Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma

    U životinjskom svetu mužjak predvodnik, vođa čopora.

    Muškarac koji se nameće u društvu kao veliki šmeker i ljubavnik. Najčešće je potpuno ubeđen da je neodoljiv i da su sve cice zatreskane u njega.

    dr Jovan Marić


    Zamislite sledeću situaciju. Direktorova kancelarija, ja kod njega primam neke radne zadatke i sekretarica najavljuje gošću. Ulazi dama neobične lepote i personalitija. Predstavlja se i objašnjava razlog svog dolaska, koji baš vezan za sektor koji sam ja (više nego uspešno) vodio. Ja se predstavljam, naravno posle direktora (koji je usjajio očima na gošću kao pop na udovicu) i nabacim (na žalost, nedovoljno vešto) skriveni kompliment. Ona blago porumeni, ali primetim da joj prija. Jbg, to kuži i direktor i odmah će meni:

    - Slušaj, postupi tako kao što sam ti rekao i javi mi se u ponedeljak...

    Ustajem, shvatajući da od posla sa damom neće biti ništa, a ako ga i bude dobiće ga moja saradnica (sredovečna simpatična debeljuca) i to u saradnji sa direktorom. Dakle, eliminisao me je kao mogućeg suparnika, jer sve što je na svojoj teritoriji bilo lepo, a žensko je, smatrao je svojom imovinom. I to je nedvosmisleno pokazivao i naznačivao na svoj način, slično kao što mužjaci životinja mokraćom obeležavaju svoju teritoriju, svoj posed...

    Ne znam da li nešto slično postoji i kod žena, ali bi bilo zanimljivo čuti njihova mišljenja.

    Prepoznajete li takve muškarce oko sebe? Šta je po vašem mišljenju uzrok takvom ponašanju muškaraca. Šta mislite o takvim osobama?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Ne znam da li nešto slično postoji i kod žena, ali bi bilo zanimljivo čuti njihova mišljenja.

    Prepoznajete li takve muškarce oko sebe? Šta je po vašem mišljenju uzrok takvom ponašanju muškaraca. Šta mislite o takvim osobama?
    Naravno da postoji i kod žena.

    Uzrok je verovatno dokazivanje sebe u odnosu na druge. Ispitivanje svojih sposobnosti. Uostalom svako želi za sebe samo Najbolje...e sad...neko se za to bori a neko čeka da mu padne s'neba...

    Tako se meni čini...ne mora da znači da sam u pravu...

  3. #3

    Odgovor: Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma

    ja i dalje tvrdim da ne treba mijeshati posao i zadovoljstvo...
    poshto neke sojke odavde nikako da ukapiraju shto sam htjela reci, pa metlaju, zhao mi je shto ne umijem da crtam da bi one ukapirale..
    kratko i jasno kolega memento, trpi tudje komplekse dok mozhesh i imash zhivaca..nije tvoja krivica shto su bolesni..
    evo kao i ja ovu iznad mene...
    tipichan primjer u zhenskom obliku...kad naidje konkurencija, ona jednostavno oduva ono shto joj nije po meraku...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  4. #4

    Odgovor: Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma



    Bojim se da Najgora potpuno u pravu. Ova tema je zamišljena kao rasprava o određenoj vrsti muškaraca (i žena?) koji su poznati u običnom životu, ali i primenjenoj psihologiji (seksologiji), kao "muškarc alfa mužjaci", što je u suštini ironičan termin u odnosu na sličnu situaciju u životinjskam svetu...

    U svakom slučaju zahvaljujem se Vojvotkinji na mišljenju, posebno i zbog toga što sam se ja u konkretnoj situaciji poneo upravo onako kako je i ona rekla da se treba ponašati....

    Evo, još par mišljenja preuzetih sa neta o alfa mužjacima:

    "Alfa mužjak, kao sinonim koristi se i u ljudskom rodu da bi predstavio umišljenog , nadobudnog naduvenka obrijane glave , kajlom oko vrata i par plavuša oko sebe (koje šeta danima da ih nekako izmori)..."

    "Tipican stanovnik mitske (ne)demokratsko-kapitalisticke drzave Srbije."
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    ja i dalje tvrdim da ne treba mijeshati posao i zadovoljstvo...
    poshto neke sojke odavde nikako da ukapiraju shto sam htjela reci, pa metlaju, zhao mi je shto ne umijem da crtam da bi one ukapirale..
    kratko i jasno kolega memento, trpi tudje komplekse dok mozhesh i imash zhivaca..nije tvoja krivica shto su bolesni..
    evo kao i ja ovu iznad mene...
    tipichan primjer u zhenskom obliku...kad naidje konkurencija, ona jednostavno oduva ono shto joj nije po meraku...

    Nisi mi konkurencija taman i da hoćeš to da budeš


    Eto ti memento saveta pa ti vidi šta ćeš snjim ()

  6. #6

    Odgovor: Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    "Alfa mužjak, kao sinonim koristi se i u ljudskom rodu da bi predstavio umišljenog , nadobudnog naduvenka obrijane glave , kajlom oko vrata i par plavuša oko sebe (koje šeta danima da ih nekako izmori)..."

    "Tipican stanovnik mitske (ne)demokratsko-kapitalisticke drzave Srbije."
    Nemoj da si tako okrutan
    svi znamo gde si ti u toj priči

    Svakako je za poštovanje ako neko to iskazuje jer ima dobru podlogu za toliko samopouzdanje a da to ne bude pozicija ili nešto drugo.

    Mada nekako više volim one "sačekuše" ...ipak nije zlato sve što s'ja.

  7. #7

    Odgovor: Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma

    Po ovdašnjoj priči, ispade da je to neko ko ne veruje u sebe ni trunku, pa uvek koristi priliku da eliminiše svaku iole konkurenciju. Moje laičko mišljenje je da je to onaj ko bez napora bude u centru pažnje, pre ili kasnije, sledeći ono što jeste. Što se žena tiče, recimo da je dovoljno da bude samo svoja.

    Još bih dodao da je dr Jovan Marić vampir od koga se ježim, ali najstrašnije.

  8. #8

    Odgovor: Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma

    Ja volim kada muškarac u sebi ima alfa porive. Ali ne volim da je seljak i da otima. Volim da preuzima vlast na suptilan i dostojanstven način.

    One sa omega faktorom zaobilazim...na dnu su moga hranidbenog lanca...osim ako nemaju upgrade pa sadrže omega-3...tada su mi prijeko potrebni za organizam.

    Žene...ima ih...kako ih nema...takve su mi fuj...ono "keep your hands from MY man" ...to mi je nekako naizraženije kod naših tamnoputih sestara...tu hoda čitav čopor alfa ženki...i jao se onoj koja se očeše o krivu.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #9

    Odgovor: Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma

    licnog sam misljenja da zene cesce i perfidnije zapisavaju svoju teritoriju
    razvile su milion sitnih nacina
    od toga da u drustvu u kome nisu mozda poznati kao par ona toboze brizno cetka njegov sako,skida nevidljive dlake sa revera ,preko znacajnog vesanja o ruku i obgrljivanja njegovog struka,obracanja u mnozini ,tipa:Mi mislimo,ili Mi zelimo,pa sve do naizgled nemarnog ostavljanja ruza u kolima,majice u stanu,cetkice u kupatilu.
    dakle,zene to rade cesce i perfidnije
    Ne kazem da svaki iole inteligentan muskarac ne provaljuje te fore
    Samo,neki ce smatrati da je to u redu ,a neko ce se tome podsmehnuti
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #10

    Odgovor: Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma

    Moj stav je da svi mi imamo različite kvalitete koji nam daju šansu da zauzmemo mesto u društvu koje nam pripada. Bez obzira na našu civilizaciju ipak smo mi "društvene životinje" i shodno tome imamo svoje viđenje "čopora" .
    Neko JESTE rođen kao vođa (pa bila to ženka ..kao kod vukova ili mužjak ...kod drugih vrsta) i takav nema baš veliku potrebu da to naglašava. To mu dođe kao prirodno stanje i on se ne upinje. E sad...problem je što je čovek "razvio" neke druge mehanizme kojima dodeljuje položaje...i onda ima šaljivih scena.
    Po meni...najbolji su oni koji umeju da vode...somotskom rukavicom. Oni koji imaju potrebu da stalno "nabijaju na nos" svoj položaj...plaše se konkurencije.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #11

    Odgovor: Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Moje laičko mišljenje je da je to onaj ko bez napora bude u centru pažnje, pre ili kasnije, sledeći ono što jeste. Što se žena tiče, recimo da je dovoljno da bude samo svoja.
    Zašto praviš razliku?

  12. #12

    Muska ljubomora

    Ne znam da li ovakva tema postoji...
    Ali....
    Neretko se sretala sa tzv. muskom ljubomorom...
    Ali ne ljubomora koju muskarac ima u odnosu na zenu...
    Vec ljubomora muskarca prema drugom muskarcu....
    Mislim da su po tom pitanju (nekada) gori od zena...
    Ili je u pitanju sujeta?
    Dragi muskarci...sta je to sto vas navodi da isticete da ste bolji, vredniji, neophodniji u odnosu na drugog predstavnika muskog roda?
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #13

    Odgovor: Muska ljubomora

    Pogledaj malo National Geographic i samo će ti se kas'ti.

    Genetika, praistorija. Iskonska potreba da budemo bolji, snažniji, kako bismo pridobili partnerku u cilju produženja vrste. To što su okolnosti izmenjene, pa više nemamo potrebu da idemo u lov, da kopljima jurimo bizone po poljima, da toljagama bijemo konkurente, ne znači da ono iskonsko ne radi svoj posao.

    Doduše, kod sebe lično ne primećujem veliku (pa, svakako ne preteranu) prisutnost tog nagona, no možda to ispoljavam na neki drugi način....

  14. #14

    Odgovor: Muska ljubomora

    Nije to ljubomora.

    To je rivalstvo. Kao na primer.. kod lavova.
    "Borba" za teritoriju.
    Za "presto", za što više lavica pod svojom "kapom" ... i "šapom".





    (ljubomora je pakost.. i svojstvena je jedino ženama..... i hijenama )

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #15

    Odgovor: Muska ljubomora

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Nije to ljubomora.

    To je rivalstvo. Kao na primer.. kod lavova.
    "Borba" za teritoriju.
    Za "presto", za što više lavica pod svojom "kapom" ... i "šapom".
    Sve je to okeJ...dok je fer pleJ
    Ali...zar oni "sumnjaju" u nasu inteligenciju i misle da "blateci" svog suparnika dobijaju preko potrebne poJene za sebe
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Teorija evolucije ili kreacionizma
    Autor irnik u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 377
    Poslednja poruka: 24.09.2015, 12:59
  2. Jedna mala ljubavna teorija
    Autor WEISHAUPT u forumu Ljubav
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 10.06.2011, 22:50
  3. Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?
    Autor Leonard Peltier u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 14:39
  4. Teorija revolucije...
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 22:16
  5. Nova teorija o tome kako su građene egipatske piramide
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •