko po lavora viri iznad kukuruza, a mi već uveliko na putu. I ja već uveliko umorna od jučerašnjeg kuvanja, mešenja i ostavljanja kuće u redu, štruckam se i sve probam da dremam. Al ne mož od njega oko sklopiti. Te žvižduće, te peva, te zapciva konje i grbav asfalt, te mi nadugačko pripoveda o vremenima kad su se on i njegov kum momčili.
    Uvek je taki kad krenemo kod kumova na salaš. Još većma je taki bio kad smo na taj salaš bežali još pre no što ćemo se uzeti. No, ondak smo išli kradom, a sad možemo ko ljudi. Mada me i sad malko sramota, jer na salaš idemo uglavnom ondak kad kumovi nisu tamo. Lepo oću u zemlju da propadnem, kad me pred svojima pita dal bi tamo išla. Ja kažem oću, al sve ga nogom ispod stola šutam i kolačim oči, što me pred njima sramoti.
    Stigli mi tako na salaš, on isprego konje, a ja zapela da od kuće napravim reda, bar kolko da može da se živi. Alaj ti je kuma i haljkava! Pogle, ovde sve peškiri od paučine vise, a ni krtog od prošlog puta nije sklonila. Izem ti kad ukuću nemaš ni vode, ni struje, pa ko sluta sve nešto suvom krpom probaš.
    Tako se ja razmetula da sve to poradim, kad ti on stane u ragastov, pa ga onako celog sobom popuni, pa kaže: dokle ti misliš zvocati i po kući pajati, el sam te zato ovde dovo? Ja stala, pa trepćem: bogstobom, pa nije još čestito ni svanulo! On me zgrabi i krene da me ljubi, kano ono što me je prvi put ljubio kod mene ispritkuće, kad me je s igranke dopratio. Ciknem ja, ko što sam i onda cikala: alaj grebeš! Ništa brez brijanja! Posle ceo svet da mi se smije kad me vidu s crvenim nosom i bradom. On krene da gunđa kako mi vazda svaka dlaka smeta, al ipak ode na bunar da vode izvuče.
    Skino se dopola, pa namazo penu na obraze. Kreno britvom, a ona stružucka. Čini mi se da i taj zvuk, ko i celog njega, volem. Stado ondak da mu vode ladne u ruke polivam, a on da se umiva. Znam da mu je ladno, al neće da se stresa, nego se tako zbog mene junači. Kad se ubriso, ja krenula da peškir i britvu ukuću odnesem, al on me zaustavi. Svoju košulju položio na travu, moju suknju skino, pa meto ispod nje, ko da na travi leži neka žena u muškoj košulji. Šta se potom zbilo i neću da ti pričam, iako znam, slatka, da tebe to ponajvećma i zanima. Kašću ti tek još to da smo dugo posle gledili u nebo i vidili dva oblaka što liče na nas. I smijali smo se kad su se i oblaci zagrlili.
    E, tade sam se i priladila, zato šmrcam. Kad već pitaš... Al ko jošt mari za šmrcanje! Sve se nadam da ćemo opet u nedelju kumov salaš obići!
    Vrag odneo šnalu...

  3. #48

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Citat cilika mihic kaže: Pogledaj poruku
    Na konto zvozcanja, kaže se jelte da žene zvocaju, mislim što starije sve gore, ali nije nego.
    Ne bih dalje od svoje avlije. Priznajem evo javno, dok sam bila mlađa mnogo sam bre zvocala, sve mislila ima ili će biti neke vajde, s'godinama shvatih da od te rabote nemam nikakve koristi, pa i prestala. Al moj matori, eee brajko, što stariji sve više upražnjava tu zanimaciju.
    Nevriram ga ja, nerviraju ga sinovi, o komšijama da ni ne divanimo, pa kad krene... al meni to sad smešno, sad vidim kako izgleda zvocanje.
    Mislim, nije mi jasno što ga nervira i što mora da zvoca kada ja pravim reda na njegovom radnom stolu, pa stvaaaarnooooo.
    Napravi tako grozan rusvaj, pa ja iz čiste dobrote krenem da to jelte sredim, pa lepo sve složim, olovke tu, prazni papiri tamo, ispisane stranice sve na jednu gomilu, dosijee poslažem lepo po abededi i sva srećna i na sebe vrlo ponosna čekam pohvalu ili bar zahvalu, kad ono...
    Za prazne papiriće i složene olovke ne dobih packe, al se razgoropadi na pisane, što bih ja rekla žvrljane listove svih boja i oblika, uh kaže ništa ne može da nađe, a lepo mu sve pod rukom bilo i sve bilo pregledno a sad ne zna ni gde je šta ni gde da traži, mislim ono ŠTA.
    Pokušah da mu lepo objasnim da nije nikakav problem, samo lepo nađeš ime koje tražiš, pa po abecedi i sve je tu, al ne lezi vraže, on tamo nekog Momira uveo pod: kučkin sin, neku Jelicu naznačio kao matoru tračaru, budibogsnama, pa ko da se tu snađe. Pa ja se snalazim viče on iz sveg glasa i zvoca, i zvoca, i samo zvoca, cccc čudan postao od kako omatori.

    i ti sine brute

  4. #49

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Svanula nedelja, sunce tek ko po lavora viri iznad kukuruza, a mi već uveliko na putu. I ja već uveliko umorna od jučerašnjeg kuvanja, mešenja i ostavljanja kuće u redu, štruckam se i sve probam da dremam. Al ne mož od njega oko sklopiti. Te žvižduće, te peva, te zapciva konje i grbav asfalt, te mi nadugačko pripoveda o vremenima kad su se on i njegov kum momčili.
    Uvek je taki kad krenemo kod kumova na salaš. Još većma je taki bio kad smo na taj salaš bežali još pre no što ćemo se uzeti. No, ondak smo išli kradom, a sad možemo ko ljudi. Mada me i sad malko sramota, jer na salaš idemo uglavnom ondak kad kumovi nisu tamo. Lepo oću u zemlju da propadnem, kad me pred svojima pita dal bi tamo išla. Ja kažem oću, al sve ga nogom ispod stola šutam i kolačim oči, što me pred njima sramoti.
    Stigli mi tako na salaš, on isprego konje, a ja zapela da od kuće napravim reda, bar kolko da može da se živi. Alaj ti je kuma i haljkava! Pogle, ovde sve peškiri od paučine vise, a ni krtog od prošlog puta nije sklonila. Izem ti kad ukuću nemaš ni vode, ni struje, pa ko sluta sve nešto suvom krpom probaš.
    Tako se ja razmetula da sve to poradim, kad ti on stane u ragastov, pa ga onako celog sobom popuni, pa kaže: dokle ti misliš zvocati i po kući pajati, el sam te zato ovde dovo? Ja stala, pa trepćem: bogstobom, pa nije još čestito ni svanulo! On me zgrabi i krene da me ljubi, kano ono što me je prvi put ljubio kod mene ispritkuće, kad me je s igranke dopratio. Ciknem ja, ko što sam i onda cikala: alaj grebeš! Ništa brez brijanja! Posle ceo svet da mi se smije kad me vidu s crvenim nosom i bradom. On krene da gunđa kako mi vazda svaka dlaka smeta, al ipak ode na bunar da vode izvuče.
    Skino se dopola, pa namazo penu na obraze. Kreno britvom, a ona stružucka. Čini mi se da i taj zvuk, ko i celog njega, volem. Stado ondak da mu vode ladne u ruke polivam, a on da se umiva. Znam da mu je ladno, al neće da se stresa, nego se tako zbog mene junači. Kad se ubriso, ja krenula da peškir i britvu ukuću odnesem, al on me zaustavi. Svoju košulju položio na travu, moju suknju skino, pa meto ispod nje, ko da na travi leži neka žena u muškoj košulji. Šta se potom zbilo i neću da ti pričam, iako znam, slatka, da tebe to ponajvećma i zanima. Kašću ti tek još to da smo dugo posle gledili u nebo i vidili dva oblaka što liče na nas. I smijali smo se kad su se i oblaci zagrlili.
    E, tade sam se i priladila, zato šmrcam. Kad već pitaš... Al ko jošt mari za šmrcanje! Sve se nadam da ćemo opet u nedelju kumov salaš obići!
    Slatka moja ta ni ne zanima me nešto posebno, mislim reći, sve si tako lepo opisala da mi je kristalno jasno da si na salašu sasvim dobro prošla , samo nastavi, moju podršku imaš, al se pripazi, dolaze ladniji dani, obuci se dobro, duge gaće nikako ne zaboravi, nemoj posle da mi kukaš kako šmrckaš iz čista mira
    jele vas buve celu noc

  5. #50

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    E siroma moj matori, sad mi dođe žao što ga nako napljuvah za zvocanje, ma nije ni čudo da zvoca.
    Onomad mu pravila reda po stolu i ko što rekoh sve prazne papire na jednu gomilu, pa kad mi zatreba da nešto piskaram, ja oma u tu gomilu.
    Danas dođe mlađi sinak i donese mi jedan papir, kaže: jel curo a ti meni pisala koje račune da poplaćam, i kud majke ti baš na ovom papiru??? Ja u rebusu, pa, daaa, rekoh, a on se ceri, dade mi papirče, na jednoj strani uredno ispisane moje pisanije a na drugoj siroma matori ispiso gomilu nekakvih proračuna za neku tamo kuću koju bio da procenjuje, a juče morao ponovo to da radi, jerbo od mog pospremanja se još uvek ne snalazi, evo cigli pet dana.
    I šta sad da radim majku mu. Ako priznam, naderala sam, ako ne priznam, hmm, ma ne priznajem ni pod kakvim mukama. Skuvaću mu sutra testo sa krompirom, baš vole siroma, a i davno sam pravila
    jele vas buve celu noc

  6. #51

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    ma milina od tisine i sirine .
    sva sam ko sugava kad odem u zavicaj .
    nikako da se naviknem,
    da se izuvaju pre ulaska u kucu,
    da te niko ne ganja od 14-17,
    da niko ne vice ,
    da se ne guraju
    da mos' i u gacama na sokak da izadjes .
    a dvorista ko tvrdjava ,
    pa se baskaris
    a komsija se jedi sto ne vidi sta ti se
    tamo desava .
    sto ..te nocom zabe uspavljuju
    a bude dosadne ptice i petlovi....
    jedino moj tata ni abera ne daje,
    nego ranom zorom
    kosi travu ..kosilica rucne izrade
    cuje se preko slajza,
    pa se komsije vec jeze od pomisli
    da ce pre zore da ripaju u krevetu.
    ni molbe,
    ni bojkot nije pomogao.
    tata ima svoj red
    a i pre petlova se budi.
    (petlovi spram njega navijaju sat)

  7. #52

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Nego...
    probudim se jutros pre no što je mobilni zazvonio
    ionako ima neku buđavu melodiju, fabričku
    koju ne znam da promenim
    šta li sam sanjao
    a da
    sanjao sam moju pokojnu nanu
    u nekom hororu gde joj nešto pomera stvari a ja
    normalno
    eliminišem to nešto
    i sanjao sam da se Dunav prtevorio u Moravu
    i da je Golubac na Moravi
    i malo sam razmišljao o tome, pa potražio poruku na mobilnom
    nije je bilo
    onda ustao
    blend-a-med white i colgate četkica
    pa hladna voda
    da spere tragove sna
    skroz
    u autu Eurythmics - There must be an angel
    lep način da se uplovi u jutro
    na šljaci penzosi koji kruže oko pošte u koncentričnim krugovima
    kao ofucani lešinari
    kinta za napaćeni narod je stigla treba je samo razdeliti
    posle prvog talasa skočim kod Duleta na šiŠ
    uobičajena priča
    ijaaaaaooo još si osedeo
    ako mi to još jednom kažeš udariću te u glavu
    ijaaaaaoooo još ti se proredila kosa
    evo ti pesnica kazni se sam
    xixixi
    na mobilnom ništa
    kod kuće
    nahranim nosatu i pernatu marvu
    prebrojim
    fali 5 komaTa od juče
    nisam trebao da ih puštam na oblak
    onda sam malko zaspao
    popodnevna dremka rulZ
    kiša je polako počinjala da pada
    probudim se
    proverim mobilni
    ništa
    onda odem da se kupam
    usput smažem onu džigericu što je keva spremila
    skočim na forum da ubijem vreme do VB-a
    tu me sačekaju neke nevesele priče
    a ja strašno mrzim da se ubeđujem sa ljudima kad znam da razmišljamo slično
    Miš nije supermoderator
    morao sam i njoj da kažem par stvari
    da je ne volim i tome slično, sad smem
    kiša pada
    donoseći sa sobom kapljičave misli skrivane tokom leta visoko gore, u oblacima
    gde ih je bilo nemoguće doseći
    čekale su jesen
    svoje vreme
    da padnu po nama
    ponovo
    upravo bacam pgled na mobilni
    ne
    nego šta sam ono hteo
    crna ženo
    sestro slatka
    prijo takoreći
    a da
    i kod vas kiŠi
    jelde?

  8. #53

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Pa naravno da kiši, di ti živiš čoveče, ne da kiši no lije vasceli dan, a vetar pridodaje opštem sranju da prostiš, pa nam sa krova lepo skinuo tri četiri nekakve oronule letve, daske ili tako nešto. Pitam matorog kad će doći onaj majstor da sređuje krov, onaj što trebao doći u Avgustu, kaže: oladi, pa ajd budi pametan
    jele vas buve celu noc

  9. #54

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Ne znam kako u velikim gradovima, ali kod nas u provinciji možeš na razne načine da uštediš kintu.
    Na primer, ne idem kod prijavljene frizerke, već imam jednu mladu ženu koja radi po kućama, za trećinu jeftinije, a i ne moram da se pickam i lickam, no tu rabotu odradimo dok sam u mojoj staroj trenerki. A u komšiluku imam i jedno dete koje uči frizeraj pa na meni odrađuje praktični deo (mati i majstorica nisu toliko lude da joj dozvole, al' eto, mene uspeva povremeno da navata).
    Prvo dođe Dora pa me pošteno olindra (kaže, mora da skrati, ionako je retko zovem), pa posle dođe mala, isto Dora, e, ona počne da kenja kako to ništa ne valja, ona bi to mnogo bolje odradila al' joj niko ne ukazuje poverenje, bla bla bla, e, tada se ja sažalim pa je pustim da radi šta misli da treba. Na kraju moram da čekam tri-četiri meseca da mi kosa poraste, pa opet zovem veliku Doru, a ona se čudi kako mi kosa sporo raste, pa me pošteno ošiša, a mala veštica ko da ima radar, čim ova na kapiju, eto nje da "popravlja".
    Danas bila velika Dora....
    jele vas buve celu noc

  10. #55

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Ah što volim ovu moju Vojvodinu, posebno ove fine ljude ovde.
    Popodne neka halabuka u komšijskom dvorištu, reko bi srpsko-hrvatski rat ponovo, puj puj daleko bilo. Placevi mali, kuće blizanci, čuje se kad komšija prdne da prostite, a ako se izađe na dvorište pa se i priča počne, ih, ne mora niko u lonac da mi zaviri, svi znaju šta sam kuvala, sve se čuje, sve se vidi.
    Matori se zabuljio u TV, nekim fudbalerima duša na nos izlazi po ovom kijametu, on se nervira, a ovi vičuuuuuuuuuuuuuuu. Kad mu dosadilo, izađe na terasu pa osu paljbu po keru, kao previše laje. Ovaj siroma samo trepće okicama, ni kriv ni dužan, a još manje ružan, a u susednom dvorištu komšije se časte. ONA: idiote nijedan, krv mi piješ na slamku, a dok si me muvao stalno si govorio da sam ti tako slatka da bi me najradije pojeo.
    ON: e, sad mi žao što te nisam pojeo
    jele vas buve celu noc

  11. #56

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Elem slatkA...


    ...zvezde se ponekad igraju sa nama, na jako neobičan način.

    Danas u poštu stigne razglednica adresovana na gospodina Mo..ć Petra, dom za stare Lug. Ne bih je ni primetio, ali takvog doma nema u našm malom mIstu, pa je kolega uredno precrtao adresu i napisao novu, ispravnu. Pošto sve što se vraća i nadošalje mora da prođe kroz moje ruke, eto i nje.

    Na naslovnoj strani, Novi Sad. Ona vaša velika, lepa katolička crkva u glavnoj ulici, slikana tako da su u prvom planu pravougaonici žutog i crvenog cveća, sa grbom grada u gornjem levom uglu.

    I piše:

    "Mnogo poštovani Perice,

    Još uvek traje uspomena na Tebe kad smo svi bili mladi
    i kad smo sa ljubavlju i poletom radili posle oslobođenja.
    Čuvam tvoje pismo saučešća za našu mamu.
    Hvala Ti.
    Nisam znala da si tu a kad sam čula moram da Ti napišem da Te se sećam kao našeg čika Perice koji nas je voleo kao decu Mi....a i P...e.
    Njih više nema sa nama a i moj brat B..a je umro kao i njegova ćerka M....a.
    Mnogo tužno.
    Ja sam sama sa ćerkom, unukom i zetom.
    Moja ujna R..a koja Te je sa velikim poštovanjem posetila, pričala mi je da si tu i dala mi je adresu.
    U mislima Te čuvam od zaborava i želim Ti sve najbolje u našoj Srbiji.
    Volim što postojiš još za sećanje i poštovanje iz moje mladosti.
    Z....a , pa prezime i adresa "

    Senke su igrale po tvrdom kartonu. Ceo život sabijen u nekoliko rečenica. Snimio sam razglednicu mobilnim da ovaj maliveliki deo duše sačuvam od zaborava, koliko mogu. Kad sam pakovao poštu, stavio sam je prvu, da je slučajno ne zature, nadajući se da će gospodina Pericu zateći u zdravlju.

    Da zaplovi okeanom uspomena...

  12. #57

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Ponekad se sa sinovima zakačim oko neke budalaštine pa se baš podžaveljamo.
    Danas u sred kuvanja ručka nestade struje, a ja slatka moja da prostiš navikla sve na struju. Naišao stariji sinak pa me zeza, ih kao da nisi navikla na restrikcije, redove i čekanja u istim, a tek tvoje detinjstvo, ta idi begaj budi malko romantična, uh, oma mi pritisak skoči na normalu.
    Jeste, čekali smo u redovima i ulje i kafu i šećer i bogami smo se vozili na par i nepar, umal se ne porodih u deverovim kolima, restrikcije bile više no romantične. Drugo nismo ni mogli neg da budemo romantični uz sveće i petrolejke, ali, to nas sve snašlo posle 4-og Maja tamo neke daleke godine, da se razumemo jelte.
    A što se tiče mog detinjstva, ipak ga nikad ne bih menjala. Moje detinjstvo bez mobilnih i bilo kakvih telefona, uz TV u najbližem komšiluku, ne bih menjala radne akcije, a nisu bile pod moraš, mene mati ubila od batina da NE IDEM, a tamo nas učili sve neke smešne stvari, učili nas radu i poštenju i poštovanju pravih vrednosti gde nisu ceca, jeca, seka i tamo neka diktirale devojčicama modu i nametale udaju za mafijaše, preskakali smo konopac i igrali masne fote uz vatru na kojoj su se pekli kukuruzi, krompir i slaninica, a mi ih kusali u slast i posle se ljubili uz odsjaj umiruće vatre.
    Raspuste smo provodili na selu, većina, gde smo zdušno sa domaćinima i radili i gradili a ne kao danas odlazili samo po zimnicu, kosili i nosili a uveče posle kupanja u obližnjoj reci ili potoku, kako-gde, jurili se i igrali žmurke po seoskim sokacima i nepogrešivo znali da nađemo onog koga smo i želeli naći, pa posle u nekom vajatu u mirisu sena sanjali neke snove, snove koje danas žive naša deca ili naši unuci.
    Snovi nisu išli baš toliko daleko dokle su i dogurali. Želeli smo i sanjali starke i najke a dobili obdaništa puna narkomanskih igala, sanjali da pijemo koka-kolu da bismo shvatili da je kokta i finija i bolja čak i kad izvetri. Sanjali smo skupe krpice ne sanjajući da će se naša deca oblačiti baš u te naše tako željene krpice ali u prodavnica stare odeće, bolje da nismo ni sanjali, jer ne kažu džabe: pazi šta sanjaš, možda ti se snovi i ostvare.
    jele vas buve celu noc

  13. #58

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Elem,
    slatka moja da ti kazem, onako u poverenju,
    zivot je nista.
    Probudi me u cik zore, komsijski lavez psa.
    Uporan malisa, nikako da utihne.
    Ustadoh sa prvim petlovima.
    Znam to jer su se od komsinice Mire, oni njeni matori
    ranoranioci javili dok sam sipala kafu u novu crnu solju.
    Palim cigaretu za cigaretom.
    Velika odluka, ne mogu ja to.
    Mogu, moram.
    Dvoumim se, lomim se.
    Hocu, necu ...
    Prolaze sati, ono crveno pisamce na displeju nikako da se pojavi.
    Spremam se za grad.
    Nevoljno.
    Hladnoca se u kosti uvlaci.
    Vojvodjanska jesen uveliko stigla.
    Rekoh, ti slatka da ne volim jeseni.
    Ni njihov miris.
    Vracam se.
    Na Varadincu guzva, eh sto nisam pesak.
    Bacam pogled na Dunav.
    Tu i tamo neki pecaros, valjda se ni njima ne mili po ovoj hladnoci stajati kraj vode.
    Pisamce je stiglo.
    Otvaram ga, zatvorenih ociju, odluka je pala.
    Cutim.
    A sta reci?
    Iz bunila me pomeri zvuk sirene.
    Budi jaka, budi jaka, sapuce onaj glasic u mojoj glavi sto nikad ne spava.
    Izlazim, vazduh je ostar.
    Novi Sad tone u mrak.
    Na Miseluku mu pozelih dobro vece.
    Urlaju sirene motorasa.
    Oni ni ne slute.
    A ti slatka ispece li paprike ajvaruse danas?
    Izvini, ja se malo zanela ...

  14. #59

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    dok cvokocem u ritmu twista
    i igram moravac nebili se ugrejala
    jerbo para lozac kaze -nije ladno-
    sta jos da obucem ,sifonjerl sam ispraznila
    a kafa mi se pije ,slatka moja
    al ne mogu da izvucem sake iz rukavica
    da je skuvam
    pa reko'da turis jednu...
    'fala na pitanju ,zimnicu smo priveli kraju,i
    resili misteriju nestalih gaca i carapa .
    zamal'da ostanem bez masine,
    posto je ona bila prva osumnjicena za nestanak istih.
    elem,,,matori njisti i pisti,
    kako mu gace i carape
    masina jede ,,
    i od sada ce on sam svoje stvari da pere ,,
    i tako kuka ,,k'o suro pile
    sto ide go i bos
    selili onomad kucicu kerecu
    i vid' vraga
    u staroj skladiste nestalih stvari,,,
    sve matorove,,
    sta ce sada ,,,morao da predje na firmirane
    "ili jesi ili nisi..lav...
    pa kad ide na posao ,kao bilbord,,,
    znala sam da ga ker voli ali ne toliko

  15. #60

    Odgovor: Divan preko plota dve backulje

    Zima, je l'?

    Sad ću ja da vam kažem šta je zima:

    kad ustaneš u 5
    kreneš na reku
    kad tamo - maglu možeš nožOm da sečeš
    vetrić razvigorac pirka sve u 16
    napipaš crviće i nabijaš ih na udicu po osećaju
    zatvorenih očiju
    posle nekog vremena više ne osećaš ni kad
    greškom
    nabiješ sebi udicu u prst
    samo osetiš krv
    a i njoj se nešto ne izlazi na 'ladno
    ali shvatiš kolika je zima tek kad kreneš da piškiš
    pa ne možeš ni da odšniraš
    ni da pronađeš
    e
    to je vreme za uzmicanje pred prirodom.

    Sad mi je vruće.

Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Posao preko neta!!!
    Autor sokac u forumu Posao
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 11.03.2023, 12:48
  2. Operska diva preko noći
    Autor NSdjanka u forumu Spomenar
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2009, 10:14
  3. Suknja preko pantalona?
    Autor yige_gui u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.08.2007, 20:16
  4. Virus preko e-maila
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.06.2006, 02:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •