Potaknut od više tema na ovom forumu koje su tretirale problematiku homoseksualizma kod ljudi, ali i sporadičnim glasovima da se to događa i kod životinja, proguglao sam i pronašao za mene iznenađujuće podatke. Izgleda da je Đoletovoj frazi o krpljenju dva jelena u šumi (koju sam, priznajem, ne jednom upotrebio) odzvonilo. Naime, izvesno je da se homoseksualizam javlja u određenom procentu i kod brojnih životinjskih vrsta. Pa tako wikipedia tvrdi:

"Nauka je tek nedavno počela da posmatra istopolno seksualno ponašanje kod životinja. Homoseksualno ponašanje se javlja u životinjskom svetu i van ljudske populacije, posebno kod društvenih vrsta, kod morskih ptica, sisara, naročito majmuna i hominida. Do sada je homoseksualno ponašanje zabeleženo kod približno 1.500 životinjskih vrsta, od čega je kod oko 500 vrsta dobro dokumentovano.
Primeri:
Dokumentovan je da ima muških parova pingvina koji ostaju zajedno tokom celog života. Oni zajedno prave gnezda i donose u gnezdo kamen koji im služi kao surogat jajetu o kome se zajedno brinu. Godine 2004. u Central Park Zoou u SAD kamen koji su pingvini čuvali zamenjen je oplođenim jajetom, koje su onda oni odgajali kao svoje potomstvo.
Sličan slučaj je zabeležen i u nemačkom zoološkom vrtu Zoo am Meer u Bremerhavenu, kao i u 16 zoo vrtova u Japanu.
Kod američkih bizona dokumentovano je udvaranje između mužijaka, zaskakanje i puna analna penetracija. Primećeno je slično ponašanje i između ženki.
Bonobo je pored ljudi jedina majmunska vrsta kod koje je primećen genitalni seks licem u lice, poljubac jezikom i oralni seks i to i u heteroseksualnim i istopolnim parovima. Ova vrsta je specifična i po tome što je jedino kod nje dokumentovan genitalno-genitalni seksualni odnos između dve ženke.
Studija objavljena u časopisu Endocrinology pokazuje da oko 8% ovnova preferira muške partnere."

Priroda je ipak čudo. Šta vi mislite o ovome?