Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju? - Strana 6
Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 191
  1. #76

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Neće tela ustajati iz grobova ... misli se na duše
    ...niti će svi oživeti , niti će ti što ožive - baš svima hrliti.

    To se odnosi samo na odabrane.
    Nešto poput NoJeve barke ... valjda...

    misli se na SMACK sveta ...
    Ustace svi u telu. I odabrani i oni drugi na sud.

    "Smack" je kraj? Jel?

    Ne, ne misli se na kraj, nego na novi pochetak.

  2. #77

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    glisho,mislio je na mrtwe..ok dushe,ali ipak one koji su mrtwi 'ponowo' cemo widjeti,to je 'uwjerenje'
    Pa jeste ... al' ne mora da znači...

    Nije moje uverenje ... samo interpretiram ...
    Tog Dana "D", nestaće ovog sveta ... i sa njim sve ono što ne valja ... i svi oni koji "ne valjaju"(ne misli se na belo)

    Biće to KRAJ ovoga sveta ... i POČETAK nekog novog sveta.

    Ko ti kaže da ćeš biti među odabranima? Mslm ... da li si seegooran da si - "kupio" kartu ... ?

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Ustace svi u telu. I odabrani i oni drugi na sud.
    "Smack" je kraj? Jel?
    Ne, ne misli se na kraj, nego na novi pochetak.
    OK. samo je malo drugačija interpretacija

    Nego Angele ...
    za ovu moju analizu ... šta misliš ... mogu li bar da se nadam da ću d'uđem (makar) u "širi izbor" ?


    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 14.09.2009 u 20:25

  3. #78

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Pa jeste ... al' ne mora da znači...
    Nije moje uverenje ... samo interpretiram ...
    Tog Dana "D", nestaće ovog sveta ... i sa njim sve ono što ne valja ... i svi oni koji "ne valjaju"(ne misli se na belo)

    Biće to KRAJ ovoga sveta ... i POČETAK nekog novog sveta.

    Ko ti kaže da ćeš biti među odabranima? Mslm ... da li si seegooran da si - "kupio" kartu ... ?
    pa jesam li ja rekao da sam medju odabranima?

  4. #79

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Ne sumnjam u postojanje boga, ponekad sumnjam u ispravnost njegove volje.

  5. #80

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Kartu mi je platio i kupio Hristos.
    A lichno najmanje shto mogu da uradim,je da se trudim zasluzhiti i opravdati tu zhrtvu.

  6. #81

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Kartu mi je platio i kupio Hristos.
    A lichno najmanje shto mogu da uradim,je da se trudim zasluzhiti i opravdati tu zhrtvu.
    a zasto si ti siguran tako da si medju odabranima?

  7. #82

    12 Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    pa jesam li ja rekao da sam medju odabranima?
    Ja sam te samo pitala ... šta se odma' duriš


    Zato ti i kažem, pitanje je ko će se tu s'kim ... i gde videti.


    mi ćemo se joooooš gledati ... u to sam sigurna ... (ma gde to bilo)

  8. #83

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    a zasto si ti siguran tako da si medju odabranima?
    Niko ne moze da zna da li je medju odabranima.
    Veru moramo imati, kakav bi nam zivot bio bez vere?
    Svaki pojedinac se opredeljuje u sta ce verovati i to je meni ok, ako ce mu pruziti neku utehu.

  9. #84

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    a zasto si ti siguran tako da si medju odabranima?

    Zato jer znam shta da chinim i koja je volja Bozhija,u koju bellisima sumnja jer je ne zna.
    Morash saznati shta Bog zheli od tebe kao choveka, pa to i chiniti. i onda si siguran da necesh pogreshiti.

  10. #85

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    O kojim vi to odabranima divanite?
    Ono kao sada Bog uzme brojalicu eci peci pec....i kom opanci kom ono drugo (nikada nisam znala sta je to drugo..mislim ti obojci)

    Svako moz' biti "odabran" ako svojim zivotom, delima, mislima...postupcima TO i pokaze, da ne kazem zasluzi....

    Uostalom u Svetom Pismu i pise....ko (ovde) pati...radovace se....

    Ali je tako ponekada ljudski zapitati se...o, Boze...zasto??!
    Poruku je izmenio leptirić, 14.09.2009 u 20:41 Razlog: m
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #86

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Glisho,narawno bre i u dobru i u zlu
    @Bella,pa narawno zato ga i pitah...nisi trebala mene da citiras,jer sam ga isto to pitao..mada sto kaze on,ako dobro cinis,ne mozes kiksat kod Boga

  12. #87

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Ser_gogsy: Život na zemlji je prilika!
    Ako je propustiš nećeš je više imati!
    Eeee... to je to ograničeno znanje ili bolje reći ne znanje...
    Svakom čoveku na zemlji treba usaditi da je ovo njegov jedini život, jedina prilika da se približi nekom religiski zamišljenom bogu, jer druge šanse neće biti..I na taj način postaviti životno-smrtno ozbiljan odnos prema religiji i bogu...Drugim rečima, na taj način kontrolisati svako ljudsko biće koje se rodi i egzistira na zemlji. Metode kontrolisanja izazivaju posledice od straha do iskrene zablude..
    Tu je stavljena tačka. Sve što nije jasno, to je zato što je tako bog hteo. Svaka nova ideja, iskustvo, objašnjenje, smrtno se brani ( jeres ) pa su i vrapci na grani shvatili da je to odbrana rušenja bajke o bogu...

    Kakvu je priliku imalo novorođenče od par meseci koje je umrlo zbog..toga i toga..??
    Ako se ja pitam, to novorođenče će imati još prilika i prilka..ali da shvati ko je i šta je život...

    o da nisi video je najverovatnije zbog toga što nosiš sunčane naočare i još musave, pa ti je vid ograničen...ti gledaš...al' ne vidiš...

    Ne vidiš, kao i mnogi drugi, da Bog nije tamo neki deda mraz ili čarobnjak iz Oza...kako mnogi žele da Ga predstave...
    Bog je vrlo realan i stvaran! A u to se svi uvere pre ili kasnije...
    Samo što će neki ići u večni ŽIVOT s Njim u zajednici, a neki kod kneza na ispunjenje želja koje su imali i sprovodili u ovome životu...pa onda svi džuture u večnu SMRT!
    Sa moje tačke gledišta, ser_gogsy, ja bih slobodno mogao da kažem da ćeš ti nevino *stradati*......sa obzirom na poglede koje iznosiš...Međutim, ja shvatam da je to proces evolucije i da je *stradanje* ustvari jedno od ko zna koliko fizičkih smrti..Sa obzirom na religijsko učenje da je život samo jedan, to zaista zvuči strašno..jezivo..

    Ajde, leba ti, objasni šta je to večna smrt???.....


    Morpheo: Vid mi je sasvim dobar kad stavim sočiva, hvala na interesovanju. Ako spasenjem te kamenovane žene (opet) smatraš to što je u carstvu nebeskom iz bajke o Isusu i 12 podanika, to je tvoje lično uverenje. Ta žena je, u svetu u kom mi ostali živimo, MRTVA! Okončala ovozemaljski život, prešla u zemlju, ne na nebo.
    Ljudsko biće nije sastavljeno samo od tela. Telo ima svoju genetsku evoluciju i proces stvaranja, trajanja i rastvaranja. Nezavisno od njega, postoji ljudski duh koji je posmatrač, čista svest koja želi da ima iskustva. Apsolutno je jasno da je žena fizički mrtva, to jest, da će doći do njenog fizičkog razlaganja tela. Njen duh će započeti novu igru fizičkog stvaranja, na onom nivou egzistencije koji joj svojim odlukama pripada i ona će se pre ili kasnije ponovo pojaviti u novom fizičkom telu. Ta bajkovita priča o nebu i nebeskom carstvu shvaćena je kao fizičko kraljevstvo a to je materijalistički, zatucani, intersni i verski pogled. U samoj svojoj suštini misli se na viši nivo egzistencije( zato se spominje nebo-iznad ) a to je u stvari ljudski duh.


    Nije teško doći do zaključka da ljudi imaju iskrivljenu sliku o postojanju i egzistenciji. U skladu sa tim oni postavljaju pitanja, kao što je ovo u naslovu..

  13. #88

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ljudsko biće nije sastavljeno samo od tela. Telo ima svoju genetsku evoluciju i proces stvaranja, trajanja i rastvaranja. Nezavisno od njega, postoji ljudski duh koji je posmatrač, čista svest koja želi da ima iskustva. Apsolutno je jasno da je žena fizički mrtva, to jest, da će doći do njenog fizičkog razlaganja tela. Njen duh će započeti novu igru fizičkog stvaranja, na onom nivou egzistencije koji joj svojim odlukama pripada i ona će se pre ili kasnije ponovo pojaviti u novom fizičkom telu. Ta bajkovita priča o nebu i nebeskom carstvu shvaćena je kao fizičko kraljevstvo a to je materijalistički, zatucani, intersni i verski pogled. U samoj svojoj suštini misli se na viši nivo egzistencije( zato se spominje nebo-iznad ) a to je u stvari ljudski duh.
    Ti si promashio temu, Budizam i reinkarnacije su na drugoj lokaciji.

    Uvek su me zasmejavali ovi s konceptom reinkarniranja dushe, i uvek volim da im postavim pitanje: u shta ce se te dushe reinkarnirati ako sutra eksplodira atomska bomba i sve nas pobije?

  14. #89

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Zato jer znam shta da chinim i koja je volja Bozhija,u koju bellisima sumnja jer je ne zna.
    Morash saznati shta Bog zheli od tebe kao choveka, pa to i chiniti. i onda si siguran da necesh pogreshiti.
    Da li znas sta cinis?
    Kada si medju odabranima, ako pucas u ratu ili ako ne pucas?
    I otkud znas koje je pravo delo?
    I zasto ti se polomi dusa kada te ostavi ljubav ili umre dete? I zasto onda patis decenijama a trebalo bi da siris dobrotu?

    Ja sam se pomirio sa svojim Bogom, imam svoj unutrasnji mir savesti. Da li to znaci da ispunjavam Boziju volju? Cak i onda ako vodim ljubav van braka i imam vise od jedne zene u zivotu? Cak i onda ako sam spreman ubijati za neke svoje principe? Cak i onda ako sam spreman svojoj deci pruziti ono sto necu dati beskucnicima i gladnima?
    Cak i onda ako ne verujem u Boga?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #90

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Uvek su me zasmejavali ovi s konceptom reinkarniranja dushe, i uvek volim da im postavim pitanje: u shta ce se te dushe reinkarnirati ako sutra eksplodira atomska bomba i sve nas pobije?
    Odlično pitanje...
    Ljudski duh ne pripada materiji, energiji, vremenu i prostoru. Tome pripada samo ljudsko telo koje ima svoju genetsku evoluciju koja je prilagodljiva uslovima života u takvom fizičkom univerzumu, pa imeđu ostalog i na zemlji. Ljudski duh je uvek sada, večan i njemu ne teče vreme... A kao što sam već rekao, sve u fizičkom univerzumu, ima svoje stvaranje, trajanje i nestajanje...Ako dođe do toga, da imamo nuklearnu katastrofu, ona apsolutno pripada fizičkom univerzumu, u energtskom smislu, pa će pored svog nastajanja, trajanja imati i svoje nestajanje. Posle tog nestajanja, stvaraju se novi uslovi za fizičku egzistenciju, na scenu stupa ljudski duh i započinje proces materijalizacije...

Strana 6 od 13 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Bog postoji
    Autor Hadzija u forumu Religija
    Odgovora: 964
    Poslednja poruka: 24.06.2015, 13:14
  2. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •