Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 33
  1. #1

    Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Bez javnih skupova u centru grada
    19. septembar 2009. | 19:40 -> 20:05 | Izvor: FoNet, Beta
    Beograd -- Policija je zabranila održavanje svih skupova u centru Beograda, jer je procenjeno da bi se mogli desiti nasilnički akti. Uhapšen organizator skupa 1389.

    Beogradska policija nije dozvolila "Srpkskom narodnom pokretu 1389." da od 19. do 27. septembra sa početkom u 16.30 održava skupove na Trgu Republike.

    Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da će se država odlučno obračunati sa svima koji prete nasiljem i da javni skupovi neće moći da se održavaju u centru Beograda, gde preti ugrožavanje života i imovine.

    On je poručio da će policija, koliko je god je u njenoj moći, preduprediti sve vrste napada, i biće represivna prema ekstremističkim grupama koje prete različitim strankama, organizacijama i pokretima.

    Policija je navela i da "ubuduće" u centru Beograda iz bezbednosnih razloga neće biti dozvoljeno održavanje javnih skupova.


    -------------------------

    Kako tumacite ovu zabranu tadiceve vlasti za odrzavanje svih javnih skupova u centru Beograda od sad pa ubuduce? Da li to predstavlja cin diktature? Sta je po vama pravi cilj ove zabrane ? Sprecavanje parade LBT populacije ili pak sprecavanje bilo kakvih socijalnih protesta u centru Beograda?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Od sad, pa na dalje,i ubuduce Tadiceva vlast zabranila sve skupove u Beograd

    Možda malo mera deluje devastirajuće...ali je činjenica da se igrajući fudbal može razbiti komšijin prozor . Pošto se nadam da većina ljudi je protiv bilo kakvog uništavanja tuđe imovine onda podržavam ovaj stav.
    Ali...treba se setiti da postoji mnogo nezadovoljstva u narodu i da prete štrajkovi. Uostalom ova vlast se seća kako je došla na presto...stoga će se i truditi da je drugi ne smene na isti način.
    Ako ćemo pošteno...nova lokacija je ispred zgrade Vlade (koja je i najodgovornija za mnogo stvari) pa ću , ipak, podržati ovakvu odluku.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Podržavam ovu odluku, sasvim je normalna i očekivana. Prilika da se spreči uništavanje centra grada svaki put kad nekoj grupi divljaka padne na pamet da svoje frustracije iskali na prvom prozoru, kiosku, prodavnici u centru prestonice...
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    Bez javnih skupova u centru grada
    -------------------------

    Kako tumacite ovu zabranu tadiceve vlasti za odrzavanje svih javnih skupova u centru Beograda od sad pa ubuduce?
    Da li to predstavlja cin diktature?
    Sta je po vama pravi cilj ove zabrane ? Sprecavanje parade LBT populacije ili pak sprecavanje bilo kakvih socijalnih protesta u centru Beograda?
    Nezavisno od podataka: KO je, Kada je, Kako je i Zašto je ZABRANIO.. Zabranu Tumačim kao - Slažem se.
    Ni jedan grad, a naročito glavni grad - ne treba da služi kao moneta za potkusurivanje.
    Nije kriva Država, Nije ništa kriv nijedan Grad (krivice sela da i ne pominjemo)
    Kriv je neki Gad(Smrad) (ili množina iste sorte). A svrgnuti, omlatiti, prozvati ... ili, da je sreće - pohvaliti Gada(Smrada),
    ne znači.. srušiti pola Grada.
    (mada, lepo reče Sivi - baš to je nekada (sa punim "pravom") upravo sadašnji zabranioc radio. )


    Nikome, nikada, ništa ne treba dozvoliti... na tim Centralnim i reprezentativnim mestima (osim da uživa i šeta) !
    Ni Racije, Ni Paradirancije, Ni Ovacije, Ni DEMONstracije. (samo povremeno Hasan seckati - kastracije ) Za primer!
    Pa čak ni onima (koje bi i sama, prva podržala, ako ne i povela ) koji u nastupima nezadovoljstAva ili zadovoljstAva, kreću da iskazuju sva ta, bilo koja/svoja nezadovoljstva ili zadovoljstva.

    Ima tih proplanaka i njiva širom Srbije ... k'o pleve.
    Ima Stadiona ... pa urlaaaj, udriii, lomiii ... ali prethodno neki Mujo da zamandali vrata.
    Nema EXITa ... dok se ne pokolju.
    Pa ko voli nek' izvoli.



    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 20.09.2009 u 21:19 Razlog: progutano jedno (ali vredno) O!

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Mislim da je dobro postaviti pravila igre u toj osetljivoj sferi kao što je održavanje javnih skupova. Time bi se ne samo bitno poboljšala bezbednost građana i imovine, već bi se izbegli i brojni politički i drugi marifetluci kojima smo mi već skloni, a koji prečesto prate takve skupove, posebno one visokog rizika...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Mislim da je bilo krajnje vreme da se ovakva odluka donese.
    Više se ljudi plaše lomljave i razbijanja po gradu nego povoda kojim je taj protest / šetnja organizovan. Ne pamtim kada je poslednji put neki organizovani protest i pored gomile policajaca i obezbeđenja prošao bez lomnjave, razbijanja, tuče i sličnih stvari... Uvek se na takvim skupovima nađe ili učesnik ili posmatrač koji će to iskoristiti da svoju ličnu frustraciju ili agresiju ispolji na njemu svojstven / neadekvatan način
    Obično posle takvih skupova ostaju uništeni izlozi, kiosci, razbijeni nosevi i desetine njih na urgentnom. I zato podržavam ovu odluku o zabrani održavanja skupova u centru grada, posebno ovih sa predznakom visokog rizika...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Kad je ranije vlastima, bilo sugerisano da se preduzmu konkretne mere, u smislu, da ne dođe do ovakvih tenzija, niko to nije uzimao za ozbiljno, u razmatranje. Kad god se desi neki incident ili neredi većih razmera, onda se, kao, na sva zvona oglasi rešenost države da se nasilju odlučno stane na put. I tako se uvek ide u krug. Da li će neko konačno rešiti probleme koji se vuku godinama?
    Prvi utisak uvek vara
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Citat sirijus kaže: Pogledaj poruku
    kad je ranije vlastima, bilo sugerisano da se preduzmu konkretne mere, u smislu, da ne dođe do ovakvih tenzija, niko to nije uzimao za ozbiljno, u razmatranje. Kad god se desi neki incident ili neredi većih razmera, onda se, kao, na sva zvona oglasi rešenost države da se nasilju odlučno stane na put. I tako se uvek ide u krug. Da li će neko konačno rešiti probleme koji se vuku godinama?
    Па зато су и организовали поворку да би добили разлог за следеће потезе против штрајкача, све већ виђено од 1991 до 5 октобра 2000. Само што још има живих људи који се тога сећају.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Otkuda sada da može da se krši ta naredba kada treba za 1 sat da počne nova "šetnja" koja počinje ispred Filozofskog ?
    Različiti aršini ?
    Zato što LDPovci i novi skojevci treba da šetaju ? Nema zabrane bilo kakvog okupljanja ?
    More...MURŠ !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Dopada mi se ona opaska u naslovu, pazi (!): ``Tadiceva``!

    Eto ti sad, kad policija se vise ne zove Narodna Milicija!

    Koja divna tema bi nastala o Tadicevoj Narodnoj Miliciji!



    Vala ako pederi ne mogu da se okupljaju u centru, ne mogu ni drugi!
    Tako je pravedno!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Sta je po vama pravi cilj ove zabrane ?

    DEMONstracije,što bi Gliša rekla,elem zabrane su tek počele DEMONkratija-tražili ste,gledajte
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Vlast je zabranila sve skupove, ali, pobogu, zar ovo okupljanje može da se svrsta u istu kategoriju kao gej parada ili politički protest? Naravno da ne može. Ljudi su se okupili da bi izrazili žaljenje za jednom nevinom osobom koja je stradala u Beogradu. To što je većina tih ljudi verovatno bila iz DS-a ili LDP-a samo govori nešto o pripadnicima tih stranaka, zar ne? Govori da imaju ljudskog saosećanja.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Vlast je zabranila sve skupove, ali, pobogu, zar ovo okupljanje može da se svrsta u istu kategoriju kao gej parada ili politički protest? Naravno da ne može. Ljudi su se okupili da bi izrazili žaljenje za jednom nevinom osobom koja je stradala u Beogradu. To što je većina tih ljudi verovatno bila iz DS-a ili LDP-a samo govori nešto o pripadnicima tih stranaka, zar ne? Govori da imaju ljudskog saosećanja.
    SVE SKUPOVE obuhvata i ovaj skup uvaženi kolega (verujem da si toga više nego svestan).
    TO ŠTO SU IZ DS I LDP govori samo da za takve zabrana ne važi ! Dakle....batali opravdanja. Selektivan zakon nije zakon! Ako si realan...priznaćeš i sam.
    Ende.

    P.S. Ako bi se sutra neki hteli iskupiti pred Francuskom ambasadom (zbog delovanja njenog predsednika i podržavanja cepanja Srbije) bilo bi im zabranjeno i bili bi pohapšeni. Prema tome..dokazali ste tim skupom da nismo svi jednaki. Živela "demokratija" koja nikakve veze nema sa tim imenom!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Realan sam ja, svi skupovi su svi skupovi. Ali se ovde protura ideja da je ovaj skup odobren zato što većinu učesnika čine članovi određenih partija, što naprosto nije tačno.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Tadiceva vlast zabranila sve skupove u centru Beograda!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Realan sam ja, svi skupovi su svi skupovi. Ali se ovde protura ideja da je ovaj skup odobren zato što većinu učesnika čine članovi određenih partija, što naprosto nije tačno.

    Alo Morfe...Zemlja ovde !
    Zar nisu sve skupove koji su imali makar zrnce patriotizma u sebi mnogi mediji proglašavali nacionalističkim...a učesnike fašistima ? Kakvu poruku šalje sam predsednik koji :
    - prvo...zabranjuje sve skupove u centru zbog dobrobiti Beograda (što sam i sam, kao i većina učesnika diskusije, podržao kao dobru odluku)
    - drugo...dopušta neki skup ni 10 dana kasnije jer su to "njegovi" ?
    Baš se upljuvaše svi nenarodni mediji da nekako utrpaju u neke skupove i događaje pripadnike raznih organizacija...a mi imamo ladno pred očima kako Paradiraju "sve moj do mojega" (čitaj ministar, predsednik, gradonačelnik...) tamo gde su baš oni i zabranili ?
    Tebi to normalno ? Meni nije i nikada neće biti!
    Što...da ovi današnji nisu "pod intervencijom" pa za njih crveno na semaforu ne važi ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .
      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vlast nad ljudskim dusama...
    Autor dankaBg u forumu Psihologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.03.2010, 23:45
  2. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.04.2007, 21:50
  3. Nekrofil ~ Horor u centru Beograda
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.02.2007, 18:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •