Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
Ovom prilikom moram da napravim paralelu i da kažem da takvi nasilnici ipak imaju olakšavajuću okolnost! Kao kada žena koja godinama trpi maltretiranje muža nasilnika posegne za sekirom ili kada muž danima sluša čantranje, vređanje i provociranje, pa nesposoban da uzvrati istom merom, nadlanicom iz voleja ženi začepi gubicu. I žena ubica i muž šamarač imaju olakšavajuću okolnost, pa tako i huligani, jer su svakodnevno izloženi provokaciji pedera i lezbejki sa tom "Paradom ponosa".

Obrati pažnju: rekao sam olakšavajuća okolnost, a ne opravdanje! Što znači da zaslužuju kaznu, samo pri njenoj odmeri treba povesti računa i o olakšavajućoj okolnosti.
Ne razumem. Oces da kazes da su ovi nasilnici godinama ponizavani i trpeli seksualno nasilje od strane gay/lezbo/trans/bi/hermo?

Da ja sad, zato sto me je moja uciteljica vise puta osamarila, imam pravo da uzmem mocugu, utrcim u prvu zbornicu i omlatim sve uciteljice? Pardon, imam olaksavajucu okolnost ako to uradim.

Ne slazem se.

Pre ce biti obrnuto, da ovim sarenim (zbog boja zastave) ceo zivot neko lupa cvrge i anatemisani su u drustvu zbog etikete.

Ne vidim kako su ti "brizni i dusevni" isprovocirani da idu da tuku?

Ja kad gledam TV, pocne vest o paradi - prebacim kanal, kad tamo skupstina. Prebacim kanal - turska serija, prebacim kanal - verski kalendar, prebacim kanal - Isidora Bjelica, prebacim - Porodicno blago, prebacim - teleshop, prebacim - Dacic/Vucic/Dinkic obecava bolji zivot, ugasim i sednem za comp. Iznerviran? Mozda. Ali prihvatam da postoje ljudi koji gledaju u Djosu kao u boga, zeleli bi da svi kanali budu teleshop ili upijaju mudrosti Mikija.

Na ulici nisam ni jednom naisao na stand "sarenih", ali zato mi je vec nekoliko puta silom guran u ruke promotivni materijal Dveri.

Na vrata mi nisu dolazili, ali zato su dolazili da mi nude Kirby.

Telefonom me nisu zvali, ali zato svaki cas me zovu da me obaveste da sam dobio nagradni rucak ili putovanje na Bahame.

Na poslu mi nisu nista nudili, ali zato za poslenjih dana sam imao ponude za polovne zimske gume, vikend u Becu, cokolade, kobasice iz Madjarske, ves, peskire, skolski pribor, cokolade, smrznute testenine, sredstva za mrsavljenje, aloju, dezodoranse, parfeme,...

Istina je da neko moze da bude isprovociran i iznerviran, ako ga nesto iritira. Nekoga bi i naznaka bilo kakvog pominjanja pedera iznervirala (osim "* majku pedersku"), cak i sama pomisao. Zasto ih ne iznervira povecanje PDV-a, droga u skolama i na ulici, razne prevare i kradje, pljacke,...

I garantujem da bi vecina tih koji se "bore" za sprecavanje iznoseja seksualnog opredeljanja u javnosti vrlo rado otisla na sajam erotike u Budimpesti i pri tom ponela cebe, sator i suvu hranu za 15 dana da ne izlazi do kraja.

Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
Sani, sada si me iznenadio. Od mnogih sam mogao očekivati takav stav, ali od tebe se tome nisam nadao. Ja, baš suprotno od tebe, mislim da ne treba niko na reveru da nosi značku sa svojim seksualnim opredelenjam, da bude obeležen. (Na pamet mi padaju žute Davidove zvezde na nadlaktici.)
...
Mislio sam da nemaš predrasude.
Naprotiv, ne radi se o obelezavanju, nego o pravu da se deklarisu. Imam vise prijatelja / prijateljica koji preferiraju svoj pol. I to moraju da kriju k'o zmija noge. Zivot bi im bio mnogo laksi kad ne bi morali da se plase da ce to neko saznati. Pri tome pravim razliku izmedju da covek moze slobodno da kaze sta mu je opredeljenje i da propagira da i drugi to budu ili da na osnovu toga dobije posebna prava. Kad si vec pomenuo zute trake, ja sam za verziju da neko ne treba da krije da je Jevrej (ili stagod), a to nije automatski poziv na zigosanje i nosenje javnih obelezja. Ako kazem da mi se kosooke vise svidjaju od crnkinja nisam rasista. Rasista sam kada pocnem da trazim da kosooke imaju veca prava od crnkinja.

PS: Nemoj da ovo shvatis licno, ne obracunavam se sa tvojim misljenjem, niti pokusavam da od tebe napravim pobornika gay parade. Samo se ponekad raspisem, a dok pisem o ovoj temi, u glavi mi je puno drugih, koje su vezane na ovaj ili onaj nacin, mada na prvi pogled nemaju veze.