Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju? - Strana 13
Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 3111213
Prikaz rezultata 181 do 191 od ukupno 191
  1. #181

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Pozdrav Majo, kako si?

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    "Ako postoji Bog, koji je svemoguć, zašto onda nevina deca stradaju, zašto nevini ljudi stradaju? Ako je On sveznajuć, zar nije mogao pronaći neko drugo rešenje za situaciju na ovoj planeti?"
    Po mom mišljenju,poimanje Boga je individualna stvar.Bog svakako nije sedi starac na prestolu,od očekujemo nerealno da reši naše probleme,pa kad nam zaškripi da ga se setimo.Po meni je Bog pozitivna energija,životna energija i nema veze sa tim da je svezajuć i da rešava probleme pojedinaca.
    Majo Biblija (Psalam 145:18 )govori o našem Stvoritelju da je "Jehova je blizu svih koji ga prizivaju, svih koji ga prizivaju u istini"

    Ne vidim protivrečnosti, naprotiv Biblija je veoma jednostavna i razumljiva!
    Ljudi godinama i decenijama proučavaju Bibliju i uopšte druge "svete knjige" i neki pokušavaju da je dešifruju i mislim da bi se tvoj propovednik uvredio kad bi čuo da si rekao da je prosta i razumljiva.A on želi da bude mistična.

    Sviđa mi se stav,kako ti to sve shvataš zdravo za gotovo,i kako je kod je to kod tebe sve jednostavno i prosto,tako je to kad samo koristiš knjigu,a manje koristiš svoju moć razmišljanja,koju ti je taj isti Bog dao kao mogućnost,da pokušaš da misliš svojom glavom,bio u pravu ili ne totalno je nebitno.Kako možeš ti da tvrdiš.da je Biblija istina i na osnovu čega ćeš ti to da dokažeš?Svako ima svoju istinu.
    Biblija je veoma jednostavna zato što: "Ima na nebu Bog koji otkriva tajne...!" (Danilo 2:28 ) i isto tako: "Jer Svevišnji Gospod Jehova ne čini ništa, a da ne otkrije tajne svoje slugama svojim, prorocima." (Amos 3:7)


    Jesi li svesna nečega dok spavaš, da li razmišljaš dok si u snu? Ne razmišljaš i nisi svesna ničega dok spavaš, ne znaš čak ni da li si živa, niti da postojiš. Svesna si svega dok si budna, jednostavno zar ne? Smrt je slična snu, umrla osoba nije svesna ničega, svesna je i ima nadu dok je živa!
    Prvo što se tiče sna,ne bih se tu upuštala s tobom u objašnjenja,mrzi me.A što se tiče smrti,jel se ti to sećaš kad si umro,pa to umeš tako lepo da objasniš.Otkud ti znaš šta se dešava kad neko umre.Ti možeš da misliš tako.A kakva to nada postoji za žive,daj i meni malo
    Proučavam Bibliju Majo! Biblija je Božja Reč za koju Isus Hrist kaže: "Posveti ih istinom, Tvoja reč je Istina!" (Jovan 17:17 ) Biblija ima odgovore na sva tvoja pitanja!

    Nada za žive a isto tako za one koji su umrli a ostali su u sećanju našeg Stvoritelja je večni život u novom uređenju u raju na zemlji!


  2. #182

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Pozdrav Majo, kako si?
    Od kad sam ovo pročitala mnogo bolje,pozz i tebi

    Oooo baš si me prosvetlio,Jehovoni svedoci su jedni od tumača Biblije.

    Majo Biblija (Psalam 145:18 )govori o našem Stvoritelju da je "Jehova je blizu svih koji ga prizivaju, svih koji ga prizivaju u istini"
    Samo ti prizivaj i uživaj,blago tebi,mašta čini svašta,a i verovanje.

    Biblija je veoma jednostavna zato što: "Ima na nebu Bog koji otkriva tajne...!" (Danilo 2:28 ) i isto tako: "Jer Svevišnji Gospod Jehova ne čini ništa, a da ne otkrije tajne svoje slugama svojim, prorocima." (Amos 3:7)
    Čini mi se da je Jehova odustao,jer nigde više nema proroka,osim lažnih


    Nada za žive a isto tako za one koji su umrli a ostali su u sećanju našeg Stvoritelja je večni život u novom uređenju u raju na zemlji!
    Da li ti veruješ u Deda mraza? Ako veruješ blago tebi.

    Potreban ti je biblijski studij! Zamoli prvog Jehovinog svedoka koji ti dođe na vrata da ti pomogne da razumeš Bibliju-besplatno je i u vreme kad isključivo tebi odgovara! Bićeš mnogo iznenađena-prijatano, kad budeš saznala o čemu govori Biblija!
    Ti hoćeš da kažeš da jedino Jehovini svedoci pravilno tumače Bibliju?

  3. #183

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav Majo, kako si?
    Od kad sam ovo pročitala mnogo bolje,pozz i tebi

    Oooo baš si me prosvetlio,Jehovoni svedoci su jedni od tumača Biblije.

    Majo Biblija (Psalam 145:18 )govori o našem Stvoritelju da je "Jehova je blizu svih koji ga prizivaju, svih koji ga prizivaju u istini"
    Samo ti prizivaj i uživaj,blago tebi,mašta čini svašta,a i verovanje.

    Biblija je veoma jednostavna zato što: "Ima na nebu Bog koji otkriva tajne...!" (Danilo 2:28 ) i isto tako: "Jer Svevišnji Gospod Jehova ne čini ništa, a da ne otkrije tajne svoje slugama svojim, prorocima." (Amos 3:7)
    Čini mi se da je Jehova odustao,jer nigde više nema proroka,osim lažnih


    Nada za žive a isto tako za one koji su umrli a ostali su u sećanju našeg Stvoritelja je večni život u novom uređenju u raju na zemlji!
    Da li ti veruješ u Deda mraza? Ako veruješ blago tebi.

    Potreban ti je biblijski studij! Zamoli prvog Jehovinog svedoka koji ti dođe na vrata da ti pomogne da razumeš Bibliju-besplatno je i u vreme kad isključivo tebi odgovara! Bićeš mnogo iznenađena-prijatano, kad budeš saznala o čemu govori Biblija!
    Ti hoćeš da kažeš da jedino Jehovini svedoci pravilno tumače Bibliju?
    Nemaš šta da izgubiš, možeš samo da dobiješ-istinu, istinu koja vodi do večnog života, ne običnog, ovog koji živimo sada nego pravog života, savršenog života pod savršenim uslovima u raju na zemlji! Jehova nikada nije imao na umu da ljudi umiru i nikada nije odustao od namere da na zemlji večno žive savršeni ljudi. Zatraži besplatan biblijski studij sa Jehovinim svedocima i uveri se sama.

    P.S. Obećanja o kojima govori Jehova u svojoj reči Bibliji nisu obećanja običnih, smrtnih, nesavršenih ljudi čiji je život 70-80 godina i koji nisi u stanju da ispune neka najobičnija obećanja, već obećanja našeg Kreatora, onoga koji je sve stvorio, Svemogućeg Boga koji sve zna i koji poseduje neograničenu moć, mudrost i ljubav. Jehovina obećanja su obećanja koja će on sigurno ispuniti. Biblija svedoči o tome i mnogi svedoci iz prošlosti. Jehova je dao svog sina Isusa Hrista zato što voli ljude i ne želi da bilo ko pogine već da ima večni život! Isus Hrist nije dao svoj savršeni život uzalud.

    Razmisli dobro! Proveri da li govorim istinu, nemoj da propustiš jedinstvenu šansu.

  4. #184

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    ...a meni odgovor na moje pitanje?
    Oću i ja istinu o vaskrsenju umrlih...
    Voliš samo Maju a ostali ..iš)))
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  5. #185

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    ...a meni odgovor na moje pitanje?
    Oću i ja istinu o vaskrsenju umrlih...
    Voliš samo Maju a ostali ..iš)))
    Detence odgovorio sam i tebi-post 152!


  6. #186

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Jedna sektaska tema o Jehovinim svedocima je i vise nego dovoljna, a ova tema ne sluzi za promovisanje istih. Svako dalje pozivanje da neko postane clan Jehovinih svedoka, kao i hvalospevi o pomenutima bice obrisani.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #187

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    ...a meni odgovor na moje pitanje?
    Oću i ja istinu o vaskrsenju umrlih...
    Voliš samo Maju a ostali ..iš)))
    Detence odgovorio sam i tebi-post 152!

    Opet vrdulaš...
    To sam već iščitala i iznela svoje viđenje...
    No htela sam da mi dočaraš slikovitim opisom ,sam događaj ustajanja
    iz mrtvih...
    Razumeš ,kao što sam i ja tebi opisala svoje viđenje..
    Il' se tako nešto ne može ni zamisliti?
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  8. #188

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    ...a meni odgovor na moje pitanje?
    Oću i ja istinu o vaskrsenju umrlih...
    Voliš samo Maju a ostali ..iš)))
    Detence odgovorio sam i tebi-post 152!

    Opet vrdulaš...
    To sam već iščitala i iznela svoje viđenje...
    No htela sam da mi dočaraš slikovitim opisom ,sam događaj ustajanja
    iz mrtvih...
    Razumeš ,kao što sam i ja tebi opisala svoje viđenje..
    Il' se tako nešto ne može ni zamisliti?
    Misliš kako ja vidim uskrsenje?

    Obzirom da je Jehova svemogući Stvoritelj nije ni malo neobično niti čudno da će on, kada za to dođe vreme, ponovo stvoriti sve osobe koje sam on izabere! Kao što majstor, vajar, može da napravi bezbroj identičnih glinenih likova, isto tako i Jehova može iznova da kreira milijarde koji su umrli. Isus, koji je imao svu moć, koju mu je Jehova dao dok je boravio na zemlji, upravo je pokazao kako će uskrsavati, ponovo stvarati osobe koje će ponovo imati šansu da žive, ovoga puta, pravi, večni život pod savršenim uslovima u raju na zemlji!

    U pravu si, tako nešto može se teško zamisliti, ali to je obećanje našeg Stvoritelja i to će se sigurno dogoditi!

  9. #189

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Misliš kako ja vidim uskrsenje?

    Obzirom da je Jehova svemogući Stvoritelj nije ni malo neobično niti čudno da će on, kada za to dođe vreme, ponovo stvoriti sve osobe koje sam on izabere! Kao što majstor, vajar, može da napravi bezbroj identičnih glinenih likova, isto tako i Jehova može iznova da kreira milijarde koji su umrli. Isus, koji je imao svu moć, koju mu je Jehova dao dok je boravio na zemlji, upravo je pokazao kako će uskrsavati, ponovo stvarati osobe koje će ponovo imati šansu da žive, ovoga puta, pravi, večni život pod savršenim uslovima u raju na zemlji!

    U pravu si, tako nešto može se teško zamisliti, ali to je obećanje našeg Stvoritelja i to će se sigurno dogoditi!
    Sigurna sam da bi Stiven Spilberg već snimio film na tu temu da mu je to neko predočio.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  10. #190

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku

    Misliš kako ja vidim uskrsenje?

    Obzirom da je Jehova svemogući Stvoritelj nije ni malo neobično niti čudno da će on, kada za to dođe vreme, ponovo stvoriti sve osobe koje sam on izabere! Kao što majstor, vajar, može da napravi bezbroj identičnih glinenih likova, isto tako i Jehova može iznova da kreira milijarde koji su umrli. Isus, koji je imao svu moć, koju mu je Jehova dao dok je boravio na zemlji, upravo je pokazao kako će uskrsavati, ponovo stvarati osobe koje će ponovo imati šansu da žive, ovoga puta, pravi, večni život pod savršenim uslovima u raju na zemlji!

    U pravu si, tako nešto može se teško zamisliti, ali to je obećanje našeg Stvoritelja i to će se sigurno dogoditi!
    Sigurna sam da bi Stiven Spilberg već snimio film na tu temu da mu je to neko predočio.
    Obrati pažnju na sledeće stavke iz Biblije, 2.Petrova 3:3 "Prije svega znajte ovo: u posljednjim će se danima pojaviti podrugljivci koji će se rugati, povoditi se za svojim željama!

    Dakle možeš ti da se ismejavaš zajedno sa Spilbergom do mile volje ali ovaj sistem će vrlo uskoro da nestane!

  11. #191

    Odgovor: Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?

    Citat Savest kaže: Pogledaj poruku


    Dakle možeš ti da se ismejavaš zajedno sa Spilbergom do mile volje ali ovaj sistem će vrlo uskoro da nestane!
    Ako dođe do velikog praska,neće biti kog' za vaskrsnuti...
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 3111213

Slične teme

  1. Bog postoji
    Autor Hadzija u forumu Religija
    Odgovora: 964
    Poslednja poruka: 24.06.2015, 13:14
  2. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •