Da li se stidite svog porijekla? - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 62
  1. #16

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    nikada se ne stidim ko sam i odakle sam cak sta vise ponosim se tim

  2. #17

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Ja sam vrlo ponosna na svoj dom,i kad me pitaju odakle si,ma vec samo kazem yugoslavija,jer pojma nemam kako se sad zove,ja sam izasla iz Yugoslavije i tamo se vracam,kad god mogu
    No me toques

  3. #18

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Srbija je moja domovina, moja domovina je moja majka! Nikada se majke stideti ne mogu. Ja se na majku Srbiju ponosim! Veliki sam patriota, a o svojoj domovini pricam uglavnom sa Grcima. Na svim utakmicama u drugim zemljama kada idem sa drugovima ili sam nosim zastavu majke Srbije veoma veoma ponosno! Sva odela koja nosima imaju natpise sa srbijom ili Crvenom Zvezdom...

    Zivela domovina, zivela Majka Srbija!

  4. #19

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Svog porekla se nikada nisam, niti cu se stideti. Tako sam vaspitavana i tako vaspitam svoje dete. A moja majka je jednom rekla, da ako hocu da, zaista upoznam svoje korenje, treba da procitam Srpsku trilogiju.
    Na ovu temu, mogu jedino da kazem SVOJE VOLIM - TUDJE POSTUJEM!

    "Kad te neko pita, od porekla sta si;
    s ponosom mu reci, Srpkinjica da si.
    Srpski sin ti ovo pise,
    koji srpskim duhom dise.
    Pa ti stoga, on i veli:
    'Zdravo da si srpska kceri'!
    neunistiva zlojebaba!

  5. #20

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Ako se secate popisa pre par godina, pa se kao covek izjasnjava sta je! E gluplje stvari nisam cuo.
    Dakle u narodima se poreklo i prezime formalno prenosi preko oca/negde majke. Odnosno ako mi je majka iz Obrenovca, a otac iz Novog Sada, a zivim u drzavi Srbiji (u poslednjoj verziji) onda sam ja Srbin i srpski drzavljanin i nema sta da se izjasnim o svojim genima.

    A sto se tice stida, toga nema. Cak i kad neko prica "mi Srbi smo stoka"... i slicno da ga pitate, rekao bi da je iz fine porodice. Svako je ponosan na svoje poreklo. To je potpuno prirodno.

    !!!!Ako ovo treba da aludira na neke dogadjaje u bliskoj proslosti gde se Srbi predstavljaju kao intergalakticki negativci, da ne kazem pokusaja o podvaljivanju genocidnih karakteristika naroda, onda mislim da treba da budemo jos ponosniji na svoje poreklo. Jer zaista, ko upire prst u nas nije ni cudo.

    @Bacanin... "naprotiv, ponosan sam sto sam VOJVODJANIN!!!"
    To je tvoje subjektivno osecanje jednako kao da si rekao ja sam sa Klise...
    Hocu da kazem da poreklo nije lokalni pojam. I da znas 5 kolena u nazad kosu ti preci svaka individualnost se pretapa u pripadnost naroda odnosno poreklo. Kao sto je Srbima, slovensko poreklo.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  6. #21

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    boze sacuvaj ma ni pomislio nebi tako nesto

  7. #22

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    таман посла

  8. #23

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    imal takve budale u okolini ? il se samo tako nosi ( oblaci )?
    ja sam ti Bunjevac sa severa backe di ima fajin bunjevki , zna Kal_el
    i dobre tarane sa divenicom
    a tek sunke
    av jak . ta necu svasta da vam nabrajam , doćte pa se uverite i saaami .

  9. #24

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Zaboga a zasto bi ?

    Pa mi smo divan narod neznam kako vam je tako nesto palo na pamet.

    Da se stidim zbog nekoliko usijanih glava? Usijanih glava ima u svim narodima ali neka se oni sami sebe sto bi se ja stidela zbog njih
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  10. #25

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Svog porekla se nikada nisam, niti cu se stideti.
    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Na ovu temu, mogu jedino da kazem SVOJE VOLIM - TUDJE POSTUJEM!
    Bas tako
    ...................

  11. #26

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Ne stidim se, ne vidim cega ja licno da imam da se stidim - znam ko sam, sta sam i sta sam u zivotu radila (i uradila)!

    Ljudi ovde super reaguju kad cuju da sam Srbije - nisam imala nijedno negativno iskustvo, nijednu negativnu reakciju... Naprotiv, ljude zanima kako je kod nas, sta se desava (ne mislim samo na politiku)... U poslednjih mesec- dva reakcije su: "Aaa, pa vi ste pobedili na Evroviziji" ili "Super su vam teniseri na Rolan Garosu"... I sto je najbitnije, moji prijatelji imaju veliku zelju da dodju i vide moju zemlju...

    Ukoliko se povede rec o politici (sto se desava), niko burno ne reaguje, a ja kroz svoju pricu pokusavam da objasnim da dogadjaji iz nase blize proslosti nisu bas "crno-beli" (kako su cesto imali priliku da vide na svojim medijima)!

    A, kada ja njima pocenem da objasanjavam ko se borio protiv koga, zbog cega... e, tu se izgube - sve je to njima jako zapetljano i komplikovano (sto u principu i jeste)!

    Zakljucak: moja iskustva su pozitivna i nemam razloga za stid!

  12. #27

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Şta da se stidim ...
    kad je moj drug lav poreklom iz neke dzungle ,
    ja s ponosom kazem da sam Vojvodinac
    Ko je za jednu voznjicu

  13. #28

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Pogresno postavljeno pitanje.
    Svi cemo naravno reci da se ne stidimo naseg porekla.
    Pitanje je trebalo postaviti: Da li se vasa deca srame odakle su im roditelji dosli?
    I tako u beskrajno!

  14. #29

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Citat laPapun kaže: Pogledaj poruku
    Da li se vasa deca srame odakle su im roditelji dosli?
    ne razumem zashto bi se deca sramila porekla njihovih roditelja? ako se roditelji ne srame toga, i u tom pravcu odgajaju i svoju decu, ne vidim razloga za sram upravo oni koji se srame sami sebe i svog porekla ce se mozhda sramiti i svoje dece () a samim time prenjeti osecaj sramote i na njih..
    moomoo meee jooouu

  15. #30

    Odgovor: Da li se stidite svog porijekla?

    Interesantno pitanje...Da li iko ima razloga da se stidi svog porekla?

    Niko od nas nije birao u kakvim ce okolnostima biti rodjen, a jos manje je odgovoran za eventualnu losu reputaciju zemlje. Ne treba generalizovati i stvarati predrasude. U svakom slucaju, ja znam sta sam radio/mislio svih ovih godina, tako da nemam cega da se stidim.

    Iskustva sestogodisnjeg zivota u inostranstvu su jako pozitivna, imam mnogo prijatelja iz celog sveta, mnogi od njih su i dolazili kod mene u posetu, i stvarno su svi odusevljeni Beogradom i Novim Sadom (ostalo nisu videli). U mojoj srednjoj skoli (u Kanadi) 1999. godine od 500 ljudi, 440 je potpisalo peticiju protiv bombardovanja, koju su sami i organizovali! I onda dodjem u Srbiju, i neko mi prica preko RTS-a kako me ceo svet mrzi
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. SAD je pokazao pravu ulogu svog saveznika
    Autor Kardaxos u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.11.2019, 13:43
  2. NS: Imena ulica po braniocima svog naroda
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 132
    Poslednja poruka: 14.08.2007, 15:31
  3. Bonobo majmuni sa ljudima dele 98% svog DNK sastava
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 19:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •