Zabraniti ultradesničarske organizacije? - Strana 11

Prikaz rezultata glasanja: Treba li zabraniti ekstremistički pokret"64 županije"

Učesnika ankete do sada
21. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Treba

    16 76.19%
  • Ne treba

    4 19.05%
  • Ne znam

    1 4.76%
Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 91011
Prikaz rezultata 151 do 164 od ukupno 164
  1. #151

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku


    bigranceru, pa ne funkcioniše pravosuđe kao ono '45. uperiš prst pa preki sud. E a kako bi ti recimo zabranio organizaciju ''Krv i čast''? Oni se recimo otvoreno zalažu za neku vrstu nacional socijalizma, a niti ih ima u registru organizacija niti znaš ko su, ko ih predvodi, koliko ih ima, ko i kako ih finansira itd. Šta ćeš ti tu da zabranip i kako? Nije to baš tako jednostavno kao što se tebi čini.

    :
    O Turkmene , pa zar opet moram da objasnjavam .....
    U pravu si , ne funkcionise pravosudje i u tome je najveci problem.
    Ako ono uopste i postoji sudeci po anarhiji i odsustvu pravne drzave u svakom pogledu.
    I bilo bi ih veoma lako zabraniti ali kao sto kazem , ne postoji politicka volja da se to i ucini.
    Sigurno si upoznat da je donesen Zakon o Udruzenjima .
    U clanu 3 stav 2 tog zakona pise :

    "Ciljevi i delovanje udruženja ne mogu biti usmereni na nasilno rušenje
    ustavnog poretka i narušavanje teritorijalne celokupnosti Republike Srbije, kršenje
    zajemčenih ljudskih ili manjinskih prava ili izazivanje i podsticanje neravnopravnosti,
    mržnje i netrpeljivosti zasnovane na rasnoj, nacionalnoj, verskoj ili drugoj pripadnosti
    ili opredeljenju, kao i polu, rodu, fizičkim, psihičkim ili drugim karakteristikama i
    sposobnostima."

    U tom istom clanu 3 stav 3 isto pise o ovo :

    "Odredba stava 2. ovog člana primenjuje se i na udruženja koja nemaju status
    pravnog lica."

    Zmaci odredbe ovog zakona se primenjuju i na ona udruzenja koji nisu registrovana i koja nemaju status pravnog lica.
    Ona bi se mogla podvesti pod tajna udruzenja kakva je i ta organizacija koju navodis "Krv i cast " ukoliko nije registrovana.

    O tome govori clan 2 stav 4 istog zakona koji glasi :

    "Zabranjena su tajna i paravojna udruženja "

    Naravno , ne treba isticati da se
    ne procenjuje samo statut te organizacije,, njen program već i njeno delovanje u praksi. Sve te organizacije imaju, dakle, zakonski zabranjene ciljeve i lako se može zaključiti da je zabrana njihovog delovanja najizvesniji ishod posle završenog sudskog postupka
    Isto tako je i sloboda govora i izrazavanja ogranicena u mnogim medjunarodnim pravnim aktima upravo iz ovih razloga kojji su pomenuti.i u zakonu.:
    Izazivanje i podsticanje neravnopravnosti,
    mržnje i netrpeljivosti zasnovane na rasnoj, nacionalnoj, verskoj ili drugoj pripadnosti
    ili opredeljenju, kao i polu, rodu, fizičkim, psihičkim ili drugim karakteristikama i
    sposobnostima.

    Slazes se da te grupe imaju velike mogucnosti da iskazuju svoje stavove na razne nacine
    u ovo vreme masovnih medija i da veliki broj ljudi ima mogucnost da bude upoznat sa njihovim delovanjem.pa tako i nadlezni organi.
    Pa proslo je vreme "doboshara pobogu !

    Prema tome zakonski osnov postoji ali , kao sto kazem , ne postoji politicka volja da se ovakve organizacije zabrane.


    Prema tome , dabome.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  2. #152

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    O Turkmene , pa zar opet moram da objasnjavam .....
    Joj nemoj ti da mi objašnjavaš


    U pravu si , ne funkcionise pravosudje i u tome je najveci problem.
    Ako ono uopste i postoji sudeci po anarhiji i odsustvu pravne drzave u svakom pogledu.
    I bilo bi ih veoma lako zabraniti ali kao sto kazem , ne postoji politicka volja da se to i ucini.
    O još kako funkcioniše kada se država obračunava sa nekime. To smo mogli da vidimo već nekoliko puta, problem nije zabraniti delovanje neke grupe već ga suzbiti, e a za to država mora da uradi malo više. Čuj ne postoji politička volja posle političke reforme pravosuđa.


    Sigurno si upoznat da je donesen Zakon o Udruzenjima .
    Sad si ti našao rupu na saksiji nemoj mi citirati zakon nego mi reci kako će država da se obračuna sa neformalnim grupama osim što će da ih eto zabrani?

    Zmaci odredbe ovog zakona se primenjuju i na ona udruzenja koji nisu registrovana i koja nemaju status pravnog lica.
    Ona bi se mogla podvesti pod tajna udruzenja kakva je i ta organizacija koju navodis "Krv i cast " ukoliko nije registrovana.
    Naravno da nisu registrovani, ko normalan dopušta upis nacionalsocijalista u registar. To donošenje posebnih zakona, pa onda sudska zabrana trange frange i jeste puko mlaćenje prazne slame o kome sam govorio.

    Prema tome zakonski osnov postoji ali , kao sto kazem , ne postoji politicka volja da se ovakve organizacije zabrane.


    Prema tome , dabome.
    Zakonski osnov je postojao i pre donošenja ovog zakona za obračun sa svakim koji čini navedena dela, pa je bilo Šta ako se neki od njih preregistruju u političku stranku? Kako će onda da ih zabrane? Jedino rešenje su efikasne institucije i procesuiranje izgrednika, ovako će država da uradi ništa, što smo u principu i navikli.



  3. #153

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Као што потврди овај Чедин пионир, иза идеја о забрани "ултрадесничарских организација" (сама тема је лоше постављена, јер имплицира забрану на основу положаја на спектру, а не кривичних дела, зашто не ултралевичарских или ултрацентристичких?) стоји идеја да се једна екстремна мањина обрачуна са свима који им се не свиђају.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #154

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Lično jesam za zabranu.

    Problem koji vidim kod zabrane je pre svega kako odrediti tu granicu, nepristrasno i objektivno.
    Kad policija kontroliše brzinu, radar izbaci cifru i ili jesi, ili nisi prekardašio.
    U banci račun ili jeste ili nije u minusu.
    Ali ovde...
    Koštunica bi uveo kao normalno obavezno tri puta dnevno u crkvu, a Čeda bi u crkvama posle 22h otvorio diskoteke. Baba iz komšiluka kao besramno komentariše kad se dvoje klinaca drži za ruke, a meni bi bilo nelagodno kad bi se dva tipa javno hvatala.
    Da se vratim na temu, jesam za zabranu ekstremizma, ali je pitanje šta je to. Ako je neko nudista, svinger, bičuje se svako veče da okaje grehe, ne želi da mu supružnik bude Hrvat/Musliman/Cigan/Jevrej/Srbin/Madjar/... to je njegovo privatno opredeljenje. Ali kad počne mene lično da prisiljava da učestvujem u tome i delim njegova uverenja, da finansiram njegove ideje, e to je već ono što je neprihvatljivo.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #155

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Ultradesničare treba zabraniti, jer pretenduju na mir svih onih, koji nisu ultraši. To znamo iz iskustava. Ultradesničari propagiraju ideje nacionalšovinizma i mržnje prema svemu što je drugačije, i trude se da to što je drugačije sa silom promene, ili ako je nemoguće onda zagovaraju progon tih drugačijih.
    To je još dobro, ako dosad nisu radili kriminalne radnje (mada se tu postavlja jedan veliki upitni znak), ali bolje zlo zaustaviti, dok je još u "pelenama".

    No, ostaje pitanje: Da li je organizacija "64 županije" ultradesničarska ili desničarska? Sigurno je da vuče nadesno..
    Poruku je izmenio itebejac, 04.03.2011 u 14:20 Razlog: dopuna
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  6. #156

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    No, ostaje pitanje: Da li je organizacija "64 županije" ultradesničarska ili desničarska? Sigurno je da vuče nadesno..
    Ma jok, u pitanju je kosmopolitska organizacija Samo su fašisti i iredentisti, ništa više



  7. #157

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Ma jok, u pitanju je kosmopolitska organizacija Samo su fašisti i iredentisti, ništa više
    Znam da su revizionisti, te se ne slažem sa njima. Ali pošto ništa više ne znam o njihovoj ideologiji ne bih da stvorim mišljenje o njima. Smeta mi što se po ovakvim organizacijama sudi po drugima.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  8. #158

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Pretpostavljam da dobro razumeš mađarski jezik pa možeš i sam pročitati - Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom

    U Slovačkoj i Rumuniji su ako se ne varam zabranjeni, pa me živo zanima šta čeka naša država



  9. #159

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Pretpostavljam da dobro razumeš mađarski jezik pa možeš i sam pročitati - Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom

    U Slovačkoj i Rumuniji su ako se ne varam zabranjeni, pa me živo zanima šta čeka naša država
    Kako znam, ovde u Srbiji su pod prismotrom. Čim naprave nešto, mislim da će biti procesuirani.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  10. #160

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Hm. Postoje zakoni, i postoji njihova primena.

    A da li je ijedna organizacija zabranjena? Pri tome mislim na one koje su palile i žarile po zemlji?
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  11. #161

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Ovakve "pojave" su uvek adut u rukavu vlasti. Ako nešto na ekonomskom planu pođe veoma loše, uvek se izigraju ovi aduti. A narod sve to pojede.
    Zato su "još tolerisane" i strane i naše ultradesničarske organizacije, i huligani, pa i organizovani kriminal (od krijumčara teletine, ljudi, umetničkih dela do narko kartela). Pa su tu još i neke afere, koje uvek dobro dođu (kao afera citostatici i sl.). Neki političar pusti neku levu ili desnu izjavu pa se odmah ne priča o hlebu, nego o skijanju političara. Postavi se Deda Mraz za premijera, pa se narod zadovoljava s time da ga ismeje.
    Aduta vlasti ima nebrojano i uvek znaju koji kad treba da ubace. Čim se narod počne talasati, oni po iskustvu ubace kosku.
    Krajnji zaključak po meni je da ultradesničarske organizacije neće biti zabranjene u društvima gde je obrazovanje naroda na niskom stepenu.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  12. #162

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Да слажем се АПСОЛУТНО! Ти десничари неће нам донети никакво добро ТО ЈЕ ЈАСНО КО ДАН! Читао сам њихове програме и њихова идеологија је АПСУРДНА И НЕВЕРОВАТНА! Слажем се са њима само кад је у питању борба за очување ћирилице... али све остало ФУЈ! Те групе треба угасити што пре ако заиста желимо да постанемо једна УРЕЂЕНА ДРЖАВА!

  13. #163

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat Марић89 kaže: Pogledaj poruku
    Да слажем се АПСОЛУТНО! Ти десничари неће нам донети никакво добро ТО ЈЕ ЈАСНО КО ДАН! Читао сам њихове програме и њихова идеологија је АПСУРДНА И НЕВЕРОВАТНА! Слажем се са њима само кад је у питању борба за очување ћирилице... али све остало ФУЈ! Те групе треба угасити што пре ако заиста желимо да постанемо једна УРЕЂЕНА ДРЖАВА!
    Баш си све лепо рекао и објаснио... "те десничаре треба забранити јер нам се не свиђају"...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #164

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Absolutno se slazem sa kolegom Maricem
    Mislim da bi ih trebalo zabraniti i to ono bas ...Ultra.
    U stvari tri puta ...Ultra...Ultra ..Ultra ..zabraniti.
    Tri puta .kao svaki pravi nacionalno osvescen Srbin.
    i tu bih zabranu obavezno napisao na cirilici.
    Ali , obavezno !!!
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 91011

Slične teme

  1. Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina
    Autor vlado u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 23.03.2012, 20:01
  2. Nema Velike Albanije, Velike Mađarske,...
    Autor WEISHAUPT u forumu Spomenar
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 02.11.2010, 16:12
  3. Nevladine organizacije
    Autor goldie u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 14.06.2009, 19:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •