Trgovina ljudskim organima?!
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Trgovina ljudskim organima?!

    Sve je više glasina, priča, ali i ozbiljnih indicija pa i dokaza da ilegalno tržište na kojem se vrši kupoprodaja ljudskih organa zaista postoji. Nije to sam slučaj sa postojanjem niza ozbiljnih optužbi na račun Albanije da su u poslednjem ratu u njenim bolnicama završavali nestali Srbi i drugi nealbanci sa Kosova i Metohije gde su ubijani, nakon čega su im vađeni organi koji su se kasnije prodavali na crnom tržišti za debele novce...

    Naime, nedavno je novinar Donald Bostrom u švedskom listu Aftonbladet objavio članak pod naslovom Naši sinovi ubijeni su zbog organa dovodi u vezu te teške optužbe i nedavno hapšenje američkog Jevreja Levya Izhaka Rosenbauma osumnjičenog za trgovinu organima...

    Članak je izazvao burne reakcije, kako u Izraelu, tako i u Švedskoj, ali u brojnim drugim zemljama sveta...

    Šta mislite da li stvarno postoje osobe i organizacije koje ubijaju nevine ljude, vadi im organe i prodaju ih?

    NoviList.hr - Izrael: Nismo ubijali Palestince zbog organa
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Trgovina ljudskim organima?!

    Ne verujem u ubijanja...
    /za Albance pojma nemam, previse je monstruozno da bi poverovao.../

    Medjutim verujem da trgovina postoji sa organima uzetim od mrtvih iz bolnica...
    Uvek se uzme pokoji organ vise iz tela ``darovaoca``.
    Svetska zdravstvena organizacija mora da se pozabavi time, to je slicno kao i prodaja oruzlja... Mora se falsifikovati dokument a to mogu uraditi samo oni koji su blizu legalnih trgovina...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Trgovina ljudskim organima?!

    Nelegalna trgovina ljudskim organima postoji. O tome se piše i govori već godinama unazad, širom sveta. U Kini je recimo pokrenuta priča o prodaji organa pogubljenih zatvorenika (mada mislim da je to tamo rađeno "legalno"). Uopšte u Aziji je priča dosta aktuelna. Postoji onaj oblik trgovina kada neko svojevoljno proda organ na crnom tržištu zarad profita, međutim, postoje i slučajevi ubijanja ljudi zbog organa.

    Te stvari se nažalost dešavaju i kod nas. Sećam se kada se pre nekoliko godina govorilo o smrti jednog romskog dečaka čije je telo pronađeno bačeno u nekakvoj močvari, bari. Prvo se sumnjalo da je žrtva neonacista, međutim obdukcija je pokazala da su mu oba bubrega bila hirurški odstranjena. Meta takvih napada su najčešće beskućnici, međutim kod nas je zapaženo da trgovina organima često prati trgovinu ljudima.

    Što se tiče vađenja organa ljudima na Kosmetu i u Albaniji, haški sud je već uništio većinu dokaza koji su mogli poslužiti u istrazi. Albanija odbija svaku saradnju i istragu, što je logično, a ni međunarodna zajednica nije voljna da ispituje i dokazuje nešto što će diskreditovati one koji su napali Jugoslaviju '99. ili na bilo koji način ih kompromitovati. Nekoliko hiljada lica je nestalo tokom sukoba na KiM. Njihova sudbina još nije jasna i pretpostavlja se da su žrtve trgovinom organima. Nažalost, jedini ko radi nešto po to pitanju je naše tužilaštvo. Inače optužbi je bilo i na račun HVO da je prodavala organe devedesetih u saradnji sa nekim međunarodnim organizacijama.



  4. #4

    Odgovor: Trgovina ljudskim organima?!

    ja spremam seminarski rad na temu : trgovina genetskim materijalom i ljudskim organima" pa bih vas zamolila ako mozete da mi preporucite neku literaturu

  5. #5

    Odgovor: Trgovina ljudskim organima?!

    Citat starke kaže: Pogledaj poruku
    ja spremam seminarski rad na temu : Trgovina genetskim materijalom i ljudskim organima" pa bih vas zamolila ako mozete da mi preporucite neku literaturu
    Пробај на шиптарским сајтовима има их и на латаиници, тамо ћеш добити нај квалитетније информације, а можда ти се и лично Тачи јави са саветима, ако успеш пренеси нама искуства !!!!!!!

  6. #6

    Odgovor: Trgovina ljudskim organima?!

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Sve je više glasina, priča, ali i ozbiljnih indicija pa i dokaza da ilegalno tržište na kojem se vrši kupoprodaja ljudskih organa zaista postoji.
    Pa naravno da postoji ja u to nikada nisam ni sumnjao.

    Bas sam gledao jedan dokumentarac o tome da se u jednoj zemlji/drzavi (zaboravio sam kojoj) ljudi ubijaju zbog organa i cim zafali odma koknu nekog da dopune zalihe uhh kakave strahote i sta sve ljudi rade zbog para pa ne bi tako nesto mogao da radim za nikakve pare to je uzasno da ja nekog ubijem da bi imao para pa to je horor bolje cu ziveti kao covek koliko zaradim zaradio sam a ne ma ne mogu da pricam o tome to su maloumnici ti sto to rade.

Slične teme

  1. Vlast nad ljudskim dusama...
    Autor dankaBg u forumu Psihologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.03.2010, 23:45
  2. Robot sa potpuno ljudskim licem
    Autor Goga u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 12:37
  3. Trgovina ženama preko interneta
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 17.04.2007, 13:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •