Parada Ponosa - Strana 17
Strana 17 od 68 PrvaPrva ... 715161718192767 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 1009
  1. #241

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Grunt kaže: Pogledaj poruku
    demokratija ce pasti na testu u ovoj zemlji,
    jer ce 500 ljudi uciniti nesto
    cime ce maltretirati ostalih 7 miliona stanovnika ove zemlje
    kojima to smeta...
    Evo, ja sam jedan od tih 7 miliona "ostalih" i nimalo mi ne smeta to što će tih 500 šetati ulicama.

    Citat Grunt kaže: Pogledaj poruku
    u interesu je prirode da se zdravo razmnozava
    a nezdravo i nenormalno zatre (ne gledajuci je li dobro ili lose,
    vec da li je sposobno da se i na silu izbori za produzetak zivota,
    sto je jedina losa strana (ako sa stanovista prirode to moze biti lose?))
    Jbg, do sad je Bog bio svesno biće, a sad i priroda postade. Čovečanstvo ima dugu tradiciju oživljavanja uređenih sistema i nepostojećih savršenstava...

    No, citat broj dva nije precizan. Priroda ne postoji 5 godina, već 5 milijardi godina, i da je nešto devijantno ugrozilo njene tokove, ona bi se već odavno pobrinula da to nešto eliminiše. Ali, pošto homoseksualci po definiciji ne učestvuju u procesu reprodukcije, priroda nema potrebe da se razračunava s tim devijantnim faktorom, ona u procesu evolucije održava evolutivne kapacitete onih koji učestvuju u reprodukciji, kako bi ona (reprodukcija) bila efikasnija.

    Što nas vraća na početak: zašto mrzite ljude koji vas ne ugrožavaju?

  2. #242

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nisi merodavan da sudis o tome koliko maltim slamu.
    Ja pisem o pravu o slobodnom okupljanju i izrazavanju zelje i volje.
    Gejovi bi imali pravo na tu paradu cak i onda ako ne bi bili gejovi! I upravo je to problem tih 7 milijona sto misli da ima prava da sama odredjuje za sta imaju pravo drugi a sta nemaju. To se medjutim kosi principima ravnopravnosti.
    Nista, ama bas nijedan validan razlog ne govori protiv odrzavanja parade.
    Dobor. Nisam merodavan. Samo iznesoh svoje mišljenje. Ali nema veze... Bitno je da te nisam (nadam se) uvredio, jer mi nije bila namera.

    Slobodno okupljanje u redu, ali kakvu to želju i volju okupljanjem izražavaju?
    Koje je razlog okupljanju?

    Ako je razlog demonstriranje zbog ne ispunjenih želja i potreba. Ne ispunjenih od strane vlasti, onda ću i ja sa njima u povorku, pa na ulicu, bez obzira na odobrenje nadležnih organa.

    Ali, ako je razlog "hajde da se družimo", e to je malo drugačija priča.

    I onda im treba omogućiti okupljanje, ali ne ovako u centru grada, izloženo pogledima onih i koji ih žele gledati i slušati i onih koji to ne žele. Jer definitivno je Srbija takva sredina u kojoj ima mnogo više (već spominjanih, odokativnih 7 milona) onih koji ne žele da slušaju i gledaju propagiranje homoseksualnih vrednosti. Zato im treba omogućiti druženje u nekom prostoru gde će doći da ih gledaju, slušaju, druže se samo oni koji to žele, bili ili ne pripadnici njihove grupacije. Već jednom rekoh na nekom drugom mestu, zašto im se ne bi dala na korišćenje jedna hala na BG sajmu u vreme održavanja sajma erotike?

    Zar to ne bi bilo kompromisno i valjano? Oni nek paradiraju ponosno u toj hali. Oni koji imaju potrebu da ih vide i čuju doći će, a oni koji ne neće. I vuk siti i ovce na broju. Zar ne?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #243

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Evo, ja sam jedan od tih 7 miliona "ostalih" i nimalo mi ne smeta to što će tih 500 šetati ulicama.



    Jbg, do sad je Bog bio svesno biće, a sad i priroda postade. Čovečanstvo ima dugu tradiciju oživljavanja uređenih sistema i nepostojećih savršenstava...

    No, citat broj dva nije precizan. Priroda ne postoji 5 godina, već 5 milijardi godina, i da je nešto devijantno ugrozilo njene tokove, ona bi se već odavno pobrinula da to nešto eliminiše. Ali, pošto homoseksualci po definiciji ne učestvuju u procesu reprodukcije, priroda nema potrebe da se razračunava s tim devijantnim faktorom, ona u procesu evolucije održava evolutivne kapacitete onih koji učestvuju u reprodukciji, kako bi ona (reprodukcija) bila efikasnija.

    Što nas vraća na početak: zašto mrzite ljude koji vas ne ugrožavaju?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #244

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Dobor. Nisam merodavan. Samo iznesoh svoje mišljenje. Ali nema veze... Bitno je da te nisam (nadam se) uvredio, jer mi nije bila namera.

    Slobodno okupljanje u redu, ali kakvu to želju i volju okupljanjem izražavaju?
    Koje je razlog okupljanju?
    Ok, nema ljutnje.

    Ja ne znam koje su im motivi za okupljanje.
    Ja se zalazem za slobodu zakonskog okupljanja, a zakon tacno opisuje kakva se okupljanja mogu odrzavati. Zabrana na osnovu stavova ucesnika ove teme bi bila diskriminitivna.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #245

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ok, nema ljutnje.

    Ja ne znam koje su im motivi za okupljanje.
    Ja se zalazem za slobodu zakonskog okupljanja, a zakon tacno opisuje kakva se okupljanja mogu odrzavati. Zabrana na osnovu stavova ucesnika ove teme bi bila diskriminitivna.
    Upravo tako. Ali zakon takođe dozvoljava, čak i obavezuje, nadležnim organima da ograniče okupljanje u smislu vremena i prostora. Zato i mislim da bi bilo elegantno rešenje hala u vreme sajma erotike. Ja svakako neću tamo u šetnju sa decom u vreme održavanja tog sajma. Bez njih...

    I još jedna korist, učesnici parade bi imali priliku obnoviti zalihe raznih igrački i opreme koje koriste u svojim igricama.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #246

    Odgovor: Parada Ponosa

    Bez obzira sta ko misli o gej osobama, siguran sam da bi za sve nas bilo najbolje da se Parada Ponosa pocne i zavrsi kao ponosna parada.

  7. #247

    Odgovor: Parada Ponosa

    Evo upravo saopštiše da su organizatori otkazali paradu!

    Baš me zanima "opravdanje". Msm, razlog.

    Evo pronađoh:
    Otkazana Parada ponosa
    Subota, 19. septembar 2009. 11:48


    Povorka ponosa, koja je trebalo da se održi u nedelju u Beogradu, otkazana je, saopštili su danas organizatori.

    Oni su kazali da su dobili rešenje MUP-a Srbije u kojem se navodi da ne postoje uslovi da se povorka održi bez incidenata na Platou ispred Filozofskog fakulteta gde je bila zakazana.

    Organizatori su naveli da im je policija predložila da paradu održe na Ušću, ali da oni to nisu prihvatili, te su rešili da otkažu manifestaciju.

    (Beta)

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #248

    Odgovor: Parada Ponosa

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku

    Što nas vraća na početak: zašto mrzite ljude koji vas ne ugrožavaju?

    ne mrzim nikoga, samo sam za ono sto je prirodno...

    hej, ako se neko takav rodio,
    ne mogu da ga osudjujem zbog toga!


    ja mislim da imaju pravo da naprave svoju paradu,
    ali onda kada je svih 7 miliona ljudi za to,
    ili makar 50% nacije

    a ne da se tera nekakav inat i da se spekulise sa pojmom demokratije

    ali evo otkazano je, i ova tema ce dobiti svoj nastavak sl. godine...
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

  9. #249

    Odgovor: Parada Ponosa

    Jos jedan dokaz da u Srbiji nasilnici diktiraju zakon.
    Sa njima ce Srbija u svet...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  10. #250

    Odgovor: Parada Ponosa

    bas me zanima da li ce huligani dobiti po deset godina zatvora zbog onog Francuza....navijam da na robiju idu i njihovi roditelji....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #251

    Odgovor: Parada Ponosa

    @ gosn Ne

    ne, to bi bila demokratija... vladavina vecine
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

  12. #252

    Odgovor: Parada Ponosa

    @believer
    Ma nece, to ne smeta...
    Oni su cuvari tradicije.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  13. #253

    Odgovor: Parada Ponosa

    Evo sad na radiju javljaju da je otkazana..

    Kako je saopštio organizator
    Otkazana "Parada ponosa"

    Autor: Tanjug </SPAN>| 19.09.2009. - 11:58


    "Parada ponosa", zakazana za sutra u centru Beograda, je otkazana, saopštio je danas organizator te manifestacije.

    Predstavnici organizatora su na konferenciji za novinare rekli da nisu prihvatili preporuku predstavnika vlasti da se manifestacija izmesti sa platoa ispred Filozofskog fakulteta u centru Beograda, na plato ispred Palate Srbija na Novom Beogradu.
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  14. #254

    Odgovor: Parada Ponosa

    pa ne odgavara im Usce, jer je plan bio da se "osvoji" Trg u znak pobede...

    sto znaci da im nije do parade, nego do dokazivanja nekih drugih stvari
    i provokacije...
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

  15. #255

    Odgovor: Parada Ponosa

    pa naravno
    ne,nego je trebalo da se posalju na Goliju ili tako neko zaguzje.....

    je l?
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 17 od 68 PrvaPrva ... 715161718192767 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Osećanje ponosa
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2010, 01:09
  2. Najveća gej parada na svetu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.06.2007, 09:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •