Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju? - Strana 2
Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 191
  1. #16

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Nema potrebe da me analiziraš...mani se...pričamo o Bogu.
    Pa ne bih baš rekao da pričaMO, al' ajd...

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Pretpostavljam da ih je Bog "stvorio" da bi mogao da nas spase od istih.

    Ne znam...ti meni kaži (ili nama svejedno)...toliko znaš o njemu.

    Ali molim te u par (tvojih) reči...ovo dole nemam nameru da analiziram.
    Kad nešto kažem u par rečenica, niko ništa ne razume pa pljušte citati i kojekakva pitanja koja se graniče sa...
    Kad nešto napišem opširnije i dublje zarad boljeg razumevanja, niko neće da analizira...hmm

    Šta da ti kažem?

    Šta da kažem, a da ne izvrneš(izvrnete)(izvrnu) u podsmeh, sprdnju i bla bla priče o Staljinu, bauku, batini, i ostalim glupostima?

    -Patnju, bol i tugu nije stvorio Bog nego čovek svojim delovanjem na Zemlji od početka stvaranja!
    -Bog dopušta(a ne stvara) i usmerava patnju kao mehanizam dozivanja pameti i lupanja u čelo! Ali u onolikoj meri koliko možemo da izdržimo!
    -Sve zavisi isključivo i samo isključivo od ČOVEKA!
    -Čovek može da dobije snagu, silu, energiju(nazovi to kako želiš) od Boga, da patnja i bol nestanu, samo ako to sam izabere!

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    ser gogsi,molim te u par redowa da mi objasnis njegowo monstruzono djlowanje..nista wise....majka djeteta koje ima 1 god ide pod zemlju...zasto ?
    -Bog ne deluje monstruozno!
    -Bog deluje PRAVEDNO!
    -Bog deluje po zakonima po kojima je život jedino moguć!
    -Bez životnih zakona samo je smrt moguća!
    -Majka deteta koje ima 1 god. ide pod zemlju zbog boleština koje je čovek izazvao svojim ponašanjem u prošlosti i u sadašnjosti!
    -Ako su moji roditelji i njihovi roditelji nezdravo živeli i nezdravo se ponašali mimo životnih zakona/zapovesti, i ja ću naslediti deo posledica tog i takvog njinog života! Roditelji su odgovorni za novo telo koje prave, jer ga prave iz svog tela! Ne može bolesno telo da da zdravo! Ali kakvo god telo dobili, svako je odgovoran za svoj život i svoj duh!
    Pisao sam o pušenju, alkoholizmu, narkomaniji, nezdravoj ishrani, zagadjenjima, devijantnom sexualnom ponašanju(ko koga i svi na gomili, sex sa istim polom, sex sa životinjama...)
    -Sve je povezano i svi smo povezani...i svi snosimo posledice! Po ko zna koji put spominjem priču o dva čoveka u čamcu na pučini, kada jedan buši rupu ispod svog sedišta...pa se srdi kad ga kolega pita zašto to radi, i odgovara: "šta te briga ja bušim rupu ispod svog, a ne tvog sedišta..." A čamac tone...
    - Tako je isto i sa ljudima i sa planetom! "Šta te briga što ja pušim, pa te trujem.... Šta te briga što se ja ožderavam i ubijam od alkohola...pa ti zgazim dete na pešačkom....Šta te briga što se ja drogiram...pa te orobim i povredim u nedostatku droge...Šta te briga što ja dilujem...pa prodam džoint tvom detetu kad se vraća iz škole....Šta te briga što ja bijem svoju ženu, ne bijem tvoju...pa moje dete odrasta uz nasilje, pa naviknuto na isto, isprebija tvoje dete....Šta te briga ? Nego gledaj ti svoja posla..."
    I tako, stigli smo tu gde smo... Pa nam je Bog kriv za sve ...

    Ali Bog nas i kao takve nije napustio...On ima plan za sve nas ovakve kakvi smo, da osetimo i živimo i onu drugu stranu medalje gde nema patnje, bolesti, nesreće i smrti...Ali samo za one koji to izaberu i koji ojačavaju svoj karakter iz dana u dan, dok god imaju šansu za to!
    A samim tim što nam Bog daje šansu, pokazuje koliko je milostiv i pun ljubavi...u suprotnom, već odavno bi nas satro...

  2. #17

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Tek sada spazih:

    Drugo, Kada bi Bog preuzeo, na takav način na koji Glišava insinuira, vladavinu na Zemlji, uradio bi upravo ono što sotona i želi!!! Tada bi sotona likovao i pokazao svim vidljivim i nevidljivim stanovnicima Svemira kako je nemoguće ono što je Bog zamislio kada je stvarao čoveka! Pokazao bi da niko ne može svojom slobodnom voljom i sopstvenim karakterom da odabere život po moralnom zakonu i Božijoj volji! Bog će preuzeti vladavinu onoga trenutka kada proceni da je čovek svojom slobodnom voljom stigao do one tačke bez povratka, odnosno kompletnog samouništenja!

    To se zove PRAVEDNOST!




    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    ...
    -Majka deteta koje ima 1 god. ide pod zemlju zbog boleština koje je čovek izazvao svojim ponašanjem u prošlosti i u sadašnjosti!
    -Ako su moji roditelji i njihovi roditelji nezdravo živeli i nezdravo se ponašali mimo životnih zakona/zapovesti, i ja ću naslediti deo posledica tog i takvog njinog života! Roditelji su odgovorni za novo telo koje prave, jer ga prave iz svog tela! Ne može bolesno telo da da zdravo! Ali kakvo god telo dobili, svako je odgovoran za svoj život i svoj duh!
    ...
    Nisi ti razumeo pitanje!

    Ne radi se tu o pravednosti prema majci! Nego pravednosti prama detetu!

    Majka je imala priliku da zgreši. Da li jeste ili nije, to samo ona i ?!? znaju. Ali dete?!? Koji krasni je ono skrivilo pa da bude kažnjeno?!? Kažnjeno ne odrastanjem uz majčinsku ljubav i pažnju, da ne širim dalje.

    Možda je primer suviše višeslojan. Hajde jedan drugi. Sličan, ali plastičniji.

    "Udari grom i ubije majku male bebe."

    Gde je tu pravednost? Ko je tu šta skrivio i za čega je kažnjen?

    Mislim, pravednost.

  3. #18

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Tek sada spazih:
    Šta si ti to meni spazio? Jeli? m?


    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Nisi ti razumeo pitanje!
    Ne radi se tu o pravednosti prema majci! Nego pravednosti prama detetu!
    Ko je šta razumeo, vrlo je diskutabilno...

    Ja govorim o opštoj Božijoj pravednosti! O pravednosti na čijim principima funkcioniše život kao takav!
    Nije Bog odgovoran, u tom kontekstu koji se sad spominje, za nečije dete!! Nego RODITELJ koji pravi dete!! Ako trudna buduća majka puši u trudnoći, kakvo će dete da se rodi? Pa rodiće se sa predispozicijama da bude bolesno, bolešljivo, slabijeg imuniteta...itd...Ko je onda odgovoran?

    Gde bi bila Pravda ako bi iste plodove ubirali oni koji vode računa o sebi, svojoj deci i životnim(Božijim zakonima), ponašaju se razumno, racionalno...I oni koji se svesno truju, ne vode računa o sebi i svojoj deci, ponašaju se neracionalno po pitanjima svog zdravlja tela i duha??
    Kakva bi to Pravda bila ako bi i pušači, alkoholičari, narkomani, i uživaoci svih ostalih poroka bili isto mereni tj. pucali od zdravlja i dugovečnosti, naspram onih koji se svojim karakterom odupiru tim porocima?
    To bi bila nepravda! Dvoličnost!

    Sa druge strane, danas, zbog delovanja čoveka kroz istoriju koje je dovelo do opšteg zagadjenja prirode, zatim modernog načina života koji podrazumeva čovekovu ishranu na brzoj i nezdravoj hrani, i još mnogo drugih činilaca koje nam narušuju zdravlje, a na koje ne možemo kao pojedinci da UTIČEMO, Bog može da interveniše!
    Da pojasnim, ako se ja ili bilo ko, razbolim ili me zadesi neka nesreća za koju nisam lično odgovoran niti sam mogao uticati na tok i sled dogadjaja, Bog može da interveniše i da me zaštiti, tako što će da mi da snagu/silu kojom ću izdržati, prebroditi, pobediti i izači jači i bolji čovek, iz svake patnje, boli i tuge!!
    Najbolji primer za ovo je Dejana Bačko, tinejdjerka iz Bačke Palanke koja je rodjena bez ruku!
    Ona nije kriva zbog svog hendikepa, kriv je čovek i način života na planeti koji dovodi do destrukcije i propadanja, boleština, anomalija, hendikepa...a prenosi se s kolena na koleno!
    Koliko samo života i entuzijazma ima u toj fantastičnoj devojčici, koja svojim nogama može da uradi ono što mnogi ne mogu ni rukama...

    I to Bog čini svakome od nas, manje ili više((svi znamo od čega to zavisi)), bili mi svesni toga ili ne! Kada to ne bi bilo tako, mehanizmi patnje, boli i tuge, a koji proizilaze isključivo iz odnosa drugih ljudi prema nama, kao i iz posledica ljudskog delovanja, bili bi toliko jaki i nepodnošljivi da bi svi već odavno izvršili kolektivno samoubistvo!! Svi na kompletnoj planeti!!


    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Možda je primer suviše višeslojan. Hajde jedan drugi. Sličan, ali plastičniji.
    "Udari grom i ubije majku male bebe."
    Gde je tu pravednost? Ko je tu šta skrivio i za čega je kažnjen?
    Šta pričaš, da ne kažem šta...?

    Kada si video, čuo, da je grom udario neku moralnu majku male bebe?
    Nemo da izmišljaš i da preteruješ...

    Grom svakako može da opauči po nekim ušima...ali to zasigurno neće biti smerna, pobožna i moralna majka!

    Dajte malo ozbiljnosti kad komentarišete...čit-čat je preko puta...

    Citat lepric kaže: Pogledaj poruku
    Veruj mi, nikada ti niko od njih nece reci da postavljas glupa pitanja, da ti kapish slab i nesto slicno, a i nece se dohvatiti Svetog Pisma pa da ti citaju odatle. Kada se ja setim kakva sam pitanja postavljala ocu Porfiriju...i uvek je bio pun razumevanja i strpljenja i blagosti da mi odgovori.
    Ajde vrati se kod Porfirija i reci mu kako uporedjuješ Boga sa Staljinom, pa ćeš da vidiš kako ćeš da prodješ!

    Licemerje je jedna jako loša osobina...”Vernik sam u manastirima i kad sam u blizini sveštenih lica, a čim se udaljim i sidjem do grada ili nekog “foruma”, nastavljam sve po starom...” ccc...

    Da je istina da si pričala i razgovarala sa navedenim duhovnicima, ne bi ovde o Bogu ovake stvari pričala, i ne bi toliko pljuvala po Njegovoj Reči-Svetom Pismu.
    A to što nisu otvarali i citirali Sveto Pismo pred tobom, je zato jer imaju i drže sve u glavi...

    @egzo
    Nadam se da sam makar malo pomogao...ostalo moraš sam...

  4. #19

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Š
    Ja govorim o opštoj Božijoj pravednosti! O pravednosti na čijim principima funkcioniše život kao takav!


    Sa druge strane, danas, zbog delovanja čoveka kroz istoriju koje je dovelo do opšteg zagadjenja prirode, zatim modernog načina života koji podrazumeva čovekovu ishranu na brzoj i nezdravoj hrani, i još mnogo drugih činilaca koje nam narušuju zdravlje, a na koje ne možemo kao pojedinci da UTIČEMO, Bog može da interveniše!
    Da pojasnim, ako se ja ili bilo ko, razbolim ili me zadesi neka nesreća za koju nisam lično odgovoran niti sam mogao uticati na tok i sled dogadjaja, Bog može da interveniše i da me zaštiti, tako što će da mi da snagu/silu kojom ću izdržati, prebroditi, pobediti i izači jači i bolji čovek, iz svake patnje, boli i tuge!!
    Najbolji primer za ovo je Dejana Bačko, tinejdjerka iz Bačke Palanke koja je rodjena bez ruku!
    Ona nije kriva zbog svog hendikepa, kriv je čovek i način života na planeti koji dovodi do destrukcije i propadanja, boleština, anomalija, hendikepa...a prenosi se s kolena na koleno!
    Koliko samo života i entuzijazma ima u toj fantastičnoj devojčici, koja svojim nogama može da uradi ono što mnogi ne mogu ni rukama...
    Po kom On to kriterijumu odredjuje ko će biti kaženjen?

    Ili hoćeš da kažeš da svi grešnici imaju hendikep sa decom?

    Ako ja trujem moje dete gasovima iz auspuha možda će ono imati bolesnog potomka? Izvini a gde je tu delovanje Boga?

  5. #20

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Ajde blago meni pročitaj post još koji put...

    Ovako ne vredi...

  6. #21

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ovako ne vredi...
    I meni se čini

  7. #22

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Bog postoji verovatno da,a sto nevini stradaju pa verovatno zato sto neznaju da se bore u zivotu ili znaju ali preteraju

  8. #23

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Bog postoji verovatno da,a sto nevini stradaju pa verovatno zato sto neznaju da se bore u zivotu ili znaju ali preteraju
    Tacno!

  9. #24

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Ser Gogsy swe sto si objasnio je u redu.i nadam se da tamo nedje ,nema ni tuge ni bola ni 'cudowista'.

  10. #25

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Egzotični, nije dovoljno nadati se.
    Jok.
    Moraš verovati.
    Bezuslovno.


  11. #26

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    narawno da wjerujem,i ne samo da wjerujem ,nego sam i siguran da Squaw sad uziwa paznju andjela i bezbolnog ziwota,i da joj je najljepse.ustwari,ni ne sumnjam da je tako.

  12. #27

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Dva puta sam bila slomljena.. u p a r a m p a r č a d..



    - Prvi put sam bila jako mlada, samo sam gledala majku i brata.. držala očevu sliku.. i ćutala.
    Ostala sam bez oca.
    U 20. Godina.




    - Drugi put je moje dete bilo jako malo, samo je gledalo mene i brata..
    Ostalo je bez oca ...
    U 17 ... meseci.

    A ja ... držala sam slike njegovog i svog oca.. i ćutala.





    A onda sam uzela iz kuće, slike svih svetaca (a bilo ih je nekoliko) naročito Sveta Petku, i ponela ih popu ____ u SvetiNikolsku Crkvu.
    Rekla sam mu.. da mi ne trebaju, da me nerviraju, da ne mogu da ih gledam, da ih se odričem,
    i da je najbolje da ih uzme on. Neka ih stavi gde hoće ... ili ih da kome god želi.
    Sveta Petka je baš mogla da ga spasi, u nju je najviše verovao, nosao joj malu ikonicu u dokumentima, nije bilo njenog manastira ili crkvice koju nije posetio.. i zapalio joj sveću...
    a poginuo je - u petak.

    Volim tog popa. Ume da me umiri, da me uteši, da mi "objasni" ... i ... da mi anulira agresivnost, ljutnju, mržnju i bes.
    Oduva ih.. k'o prašinu.
    Ostaje "samo" tuga. Gomila knedli u grlu ... i suze.

    Tada mi je rekao:
    "Ja moju majku nisam ni video, umrla je dok me je rađala, starija sestra takođe, pa ti bar znaš da mi je ovo sestrić,
    otac mi je poginuo u saobraćajnoj nesreći,
    svoga sina sam proletos sahranio ...
    Ne ljuti se na Boga ... ni na svece.. a i Sveta Petka je, budi sigurna probala da pomogne.
    Ali, kada sudnji čas dođe, kada se to crnilo spusti.. i sva svetla ugasi,
    ni Bog, ni svi sveci ... niko ne može više ništa da pomogne.
    To je smrt. "


    On je kao i obično birao reči, pa nije rekao - KUČKA !!!

  13. #28

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    @Glišo...

    Ikone, slike, kipovi, figurice...ne mogu nikoga spasiti! Ni Sveta petka, ni Sveti Nikola, niti bilo koji umrli čovek, pa makar on bio i svetac za života, ne može spašavati!

    Samo Bog spašava!

    Ono što ja ovde stalno pokušavam da objasnim(ali niko me ne sluša/ne čita sa razumevanjem...osim pojedinaca...) je da molitva npr. Svetoj Petki ili Devici Mariji(katolici se učestalo njoj mole) nema efekta!!
    Nema efekta molitva bilo kom svecu! Može imati samo kontraefekat!
    Svetac je čovek od koga treba da učimo, a ne da mu se molimo!
    Ikone su slike koje treba da nas samo podsećaju na velika dela koja su za života sveci činili!

    Molimo se i ZAHVALJUJEMO isključivo Bogu i Hristu! Jer, Bog i Hrist jedno su isto!

    Pa zar nije nelogično?
    Zar nije nelogično da se molimo ikoni i nekom svecu, pored Boga živoga?

    To je kao kada bi smo usred pustinje, onako znojavi i prljavi, naišli na izvor pitke vode i bistru reku, a pored neku polupunu čašu sa ustajalom vodom, pa uzmemo čašu, malo popijemo, polijemo se po glavi da se osvežimo i produžimo dalje...ostavljajući izvor iza sebe...

    Upravo to ljudi danas rade kada je odnos sa Bogom u pitanju...

    Pozz

  14. #29

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    @Glišo...



    Ono što ja ovde stalno pokušavam da objasnim(ali niko me ne sluša/ne čita sa razumevanjem...osim pojedinaca...) je da molitva npr. Svetoj Petki ili Devici Mariji(katolici se učestalo njoj mole) nema efekta!!
    Nema efekta molitva bilo kom svecu! Može imati samo kontraefekat!
    Svetac je čovek od koga treba da učimo, a ne da mu se molimo!
    Ikone su slike koje treba da nas samo podsećaju na velika dela koja su za života sveci činili!

    Gogsy, izvini,ali ne huli.
    Jedan vernik ne moze da ima ovakav stav.

  15. #30

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Ikonica je bila samo ilustracija ... vere. I veZe - sa Bogom.

    Naravno da ikone ne spasavaju,
    ali se kroz te izvesne ikone ... slaveći Slave ... slavi Bog.

    Valjda...?!?


    _____
    Već sam ti rekla da ja nisam vernik (pa i nisam neki bogznakakav sagovornik) ... ali, nisam ni antiHrist.

    Objašnjavala sam svoj način gledanja na čitavu "stvar".
    I svakako mi je u tom mom načinu verovanja/neverovanja, poenta bila sledeća:

    za Život umem i da slavim i da "kudim" Boga,
    ali za smrt - krivim samo SMRT.
    (onu koja je u "Stradanju Hristovom" išla k'o šakal za Hristom ... krijući se i kezeći pod krinkom)
    U scenariju je to (Rozalinda Ćelentano) glavom (bradom, repom i kopitama) ... Sotona,
    ali u mom "scenariju" - "samo" jedna od njegovih sluga.


    ša kaeš za maštu ?

Strana 2 od 13 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Bog postoji
    Autor Hadzija u forumu Religija
    Odgovora: 964
    Poslednja poruka: 24.06.2015, 13:14
  2. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •