Homoseksualizam kod životinja
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Homoseksualizam kod životinja

    Potaknut od više tema na ovom forumu koje su tretirale problematiku homoseksualizma kod ljudi, ali i sporadičnim glasovima da se to događa i kod životinja, proguglao sam i pronašao za mene iznenađujuće podatke. Izgleda da je Đoletovoj frazi o krpljenju dva jelena u šumi (koju sam, priznajem, ne jednom upotrebio) odzvonilo. Naime, izvesno je da se homoseksualizam javlja u određenom procentu i kod brojnih životinjskih vrsta. Pa tako wikipedia tvrdi:

    "Nauka je tek nedavno počela da posmatra istopolno seksualno ponašanje kod životinja. Homoseksualno ponašanje se javlja u životinjskom svetu i van ljudske populacije, posebno kod društvenih vrsta, kod morskih ptica, sisara, naročito majmuna i hominida. Do sada je homoseksualno ponašanje zabeleženo kod približno 1.500 životinjskih vrsta, od čega je kod oko 500 vrsta dobro dokumentovano.
    Primeri:
    Dokumentovan je da ima muških parova pingvina koji ostaju zajedno tokom celog života. Oni zajedno prave gnezda i donose u gnezdo kamen koji im služi kao surogat jajetu o kome se zajedno brinu. Godine 2004. u Central Park Zoou u SAD kamen koji su pingvini čuvali zamenjen je oplođenim jajetom, koje su onda oni odgajali kao svoje potomstvo.
    Sličan slučaj je zabeležen i u nemačkom zoološkom vrtu Zoo am Meer u Bremerhavenu, kao i u 16 zoo vrtova u Japanu.
    Kod američkih bizona dokumentovano je udvaranje između mužijaka, zaskakanje i puna analna penetracija. Primećeno je slično ponašanje i između ženki.
    Bonobo je pored ljudi jedina majmunska vrsta kod koje je primećen genitalni seks licem u lice, poljubac jezikom i oralni seks i to i u heteroseksualnim i istopolnim parovima. Ova vrsta je specifična i po tome što je jedino kod nje dokumentovan genitalno-genitalni seksualni odnos između dve ženke.
    Studija objavljena u časopisu Endocrinology pokazuje da oko 8% ovnova preferira muške partnere."

    Priroda je ipak čudo. Šta vi mislite o ovome?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Homoseksualizam kod životinja

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Studija objavljena u časopisu Endocrinology pokazuje da oko 8% ovnova preferira muške partnere."

    Priroda je ipak čudo. Šta vi mislite o ovome?
    Ne mislim...uzmem nož,nabavim ražanj i reagujem dok su jaganjci još

  3. #3

    Odgovor: Homoseksualizam kod životinja

    obzirom da homo- znaci coveka, izraz je malo nepodoban...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: Homoseksualizam kod životinja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    obzirom da homo- znaci coveka, izraz je malo nepodoban...
    Da, ali homo (homoios), na grčkom znači isti, jednakl, sličan što je i bio razlog da se istopolnost i nazove homoseksualizam...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Homoseksualizam kod životinja

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Da, ali homo (homoios), na grčkom znači isti, jednakl, sličan što je i bio razlog da se istopolnost i nazove homoseksualizam...
    To nisam znao...
    No ne vidim objasnjenje te pojave u teoriji evolucije. Svakako je neistrazena oblast, te verujem da naucnici koji rade na istrazivanju ponasanja se imati stosta da dokazuju.
    Pretpostavljam da je moguca propratna pojava jakih nagona seksualne aktivnosti usmerene u cilju produzenja vrste?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    Odgovor: Homoseksualizam kod životinja



    On + On.....deluju slatko zajedno, sve dok ne znas da je radjeno istrazivanje na ovom "zaljubljenom" paru i tako utvrdjeno da su homoseksualci !
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

Slične teme

  1. Omiljena životinja
    Autor Kunic u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 25.12.2015, 07:13
  2. Da li vas je ikada ujela neka životinja?
    Autor SQUAW u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 115
    Poslednja poruka: 05.02.2015, 00:10
  3. Koja ste životinja?
    Autor Goga u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 29.08.2013, 09:53
  4. "Dovlačenje" životinja sa ulice
    Autor Muckota u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 23.03.2009, 16:15
  5. Ljubitelj životinja ili...
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.02.2007, 14:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •