Parada Ponosa - Strana 26
Strana 26 od 68 PrvaPrva ... 16242526272836 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 376 do 390 od ukupno 1009
  1. #376

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat memento kaže:
    Parada ponosa će se pre ili kasnije održati.
    То је јасна идеолошка мисија, која ће се спровести по сваку цену да бисмо показали да смо "на правом путу у социјализам".

    Citat memento kaže:
    To je izgleda vrlo važan uslov da se prikažemo kao "ozbiljan" kandidati za evroatlanske integracije.
    Иако си вероватно ироничан, ово је у суштини истина.
    Наша држава се савија како јој неко споља наређује и притиска, не због искрене жеље и љубави за геј популацијом.
    Геј организације имају моћну финансијску,политичку и медијску подршку споља као и изнутра и намећу своје питање упркос већим и битнијим питањима за већину становника.
    Тако да све ово нема везе са "правима" било кога, него са класичном силом.
    А на такво насилно наметање неко, нажалост, такође насилно реагује...

    П.С


    Што права гејева, а не права бигамиста?
    Зашто гејеви имају право на слободно испољавање истополне љубави, док нудисти немају права да иду голи по граду иако никога не угрожавају?


    Мислим да овде није проблем сама парада (грађани имају право на окупљање), него лицемерје, наметање и агресивно форсирање исте..као да се ради о мисији.
    Та парада није само организовање групе грађана ради одбране својих права (која већ имају), већ пропагирање одређеног система вредности који је и директној колизији са системом вредности и схватања већине.

    Само по себи то није проблем, јер мањинске групе имају право на изражавање, проблем су двоструки стандарди где неке групе имају право на изражавање док неке друге немају.
    Обично су групе које имају право на изражавање у складу са системом вредности које прогагира званични запад (читај САД и ЕУ) и који су масно помогнути разним фондовима од тог истог запада, док они други добијају од ових првих читаву лепезу етикета чија је последица елиминација истих из јавног живота.
    Poruku je izmenio Luctor, 08.09.2010 u 05:38

  2. #377

    Odgovor: Parada Ponosa

    Da je to nešto pametno,normalno i ozbiljno,sa elemntima boleštine, to se ne bi paradom zvalo.
    Nek se ponose u svojoj spavaćaoj sobi,il' već gde...ali u spavaćoj sobi gumeni donji veš,štikle napadna šminka itd,gube smisao.Tu parade nema,ostade gola istina.
    Tuga i blues.
    Pi!

    Evo slike ponosa:








  3. #378

    Odgovor: Parada Ponosa

    Opet ovo sra-e ?!? Bolest, grozota.... uzas !

    Ne bih da se ponavljam jer sam vec pisao na ovoj temi kada su prosle godine pokusali da organizuju ovu otrovnu sprdacinu ali imam par pitanja.
    Zasto se oblace kao da je rec o maskenbalu ?
    Sto ne setaju bez kostima za Noc Vestica ?

    Evo odgovora - to rade zato sto zele da provociraju nas normalne i da se kerebece umesto da lepo izadju na ulice najnormalnije obuceni kao kada idu do prodavnice jer ne idu valjda do prodavnice u kostimu za Noc Vestica ? naravno da ne tako da cemu glupiranje onda ? no na to vec dadoh odgovor.
    Kada se ne bi glupirali sa tim kostimima i kada ne bi provocirali time onda bi se mozda i odrzala ta parada bez incidenata ovako to nece biti slucaj jer bodu oci i iritiraju i to namerno sve normalne ljude.

    Mislio sam da se ne ponavljam ali cu ipak morati.

    Ako ostavimo namernu provokaciju po strani a ona je mozda i jedini cilj ove pederijade sta oni misle da postignu organizovanjem iste ?
    Da pokazu svetu da je to normalno i da to treba biti prihvaceno kao normalno ? Nema nista od toga ! Zasto ? Pa zato sto to nije normalno i nikada nece biti jer da je normalno svi bi to radili a onda bi ljudski rod ubrzo izumro.

    Stop pederijadi !
    Pederi dole !
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 08.09.2010 u 02:21

  4. #379

    Odgovor: Parada Ponosa

    Očigledno je sve relativno i individualno.
    I osećaj za normalno, osećaj za meru, osećaj polne, verske, nacionalne.. i ko zna kakve pripadnosti..
    pa svim tim "povodima" i prateći osećaj(i) ponosa, kao i njihova adekvatna eksponaža.
    Nismo svi na isti kalup.

    Nemam baš ništa protiv razlika u okruženju i nemam problem sa njihovim prihvatanjem ..
    za neke me baš zabole (levo) uvo, neke preskačem, neke zaobiđem, neke distanciram, neke ignorišem,
    (ispovedno priznajem neke izuzetno retke (a izuzetno dosadne) ljude/razlike, isključivo u vaspitno popravnom smislu, umem malo da munem laktom u rebra, nabijem kolenom u pleksus or dijafragmu ili tek prignječim vrhom štiklice o asFalt )
    ali.. zato neke različitosti itekako umem (čak) i da odgledam.. i da ih prokomentarišem, sa osećajem tolerantne simpatičnosti.

    (dobro je znati) Parada Ponosa je pošteđena osećaja simpatičnosti ali i trojstva "lakat-koleno-štiklica".

    Samo mislim da bi im bilo pametnije da tu svoju feštu ipak nazovu drugačije. Recimo: Nakarada.. Šarada.. ili Maškarada ponosa.
    Ajd' nekako i maršuta i tajming, ali postojeći naziv im nekako baš ne ide uz postojeći stajling.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #380

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je vaznije da budemo toleratni na razlicitosti.
    Malo preterujemo jer se spominje nekakva*sramota za Srbiju*....
    Ne razumem,zasto?
    Gej-populacija postoji i kod nas.
    Da li ce oni nestati ako mi zazmurimo?
    Ispadne da je lakse da ih negiramo.Cemu?
    Postoji i niko to ne osporava.
    Nit ih ugrozava, na bilo, koji nacin.
    Hoce li, ako pocnu sa svojim paradama, znaciti da ce nam otvoriti oci?
    Da ce ova varvarska i zaostala Srbija shvatiti da u njoj zivi gay populacija?
    Koliko dece ce se naci usput tog dana na ulici?
    Slucajno, u prolazu, u obilasku parkova ili cega vec?
    Jako edukativno za njih.
    Da su njima njihova "prava" uskracena, pa da su odlucili da mirno prosetaju gradom u znak protesta, to bih shvatila.
    Ok,imas ustavom zagarantovana prava, koja ti niko ne moze oduzeti i trazis ih.
    Njima nisu ukinuta nikakva prava, sta hoce da pokazu celoj Srbiji, kako izgleda gay populacija, njihove narodne nosnje i rekvizite?






    Najlakse je da ih osudjujemo,blatimo,pljujemo,zgrazavamo se....tesko je razumeti.
    Razumem, razliciti su.
    Razumem i da su gay.
    Ne razumem, zar moraju, javno celom svetu da pokazu da su oni gay, ponosni, kao da su osvojili svet.
    I mi sad treba da aplaudiramo?
    I odobravamo, ovu grozotu?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Српски народни покрет Наши 1389 честита Влади и председнику Србије Борису Тадићу на успешном одговору на несташицу основних животних намирница и сепаратистичко дивљање присталица муфтије Зукорлића у Рашкој. Влада је једним потезом, заказивањем параде оболелих од педерастије, преко ноћи решила све друге проблеме у Србији, тако да ћемо се наредних месец дана бавити искључиво проблемима педера.

    Иако у продавницама већ неко време нема млека и уља, а на почетку смо несташице брашна, шећера и соли, СНП Наши 1389 верује да ће проблем одржавања педерске параде медијски засенити све дуге проблемчиће са којима се грађани суочавају.

  6. #381

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Postoji i niko to ne osporava.
    Nit ih ugrozava, na bilo, koji nacin.
    Hoce li, ako pocnu sa svojim paradama, znaciti da ce nam otvoriti oci?
    Da ce ova varvarska i zaostala Srbija shvatiti da u njoj zivi gay populacija?
    Koliko dece ce se naci usput tog dana na ulici?
    Slucajno, u prolazu, u obilasku parkova ili cega vec?
    Jako edukativno za njih.
    Da su njima njihova "prava" uskracena, pa da su odlucili da mirno prosetaju gradom u znak protesta, to bih shvatila.
    Ok,imas ustavom zagarantovana prava, koja ti niko ne moze oduzeti i trazis ih.
    Njima nisu ukinuta nikakva prava, sta hoce da pokazu celoj Srbiji, kako izgleda gay populacija, njihove narodne nosnje i rekvizite?







    Razumem, razliciti su.
    Razumem i da su gay.
    Ne razumem, zar moraju, javno celom svetu da pokazu da su oni gay, ponosni, kao da su osvojili svet.
    I mi sad treba da aplaudiramo?
    I odobravamo, ovu grozotu?


    Ne moramo da aplaudiramo.
    Da ih razumes ne bi ih nazvala grozotom.

    A deca?
    Gledaju deca i gore strahote od jedne PARADE.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  7. #382

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Ne moramo da aplaudiramo.
    Da ih razumes ne bi ih nazvala grozotom.
    A ti ih razumeš?
    Hajde molim te, odgovori mi onda samo na jedno pitanje.
    Zašto, čemu parada, i to ponosa?

    A deca?
    Gledaju deca i gore strahote od jedne PARADE.
    I to je dovoljno opravdanje?!?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #383

    Odgovor: Parada Ponosa

    qq, zar opet???

    Za ove sto odobravaju taj cirkus imam jedno pitanje..samo me zanima u cemu je poenta i svrha takve parade?

    Znam da je taj gej lobi jedan od najjacih na svetu, da ih ima svuda i da ni malo nisu ugrozeni..ni oni, niti njihova prava..tako da ta prica o prihvatanju razlicitosti pada u vodu..pogotovo sto imam jako dobrog prijatelja koji je gej i koji se zgrazava nad tim paradama..tako mi je rekao..
    Druzimo se od detinjstva i druzimo se i posle njegovog priznanja da je gej..radi normalno, niko ga zbog toga ne sikanira jer je on gej za sebe, u svojoj spavacoj sobi..moja deca ga obozavaju i ne smatram da on bilo kako moze negativno da utice na njih (napominjem da mi je sin pubertetlija i zna da je moj prijatelj gej)..upoznala sam i njegovog decka koji je normalan, pametan covek..tako da niko ne moze da mi kaze da ih ne razumem ili ne prihvatam razlicitost..
    Ali paradu ne razumem i protiv sam jer tu nece prisustvovati normalni pripadnici gej populacije, njima takvo sranje nije potrebno..tu ce prisustvovati oni dekadentni i bolesni koji ce se potruditi da se sto vise unakarade da bi provocirali..tim nakaradnim pripadnicima gej populacije nije problem to sto su gej, vec sto su poremeceni i agresivni i samo iz tog razloga su odbaceni od drustva..
    To sve me podseca na navijace koji se takodje mogu podeliti u dve grupe..oni koji zaista vole sport i od srca navijaju za svoj tim i one koji na utakmice idu samo sa jednim ciljem, da bi tukli, palili, razbijali..

    Sve je to tako licemerno i nepotrebno, pogotovo u ovoj nasoj zemlji Srbiji koja ima mnogo, mnogo vecih problema od njihovog ''ponosa''..nataknem ih ja bas, da prostite..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #384

    Odgovor: Parada Ponosa

    Čemu služi parada ''ponosa''? Pa Dačiću, Borisu i ostalima služi da pokaže koliko smo mi demokratsko i tolerantno društvo, jer se te stvari izgleda mere gej paradama. A valjda im je to i jedini način da pokažu da smo ''ozbiljna'' država koja je sposobna da organizuje tako nešto i pored pretnji učesnicima i organizatorima parade. Plus mediji će moći neko vreme da nas smaraju uspehom ili neuspehom parade, a kada radnik posle nekoliko meseci štrajka glađu izvrši samoubistvo, onda u novinama izađe dva tri reda teksta o tome.

    Organizatorima parade, tim gej lezbo i ostalim organizacijama, parada pretpostavljam služi da opravdaju novac koji dobijaju kao NVO za svoje delovanje i naravno za promociju vrednosti koje se u Srbiji očigledno ne prihvataju rado. Hoće ljudi da paradiraju, imaju pravo na to a da vidim državu da izađe u susret svim nezadovoljnim radnicima i nezaposlenima da zatraže da na neko vreme prošetaju istom maršutom i blokiraju grad

    Na temi je već bilo reči o nametanju vrednosti, pa između ostalog i ovih vrednosti koje građani uglavnom ne dele sa homoseksualcima. Pošto svi treba da budemo jednaki u društvu, sledeći korak je priznavanje prava homoseksualcima da sklapaju brakove, da mogu da usvajaju decu kao i ostali bračni parovi itd. Mi toliko više trčimo da neselektivno prihvatimo tuđe vrednosti, kako bi se eto približili zapadu u svemu, da smo zaboravili da imamo ikakvih svojih vrednosti koje su u Srbiji vekovima negovane. Neke su istina i iščezle iz naroda, a nestaće i one koje su se još koliko toliko zadržale, a te vrednosti su mnogi stranci prepoznali kada su pisali o Srbima kao narodu. Koliko neke stvari na zapadu postaju (bar po meni) apsurdne pokazuje i vest da Savet Evrope preporučuje svojim članicama da u svojim dokumentima ne upotrebljava reči majka i otac, već roditelj i jedan od roditelja (klik). Koga bre vređa reč MAJKA?! Tako i sa homoseksualizmom pa ćemo doći do toga da smo svi mi koji drugačije mislimo nenormalni, seksisti, fašisti, homofobi i šta još ne kada kažemo npr da dete treba da ima oba roditelja i pod time podrazumevamo i oca i majku.



  10. #385

    Odgovor: Parada Ponosa

    Ni heterosexualci nemaju svoju paradu ponosa tako da ne treba ni ovima..
    Jednostavno, oni su drugaciji u odnosu na nas ali isto tako smo mi drugaciji u odnosu na njih pa opet ne trazimo da se za nas prave parade..
    Ako se vole neka to rade kao i do sad i sve je ok..a ako je to zbog politickih razloga onda treba da se stidimo kakva se sve sredstva koriste da se pokazemo evropi...jadno

  11. #386

    Odgovor: Parada Ponosa

    Zaboravih malopre da napisem jos nesto vezano za mog prijatelja iz prethodnog posta..cisto da docaram situaciju..

    Pre par godina ga pozovem na rodjendan mog sina i kad su to cula druga dva moja prijatelja, kazu mi da nece doci jer ''nece da sede za istim stolom sa pederima"..rekla sam im da ne moraju..i nisu dosli..

    Prosle godine, kada je isto bila aktuelna ova parada, krene u drustvu polemika..i njih dvojica u beloj peni nama koji smo rekli da smo protiv parade, kazu da smo ''zatucani, netolerantni, da nikada necemo uci u Evropu, da treba da nas je sramota sto ne postujemo njihov izbor....'' i tako dalje, bla bla truc..
    A kada sam ih pitala zasto nisu dosli na rodjendan mog sina onomad, rekose da to nije isto..
    Pa jeste, nije isto palamuditi i stajati delima iza svojih reci..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #387

    Odgovor: Parada Ponosa

    Danas Parada Nakarada, ops, Ponosa, zatim, Valentinovo, Noć Veštica itd, a koliko sutra slavćemo 4. juli, sve sa ćurkom...

    U svemu ovome nije suština da li gej populacija ima ili nema svoja prva. Naravno da ima. Neke bre žive i krešu se sve u 16, ali Zapad nam nameće nasilno svoje vrednosti. Grubo, na silu, ultimativno, odnosno onako kako to moćni i jaki oduvek rade slabijima.

    A, sve u ime demokratije....
    Poruku je izmenio memento, 08.09.2010 u 18:56
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #388

    Odgovor: Parada Ponosa

    Parada ponosa....gde ju tu ponos,shta je to ponos,chime se nasha zemlja ponosi.pederima, lezbejkama...strashno...Ponos ove zemlje je normalna omladina koja hotje da neshto stekne u svom zhivotu,trudi se da uspe...a ne ovi pripadnici gay populacije.

    Ako oni imaju svoju paradu...Mozhemo i mi, da kazhem normalni,zatim radnici,studenti,profesoi,doktori...pa i svi ostali jer i oni su ponos nashe zemlje....
    Poruku je izmenio bellissima, 08.09.2010 u 18:51 Razlog: velika slova
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  14. #389

    Odgovor: Parada Ponosa

    @memento..

    Ok, zapad namece..znam..dusu nam vade, godinama i sve to znam i vidim..ali ne razumem bre ove nase sto su za paradu i ne razumem njihove razloge..pri tom kad kazem ''nasi'', ne mislim na Dacica, Tadica i ostale, nego na nas, obican narod..na ucesnike na ovoj temi..

    Njima sam postavila pitanje - u cemu je svrha parade i zasto je podrzavaju???
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  15. #390

    Odgovor: Parada Ponosa

    @Aiko
    Lično mislim da se ovim našima hebe i za paradu i za puno toga, osim za vlast, naravno. U tom smislu im je jako važno da ostave kooperativan utisak na Zapad i da se prikažu kao demokrate. Pri tome je nezgodno što u zemlji Srbiji to nije baš popularno i što Srbi ne vole tu paradu. Verujem da će oni iz vlasri koji se sada zalažu za paradu, već u nekom sledećem (pogodnom) periodu, odnosno momentu pokušati da se dodvore protivnicima gej parade nekom populističko gestom, kako bi anulirali sadašnje ponašanje.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 26 od 68 PrvaPrva ... 16242526272836 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  2. Najveća gej parada na svetu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.06.2007, 09:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •