Parada Ponosa - Strana 27
Strana 27 od 68 PrvaPrva ... 17252627282937 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 391 do 405 od ukupno 1009
  1. #391

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Ne moramo da aplaudiramo.
    Da ih razumes ne bi ih nazvala grozotom.
    Sta treba da razumem?
    Da ce ponosno da se setkaju i cmacu na sred Srbije?
    Da ce ponosno da uzvikuju da je biti gay, ok?
    Ne razumem kakav ponos?
    Sta je tu ponosno?
    A da je grozno, grozno je,odvratno i jadno.

  2. #392

    Odgovor: Parada Ponosa

    @memento, nismo se razumeli..


    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    pri tom kad kazem ''nasi'', ne mislim na Dacica, Tadica i ostale, nego na nas, obican narod..na ucesnike na ovoj temi..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #393

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    @memento, nismo se razumeli..
    U prvu si, oprosti. Mije mišljnje je da su ljudi i organizacije koje se zalažu za tu Paradu, ili stvarno bolji od nas, emancipovaniji, mudriji, širih shvatanja, čovečniji itd, ili pak u svojoj snažnoj želji da (konačno) bolje žive i budu i formalni deo te Evrope pristaju na sve i svašta samo da se ne zamerimo tom Zapadu u kojem oni vide apsolutno sve.

    Nekako sam sklon da poverujem u ovu drugu mogućnost iz prostog razloga što ne postoji niti jedna osoba u mom bližem ili daljem okruženju, a koju uvažavam, a da podržava tu paradu.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #394

    Odgovor: Parada Ponosa

    Igrali masne Fote Veliki Brat i Stara Dama i stigli u skidanju do svojih ponosa
    zadnju fotu drzi Veliki brat i kaze Staroj Dami hajde da izguglamo kome ce da ode ovaj nas Ponos,videse da negde u pizdincima nema Parade pa uglas E ima da Bidne, pa kom zhutara kom brkovi e Srbijo moja Ponosna

  5. #395

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Nekako sam sklon da poverujem u ovu drugu mogućnost
    I meni ostaje da verujem u tu drugu mogucnost jer sam dovoljno emancipovana, cocecna i sirokih shvatanja posto sam se izborila za jedno prelepo prijateljstvo sa pripadnikom gej populacije..ne zato sto je to trend i ne zato sto tako nalaze Zapad, vec moj razum i moje srce..


    Na taj Zapad se moze samo ispranog mozga i volela bih da tamo nikada ne stignem..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #396

    Odgovor: Propast !!!!!!!

    Citat shooter NS kaže: Pogledaj poruku
    Izborise se pederi za svoju paradu Slusao sam danas na radiju kako su dobili podrsku od vecine ministara na celu sa predsednikom.Zanimljiva im je cak i deonica kojom ce defilovati ti bolesnici, Nemanjinom do same zgrade Vlade.Mozda je dogovoreno da im se tamo neko i pridruzi iz same Vlade
    Ima li jos nesto gore da se desi u ovoj nasoj Srbiji ????
    Zaista nerazumem ovakav stav .Zašto to tebi smeta,uostalom stavi sebe u položaj da si ti kojim slučajem takav se dogodio,krio bi .
    se patio bi,strpao bi glavu u rupu.
    Svako živo biće ima jeda život,pa ako mu je majka priroda takav dala šta on tu može.Jednostavno gledaj ih onakve kakvi jesu ti tu nemožeš ništa promeniti,ne samo ti niko.
    Najpre stavi sebe u njihov položaj pa onda ispeci pa reci.Ja sam samo jedna baka koja nije zaostala.Uostalom kad odrasteš kašće ti se samo.
    A gore se već odavno dešava,i tek će se izdešavati,kad si već pitao.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  7. #397

    Odgovor: Parada Ponosa

    Ja bas jedva cekam..
    Val'a ce da ide direktan prenos na pinku?
    Ovi su izgleda cvrsto resili da ovaj put prosetaju
    Pa maske pa kostimi.. :
    Pa ova druga strana.. Palice i stangle pa kamenice..
    A tek penzioneri.
    Morache penzioneri da izinidju da sprece degradaciju otadzbine Kjajevica Majka..
    A 'de su penzioneri tu je i veselje.. Pljuvanje u dalj, gadjanje jajima. Ko na farmi.
    Mada, jos se malo ogologuzilo od presle godine do danas. Posto bio evro lane u ovo doba?
    A yaya skupa..

    Srmbijo majko..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  8. #398

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Sta treba da razumem?
    Da ce ponosno da se setkaju i cmacu na sred Srbije?
    Da ce ponosno da uzvikuju da je biti gay, ok?
    Ne razumem kakav ponos?
    Sta je tu ponosno?
    A da je grozno, grozno je,odvratno i jadno.

    Bella nemoj se ljutis....ne razumem ni ja sto je ponosna parada.
    Ali i da se ljube na sred Srbije? Sto da ne.
    Prvi put se o gej populaciji javno prica.Do sada je to bilo na nivou ogovaranja.
    A sto mislis da je biti gej jadno,odvratno?
    Najveca vlast je vladati sobom.

  9. #399

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Ja bas jedva cekam..
    Val'a ce da ide direktan prenos na pinku?
    Ovi su izgleda cvrsto resili da ovaj put prosetaju
    Pa maske pa kostimi.. :
    Možda sam već spominjao, ali meni su ove "naše" parade smešne. Gledam onaj Zagreb, okupe se GLBTTX osobe i tako sve veseli, šareni, ponosni, plešu, zabavljaju se... super im. A oko njih duplo više protivnika, a štiti ih otprilike 4. gardijska brigada. I sad kao, mi smo super, bezbrižni, veseli... ? Ko tu koga laže? I koj andrak ima da paradiraš tamo gde te štiti cela brigada? Kome guraš prst u oko?

    Pa ova druga strana.. Palice i stangle pa kamenice..
    A tek penzioneri.
    Morache penzioneri da izinidju da sprece degradaciju otadzbine Kjajevica Majka..
    Zar nije Marko Kraljević iz Prilepa?

    Ja oću paradu ponosnih potrošača mleka i ulja! I hoću da se moja prava poštuju... qrac 140 dinara za litar ulja! I hoću da mi Tadić i Dačić to obezbede.
    I hoću miting "Ponosan sam što sam Srbin" u Novom Pazaru, i da me štiti brigada policije.
    Odustaću od ovih zahteva ako uplate troškove obezbeđenja na moj račun.
    Jel su panduri ponosni što obezbeđuju paradu ponosa ili im se plaća dodatno? Koliko će to da košta?
    A u jedinoj NS školi gde postoji celodnevni boravak isti se ukida... ebiga, nemaju deca ni roditelji jak lobi.
    Nek odšetaju, i nek prestanu da smaraju s tim.
    A Tadiću i Dačiću, bavite se stvarnim problemima ovog društva, na priču o gej paradi se ne primam više.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #400

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Možda sam već spominjao, ali meni su ove "naše" parade smešne. Gledam onaj Zagreb, okupe se GLBTTX osobe i tako sve veseli, šareni, ponosni, plešu, zabavljaju se... super im. A oko njih duplo više protivnika, a štiti ih otprilike 4. gardijska brigada. I sad kao, mi smo super, bezbrižni, veseli... ? Ko tu koga laže? I koj andrak ima da paradiraš tamo gde te štiti cela brigada? Kome guraš prst u oko?



    Zar nije Marko Kraljević iz Prilepa?

    Ja oću paradu ponosnih potrošača mleka i ulja! I hoću da se moja prava poštuju... qrac 140 dinara za litar ulja! I hoću da mi Tadić i Dačić to obezbede.
    I hoću miting "Ponosan sam što sam Srbin" u Novom Pazaru, i da me štiti brigada policije.
    Odustaću od ovih zahteva ako uplate troškove obezbeđenja na moj račun.
    Jel su panduri ponosni što obezbeđuju paradu ponosa ili im se plaća dodatno? Koliko će to da košta?
    A u jedinoj NS školi gde postoji celodnevni boravak isti se ukida... ebiga, nemaju deca ni roditelji jak lobi.
    Nek odšetaju, i nek prestanu da smaraju s tim.
    A Tadiću i Dačiću, bavite se stvarnim problemima ovog društva, na priču o gej paradi se ne primam više.
    Znaci Parada Ponosa moze biti i bezbrizna i vesela.

    A zamisli da izadje Parada Gladnih??
    Ja mislim da nas malo cimaju na ovu Paradu da ih ne bi iznenadila neka druga ojadjena,gladna,osiromasena parada.
    Sistem neka se nesto desava ali da nisu pare,trosenje,kasa,krediti....
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #401

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Ja oću paradu ponosnih potrošača mleka i ulja! I hoću da se moja prava poštuju... qrac 140 dinara za litar ulja! I hoću da mi Tadić i Dačić to obezbede.
    I hoću miting "Ponosan sam što sam Srbin" u Novom Pazaru, i da me štiti brigada policije.
    Odustaću od ovih zahteva ako uplate troškove obezbeđenja na moj račun.
    Jel su panduri ponosni što obezbeđuju paradu ponosa ili im se plaća dodatno? Koliko će to da košta?
    A u jedinoj NS školi gde postoji celodnevni boravak isti se ukida... ebiga, nemaju deca ni roditelji jak lobi.
    Nek odšetaju, i nek prestanu da smaraju s tim.
    A Tadiću i Dačiću, bavite se stvarnim problemima ovog društva, na priču o gej paradi se ne primam više.
    Polako biće i drugih parada samo što su ovi prvi počeli a vi se odmah bunite.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  12. #402

    Odgovor: Parada Ponosa

    Najžalosnije u celoj priči je ovo što je yossa lepo napisao, ko bre tu koga zavarava? Čak i da se demokratičnost jednog društva i poštovanje ljudskih prava i sloboda meri takvim manifestacijama, ne radi se o tome da se ta parada održava zato što je društvo to prihvatilo i zato što su se stvorile okolnosti za tako nešto, već uz mere bezbednosti kao za američkog predesdnika. Nešto nisam siguran da je to poenta. Ja garantujem da sa ovakvim stanjem države, naroda, svesti može da se organizuje još 20 takvih parada gde će se oni proštetati, njihov položaj u društvu i generalno stav društva prema njima se neće bitno izmeniti.



  13. #403

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Znaci Parada Ponosa moze biti i bezbrizna i vesela.
    Pa ima ih, po Nemačkama, Izraelima, Brazilu... ono, karneval ko karneval. A i zgodno je, uposliš one koji bi inače s puškom tražili koru hleba u gej paradu... posebno zgodno za Brazil.

    A zamisli da izadje Parada Gladnih??
    Ja mislim da nas malo cimaju na ovu Paradu da ih ne bi iznenadila neka druga ojadjena,gladna,osiromasena parada
    Ili parada radnika privatizovanih firmi... parada proteranih sa Kosova... parada penzionera... parada stanovnika siromašnih opština Srbije... parada roditelja i dece kojima država ne pruža ništa... parada nezaposlene omladine... tehnoloških viškova... nezaposlenih pedesetogodišnjaka... i tako...

    Sistem neka se nesto desava ali da nisu pare,trosenje,kasa,krediti....
    Pa Idoli su pokušali sve... sakatili pse i mačke, vršili obdukciju nad psom ubijenim u Zaječaru (jel to platilo ministarstvo zdravstva Tomice sunce li ti kalaisano?), ali Veran Matic Bitch Mila Foundation je nešto slabo prisutna u medijima, i sigurne kuće više nisu toliko medijski probitačne, sakaćenje dve mačke odjednom posle dva pojedinačna psa nije pomoglo, Velja Ilić nikog nije uvredio odavno, ovaj hodža iz Novog Pazara neće mirno da trpi kretensko ponašanje ministra idiota... šta je rešenje nego gej parada???
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #404

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Bella nemoj se ljutis....ne razumem ni ja sto je ponosna parada.
    Ali i da se ljube na sred Srbije? Sto da ne.
    Prvi put se o gej populaciji javno prica.Do sada je to bilo na nivou ogovaranja.
    A sto mislis da je biti gej jadno,odvratno?
    Ne ljutim se
    Ti imas svoj stav, ja svoj, svako ima pravo na svoje misljenje, ali ja se ne slazem sa tobom i gde bi nas odvelo kad bi svi isto mislili.
    Ne prica se prvi put javno u Srbiji o gay i lezbo populaciji, odavno oni imaju svoje novine, udruzenja, klubove, registrovane, znaci ta prava su im dozvoljane, po istom onom ustavom, kojim se ogradjuju.
    I nije bilo na nivou ogovaranja, jer na tv mozes pogledati sa vremena na vreme emisiju gde gay lobi, iznosi svoje stavove i brani ih.
    I to mi je ok,ko hoce da gleda i slusa.
    Nisam rekla da je gay biti odvratno,oni meni ne smetaju, sve dok ne moram da ih gledam,ali mi je odvratno da ce ici javno paradirati i cmakati se, ponosno, pokazujuci, svoje opredeljenje.
    Mozda sam ja zaostala i ne pratim evropske trendove.

    Nikad necu zaboraviti, bila sam klinka, ne znam, mozda drugi, treci, osnovne.
    I bila sam s drugaricama na Spensu.
    Vracale smo se sa bazena, ispred nas je isao covek, sredovecan,lepo obucen,dete je usput ostavio na onim klupicama, on je nastavio, nas je put vodio za njim.
    Posle nekoliko metara,iz jednog coseta, polumracnog, izlazi mladji muskarac u mantilu, grli ga, siri taj mantil, ovaj se uvija ispod njega i pocinju se ljubiti.
    Ja onda kqao dete, ne shvatajuci sta sve to znaci, gledam u soku, pa me pripala muka.
    I kad neko kazew gay, ja se uvek setim te dvojice i onog malog decaka, koji je ostao sedeci na klupi.
    Jel to treba Srbiji?
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Zar nije Marko Kraljević iz Prilepa?
    Ti ne znas za onu krilaticu, budi sam sebi Marko Kraljevic figurativno yos.

    Ja oću paradu ponosnih potrošača mleka i ulja! I hoću da se moja prava poštuju... qrac 140 dinara za litar ulja! I hoću da mi Tadić i Dačić to obezbede.
    I hoću miting "Ponosan sam što sam Srbin" u Novom Pazaru, i da me štiti brigada policije.
    Odustaću od ovih zahteva ako uplate troškove obezbeđenja na moj račun.
    Dobar ti ovaj naucnofantastican film kazi u kom bioskopu igra da i ja pogledam
    Srbiji daj 'leba i igara,da se bakcu i zgrazavaju nad necim drugim i zaboravice brzo da im je cena ulja najskuplja u regionu, da ce uskoro piti uvozno mleko,kupovati uvozno brasno.
    A kako su nasi politicari krenuli, za par godina moracemo sapatom govoriti da smo Srbi.
    I imacemo najmanja prava u sopstvenoj drzavi.
    Jer smo ovce, cutimo i gledamo, tu i tamo zgrazavamo se i uzdisemo.
    Kao i za ovu paradu, svi se zgrazavaju, iscudjuju,pljuju po Tadicu i kompaniji i na tome ostaje.

  15. #405

    Odgovor: Parada Ponosa

    Parada ponosa biće održana 10.oktobra u centru Beograda pod sloganom "Da šetamo zajedno", potvrdili su u utorak na konferenciji za novinare organizatori ove manifestacije Gej-strejt alijansa, Kvirija centar i Grupa za podršku gej-muškarcima iz Novog Sada. Oni su istakli da je njihov plan da se učesnici parade okupe u parku Manjež kod Jugoslovenskog dramskog pozorišta, odakle će njihova kolona proći centralnim gradskim ulicama. Parada će se okončati žurkom u Studentskom kulturnom centru.

    Park Manjež je, kako su rekli organizatori, odabran za mesto okupljanja zbog toga što je sedamdesetih godina prošlog veka bio jedno od glavnih okupljališta gej-populacije u Beogradu. Skup je u ponedeljak prijavljen policiji Savskog venca.

    Podrške i rizici
    Paradu su dosad podržali predsednik Srbije Boris Tadić, potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, predsednica Skupštine Slavica
    Đukić-Dejanović, kao i većina parlamentarnih stranaka. Srpski narodni pokret Naši 1389 pozvao je građane, sindikate i druga srodna udruženja da na dan Parade isprate Demokratsku stranku i Borisa Tadića sa vlasti. Organizacija za zaštitu prava LGBT osoba Queer life zatražila je, pak, hapšenje Ivana Ivanovića, veroučitelja i vođe pokreta Naši 1389, te komandanata fašističke organizacije Obraz Mladena Obradovića.
    Lazar Pavlović, predsednik Gej-strejt alijanse, rekao je da je maršuta šetnje učesnicima Parade ponosa veoma važna i zbog toga što će proći pored zgrada u kojima su ministarstva i druge važne institucije Naglasio je da ovoga puta za tu manifestaciju postoji jasna politička podrška.
    "Ustavom je zagarantovano pravo na slobodu kretanja. Od države tražimo da nam, kao ravnopravnim građanima, to pravo i omogući", kazao je Pavlović.

    Predstavnik Kvirija centra Boban Stojanović rekao je da je Parada ponosa prilika i da se ukaže na probleme ostalih marginalizovanih grupa, i pozvao njihove pripadnike da učeestvuju u Paradi. On je rekao da se nada da će treća organizacija Parade biti "i srećna" i podsetio na 2001. godinu kada su pristalice desničarskih grupa napale gej-aktiviste i na prošlogodišnju organizaciju parade koja je otkazana zbog pretnji desničara da će se incidenti ponoviti.

    Organizatori su najavili i da će nedelju dana pre Parade biti održane izložbe, debate, performansi i druge manifestacije, kao i Prvi beogradski likovni kvir salon. Parada ponosa biće promovisana i u Novom Sadu, Nišu, Zrenjaninu i Bečeju. Simbol Prajda biće replika Beogradskog pobednika.
    e-novine

Strana 27 od 68 PrvaPrva ... 17252627282937 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  2. Najveća gej parada na svetu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.06.2007, 09:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •