Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju? - Strana 12
Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 210111213 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 191
  1. #166

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Zblj kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Biblijskim, Božjim kriterijumima!
    pa kako onda nevini uopšte postoje?
    Jednostavno! Postoje mnogi ljudi u svetu koji pokušavaju da žive pošteno i iskreno.

  2. #167

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Pošto crkva veruje u postojanje života i nakon smrti...
    rekla bih da nevini stradaju jer otplaćuju svoje grehe iz prošlih života....Logično!
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  3. #168

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Pošto crkva veruje u postojanje života i nakon smrti...
    rekla bih da nevini stradaju jer otplaćuju svoje grehe iz prošlih života....Logično!
    Nema života posle smrti! Nada umrlih je uskrsenje, ponovno vraćanje umrle osobe u život.

    Propovednik 9:5 i 10 vrlo jasno govori o tome:

    Живи су свесни тога да ће умрети, а мртви нису свесни ничега, нити више имају плату, јер је спомен на њих заборављен.
    Све што ти дође под руку да чиниш, чини то свом снагом својом, јер нема ни рада, ни размишљања, ни знања, ни мудрости у гробу у који идеш.

  4. #169

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Pošto crkva veruje u postojanje života i nakon smrti...
    rekla bih da nevini stradaju jer otplaćuju svoje grehe iz prošlih života....Logično!
    Nema života posle smrti! Nada umrlih je uskrsenje, ponovno vraćanje umrle osobe u život.

    Propovednik 9:5 i 10 vrlo jasno govori o tome:

    Живи су свесни тога да ће умрети, а мртви нису свесни ничега, нити више имају плату, јер је спомен на њих заборављен.
    Све што ти дође под руку да чиниш, чини то свом снагом својом, јер нема ни рада, ни размишљања, ни знања, ни мудрости у гробу у који идеш.
    Sama priča na ovu temu mi je ispiranje mozga..Priča koju je ljudski um stvorio.
    Kako umrli mogu imati nadu kada mrtvi nisu svesni ničega...Tolike protivurečnosti!

    Kad pominjem crkvu ,mislim na hrišćansku;pravoslavnu i katoličku.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  5. #170

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Pošto crkva veruje u postojanje života i nakon smrti...
    rekla bih da nevini stradaju jer otplaćuju svoje grehe iz prošlih života....Logično!
    Nema života posle smrti! Nada umrlih je uskrsenje, ponovno vraćanje umrle osobe u život.

    Propovednik 9:5 i 10 vrlo jasno govori o tome:

    Живи су свесни тога да ће умрети, а мртви нису свесни ничега, нити више имају плату, јер је спомен на њих заборављен.
    Све што ти дође под руку да чиниш, чини то свом снагом својом, јер нема ни рада, ни размишљања, ни знања, ни мудрости у гробу у који идеш.
    Sama priča na ovu temu mi je ispiranje mozga..Priča koju je ljudski um stvorio.
    Kako umrli mogu imati nadu kada mrtvi nisu svesni ničega...Tolike protivurečnosti!

    Kad pominjem crkvu ,mislim na hrišćansku;pravoslavnu i katoličku.
    Ne vidim protivrečnosti, naprotiv Biblija je veoma jednostavna i razumljiva! Jesi li svesna nečega dok spavaš, da li razmišljaš dok si u snu? Ne razmišljaš i nisi svesna ničega dok spavaš, ne znaš čak ni da li si živa, niti da postojiš. Svesna si svega dok si budna, jednostavno zar ne? Smrt je slična snu, umrla osoba nije svesna ničega, svesna je i ima nadu dok je živa! To je tako jasno i jednostavno da jednostavnije ne može biti!

    Osoba bira da li će da prihvati istinu iz Biblije ili laži koje mu servira lažna religija i oni koji je zastupaju!


  6. #171

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Ako postoji Bog... Već sam početak naziva teme upućuje da je pitanje hipotetičko. Pošto ne postoji ni jedan jedini (naučni) dokaz ni da boga ima, ali ni da ga nema, sve što se napiše na ovoj temi spada u oblast metafizike. Ako čovek veruje, sgurno je da (u duhu religije, ili vere) kojoj pripada zna odgovor na ovo pitanje, na način kako to već njegova vera to objašnjava. Dakle, uveren sam da zbog toga za vernike i nema konačno tačnog, odnosno univerzalno prihvatljivog objašnjenja ovog, da kažem, problema, pošto na ovim prostorima žive pripadnici različitih konfesija...

    Pošto ja ne verujem u Tvorca, meni je puno lakše da odgovorim. Nevini ljudi stradaju zbog prirode ljudskog društva, koje je, opet, proizvod evolucije i opštih i posebnih prirodnih zakona kojima je proroda podložna, ma kako to izgledalo drugačije...
    Poruku je izmenio memento, 03.05.2012 u 12:21
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #172

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Ne vidim protivrečnosti, naprotiv Biblija je veoma jednostavna i razumljiva! Jesi li svesna nečega dok spavaš, da li razmišljaš dok si u snu? Ne razmišljaš i nisi svesna ničega dok spavaš, ne znaš čak ni da li si živa, niti da postojiš. Svesna si svega dok si budna, jednostavno zar ne? Smrt je slična snu, umrla osoba nije svesna ničega, svesna je i ima nadu dok je živa! To je tako jasno i jednostavno da jednostavnije ne može biti!

    Osoba bira da li će da prihvati istinu iz Biblije ili laži koje mu servira lažna religija i oni koji je zastupaju!

    Uopšte nisi u pravu!
    Postoji stanje između faza snevanja kada čovek i u toku spavanja može u određenom momentu postati
    svestan da sanja pa čak i da upravlja snom a da se pri tom ne budi.
    Način na koji ljudski mozak funkcioniše se ne može do kraja ni zamisliti.
    ...tako da tvoje poređenje stanja spavanja.
    i nazovi stanja umrlosti nema veze s'mozgom.
    Razlika je ta što se funkcije mozga mogu pratiti i istraživati a stanje
    umrlog ne iz prostog razloga... raspadanja tela.
    Mogao bi malo da iščitaš i neke knjige iz medicine jer u bibliji
    ne piše sve.
    Ako se uzme u obzir kada je biblija napisana može se doći do zaključka da je pisana
    u skladu sa verovanjima i mentalitetom tadašnjeg življa,namenjena određenim slojevima društva
    iz nekog određenog razloga koji je opet smislio nečiji um(naravno ljudski)...a odonda smo ohohoo))) ošli..
    a neki očito i nisu...poput tebe.
    Poruku je izmenio ANIBAS, 01.05.2012 u 16:51 Razlog: dodatak teksta
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  8. #173

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Ne vidim protivrečnosti, naprotiv Biblija je veoma jednostavna i razumljiva! Jesi li svesna nečega dok spavaš, da li razmišljaš dok si u snu? Ne razmišljaš i nisi svesna ničega dok spavaš, ne znaš čak ni da li si živa, niti da postojiš. Svesna si svega dok si budna, jednostavno zar ne? Smrt je slična snu, umrla osoba nije svesna ničega, svesna je i ima nadu dok je živa! To je tako jasno i jednostavno da jednostavnije ne može biti!

    Osoba bira da li će da prihvati istinu iz Biblije ili laži koje mu servira lažna religija i oni koji je zastupaju!

    Uopšte nisi u pravu!
    Postoji stanje između faza snevanja kada čovek i u toku spavanja može u određenom momentu postati
    svestan da sanja pa čak i da upravlja snom a da se pri tom ne budi.
    Način na koji ljudski mozak funkcioniše se ne može do kraja ni zamisliti.
    ...tako da tvoje poređenje stanja spavanja.
    i nazovi stanja umrlosti nema veze s'mozgom.
    Razlika je ta što se funkcije mozga mogu pratiti i istraživati a stanje
    umrlog ne iz prostog razloga... raspadanja tela.
    Mogao bi malo da iščitaš i neke knjige iz medicine jer u bibliji
    ne piše sve.
    Ako se uzme u obzir kada je biblija napisana može se doći do zaključka da je pisana
    u skladu sa verovanjima i mentalitetom tadašnjeg življa,namenjena određenim slojevima društva
    iz nekog određenog razloga koji je opet smislio nečiji um(naravno ljudski)...a odonda smo ohohoo))) ošli..
    a neki očito i nisu...poput tebe.
    Odlično, obzirom da čitaš i da mnogo znaš, možeš li da mi odgovoriš šta se dešava sa nama kad umremo ili šta se dešava sa našim voljenim mrtvima?

    Blagodarim na odgovoru!


  9. #174

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Odmah nakon umiranja nastaje proces raspadanja organizma tkz. mikrobi transformišu telo mrtvog organizma
    procesom truljenja.Brzina procesa raspadanja zavisi takođe od spoljnih faktora(temp.)
    i traje sve dok organizam u potpunosti ne nestane.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  10. #175

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Odmah nakon umiranja nastaje proces raspadanja organizma tkz. mikrobi transformišu telo mrtvog organizma
    procesom truljenja.Brzina procesa raspadanja zavisi takođe od spoljnih faktora(temp.)
    i traje sve dok organizam u potpunosti ne nestane.
    Po čemu se opis umrle osobe koji si dala razlikuje od tvrdnje koju sam ja citirao iz Biblije-Propovednik 9:5 i 10?

  11. #176

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Nada umrlih je uskrsenje, ponovno vraćanje umrle osobe u život.

    Propovednik 9:5 i 10 vrlo jasno govori o tome:

    а мртви нису свесни ничега,
    Ti sam si prvo izjavio da mrtvi gaje nadu ....a potom ispisao reči tog tvog propovednika...
    na šta sam ja samo konstatovala da su ti izjave protivurečne...
    Skrećeš i izvrćeš
    Pravi si manipulator
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  12. #177

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Nada umrlih je uskrsenje, ponovno vraćanje umrle osobe u život.

    Propovednik 9:5 i 10 vrlo jasno govori o tome:

    а мртви нису свесни ничега,
    Ti sam si prvo izjavio da mrtvi gaje nadu ....a potom ispisao reči tog tvog propovednika...
    na šta sam ja samo konstatovala da su ti izjave protivurečne...
    Skrećeš i izvrćeš
    Pravi si manipulator
    Da ponovim: Jehova obećava uskrsenje umrlih koje on sam odabere! Evo dokaza o tome:
    1. Jovan 5:28,29 "Не чудите се томе, јер долази час у који ће сви који су у гробовима чути његов глас и изаћи ће — они који су чинили добро у ускрсење живота, а они који су чинили зло у ускрсење осуде.
    2. Dela Apostolska 24:15 "И имам наду, коју имају и они, да ће Бог ускрснути и праведнике и неправеднике."

    Da li je potrebno naglasiti da jedino živi mogu misliti, nadati se i da jedino živi mogu znati da će umreti, a da mrtvi ništa ne znaju? Iako si mnogo toga pročitala i mnogo toga naučila nisi u stanju da doneseš jednostavan zaključak nego mene optužuješ da manipulišem??? Hehehehe, detence loša ti je logika! Pređi na biblijski studij, naučićeš nešto mnogo vrednije od onoga što si naučila čitajući bezvredne knjige, naučićeš i saznaćeš šta je mudrost!


  13. #178

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Pa,sto odmah nerece,covece...sad mi je sve jasnije.
    Zivi se nadaju da ce nakon smrti biti odabrani da budu vaskrsnuti.
    Kad zamislim taj dogadjaj odmah vidim horor scenu zombija kojiustaju iz svojih grobova...brrr,uzasno.
    Zar te stvari ne radi sotona?

    A kako bi izgledali vaskrsli lesevi po tvom vidjenju?..Bas me interesuje.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  14. #179

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    "Ako postoji Bog, koji je svemoguć, zašto onda nevina deca stradaju, zašto nevini ljudi stradaju? Ako je On sveznajuć, zar nije mogao pronaći neko drugo rešenje za situaciju na ovoj planeti?"
    Po mom mišljenju,poimanje Boga je individualna stvar.Bog svakako nije sedi starac na prestolu,od očekujemo nerealno da reši naše probleme,pa kad nam zaškripi da ga se setimo.Po meni je Bog pozitivna energija,životna energija i nema veze sa tim da je svezajuć i da rešava probleme pojedinaca.

    Ne vidim protivrečnosti, naprotiv Biblija je veoma jednostavna i razumljiva!
    Ljudi godinama i decenijama proučavaju Bibliju i uopšte druge "svete knjige" i neki pokušavaju da je dešifruju i mislim da bi se tvoj propovednik uvredio kad bi čuo da si rekao da je prosta i razumljiva.A on želi da bude mistična.

    Sviđa mi se stav,kako ti to sve shvataš zdravo za gotovo,i kako je kod je to kod tebe sve jednostavno i prosto,tako je to kad samo koristiš knjigu,a manje koristiš svoju moć razmišljanja,koju ti je taj isti Bog dao kao mogućnost,da pokušaš da misliš svojom glavom,bio u pravu ili ne totalno je nebitno.Kako možeš ti da tvrdiš.da je Biblija istina i na osnovu čega ćeš ti to da dokažeš?Svako ima svoju istinu.

    Jesi li svesna nečega dok spavaš, da li razmišljaš dok si u snu? Ne razmišljaš i nisi svesna ničega dok spavaš, ne znaš čak ni da li si živa, niti da postojiš. Svesna si svega dok si budna, jednostavno zar ne? Smrt je slična snu, umrla osoba nije svesna ničega, svesna je i ima nadu dok je živa!
    Prvo što se tiče sna,ne bih se tu upuštala s tobom u objašnjenja,mrzi me.A što se tiče smrti,jel se ti to sećaš kad si umro,pa to umeš tako lepo da objasniš.Otkud ti znaš šta se dešava kad neko umre.Ti možeš da misliš tako.A kakva to nada postoji za žive,daj i meni malo

  15. #180

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Pa,sto odmah nerece,covece...sad mi je sve jasnije.
    Zivi se nadaju da ce nakon smrti biti odabrani da budu vaskrsnuti.
    Kad zamislim taj dogadjaj odmah vidim horor scenu zombija kojiustaju iz svojih grobova...brrr,uzasno.
    Zar te stvari ne radi sotona?

    A kako bi izgledali vaskrsli lesevi po tvom vidjenju?..Bas me interesuje.
    Potreban ti je biblijski studij! Zamoli prvog Jehovinog svedoka koji ti dođe na vrata da ti pomogne da razumeš Bibliju-besplatno je i u vreme kad isključivo tebi odgovara! Bićeš mnogo iznenađena-prijatano, kad budeš saznala o čemu govori Biblija!

    O izgledu uskrsnulih pročitaj biblijski izveštaj o Lazaru koga je Isus uskrsnuo. To je jedno od najpoznatijih uskrsenja koje se desilo!


Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 210111213 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Bog postoji
    Autor Hadzija u forumu Religija
    Odgovora: 964
    Poslednja poruka: 24.06.2015, 13:14
  2. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •