Parada Ponosa - Strana 20
Strana 20 od 68 PrvaPrva ... 10181920212230 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 286 do 300 od ukupno 1009
  1. #286

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku


    ih..

    ako je i za pedere - mnogo je.
    Velik.

    mslm.. spomenik.

    ______________
    Ovo naricanje (sa sve spomeniCi, LeLeCi i posmrtni maršeVi ) stvarno prelazi u totalni degute.
    Ispade sad, da nam je TEK tragičnost neodržavanja pedersko-lezbeične manifestacije:
    otvorila oči,
    digla pritisak ... i svest,
    upropastila ugled,
    sahranila smisao "bratstva i sestrinstva" kao i SSSS jedinstva,
    ukazala na pregaženost ljudskih prava,
    na siromaštvo (dooha)
    ...... itt...


    i pokazala da nam je STvarnost STvarno STrava ...

    i Užas!!


    Aj'te molim vas... kao da mi to sve već ne znamo.



    __________
    @Vlado i Pero, ne odnosi se coment na tebe - ja to onako ... uopšteno

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #287

    Odgovor: Parada Ponosa

    Nego, zaboravismo na samo jednu malu činjenicu oko odlaganja parade srama. A to je-> Da nijedno paradiranje ne sme biti vrednije naspram i jednog ljudskog života!

    A da je parada održana sigurno bi minimum jedan život stradao! Nebitno čiji, pandurski, navijački, stranački ili pederski!
    Poruku je izmenio Mish, 19.09.2009 u 20:45 Razlog: bez vređanja, molim

  3. #288

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    pa ne mozes jedno vezati sa drugim. meni je taj sajam erotike jako gadljiv a mozda je i mnogim homoseksualcima takav.
    Slušaj, PRE SVEGA još nisam uspeo da shvatim, jer niko nije bio ni ovde ni na TV-u, eksplicitan u stavu šta se organizuje, parada ili demonstracije!?! A to veoma utiče na moj stav u pogledu mesta i načina okupljanja.

    Drugo. Moj predlog je iznet u okviru jedne druge rasprave pre oko dva meseca. Ovde danas sam ga izrekao pre no što je objavljeno da je organizatorima predloženo da se skup održi na drugoj lokaciji. A i povod za predlaganje drugog mesta je različit u odnosu na vlast.

    Treće. (Ako je u pitanju parada, a ne demonstracije.) Seks, odnosno seksualno opredelenje, je jedina vezivna stvar onih koji paradiraju. Isto tako seks je i vezivno tkivo posetioca sajma. Pa ni svi posetioci sajma erotike ne dele istovetne seksualne sklonosti, ali su ipak tamo zbog seksa. I to da se razumemo, ne idu tamo zbog toga što će da se najebu, nego zbog razmene iskustava, obnove arsenala igračaka, voajerizma... A i rekoh da im se da posebna hala.

    Četvrto. Slažem se ja sa tvojim gađenjem prema sajmu erotike. Ni ja nemam ni promil želje da ga obiđem. Ono () je bila zajebancija. I zato se slažem sa nadležnim organima da im se ne dozvoli (kada bi ga tražili) okupljanje u centru grada, onako kao sajam meda, sajam gljiva, sajam ručnih radova i slično. Ali isto tako, zašto seksualno inspirisano okupljanje pustiti na gradske ulice, pa bilo ono pro evropsko ili ne?! Ako se i ne planira paradiranje u Adamovom i Evinom kostimu, ako i ne bude prigodnog upućivanja u razne tehnike homoseksualnog druženja, zašto mene dovoditi u neprijatnu situaciju da ja moram mojoj osmogodišnjoj ćerci da objašnjavam ko su te čike i tete, zašto oni paradiraju, kako su to različiti i još nepredvidiva gomila škakljivih pitanja. Jedan benigan primer, ali meni dovoljan da "glasam" za ograničenje mesta održavanja.

    Peto. Već sam objasnio stav u slučaju da su u pitanju demonstracije.

    sa druge strane ako ih ogranicis na usce, sutra ce se neko upitati, zasto oni sto demonstriraju za povratak Kosova imaju pravo da to cine u centru, itd...
    Pre svega oni demonstriraju, a ne paradiraju!!!

    Drugo. Oni ne provociraju svojim demonstriranjem. Ili se možda varam? Možda se neko ne slaže sa njima. Molim lepo, neka se izjasni, pa možemo argumentovano i o tome.

    Treće. Što se tiče baš ove varijante izmeštanja na Ušće, demostranti za povratak na Kosovo i rešavanje sličnih pitanja, nisu ugroženi sa strane od nekih idiotskih grupa*. Te njihovo obezbeđivanje ne predstavlja veliki problem i opasnost za njih, slučajne prolaznike i izloge u gradu.
    * Ili možda jesu?!

    P.S.
    Drinče je napisala jedan veoma lep post i imam želju da ga komentarišem, ali nemam više vremena. Drugom prilikom.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #289

    Odgovor: Parada Ponosa

    @Drina

    Lepo napisano i tacno, ali prenebegavas jednu cinjenicu, a to je, siguran sam, da ti nikada nije palo na pamet da setas sa svojim dragim centrom grada, nedeljom pre podne, kada zaposleni svet najvise izvodi svoju decu u setnju kupuje im sladoled i balone, obucena u "bodiart", golog dupeta i necijim polnim organom u ruci.....




    @svi

    Osvrt na manje vise sve komentare ispred:

    Srbija nije slobodna!
    Srbija jeste kapitulirala (1999-te)
    Srbija jeste okupirana (2000-te)

    Od tada danas je mozda prvi put da sam se ja osetio ponosan sto sam Srbin.

    Aj' ziveli!
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  5. #290

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Slušaj, PRE SVEGA još nisam uspeo da shvatim, jer niko nije bio ni ovde ni na TV-u, eksplicitan u stavu šta se organizuje, parada ili demonstracije!?! A to veoma utiče na moj stav u pogledu mesta i načina okupljanja.
    To za sajam je bila shala, trebao si da shvatis...
    Zakonodavac moze da odredi vreme, ali ne u smislu kalendarskog meseca i dana, vec je moze odloziti za par sati ili dana. Na primer ako kontragejevi prijave skup na istom mestu u isto vreme, zakonodavac moze promeniti mesto odrzavanja njihovog skupa i moze prebaciti okupljanje na drugi dan.

    Slazem se i time da se mesto odrzavanja skupa moze promeniti, ali:
    Ako to cinimo jednima, moramo uciniti i drugima, a tacno se secam nacionalno punjenih okupljanja koji nisu hteli da se pomere na Usce iz centra. Znaci budimo jednaki prema svima i pravedni.

    Trece, pomeranje skupa, sada mi mirise na politicku ljigavost, naime moglo se sve to pomeriti i u pocetku ali nije, a sad se neki vazni politicari uplasili svoje fotelje u slucaju izbijanja ekscesa.

    Cetvrto, nije bitno, zove li se parada, okupljanje, miting ili nesto drugo, sve je to vrsta okupljanja, znaci naziv nikako nije bitan.

    Peto, sada dolazimo do najveceg problema. Parada je pomerena na drugu lokaciju, organizatori se zbunili, mozda i otkazu jer im sad strada ponos, ali ce ostati pojedinci, homoseksualci koji ce se ipak pojaviti u gradu! Pojavit ce se i ekstremi raznih boja jer im nedostaje akcije. Sta ce sada policija da uradi?
    Umesto jednog trga, sad ce obezbedjivati ceo grad? Pa ljudi moji politicka vlast je cast ali zahteva i mooda i moodrosti! Znamo mi da politicari nisu gejevi, ali zasto onda po svaku cenu stite svoje gooze, zar ni na tren ne mogu ustati iz te fotelje?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #291

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    @Drina

    @svi

    Osvrt na manje vise sve komentare ispred:

    Srbija nije slobodna!
    Srbija jeste kapitulirala (1999-te)
    Srbija jeste okupirana (2000-te)

    Od tada danas je mozda prvi put da sam se ja osetio ponosan sto sam Srbin.

    Aj' ziveli!
    je l` se taj osecaj ponosa i posebnosti i pripadnosti odnosi i na slucaj polumrtvog Francuza?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #292

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    je l` se taj osecaj ponosa i posebnosti i pripadnosti odnosi i na slucaj polumrtvog Francuza?
    Francuz je prebijen zbog navijačkog opredeljenja...čemu brkanje pojmova i tolka fama oko gluposti...prebijen,počinioci uhapšeni i ende...kolko ljudi svaki dan bude pretučeno svuda po svetu,pa nema pompe,ali ne,eto ovo je specijalno jer pederi trebaju sutradan da šetaju Bg-om valjda...ajde bre više ljudi prizovite se pameti

  8. #293

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Dragi putnici, letimo iznad Srbije.. Ne gledajte kroz prozor jer nemate sta da vidite..
    Chemerna je slika o sebi koju je Srbija danas poslala u svet.. I mali Francuz i kec ko kuca na ispitu iz demokratije..

    Može ovo malo jasnije ?
    Koliko ja znam...ima mnogo zemalja u kome se navijači "dohvate" (ja to ne razumem..ali navodim da nismo ekskluzivci). Huligani u Engleskoj su najpoznatiji ali ima mnogo njih koji ne zaostaju (možda smo i to uvezli sa Zapada ?).
    Kec iz demokratije razumem samo ako misliš na političare i razne "demokratske" partije..u drugom kontekstu ne.
    Poruku je izmenio Mish, 20.09.2009 u 01:11 Razlog: zašto mi je obrisan post? Zato!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #294

    Odgovor: Parada Ponosa

    Čoveče.

    Neki od komentara počinju da se graniče sa umobolnošću.

    Previše sam postdeliričan zbog naših dečaka da bih čeprkao po nečijim močvarno mračnim mozgićima.

    I bolje je tako.


    Reći ću samo ovo: koliko sam ponosan što sam Srbin zbog basketa, toliko mi se povraća na šačice divljaka i skotova koji glume velike Srbe tako što pretuku nekoga na smrt, bio on navijač ili homosexualac.

    Pljujem na takve spodobe.

    tPu!

  10. #295

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Može ovo malo jasnije ?
    Ne moze.

    Mozemo se naci na mozda nekoj drugoj temi jer oko ove stvari nikad necemo misliti isto, a ja nemam ni vremena ni zelje da se natezem i lepim citate na rezance.. Svid'o mi se ovaj izabelittin izraz.

    Moj stav po pitanu parade je biJo jasan od prvih par postova i nedamse raskoncentrisati.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #296

    Odgovor: Parada Ponosa

    Lilit...
    Tvoj stav je samo tvoj...i kao takav ima istu težinu ovde kao i bilo čiji drugi.
    Da je demonstriranje zbog toga što je neko obespravljen..onda bih se i ja pridružio. Samo..ovo nije demonstriranje (ukoliko se pod demonstacijom ne shvati nešto kao "pokazna vežba") već PARADA...što više ima smisla sa POKAZIVANJEM. A u takvim stvarima...ne učestvujem!!!
    Nego...da si sa mužem u kafani...pa preti neka "frka" i muž ti kaže:- Stani mi iza leđa...u ćošak (zato da bi te efikasnije branio i zaštitio)...ti bi mu rekla da ti je ugrozio prava ?
    P.S. Neko mi duguje objašnjenje za brisanje posta (govorio je BAŠ O DEMOKRATIJI...da svak može viknuti koga voli).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #297

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Lilit...
    Tvoj stav je samo tvoj...i kao takav ima istu težinu ovde kao i bilo čiji drugi.
    Da je demonstriranje zbog toga što je neko obespravljen..onda bih se i ja pridružio. Samo..ovo nije demonstriranje (ukoliko se pod demonstacijom ne shvati nešto kao "pokazna vežba") već PARADA...što više ima smisla sa POKAZIVANJEM. A u takvim stvarima...ne učestvujem!!!
    Nego...da si sa mužem u kafani...pa preti neka "frka" i muž ti kaže:- Stani mi iza leđa...u ćošak (zato da bi te efikasnije branio i zaštitio)...ti bi mu rekla da ti je ugrozio prava ?
    P.S. Neko mi duguje objašnjenje za brisanje posta (govorio je BAŠ O DEMOKRATIJI...da svak može viknuti koga voli).
    Ako je ona spremna rizikovati svoj život da bi nešto pokazala/dokazala, to je njena odluka, a ne njegova. Ostavši na mestu na kom je sedela, ona nikoga ne ugrožava, osim samu sebe. A na svakom je čoveku da sam donosi odluke o svojoj budućnosti.

    Objašnjenje o brisanju posta ti niko ne duguje, prema Pravilniku:

    Moderator nije dužan da obavesti člana ukoliko mu je poruka obrisana. U slučaju brisanja teme, član će dobiti obaveštenje putem privatne poruke, kao i objašnjenje.

  13. #298

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Ako je ona spremna rizikovati svoj život da bi nešto pokazala/dokazala, to je njena odluka, a ne njegova. Ostavši na mestu na kom je sedela, ona nikoga ne ugrožava, osim samu sebe. A na svakom je čoveku da sam donosi odluke o svojoj budućnosti.

    Objašnjenje o brisanju posta ti niko ne duguje, prema Pravilniku:
    Super! Samo...šta bi ona postigla time ? Da može sutra reći da joj je muž nesposoban da je zaštiti ? Da ga izvrgne ruglu iako je dao razuman predlog ? Podržavam ja to da svak odlučuje o svojoj budućnosti...ali ako ne misli sutra da okrivi onoga ko je dao razumne razloge za svoj savet.
    Poruku je izmenio Mish, 20.09.2009 u 01:44 Razlog: I opet o pravilniku.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #299

    Odgovor: Parada Ponosa

    Dobro, priča se završila na tome da nema parade. To je bio cilj, većina srećna. Šta je time većina pokazala, rekao sam u jednom od prethodnih postova. Over and out.

  15. #300

    Odgovor: Parada Ponosa

    Jock...nije se time priča završila (završila bi se time da je održana na NBG, u potpunom redu) već sistem "oću piškim, neću piškim" omogućava sada mnogima da drndaju ovaj narod danima.
    Ovakav postupak organizatora govori:
    - da im bezbednost učesnika nije ni na kraj pameti bio,
    - da je cilj Parade mnogo drugačiji nego što su navodili kao organizatori,
    - da se želelo samo "podizanje prašine" u svrhu senzacionalizma (što će se dokazati ako bude "okruglih stolova" oko Parade).

    Pošto pripadam onoj sorti ljudi koji ne vare laži i poturanja onda osuđujem ovakav postupak organizatora tog skupa.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 20 od 68 PrvaPrva ... 10181920212230 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  2. Najveća gej parada na svetu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.06.2007, 09:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •