Zabraniti ultradesničarske organizacije? - Strana 10

Prikaz rezultata glasanja: Treba li zabraniti ekstremistički pokret"64 županije"

Učesnika ankete do sada
21. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Treba

    16 76.19%
  • Ne treba

    4 19.05%
  • Ne znam

    1 4.76%
Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 164
  1. #136

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    i ja neobavesten poverovao da sloba nije imao nikakve aspiracije na neke teritorije tako daleke ali nase , pa nije nista radio da ih sve stavi pod jednu kapu u kojoj ce on biti vrhovni vozd i u kojoj ce svi biti srecni i veseli kao mi sada....
    Ali kada ga je vec muka naterala i jos velikog borca za ocuvanje jugoslavije , ali malo drugacije , pocelo se mitingovati i praviti turneje mitingasa , boraca za nacionalnu stvar , poceo se praviti i naravno
    spontani putujuci karavan nosenja mostiju sv save , kako bi se dodao i taj neophodan verski zacin ....a sve u cilju homogenizacije naroda.
    I stvarno bi to bila divna zemlja ni nalik ovoj ogrezloj u pljacki i korupciji...
    A standard ?
    Privreda ?
    Nesto izgraditi , napraviti ,,,"?
    Obezbediti koliko - toliko zivot dostojan coveka stanovnistvu ?,
    ma sta ce to nama.?
    Ne bavimo se mi tim provizorijumima....tim banalnim , zastarelim vrednostima ..
    Imamo mi vise ciljeve koje su nam tako lepo objasnili istoricari i knjizevnici i ostala
    patriotska nacionalna elita.

    Tako da ova latinska izreka ovde ne pije vodu.

    Bis vivit qui bene vivit - dva puta zivi ko zivi dobro...

    Sta je zivot kad se mora ostvariti nacionalni interes. T.j zadovoljiti hipertrofirani ego.
    A zna se koji je to ?
    Зев, удави та твоја скрибоманија.
    Елем, Слоба није започео ратове.
    Што се тиче бољег живота, нико не спори да је његова владавина била катастрофална, проблем је у кривљењу покојника за недела садашње багре на власти. Исто тако је Слоба кривио светску заверу.
    Poruku je izmenio Mish, 13.02.2011 u 19:01 Razlog: bez vredjanja, molim
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #137

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Зев, удави та твоја скрибоманија.
    .
    Mogu ja i vise ........... ali sta vredi objasnjavati ...uzaludan posao.
    Propaganda koja Prija uhu je suvise jaka i ima pogodno tlo jer milozvucno zvuci .

    Елем, Слоба није започео ратове.
    Nije.
    Zapoceli su MIA , CIA , Soros , Vatikan , Masoni ,..... ..i naravno DZej ....zevzev....
    Што се тиче бољег живота, нико не спори да је његова владавина била катастрофална, проблем је у кривљењу покојника за недела садашње багре на власти. Исто тако је Слоба кривио светску заверу.
    Problem je sto se ovde smenjuju rezimi i stranke na vlasti ali se nista ne menja na bolje.
    Tu onda nesto nije u redu.
    Neko je kriv ali je krivac uvek neko drugi.
    Ne mi...nikada mi.
    ..
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #138

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Ni jedna drzava koja je ostala bez kapitala u ljudstvu i novcu nema vlast koja napreduje, znaci nema nam spasa...
    Slažem se, dok se vlast bude ovako ponašala kako se ponaša nema nam spasa. Mnogo država se izdiglo iz pepela i izgradilo se iz mnogo veće kaljuge nego ove u kakvoj smo mi, samo što su poteze vukli ljudi sa malo većim IQ i mnogo većim poštenjem.

    Kurs je dat 90-e, gotovo je...ovo drustvo je osudjeno na propast... Ultradesnicari su odgojeni, tajkuni formirani, drustvo osiromaseno, svako skolovan gleda da pobegne,...Imas li nekoga ko je u stanju da popravi stanje? Mozda Toma dok sedi na stiroporu ili Velja sa postenom strankom, mozda Voja vaskrsne sa cuvenim ministrom pravde i sl.!!! U stvari cekas da se pojavi princ na belom konju koji ce da udari carobnim stapicem i da kaze puj pike ne vazi, od sada zivimo kao sav normalan svet bez obzira sto nista nismo radili 20 godina...


    Ne preostaje nam ništa nego da se kolektivno samoubijemo

    I tebi prognoziram penziju kao i yosi dok iz fotelje objasnjavas kako treba sve pohapsiti...
    Brini o sebi i svojoj peMziji


    Meni je stvarno više glupo da se priča o Miloševiću, Titu pogrešnoj politici i ostalim gluparijama. Alo mrtvi su i raspali su se sto puta do sada a vi i dalje pričate kako plaćamo njihove grehe. Nemačka je bila razorena nakon Drugog svetskog rata i nalazila se na stubu srama i na đubrištu čitavog sveta. Okupirana i razdeljena pa im to nije smetalo da od Amerike uzmu razvojne kredite i izgrade moćnu industrijsku i privrednu velesilu. Japan, ista priča. Ceo istočni blok koji je bio jad i beda nakon pada gvozdene zavese danas živi bolje od nas, bili su 20god u zaostatku, sada su 20god ispred nas. Albanija nas pretiče! Ja ne znam koliko godina je ovim demokratskim sivonjama potrebno da saniraju posledice pogrešne politike Miloševića? Je l' 50 godina? Možda 100 godina? A do tada da nas zaebavaju sa pričama o neonacistima koji hoće da nas uvuku u nekakav virtuelni sukob sa čitavim svetom. Ajde molim te.



  4. #139

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    nije.
    Zapoceli su mia , cia , soros , vatikan , masoni ,..... ..i naravno dzej ....zevzev....

    Problem je sto se ovde smenjuju rezimi i stranke na vlasti ali se nista ne menja na bolje.
    Tu onda nesto nije u redu.
    Neko je kriv ali je krivac uvek neko drugi.
    Ne mi...nikada mi.
    ..
    Тако је. ЦИА, Ватикан, масони, увек неко други, никад ми.

    Окани се овог уопштеног лупетања - реци лепо зашто мислиш да смо ми криви, али на другој теми, не на овој, па да причамо. Ова ламентирања типа "оооо, ми никада нисмо криви, ЦИА и Ватикан"... су бесмислена.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #140

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Molim sve učesnike u raspravi da se drže teme. Svaki dalji off biće brisan.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #141

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Naravno da ih treba zabraniti. Treba jer su pretnja za društvo.
    I sva ova rasprava mi nije jasna. Naravno da postojanje ovih organizacija nisu gorući problem u zemlji, ali ako zbog gorućih problema budemo zanemarivali one koje mnogu isto tako izazvati vatru, samo ćemo se vrteti u krug. I tonuti sve dublje.

  7. #142

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat SyberQrva kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da ih treba zabraniti. Treba jer su pretnja za društvo.
    I sva ova rasprava mi nije jasna. Naravno da postojanje ovih organizacija nisu gorući problem u zemlji, ali ako zbog gorućih problema budemo zanemarivali one koje mnogu isto tako izazvati vatru, samo ćemo se vrteti u krug. I tonuti sve dublje.
    A šta ćemo dobiti zabranom samih organizacija? Hoće li ih to sprečiti da deluju u ilegali? Neće. Tako da bi za državu bolje bilo da rešava konkretne probleme, a ako su ultradesničari tolika pretnja, što ih država lepo poimence ne izvede pred sud i sudi im za konkretno krivično delo ili prekršaj?



  8. #143

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    E, to je opet pitanje prioriteta.
    A naši su sudovi spori i neefikasni. Ne valja nam ni policija, ni tužilaštvo.
    I svi oni trenutno imaju pametnija i preča posla.
    Nego, lepo mi njih da zabranimo dok ne rešimo ostala sranja. Da ne naprave veća.

  9. #144

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat SyberQrva kaže: Pogledaj poruku
    la.
    Nego, lepo mi njih da zabranimo dok ne rešimo ostala sranja. Da ne naprave veća.
    I šta dobijamo samom zabranom, evo opet pitam? Hoće li prestati da deluju? Sve je to mlaćenje prazne slame i šou za široke mase



  10. #145

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Možda ne dobijemo ništa. Možda. Koliko znam ljude, među svim tim članovima pomenutih organizacija ipak ima dosta onih "povedenih". Ako ništa više, smanjićemo masovnost.

    Nego, kad već pominješ mlaćenje prazne slame. šta je za tebe rešenje?
    Smatraš li ih pozitivnom pojavom u društvu? Ne činiti ništa dok ne rešimo sve ostale probleme? Podsticati ih?
    Najlakše je kritikovati sve i svaku ideju. Tu su svi pametni, racionalni i analitični. Pokušaj da daš rešenje.

  11. #146

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat syberqrva kaže: Pogledaj poruku
    e, to je opet pitanje prioriteta.
    A naši su sudovi spori i neefikasni. Ne valja nam ni policija, ni tužilaštvo.
    I svi oni trenutno imaju pametnija i preča posla.
    Nego, lepo mi njih da zabranimo dok ne rešimo ostala sranja. Da ne naprave veća.
    Па ко треба да их забрани, Слободан Хомен или Бобан Стојановић?

    Да би се нека организација забранила, прво полиција мора да је истражи, а онда тужилац покрене поступак и суд донесе одлуку. Како би другачије, ко би их забранио и по ком поступку? По принципу "знамо сви ко су"?

    Ево, ти кажеш треба их забранити. А кога тачно? Да ли све или само неке? Које и зашто?

    Постоје разне десничарске организације које не крше никакве законе, само се не свиђају режиму и Американцима те њиховим слугама. А ако њих забраниш само зато, то је већ диктатура.
    Пропаганда је све организације изједначити са хулиганима и криминалцима. То раде они који мрзе своје политичке противнике, који нису за нормалан политички живот већ за омразу до истребљења.

    Највећи број десничарских организација је користан јер чува српске вредности насупрот на силу увоженим и критикује свеопшту крађу лоповске власти.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #147

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat SyberQrva kaže: Pogledaj poruku
    Možda ne dobijemo ništa. Možda. Koliko znam ljude, među svim tim članovima pomenutih organizacija ipak ima dosta onih "povedenih". Ako ništa više, smanjićemo masovnost.
    Ih, smanjićemo masovnost. Pazi sad ovo, a kako ćeš zabraniti neformalne grupe koje nisu ni registrovane? A to su one prave neonacističke od kojih i preti prava opasnot? šta da zabraniš i kako si smanjiho masovnost kada ni ne znaš koliko ih ima?

    Nego, kad već pominješ mlaćenje prazne slame. šta je za tebe rešenje?
    Jačanje institucija i rešavanje egzistencijalnih pitanja u državi. Onda se vremenom rešavaju i sporedna pitanja kao i pitanje povedenih klinaca koji misle da je čika sa smešnim brčićima bio kul lik iako je odgovoran za smrt skoro 2 miliona njihovih sunarodnika.
    Smatraš li ih pozitivnom pojavom u društvu? Ne činiti ništa dok ne rešimo sve ostale probleme? Podsticati ih?
    Totalno su mi nebitni kao društvena pojava, ko god od njih čini neko krivično delo ili prekršaj jednostavno treba da odgovara. Širenje rasne (ili bilo koje) mržnje, netrpeljivosti i razdora je kažnjivo prema našem zakonu i dovoljno je da policija i sudstvo rade svoj posao. To što će sud da potpiše neku zabranu, time nije urađeno ništa.

    Najlakše je kritikovati sve i svaku ideju. Tu su svi pametni, racionalni i analitični. Pokušaj da daš rešenje.
    Ne treba biti Ajnštajn. Samo da institucije rade svoj posao, ali su nesposobne, to je problem. Pa se lopta prebacuje na puke zabrane da bi se imao privid da je država nešto uradila, a u stvari nije uradila ništa.

    I dobro pitanje je koga to sve treba zabraniti i zbog čega, jer se ovde donose paušalne osude a neki su toliko ekstremni da bi pohapsili i velikodostojnike SPC.



  13. #148

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Pitanje da li treba zabraniti UD organizacije implicira da one postoje, sa čim mogu da se složim. Međutim, ostaje da visi pitanje koje su to organizacije i po kojim (pravnim, a ne političkim) standardima se one prepoznaju kao takve. Pretpsotavljam da je jedan od dokaza kakvog su kfalikitavi upravo program tih udruženja....

    Ali, koliko vidim većina ili deo tih organizacija koje se proglašavaju kao ultradesničarske uopšte u pravnom smislu i ne postoje, odnosno nisu u važećem registru udruženja ili kako li se to već zove...

    Logičan zaključak izazvan navedenim premisama koji se onda nameće je - kako ih onda zabraniti, jer, za ne postoje niti standardi za nihovo identificiranje niti za sve njih niti registracija, sedište, rukovodstvo i sve već ono što organizaciju čini organizacijom.

    Pa, u čemu je onda štos? Štos je u politici i političkoj volji trenutnih vlstodržaca da se osolobode nekih od udruženja koja su im trn u oku jer, pre svega, pokušavaju da probude nacionalnu svest kod uspavanog i dezorijentisanog naroda.

    Sada se ja pitam, ako su te organizacije opasne po društvo, državu, Evropu itd, ko je to do sada branio vlasti da postupa po Ustavu i zakonima koji tretiraju tu problematiku? Iako nisam pravnik, ne mogu da verujem da sve to što Homen i ostali tvrde za neke organizacije nije kažnjivo u važećim pravnom okviru i da im se ako krše zakone ove zemlje nije moglo do sada stati na put, tako da sadašnji postupci vlasti u tom smislu gube legitimitet i nedvosmisleno ukazuju na politiziranost čitavog ovog problema u cilju sticanja političkih poena DS-a i saveznika u cilju skretanja pažnje sa gorućih problema i sopstvene neviđene nesposobnosti...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #149

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Sasvim ih je lako prepoznati i sasvim ih je lako zabraniti.
    To su sve one organizacije koje ne bude nacionalnu svest vec sire , rasnu ,, versku i nacionalnu mrznju,...i tu svoju mrznju i pokazuju veoma realisticno...
    Ili , lepse receno , imaju mali stepen tolerancije prema svemu sto je drugacije.
    Prosirio bih to i na neke krugove SPC koji pruzaju duhovnu i svaku drugu podrsku ovim organizacijama....
    To bi u svakom slucaju bilo korisno jer budjenje nacionalne svesti kod uspavanog naroda
    izaziva katastrofalne posledice.....jer je ovde veoma tanka linija razgranicenja izmedju "budjenja nacionalne svesti " i sovinizma .
    Giotovo da i ne postoji.
    A onda se zna kuda to vodi.

    Problem je sto ne postoji politicka volja da se one zabrane.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  15. #150

    Odgovor: Zabraniti ultradesničarske organizacije?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Sasvim ih je lako prepoznati i sasvim ih je lako zabraniti.
    To su sve one organizacije koje ne bude nacionalnu svest vec sire , rasnu ,, versku i nacionalnu mrznju,...i tu svoju mrznju i pokazuju veoma realisticno...
    Ili , lepse receno , imaju mali stepen tolerancije prema svemu sto je drugacije.


    bigranceru, pa ne funkcioniše pravosuđe kao ono '45. uperiš prst pa preki sud. E a kako bi ti recimo zabranio organizaciju ''Krv i čast''? Oni se recimo otvoreno zalažu za neku vrstu nacional socijalizma, a niti ih ima u registru organizacija niti znaš ko su, ko ih predvodi, koliko ih ima, ko i kako ih finansira itd. Šta ćeš ti tu da zabranip i kako? Nije to baš tako jednostavno kao što se tebi čini.

    Prosirio bih to i na neke krugove SPC koji pruzaju duhovnu i svaku drugu podrsku ovim organizacijama....
    Kažem ja lepo

    Problem je sto ne postoji politicka volja da se one zabrane.



Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 891011 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina
    Autor vlado u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 108
    Poslednja poruka: 23.03.2012, 20:01
  2. Nema Velike Albanije, Velike Mađarske,...
    Autor WEISHAUPT u forumu Spomenar
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 02.11.2010, 16:12
  3. Nevladine organizacije
    Autor goldie u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 14.06.2009, 19:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •