Alfa mužjak, ili teorija popišanog grma - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22
  1. #16

    Odgovor: Muska ljubomora

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Sve je to okeJ...dok je fer pleJ
    Ali...zar oni "sumnjaju" u nasu inteligenciju i misle da "blateci" svog suparnika dobijaju preko potrebne poJene za sebe
    Nema tu mozak puno uticaja, rekao bih. Ne mislimo, već samo instinktivno ispoljavamo.

  2. #17

    Odgovor: Muska ljubomora

    Kao što postoji ona poznata "da muškarci slabo razumeju žene" tako i mi pripadnici muške populacije možemo reći da "žene ne razumeju nas".
    U biti je to jako jednostavno:
    - žena (u odnosu prema drugoj ženi) je u prednosti jer su joj mnogi načini ponašanja poznati, bolje zna šta znači neki gest te žene i šta su joj namere (što prosečnom muškarcu može biti tajna),
    - muškarac (u odnosu prema drugom muškarcu) ima mnogo jasniju sliku šta znači neki postupak, neka poza, šta se želi dobiti nekim delom ili rečima, šta znači u slengu ili obraćanju nešto rečeno.
    Naime...u biti dolazi do različih poređenja. Žena će ženu oceniti više fizički (eto..razmazala joj se šminka, parfem joj jeftin, ona bluza kao da je kineska..cipele nisu boje koja odgovara...bla bla.) dok će muškarac muškarca ocenjivati po delima (rekao je to...jer to želi da postigne, uradio je tako nadajući se tome, njegove "magle" znače da to i to krije, ćutanje znači to i to....i sl. )
    U vezi teme:
    Mislim da greše i muškarci i žene...kada neke reakcije podvode pod svoja merila a ne merila onih drugih. Time što je žena primetila neke "aljkavosti" kod druge žene (jao...frizura joj je očaj, nije se isdepilirala..) ne znači automatski da je "ljubomorna" na nju...već može značiti i "pomoć prijateljice" svom ortaku da bolje vidi tu ženu.
    Kao i što opaska muškarca da je taj drugi "šaren" i da svaku spopada, da se "duri" jer očekuje izvinjenja i time zadrži inicijativu, da je "poziv na kafu" samo izgovor za više...i sl...ne znači da je ljubomoran na njega već će češće značiti savet prijateljici "ne nasedaj na te priče...mi znamo šta one znače".
    Ne mogu reći za druge muškarce , generalno. Ipak za sebe mogu reći da NIKADA drugog muškarca nisam poredio sa sobom u fizičkom, materijalnom ili intelektualnom smislu...već samo procenjivao šta radi po muškom kodeksu. Verovatno zato..što ne volim obmane i ne volim da neko nasedne na oveštale "ratne igre" .
    Sad....kako će dame protumačiti neki naš komentar (vidi kera...čime se služi) ne zavisi od nas. Mi znamo šta on znači...ali u njihovom umu može biti i ljubomora .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #18

    Odgovor: Muska ljubomora

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Ali...zar oni "sumnjaju" u nasu inteligenciju i misle da "blateci" svog suparnika dobijaju preko potrebne poJene za sebe
    Ne bi znala reći šta oni misle,
    a ja (obzirom da želim da zadržim visoko mišljenje o Muškom rodu) razmišljam 'vako:
    da su ti koji blate.. ljubomorišu, tračaju, zvocaju, kinje... samo "niži tipovi" muškog roda.


    Pravi muškarac je mužjak.. koji svoju muškost pokazuje (ne mislim bukvalno ) i dokazuje (mislim bukvalno )


    A ovi ljubomorni ... to su neke sekE.. persE. Izrodi. Bušnikondomi.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #19

    Odgovor: Muska ljubomora

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Sve je to okeJ...dok je fer pleJ
    Ali...zar oni "sumnjaju" u nasu inteligenciju i misle da "blateci" svog suparnika dobijaju preko potrebne poJene za sebe
    E sad...neka dame kažu koliko su one spremne da vide istinu od "ružičastih naočara" (kao i koliko je muškaraca spremno da čuje od prijateljice
    istinu o njegovoj "izabranici") ?
    Problem je u neobjektivnosti i osećaju "napada na sveca (ili sveticu)" tako da se svaki komentar nekoga bliskog tumači kao "ljubomora", "poeni za sebe" i sl. gluposti.
    Iskreno, meni je jako drago da čujem i mišljenje meni bliske žene (kojoj verujem) o vrednosti osobe sa kojom bih želeo neki zajednički život. Zašto ? Zato što su me baš one naučile kako žene razmišljaju...i ja par njih...kako mi to muški delujemo . Ta dva gledišta imaju mnogo više šanse da daju jasniju sliku...nego gledište nekoga ko je "unutra" i već naklonjen da sve označi superlativima u vezi osobe sa kojom je .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #20

    Odgovor: Muska ljubomora

    Sve je to OK
    Ali..
    ...postoje (po meni) dve specificne situacije....

    Prva je kada neko ko ima "interes" ili da kazem porive za "vise od prijateljstva" krene da opanjkava osobu...trenutno aktuelnu...preko "izvora" za koje je siguran da ce stici do nas (tipa...iju, ja sam inteligentniji od njega, elokventniji...a ako je ono njegova slika...cak i lepsi od njega)...
    Druga situacija je biFsi, ali igrom slucaja i okolnosti ste ostali u ok odnosima...pa mu eto, poverite nesto o vasem sadasnjem i krene prica...sta on misli tim potezom, ne...to nije u redu sto radi...ti, ako drzis do sebe uradi ovako ili onako...na tu poruku mu odgovori ovako....aha, njega privlaci "to i to"...mene to nikada nije...itakodalje...
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #21

    Odgovor: Muska ljubomora

    Pa sad...lepo je što je diskusija zaživela .
    Što se tiče prve pretpostavljene situacije...već si i sama navela da je delovao "ispod pojasa" jer je imao motiv i razlog (želeo više od prijateljstva) ali sve navedeno je jako nečasno i baš karakteristično za mnoge muškarce koje sam znam (još nisam čuo nekoga iz moje klape da je ikada rekao "lepši sam od njega" ).
    Druga situacija lako može da se projektuje i na starijeg brata (ne znam da li si imala) koji svojim iskustvom i znanjem ponašanja pokušava da ukaže na nešto i zaštiti sestricu. Jer , koliko videh, ta druga situacija govori o nekome ko nema ličnih motiva tipa "nadmetanja" jer niti šta dobija niti gubi postojanjem te osobe čije ponašanje "tumači".
    Po meni...najpošteniji odnos je onaj recipročan. U svakom odnosu..pa samim tim i u emotivnoj vezi (isključujem excese tipa sado- mazo ).
    Koliko se parova zapitalo kako bi on/ona postupilo kada bi se "obrnuo" neki događaj ? Kada budu spremni i na to...tek onda mogu reći da je pošten odnos .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #22

    Odgovor: Muska ljubomora

    Ne razumem čemu davanje negativnog predznaka alfa muškarcu ili ženi ?!!

    To je sasvim prirodno. Nismo svi jednaki. Neko može dalje skočiti, a neko više, neko može brže trčati, a neko duže, neko rukama gvožđe saviti, neko lance pokidati, a neko samog sebe okovati…

    Razlikuje se Muškarc, alfa muškarac, od hvalisavca, podlaca, nitkova, zgometinje, budaletine uverene da ne yebe lep nego uporan, preljubnika, božjaka koji za sto godina privredi devedeset groša.

    Kao što se razlikuje alfa žena od rospije, uspijuše, latentne prostitutke, večite tetke ili domaćice pod pregačom.

    Drastično se razlikuje.

    U stvarnosti, bilo koja ljudska jedinka, makar i primarnim, životinjskim, instinktom nepogrešivo prepoznaje alfu.

    U stvarnosti, njižnja jedinka odbija priznati i sebi samoj da je alfa vredniji, sposobniji, poželjniji.

    Alfa je alfa i to e toa. On ili Ona se takvim rađaju. Vaspitanje i obrazovanje utiče isključivo na kultivisanost, dal će biti hijena, nilski konj, lav, svinja il ovan, bik, medved, vuk.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Teorija evolucije ili kreacionizma
    Autor irnik u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 377
    Poslednja poruka: 24.09.2015, 12:59
  2. Jedna mala ljubavna teorija
    Autor WEISHAUPT u forumu Ljubav
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 10.06.2011, 22:50
  3. Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?
    Autor Leonard Peltier u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 14:39
  4. Teorija revolucije...
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 22:16
  5. Nova teorija o tome kako su građene egipatske piramide
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •