Parada Ponosa
Strana 1 od 68 1231151 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 1009
  1. #1

    Parada Ponosa

    Parada ponosa kreće sa platoa ispred Filozofskog fakulteta

    Organizacioni odbor Povorke ponosa saopštio je danas da će skup za promociju prava lezbejki, gej, biseksualnih i transrodnih osoba (LGBT) u Srbiji početi 20. septembra na platou ispred Filozofskog fakulteta u Beogradu.

    Organizacioni odbor navodi da će Povorka ponosa krenuti sa "mesta sa kojeg su proteklih decenija kretale najhrabrije pobune".
    Organizatori Parade ponosa najavili su da će se skup sastojati iz političkog dela, šetnje i kulturno-umetničkog dela, a da se svi aspekti bezbednosti planiraju u bliskoj saradnji sa vrhom republičkog i gradskog MUP-a.
    Na platou ispred Filozofskog fakulteta u 11 sati govornici će javnosti predstaviti vrednosnu platformu borbe za zaštitu prava u Srbiji, a previđeno je i obraćanje LGBT aktivista iz Srbije i regiona, predstavnika institucija, kao i javnih ličnosti.
    Tačna maršruta Povorke biće naknadno saopštena, a kako se navodi u saopštenju, sa kulturno-umetničkog dela skupa koji će takođe biti održan na platou ispred Filozofskog fakulteta, biće upućena poruka solidarnosti i radosti.

    BLIC

    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #2

    Odgovor: Parada Ponosa

    Ja nikada nisam ukapirao zašto se to zove "Parada ponosa" .
    Koliko znam...u našem zakonodavstvu postoje načela o jednakosti ljudi. Žene su paradirale..dok nisu dobila ista prava, radnici paradiraju dok se poslodavci ne prisile da poštuju potpisano..ali paradiranje u ime nekog "Ponosa" ne razumem .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #3

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Ja nikada nisam ukapirao zašto se to zove "Parada ponosa" .
    Koliko znam...u našem zakonodavstvu postoje načela o jednakosti ljudi. Žene su paradirale..dok nisu dobila ista prava, radnici paradiraju dok se poslodavci ne prisile da poštuju potpisano..ali paradiranje u ime nekog "Ponosa" ne razumem .
    Ne žele da se skrivaju i stide, nego da se ponose sobom i osobama koje vole. Žele da idu ulicom zagrljeni i da se drže za ruke, kao što to čine zaljubljeni heteroseksualci. Ne žele da ih zbog toga neko ismeva ili ih fizički ugrožava. Slažem se s Mirom.
    Vrag odneo šnalu...

  4. #4

    Odgovor: Parada Ponosa

    Postuju li se nacela ili zakonodavstvo?

    Imam osecaj da ce neki akteri i ovog hepeninga da se susretnu na shpicom od shimike nekog slucajno tu zatecenog chuvara "zdrave" srBske porodice..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #5

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Žene su paradirale..dok nisu dobila ista prava, radnici paradiraju dok se poslodavci ne prisile da poštuju potpisano..
    ...pa tako i homoseksualci paradiraju dok im se ne obezbede ista prava kao i ostalim stanovnicima ove zemlje.

  6. #6

    Odgovor: Parada Ponosa

    Ja sam potpuno da se izjednače prava..ali mi kičasto paradiranje nije po ukusu.

    Hetero Lgbt
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #7

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam potpuno da se izjednače prava..ali mi kičasto paradiranje nije po ukusu.

    Hetero Lgbt
    Ne sviđa se ni meni baš nešto naročito sam izgled parade, ali da imaju pravo da paradiraju, imaju.

  8. #8

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ne sviđa se ni meni baš nešto naročito sam izgled parade, ali da imaju pravo da paradiraju, imaju.
    Imaju pravo, zašto ne bi imali, ali većina zaboravi tokom paradiranja zašto su tu i onda počnu da prave cirkus od svega toga.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #9

    Odgovor: Parada Ponosa

    Jao meni je ovo bolesno.

    Ne smeta mi ako je neko homo.. Jer smatram da to nije bio njegov izbor vec je tako rodjen. Ali sta se ima sad da paradira.

    Svako svoj izbor treba da zadrzi za sebe a ne da ga nekome "nabija" na nos.


    Everybody Wants to be a Cat

  10. #10

    Odgovor: Parada Ponosa

    Sve te osobe koje su nabrojane u razlogu održavanja te Parade ponosa svakao da treba da uživaju prava kao i ostali ljudi koji, eto, nemaju potrebu da budu ponosni na takav način. Njihov pravni, odnosnop formalni i suštinski status zaista mora biti takav da ne budu proganjani i diskriminasini zbog stanja svojih seksualnih sklonosti. To sam istakao više puta. Kako zbog njih samih, tako i zbog nas koji valjda treba da se stidimo što nismo gej i što rađamo decu, pošto još nisam čuo da neko ima posebnu potrebu da to afirmiše, a kada se i dogodi nešto slično to se odmah etiketira retrogadnim, diskriminatorskim i anticivilizacijskim...

    Lično mislim i baš me briga da li će ovo neko osuđivati ili ne, da je jadna to parada i jadan taj ponos, a da su najjadniji upravo oni koji se trude da sebe predstave kao njihove zaštitnike i promotere, jer, ma koliko bilo važno da se ti ljudi osećaju kao i svi ostali (a jeste, naravno), još je važnije da se ova zemlja počne baviti rešavanjem suštinskim problema u kojima se nalazi, a ne stvaranjem privida o tome i pri tome koristeći i zloupotrebljavajući probleme tih ljudi u svoje dnevnopolitičke svrhe...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #11

    Odgovor: Parada Ponosa

    Ma...biće sra*a 100%...rusi su zakon po ovakvim pitanjima...

  12. #12

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Postuju li se nacela ili zakonodavstvo?

    Imam osecaj da ce neki akteri i ovog hepeninga da se susretnu na shpicom od shimike nekog slucajno tu zatecenog chuvara "zdrave" srBske porodice..
    Mislis, samozvanog, zatecenog cuvara?

    Vreme je da se ljudska prava pruze svima.
    Paradirali su mnogi do sada, pa neka paradiraju i oni... Njihova stvar!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Ma...biće sra*a 100%


    Prognoziraš ili priželjkuješ?



    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    ...rusi su zakon po ovakvim pitanjima...


    a oni to rešavaju kako? Nisam upućena zaista,zato i pitam.
    I may not be perfect but I'm always me

  14. #14

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Jao meni je ovo bolesno.

    Ne smeta mi ako je neko homo.. Jer smatram da to nije bio njegov izbor vec je tako rodjen. Ali sta se ima sad da paradira.

    Svako svoj izbor treba da zadrzi za sebe a ne da ga nekome "nabija" na nos.


    A kakve veze ima njihova parada s bilo čijim nosevima?

    Okupljaju se, jer se pojedinačno osećaju ugroženima. Njihovi nosevi su ti koji stradaju od pesnica istaknutih predstavnika umišljene većine. I treba da paradiraju, dok ne izbore svoje pravo da ih niko ne maltretira zato što su drugačiji.
    A što se stiče stajlinga koji nam smeta, pa to je opet njihova stvar. Ni meni se ne sviđa kad vidim klinke u štiklama, mrežastim čarapama i satenskim minićima kako u podne šetaju gradom, pevušeći neki grand hit, pa nisam ni jednu istukla.
    Vrag odneo šnalu...

  15. #15

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Prognoziraš ili priželjkuješ?
    Znam





    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku

    a oni to rešavaju kako? Nisam upućena zaista,zato i pitam.
    Izguglaj
    Zabranjena im je parada,i to je to
    Uostalom,obrati pažnju na ovo:
    Organizacioni odbor navodi da će Povorka ponosa krenuti sa "mesta sa kojeg su proteklih decenija kretale najhrabrije pobune".
    Organizatori Parade ponosa najavili su da će se skup sastojati iz političkog dela, šetnje i kulturno-umetničkog dela
    Zar ti nije tu nešto sumnjivo malo?
    Uostalom oni i imaju sva prava u Srbiji i nisu ništa ugroženiji od nekih koji ne pripadaju određenim političkim opcijama i koječemu još...da ne pričamo o ugroženosti siromašnih,radnika čije su fabrike otišle budzašto itd...

    Uostalom,zar stvarno neko misli da će ljudi koji su protiv njih početi da ih doživljava ne znam kako zbog jedne njihove šetnje?Samo još veću mržnju navlače na sebe

    Šta je sa glasom svih diskriminisanih ljudi u ovoj državi?Oće se i njima dozvoliti kojekakve šetnje?Prevashodno mislim na sindikalce koji zbog nemaštine dolaze u BG npr,ali ipak,njima je zabranjena šetnja,itd...oni ukazuju na to da nešto ne štima?

Strana 1 od 68 1231151 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  2. Najveća gej parada na svetu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.06.2007, 09:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •