Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju? - Strana 3
Strana 3 od 13 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 191
  1. #31

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    @Bella
    Prvo triput meri, pa onda seci...

    Drugim rečima-> triput razmisli pa onda komentariši...

    @Glišo

    Naravno da sam razumeo taj drugi deo posta...o smrti!

    Komentarisao sam onaj prvi deo o -> "...mogla ga je Sveta Petka spasiti..."

    ps. A mašta je +10ka...neprikosnovena i nadaleko već čuvena....
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 12.09.2009 u 23:38 Razlog: s

  2. #32

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    @Bella
    Prvo triput meri, pa onda seci...

    Drugim rečima-> triput razmisli pa onda komentariši...
    Objasni mi onda zasto me je monahinja, uputila da se molim Svetoj Petki?
    Ako to stvara kontraefekat?

  3. #33

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Objasni mi onda zasto me je monahinja, uputila da se molim Svetoj Petki?
    Ako to stvara kontraefekat?
    Zato što je u debeloj zabludi....kao i mnogi na žalost...

  4. #34

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Zato što je u debeloj zabludi....kao i mnogi na žalost...
    U zabludi?
    Hoces da kazes da su u zabludi svi vernici, koji idu da se pomole Svetom Vasiliju Ostroskom, pod Ostrog.

    I to je zabluda i kontraefekat?
    Ne razumem kako toliko ljudi moze ziveti u zabludi, a niko od njih da ne progleda?

  5. #35

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Da.
    Upravo to hoću da kažem.

  6. #36

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Pod pretpostavkom kako bog zaista postoji,tada činjenicu da nevini stradaju možemo objasniti i na sledeći način:ili je bog nemoćan,ili je zao?
    Pod predpostavkom da je nemoćan,tada se postavlja pitanje da li i on sam sledi neke zakonitosti izvan njega samog,bez mogućnosti da izabere ono što je ''dobro'' usled nemoćnosti,ili je samo slepa sila koja povinovala zakonitostima nečeg izvan njega samog-dakle bez mogućnosti izbora?
    Pod pretpostavko kako je zao,nameće se pitanje u koju je svrhu izabrao zlo?

    Ukoliko pak nije ni nemoćan,ni zao,a ipak dozvoljava stradanje nevinih,onda se može predpostaviti sledeće:
    -da je odabrao ovaj način kako bi nečemu podučio ljude
    -da je možda nesvetan posledica koje imaju takve,njegove odluke,što naravno isključuje mogućnost da je on zao

    Ukoliko nije ni nemoćan,ni zao,a dozvoljava stradanje nevinih,da li možda ovaj,naš svet njemu tek jedan od bezbroj svetova kojim upravlja pokušavajući i sam da pronađe najdelotvorniji način delovanja,da pronađe i sam principe po kojima bi rešio ono što ljudi nazivaju životom i sudbinom?

    Da li se i on zajedno sa nama razvija,uči,napreduje?

    Ovo je odlična tema!
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  7. #37

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Pretpostavka da postoji Bog i činjenica da ljudi koji u životu nisu naneli zlo nikome pate, su u potpunoj kontradiktornosti po mom mišljenju. Zašto? Bog kao takav, odnosno njegovo postojanje podrazumevaju da on ima apsolutnu moć da uspostavi zakonitosti na svom posedu - Zemlji.

    Da malo obrazložim, iako će ovi redovi sa stanovišta vernika biti označeni kao strašan jeres:

    Da sam ja Bog () pokušao bih svet koji stvaram stvoriti savršenim. Pokušao bih ga kreirati tako da bude savršeno uređen i da svako dobije ono što zaslužuje. Kako? Tako što ću kreirati sistem po kom će ljudi koji za života nisu poštovali moje (Božije) zakone ispaštati zbog svoje neposlušnosti. Taj sistem bi, isto tako, podrazumevao da ljudi koji su se pridržavali zapovesti uživaju u svim blagodetima života na Zemlji. Vremenom bi ovčice (ljudi) logikom došle do zaključka: ako se budem pridržavao pravila, dobiću nagradu, biće mi lepo, uživaću u životu. U suprotnom, zakačiću neku gadnu bolest, umreću u mukama... Svet bi ubrzo nakon stvaranja postao savršen.

    A šta se u stvari dešava? Praktično upravo suprotno ovome. Dakle, početna hipoteza nije tačna. Boga nema.

  8. #38

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Pod pretpostavkom kako bog zaista postoji,tada činjenicu da nevini stradaju možemo objasniti i na sledeći način:ili je bog nemoćan,ili je zao?
    Ovo je odlična tema!
    Da, samo nisi pročitala uvodni post, i post posle njega i post posle....

    Jer da si pročitala, videla bi da smo već elabolirali da li je Bog nemoćan ili zao!
    I videla bi kroz činjenično stanje da nije ni jedno ni drugo!
    I videla bi da je Bog PRAVEDAN!

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Da sam ja Bog () pokušao bih svet koji stvaram stvoriti savršenim. Pokušao bih ga kreirati tako da bude savršeno uređen i da svako dobije ono što zaslužuje. Kako? Tako što ću kreirati sistem po kom će ljudi koji za života nisu poštovali moje (Božije) zakone ispaštati zbog svoje neposlušnosti. Taj sistem bi, isto tako, podrazumevao da ljudi koji su se pridržavali zapovesti uživaju u svim blagodetima života na Zemlji. Vremenom bi ovčice (ljudi) logikom došle do zaključka: ako se budem pridržavao pravila, dobiću nagradu, biće mi lepo, uživaću u životu. U suprotnom, zakačiću neku gadnu bolest, umreću u mukama... Svet bi ubrzo nakon stvaranja postao savršen.
    Hahaha...
    Neverovatno

    Pa upravo to je i Bog uradio!!!

    Kad bi svi na planeti držali Božije zapovesti gde bi nam kraj bio....
    I ljudi koji žive danas i drže apsolutno Božije zapovesti, žive bolje(srećnije) od čoveka koji ima na bankovnom računu milion evra...

    Pravo pitanje je zbog čega 95% stanovništva na zemlji ne drži zapovesti!

    Pa zato jer trče za materijalizmom i zato jer žele biti iznad Boga, žele biti neko i nešto, žele biti popularni, cenjeni, nečiji idoli, s puno para, žele zadovoljiti svoje sitne porive...i jer su tako odabrali...

  9. #39

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    #ser_gogsy

    To što ste Vi već elaborilari kako bog nije ni nemoćan,ni zao ne znači kako a iste zaključke moram da prihvatim,ili da prestanem da se pitam o sitim stvarima,zar ne?I kakvo ''činjenično stanje'' mi spominjete?Meni je potrebno nešto više od pukih reči kako bih u rečenici koja ih sadrže videla smisao.Nisu reči,njihov zvuk ono što im daje smisao,već delovanje koje one opisuju,ili izazivaju.Vaše reči nemaju tu snagu,snagu dokaza.Jednostavno su reči koje imaju zvuk.

    O pravdi se ovde,između ostalog i radi.
    Dakle,ako postoji bog,a nevini stradaju,da li je bog tada pravedan u svojoj preraspodeli patnje?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  10. #40

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Pravo pitanje je zbog čega 95% stanovništva na zemlji ne drži zapovesti!
    Vidiš, ovo je baš interesantno... Kako čovek treba da se ponaša kako bi bio dostojan Božje nagrade? Samo 5% ljudi živi u skladu s Božjim principima? Koji su to principi? Ja sam mislio da se principi tiču Njegovih zapovesti, a one su ne ubij, ne kradi, ljubi bližnjeg svog... Neću tvrditi da sam ja taj koji živi u skladu sa svim tim principima, ali znam ljude koji jesu, za koje sam 100% siguran da tokom celog života ništa loše nikome nisu ni poželeli ni uradili, ni slagali ni ukrali, i postili i obeležavali praznike, o idolima ništa nisu ni znali, prostodušni ljudi, seljaci.... umrli su u najgorim mukama, mesecima patili....

  11. #41

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Ako bog postoji i stradaju nevini i Vi,ser_gogsy,to objašnjavate činjenicom da se prema Vašim proračunima 95% ljudi se ne drži božijih zakoina,tada moram da upitam:a šta ćemo sa ateistima?Oni u boga ne veruju,samim tim su izvan njegovog ''zakonika'' i zašto onda oni stradaju,u slučajevima kada su nevini?Zašto se onda događa,ovo je još bolji primer,da postoje ateisti koji su nevini,a ne stradaju?Ili,zašto ateisti i to još sasvim nemoralni,ne stradaju?

    Dakle pitanja su:
    -zašto stradaju ateisti zapravo,ukoliko su nevini a stradaju?
    -zašto postoje ateisti koji jesu zli,a neispaštaju?
    .da li uopšte ateisti potpadaju pod božiju ''jurisdikciju'' kada je kazna u pitanju'
    -i šta ćemo sa recimo narodima koji uopšte ne veruju u hrišćanskog boga,već i dalje veruju u više bogova,obraćaju se šamanima kako bi se lečili?Da li oni kada stradaju,anevini su,stradaju zbog svoje odanosti pagankom uređenju koje su nasledili od svojih predaka?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  12. #42

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Jednostavno :

    Ja sam Gospod i nema drugoga, koji pravim svetlost i stvaram mrak,cinim dobro i stvaram zlo.
    Ja,Gospod cinim sve to.


    (Isaija gl.45 6.7. stih)


    Ta fraza da stalno stradaju nevini vecito se provlaci a sve u nedostatku ljudskog znanja, o religiji i bibliji..ljudi su jednostavno skloni da u nedostatku svoje vere jednostavno svale sve na Boga.Ljudi u odredjenim situacijama reaguju emocijama a ne razumom.
    Dakle..i Bog ubija,oni koji u ovo sumnjaju neka malo "prelistaju" bibliju.

  13. #43

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Butkica kaže: Pogledaj poruku
    Jednostavno :

    Ja sam Gospod i nema drugoga, koji pravim svetlost i stvaram mrak,cinim dobro i stvaram zlo.
    Ja,Gospod cinim sve to.


    (Isaija gl.45 6.7. stih)


    Ta fraza da stalno stradaju nevini vecito se provlaci a sve u nedostatku ljudskog znanja, o religiji i bibliji..ljudi su jednostavno skloni da u nedostatku svoje vere jednostavno svale sve na Boga.Ljudi u odredjenim situacijama reaguju emocijama a ne razumom.
    Dakle..i Bog ubija,oni koji u ovo sumnjaju neka malo "prelistaju" bibliju.


    Ovaj post u celu ovu priču unosi jedan,novi momenat:naime,ukoliko bog postoji,a nevini stradaju,možda ih on ubija?
    Iz toga proističe:
    -da bog ima u sebi dobrote i zla
    -da se ponaša shodno preovlađivanju jednog od ova dva elementa u sebi

    Zatim:
    -šta tačno određuje njegovu naklonjenost dobru,ili zlu kada je u pitanju određivanje patnje?
    -da li je u pitanju raspoloženje kao kod čoveka,kada jednostavno ni sam ne zna zbog čega nešto čini?

    Dakle pitanje koje dominira posle Butkicinog posta je sledeće:da li uopšte bog zna šta čini kada već dozvoljava da stradaju nevini,a sam ima moć da to spreči,ili izazove?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  14. #44

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku

    Dakle pitanja su:
    da li uopšte ateisti potpadaju pod božiju ''jurisdikciju'' kada je kazna u pitanju'

    Sve ali SVE potpada i pripada Bogu jer :

    Ja sam alfa i omega,pocetak i kraj.

    Samo je do nas kako cemo prihvatiti ono sto nam je Bog dao.
    Bog pre svega prvo opominje.

  15. #45

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    #ser_gogsy


    Dakle,ako postoji bog,a nevini stradaju,da li je bog tada pravedan u svojoj preraspodeli patnje?
    Vidiš, da si čitala tamo kako sam ti rekao, ne bih morao sad da ponavljam u ove sitne sate...

    NE RASPOREDJUJE BOG PATNJU!
    Patnju stvara čovek, svojim delovanjem na prirodu i njene zakone, i na ljude oko sebe ...
    Patnju stvara čovek, kršeći ZAKONE životne!

    Sad jasnije?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    . Kako čovek treba da se ponaša kako bi bio dostojan Božje nagrade? Samo 5% ljudi živi u skladu s Božjim principima? Koji su to principi?
    To su prijatelju moj principi i zakoni koji svi proizilaze iz dva istovetna principa->

    -"Ljubi Gospoda Boga svim srcem svojim i svom dušom svojom"
    I drugi princip koji je potpuno isti kao i prvi->
    -"Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe"

    Da li shvataš šta se krije iza ovih zapovesti?
    Da li shvataš da sve ostale zapovesti i moralni principi proizilaze iz ove dve?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    ali znam ljude koji jesu, za koje sam 100% siguran da tokom celog života ništa loše nikome nisu ni poželeli ni uradili, ni slagali ni ukrali, i postili i obeležavali praznike, o idolima ništa nisu ni znali, prostodušni ljudi, seljaci.... umrli su u najgorim mukama, mesecima patili....
    Nisam baš siguran u onih tvojih 100% ....Reći ću samo da niko, ali niko ne može znati ko je kakav, i kakve su mu misli, i šta čini kad niko ne vidi...niko osim Boga!
    Možemo često čuti rečenicu: "Bio je dobar čovek" ! Dobar? Po čijim merilima?
    Kriminalca kad sahranjuju...pričaju kako je bio "dobar", "hrabar", "imao je muda" ... po čijim merilima?

    A to što su neki ljudi umirali u najgorim mukama su posledice njihovog življenja, ili posledice nečijeg tudjeg delovanja(saobraćajka), a sve i samo zbog čoveka....
    I siguran sam da istinski pobožan čovek ne umire u najgorim mukama...
    I Hristovi apostoli su isto ubijani i mučeni, ali su smrt doćekivali sa pesmom i osmehom...jer su znali gde idu...
    Pročitaj izveštaj o tome u Bibliji i uveri se sam...

    Moj deda kada je umirao(bio je alkos) od ciroze jetre, tražio je od moje majke da ga ubode nožem i prekrati mu muke...majka je umesto noža uzela Sveto Pismo i čitala mu kraj kreveta...Poslednja dva-tri dana prošla su bez bolova, muke i patnje...umro je u snu...a na licu nije bilo bolne grimase...

Strana 3 od 13 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Bog postoji
    Autor Hadzija u forumu Religija
    Odgovora: 964
    Poslednja poruka: 24.06.2015, 13:14
  2. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •