Parada Ponosa - Strana 53
Strana 53 od 68 PrvaPrva ... 343515253545563 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 781 do 795 od ukupno 1009
  1. #781

    Odgovor: Parada Ponosa

    Политика, Друштво

    СПЦ о геј паради од Содоме и Гоморе до браће и сестара

    Православне цркве још нису заокружиле став о хомосексуализму па се и наша Црква нашла у небраном грожђу, објашњава аналитичар Живица Туцић

    Митрополит црногорско-приморски оптужен је за говор мржње по други пут поводом Параде поноса. Група за лезбијска права Лабрис поднела је притужбу заштитници за равноправност против митрополита Амфилохија, наводећи да је његова изјава, дан после Параде поноса у селу Клинци код Луштице најгрубљи говор мржње, цитирајући да је митрополит рекао да су ЛГБТ особе смрад содомски, да су обезбожене и настране, куга, пошаст содомска. Слично као и прошле године, коментаришући могућност одржавања Параде поноса, и овог пута митрополит Амфилохије служио се старозаветном симболиком Содоме и Гоморе, као и дрвета које плода не рађа.

    У интервјуу Политици објављеном у уторак епископ захумско-херцеговачки Григорије нагласио је да су и учесници параде наша браћа и сестре, и да морамо одбацивати грех, али не и грешника. Свети архијерејски синод уочи Параде поноса саопштио је да се противи одржавању овакве манифестације, али и насиљу над њеним учесницима. Већи део саопштења посвећен је објашњавању да је свако насиље за Цркву недопустиво, док је само у једном пасусу цитиран, на првом месту Нови завет, део који говори о томе ко све неће наследити царство Божје.

    Јереј Вукашин Милићевић сматра да је важно истаћи да се у овом случају ради о два става различите тежине: с једне стране је званично саопштење СПЦ, а с друге неколико изјава датих у различитим контекстима, од новинског чланка до беседе на литургији, без претензије на званичност.

    Уколико желимо да стекнемо увид у став СПЦ по овом и са њим повезаним питањима, јасно је којој изјави ћемо поклонити пажњу. Такав став можемо критиковати из ових или оних разлога, али никако у њега не можемо учитавати поруке које он не садржи. Следствено томе, јасно је и да се свако ко се усудио да, активно или пасивно, прибегне насиљу као изразу противљења или га индиректно изазове, тиме свесно и недвосмислено оглушио о став Цркве. Па ако је још при томе говорио како за то има подршку Цркве, онда се може рећи и да је и према Цркви учинио својеврсно насиље. Такође, митрополит Амфилохије је члан Светог синода и у том својству учествовао је у формулисању званичног става СПЦ и у недвосмисленој осуди насиља које он садржи. Што се мене лично тиче, као хришћанин, теолог и свештеник верујем да не постоји ниједна већа вредност од људске слободе истиче отац Вукашин.

    Он сматра да Црква треба да се огласи увек када јој друштвени контекст на директан или индиректан начин постави питање, а у случају Параде поноса као најважније питање наметнуло се не питање права хомосексуалних особа, већ проблем насиља.

    Могло је више да се учини, али при томе не мислим на званичне црквене институције које су поступиле савесно у мери својих могућности, већ на сваког појединог хришћанина, лаика и, пре свега, свештеника. Нашом недовољном ангажованошћу допринели смо томе да се од дрвета, Парада поноса, не види шума, односно насиље сматра отац Вукашин.

    Црква би могла да има велику улогу у просвећивању омладине која насиљем показује своје неслагање, али је посебан проблем што код нас нечије формално религијско опредељење не значи и стварну припадност Цркви, истиче наш саговорник.

    Увек је важно разликовати званични став цркава од онога који износе, или пак онога што чине различите расколничке и екстремистичке групације које увек воле да истакну како су они представници цркве. То важи како за наш друштвени контекст, тако и за ситуацију у већини других земаља каже отац Вукашин.

    На сам дан одржавања Параде поноса, СПЦ, с благословом њеног поглавара, патријарха Иринеја, саопштила је да је молебан у Храму Светог Саве против прелести хомосексуализма, наркоманије и других облика страсти и зависности, предвиђен тог дана, отказан.

    Затим је изјаву медијима дао епископ хвостански Атанасије, викар патријарха Иринеја, у којој је истакао да нико ко се успротивио органима реда нема за то одобрење српске Цркве. Ову изјаву владике Атанасија, верски аналитичар Живица Туцић сматра најважнијом од оних које су се могле чути из црквених редова: како због тога што је она дата с благословом патријарха, тако и због тога што је у њој Црква недвосмислено рекла да сви који чине насиље немају за то никакав благослов СПЦ.

    Митрополит Амфилохије је желео да стави нагласак на старозаветни моменат када је давао изјаве и у том контексту, то је у реду. Синод, с друге стране, више је ишао на новозаветни контекст. Православне цркве још нису заокружиле свој став по неколико етичких питања, међу којима је и хомосексуализам, па се тако и наша Црква нашла у небраном грожђу. Уз то, догађаји који су се десили доказ су дестабилизације друштва, и СПЦ је покушавала да не даје допринос тој дестабилизацији. Тема је много шира од права хомосексуалаца, насиље није било усмерено само против њих. Неке снаге су желеле да покажу да постоје и да су незадовољне државом коју сматрају непатриотском истиче Туцић.

    Јелена Чалија
    објављено: 21.10.2010.



  2. #782

    Odgovor: Parada Ponosa

    Rusija plaća kaznu zbog zabrana gej parada

    21. oktobar 2010. 15:28

    Evropski sud za ljudska prava u Strazburu saopštio je danas da je kaznio Rusiju zbog zabrane održavanja gej parada u Moskvi.


    Ruska policija hapsi Nikolaja Aleksejeva na jednom od protesta u Moskvi (Beta/AP, arhiva)

    Gej aktivista Nikolaj Aleksejev naveo je tri slučaja u žalbi upućenoj Evropskom sudu tvrdeći da je Rusija prekršila Evropsku konvenciju o ljudskim pravima koju je obavezna da poštuje kao zemlja članica Saveta Evrope.

    Sud u Strazburu je ocenio da je Rusija prekršila prava gejeva i odlučio da Rusija isplati Aleksejevu 30.000 evra za nanetu štetu.

    Odluke vlasti Moskve o zabrani organizovanja gej parada predstavlja diskriminaciju i kršenje prava na okupljanje, ocenio je Sud.

    Godinama su ruske vlasti odbijale da odobre gejevima održavanje skupova i manifestacija jer se plaše nemira, podseća Rojters.

    Evropski sud navodi u svom saopštenju da "bilo kakav rizik da bi demonstracije izazvale nemire nije dovoljan da opravda zabranu gej parada".

    Sudije Evropskog suda su u današnjoj odluci podsetile na značaj slobode okupljanja i održavanja nenasilnih skupova čak i u slučaju da su šokantni po ljude koji ne dele ideje učesnika tih skupova.

    Sama mogućnost da bi neki skup mogao da izazove probleme, nije dovoljan razlog za njegovu zabranu. Kada bi se samo zato zabranjivali svi skupovi, onda bi se "sprečilo da društvo čuje drugačije mišljenje".

    "Bezbednosni razlozi su od drugorazrednog značaja u odlukama vlasti koje su se prvenstveno vodile moralnim vrednostima većine", zaključio je sud u Strazburu.

    Sud je takođe naveo da gej parade imaju za cilj promovisanje poštovanja ljudskih prava i toleranciju, a ne prikazivanje golotinje ili kritikovanje javnog morala ili nekog verskog mišljenja.

    Bivši gradonačelnik Moskve Juri Lužkov nazivao je gej parade "satanskim" i govorio da bi one ugrozile javno zdravlje i javni moral.

    "Ovo je udarac ruskoj homofobiji na svim nivoima", navodi Aleksejev u saopštenju objavljenom nakon izricanja presude.

    (agencije/MONDO)

    __________________

    Ruse parada koštala 30 'iljada evra, a nas milone na organizaciju i štetu.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #783

    Odgovor: Parada Ponosa

    Onaj u maxaricama je iz Obraza garant


  4. #784

    Odgovor: Parada Ponosa

    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  5. #785

    Odgovor: Parada Ponosa



    Eto za njega kazu da je gej.Pa sta me briga



    I on je bio GEJ i njega sam volela da slusam.



    I ovaj zgodni glumac bio GEJ i volela sam da ga gledam.
    Bio je tako sarmantan.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #786

    Odgovor: Parada Ponosa

    Parada ponosa ipak 2. oktobra


    BEOGRAD - Parada ponosa biće održana 2. oktobra u Beogradu, a organizatori su juče ujutru prijavili policiji skup i objavili datum na konferenciji za štampu. Oni kažu da pretnjama ekstremista treba da se bavi policija, a ne oni. Dan ranije, pripadnici Dveri pozvali na kanalisanu pobunu, za koju bi povod mogla da bude upravo Parada.


    Neka sami šetaju
    Predsednik Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma zatražio je od Vlade Srbije da ne prihvati da se 2. oktobra u Beogradu održi Parada ponosa. On je pozvao sve koji se protive paradi da 2. oktobra dođu u Jagodinu, a pripadnici gej populacije neka sami šetaju Beogradom, dok ih niko ne gleda.

    Cela vest
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  7. #787

    Odgovor: Parada Ponosa

    Injjaooooo....
    Prave žurku za moj rođendan!!!

    Biće veselo.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #788

    Odgovor: Parada Ponosa

    Evo jednog od najboljih tekstova o homoseksualizmu koji je zatalasao hrvatsku javnost:
    http://www.gaycure.comlu.com/homoseksualnost_nauka.pdf
    Jevadjelje po Jovanu 17:17
    "Osveti ih istinom svojom: riječ je tvoja istina"

  9. #789

    Odgovor: Parada Ponosa

    veoma zanimljivo stivo . slazem se u tome da 99% tople brace ima psihicke poremecaje sto je uslovljeno sexualnom orijentacijom.
    tesko da cu raspravljati dalje o topiku.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  10. #790

    Odgovor: Parada Ponosa

    jesam li za mitinge radikalne stranke? Nisam.Al me niko ni ne pita.
    jesam li da mi asfaltiraju ulicu usred avgusta i da svaki dan izxbacim dzak peska iz hodnika? Nisam.A je l me neko pito? Nije.
    Jesam li da Vucic nestane s politicke scene Srbije jednom zanavek.Jesam.A je l me to neko pito? NIje.
    Na miting necu da odem.
    Ulicom moram da prodjem al pCujem u sebi.
    Vucic verovatno ima da ostari ko Krkobabic seruci jedno te isto onim jezivim tihim glasom.
    Da sam homo isla bi na paradu,ovako necu.Al mi ne smeta da ide ko oce.
    Ne smeta mi ni da komsiji radikalu kazem dobar dan .

    I tako....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #791

    Odgovor: Parada Ponosa

    Nema tog naučnog autoriteta, a još manje političke, ili bilo koje druge nevladine pa i humanitarne i šta ti ja znam već koje organizacije koja me može ubediti da je moj heteroseksualizam jednako vredan nečijem homoseksualzmu. Pedere i lezbejke smatram ljudima sa određenom vrstom greške, slučaja, baksuza, odnosno hebe mi se već za razlog zašto su takvi. Hebe mi se i za to da li je moje mišljenje predrasuda, ili ne, pošto apsolutno čvrsto stojim na tom stanovištu...

    Takođe sam svestan da bez obzira kakav nam je lični stav prema ovoj pojavi, kao država moramo poštovati međunarodni trend (da ne kažem političku batinu) ostatka (moćne) Evrope, bez kojeg (na žalost) ne možemo. Bez obzira na svu kojičinu neobično komprimiranog licemerja, zaodenutog navodnim humanizmom, odnosno brigom za tzv. marginalne grupe, verujem da tu gorku pilulu sa pederima i lezbejkama moramo, ma koliko se batrgali, što pre popiti i da nam ne vredi nikakvi argumenti ma koliko nam (prvom meni) oni bili logični i moralni, odnosno prirodni.

    Dakle, Novi svetski poredak šilji onu stvar na mnoge elemente našeg tradicionalnog sistema vrednosti i često ni sam više ne znam da li posle potpunog prilagođavanja svim tim njegovim standardima život može uopšte i da ima smisla ljudima kao što sam ja...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #792

    Odgovor: Parada Ponosa

    Meni ,,takodje,, smeta sto decu sa posebnim potrebama i ometenu u razvoju stavljaju (spajaju, rasporedjuju...) sa normalnom (zdravom) decom.
    MisIm, ja ,,takodje,, nemam nista protiv takve dece (ljudi), ali nemojte (roditelji, staratelji, drzavo...) da ih izvodite na svetlo dana i mesate sa ,,nama normalnima,,
    ...
    Ja sam za veeeliku zzuraju ... pa ko koga doVati

  13. #793

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Eto za njega kazu da je gej.Pa sta me briga

    I on je bio GEJ i njega sam volela da slusam.

    I ovaj zgodni glumac bio GEJ i volela sam da ga gledam.
    Bio je tako sarmantan.
    Ma ok nek oni budu gej u svojoj kuci, ili u bolnici jos bolje, ali nije ok da na ulicama pred malom decom pederiraju.

    Ali oni cak i ne zele da pederiraju vec da od pederijade prave umobolni maskenbal.

    -

    Zamisljam sledecu situaciju:

    Setam ja sa sinom gradom kad ono "Pederijada 2011" i moj sin me u cudu pita tata sta je ovo, sta rade ove cike ?
    Pederiraju sine, ovo je Pederijada.
    Tata jel to normalno ? Jel mogu ja da se ljubim sa mojim najboljim drugom Dejanom ?
    Naravno sine to svi muskarci rade, mozes se ljubiti sa Dejanom a devojcice nemoj ni da pogledas slucajno to nije normalno.
    Tata a kako sam se ja rodio ako si ti to radio sa drugim muskarcem ?
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 28.08.2011 u 13:15

  14. #794

    Odgovor: Parada Ponosa

    Nisam homofobicna i ne mrzim ih. Uprkos tome, smatram da je parada jedna velika glupost. Zasto? Zato sto ce oni da se prosetaju, navijaci ce se ponovo ujediniti oko zajednickog cilja, polupace jos koji mamograf, izlog ili sta drugo i sve bi se to moglo zanemariti kad bi ta parada ostvarila bar neki cilj. Ali nece. Ljudi ce i dalje mrzeti pedere, jer ne mozes ti coveku promeniti misljenje tako sto ces da prosetas svoje cenjeno dupe kroz centar Beograda i na taj nacin gurnes prst u oko onima cije misljenje zelis da promenis.

    Inace, zaista me ne zanima ko sa kim voli da se igra u spavacoj sobi. Smatram da to nikako ne moze da bude prepreka za dobijanje posla, pruzanje zdravstvene zastite ili kakve druge usluge, bar se ne secam da me neko nekad pitao s kim se kresem pre zapocinjanja bilo kakvog oblika saradnje.

    Takodje, smatram da decu ne treba da usvajaju, ne zato sto mislim da je homoseksualnost zarazna bolest pa da ce s roditelja da predje na dete (jer homoseksualci su ipak nastali usled koitusa koji se dogodio izmedju dvoje heteroseksualaca, pa se nisu "bacili" na tu stranu ), vec zato sto dete ne moze da bira ko ce ga usvojiti i nije duzno da trpi torturu, izopstavanje i druge stvari koje mu njegovi vrsnjaci mogu prirediti u takvoj situaciji, samo zato da bi se udovoljilo zelji homoseksualaca da mogu da usvajaju decu.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #795

    Odgovor: Parada Ponosa

    Ama ljudi oni traže samo da ih ne gledaju (čudno) dok "to" rade.
    Zato paradiraju.

Strana 53 od 68 PrvaPrva ... 343515253545563 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  2. Najveća gej parada na svetu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.06.2007, 09:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •