Eurobasket 2009 - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 74 od ukupno 74
  1. #61

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Pa ja sam tacno morala da se nalijem veceras posle ove pobede, drugacije ne moze
    I luda sam, gledam reprizu sad i tacno me ne mrzi ovako mrtvu umornu da dzedzim pred televizorom. Osecaj se..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  2. #62

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Dobro, da vidimo.

    Španci imaju bolje igrače, pojedinačno. Uigraniju i iskusniju ekipu.

    Mi imamo boljeg trenera.

    Odmorniji su.

    Igraju sve bolje i bolje.

    Željni su osvete za poraz u prvom kolu.

    Mi imamo mladost, i srce, i ono čuveno srpsko jebaćemoimkevuuinat.

    Ipak, šanse su 70:30 u korist Španaca.


    Moje je sa našim klincima i onim sedim dekom.

    Srbija!!!


      Vrh

  3. #63

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Pobedicemo veceras
      Vrh

  4. #64

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Ako se ovako nastavi i u drugom poluvremenu...
    Prvi utisak uvek vara
      Vrh

  5. #65

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Ne treba biti nezadovoljan
    Prvi utisak uvek vara
      Vrh

  6. #66

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Dobro je, kad su otišli nismo se nadali ni četvrtfinalu, a oni u finalu

    Jedino ostaje žal zbog ove velike razlike, nije realna, ipak.

    Medalja!
      Vrh

  7. #67

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Čestitke
    Prvi utisak uvek vara
      Vrh

  8. #68

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Medalja, nego šta..

    Dečacii zlata vredni, a kad još malo porastu, biće prvaci sveta..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..

      Vrh

  9. #69

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Ovo je uspeh ogroman a vredi kao zlatna medalja.U narednih 10 godina vladace Evropom a mozda i planetom
      Vrh

  10. #70

    Odgovor: Eurobasket 2009

    20. septembar 2009. | 22:58 | Izvor: B92
    Poraz od Španije i srebro za Srbiju

    Reprezentacija Srbije izgubila je od Španije rezultatom 85:63 u finalu Evropskog prvenstva u Poljskoj.


    Španci su dominirali od početka do kraja utakmice, već sredinom prve četvrtine posle poena Raula Lopesa poveli su 20:7 i naša selekcija nijednog trenutka nije bila blizu preokreta. ’Furiju’ je predvodio Pau Gasol sa 18 poena i 11 skokova, a Rudi Fernandes dao je 13. Uroš Tripković i Novica Veličković su sa po 15 poena bili najefikasniji kod Srbije.

    Španci su, slično kao u četvrtfinalu i polufinalu, krenuli furiozno i brzom igrom su uspeli da stvaraju otvorene pozicije za šut, pa su samim tim lakše i pogađali. Rubio, Navaro i Garbahosa ubacili su po trojku, a naši nisu mogli da spuste loptu u reket i dođu do lakih poena. Posledica toga bilo je dvoicfreno vođstvo i rasterećenost ’furije’

    Španija je stvorila i 15 poena prednosti prevođena nadahnutim Navarom, ali je Tripković svojom drugom trojkom i Veličković polaganjem smanjio na deset poena razlike posle prve četvrtine.

    ’Furija’ je bila superiorna u skoku, naročito ofanzivnom (10 do poluvremena, Srbija ukupno 7), pa je čak i dobra odbrana neretko padala u vodu jer bi Španci izborili drugu, nekada čak i treću priliku za napad.

    Naša selekcija smanjila je na osam razlike (26:18 ), a posle nekoliko neuspešnih napada na obe strane, Španci predvođeni Fernandesom prave seriju 8-0 za nešto više od minuta.

    Velika prednost ulila je dodatno samopouzdanje ionako vidno motivisanim Špancima, pa se raspucao i Rubio, a 2-3 put Gasol je zakucao posle ’alej-upa’.

    Razlika je konstantno rasla i posle velike nepažnje naših momaka Gasol je u poslednjoj sekundi položio za velikih 52:29.

    Ekipa Serđa Skariola malo je opuštenije ušla u treći period, što su naši iskoristili i posle koša uz faul Krstića spustili na -14. Ipak, usledio je skok Marka Gasola u napadu i pogodak, zatim munjevita kontra Fernandesa i ubrzo je ponovo bilo preko 20 razlike.

    Najveću prednost Španija je imala posle poena Rejesa (77:48 ), a do kraja je srpska selekcija uspela da smanji zaostatak.

    Ipak, Španci su dokazali da su trenutno ubedljivo najbolja ekipa na Starom Kontinentu jer su prvo dobili Francuze sa 20 poena razlike, Grke sa 18 i na kraju naš tim sa 22.
      Vrh

  11. #71

    Odgovor: Eurobasket 2009

    krivo mi je samo sto je bila tolika razlika... zbog momaka

    inace, ja sam prezadovoljan i srebrom!!!
    nemam obične sreće i nemam obične grehove
      Vrh

  12. #72

    Odgovor: Eurobasket 2009

    20. septembar 2009. | 20:27 | Izvor: B92
    EP: Grčka osvojila bronzanu medalju

    Reprezentacija Grčke osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Poljskoj, pošto je u meču za treće mesto pobedila Sloveniju rezultatom 57:56.


    Prelomna je bila trojka Antonisa Focisa na 30-ak sekundi do kraja za 54:49. Posle toga je Lakovič bio briljantan, a Spanulis nesiguran sa linije penala, ali i pored toga su Grci sačuvali prednost jer je Nahbar promašio šut za pobedu sa polovine igrališta. Skorcijanidis je predvodio Grke sa 23 poena i 6 skokova, dok je za Slovence Lakovič ubacio 16, a Lorbek 12.

    Krajem prve i početkom druge četvrtine Grčka je na krilima Skorcijandisa napravila seriju 14-0 i stvorila deset poena prednosti (23:13). Heleni su manje-više uspešno održavali razliku, a na poluvreme su posle poena Kalacesa otišli sa +7 (31:24).

    U igri sa mnogo grešaka i promašaja Slovenija je postepeno ’topila’ prednost rivala, a posle trojke Sama Udriha bilo je samo -1 početkom poslednje deonice (45:44).

    Grci su posle trojke Focisa poveli pet razlike, ali je Lakovič sa sedam poena vratio Slovence u igri, prevashodno trojkom na deset sekundi do kraja za 57:56. Grci su potom nadmudrili Slovence jer su potrošili šest sekundi pre nego što je Spanulis fauliran.

    Spanulis, koji je odigrao najlošiji meč na Prvenstvu (ukupni indeks -7), promašio je prvo, a zatim je namerno promašio i drugo slobodno bacanje. Nahbar je uhvatio loptu, ali je iz velike daljine promašio ceo koš i Grčka je osvojila bronzu.
      Vrh

  13. #73

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Finale je veliki uspeh

    Svaka čast selektoru i momcima na osvojenoj srebrnoj medalji!

    Keep up the good work!
      Vrh

  14. #74

    Odgovor: Eurobasket 2009

    AZRA
    Poljska u mom srcu


    Gdanjsk osamdesete
    kada je jesen rekla
    ne
    Gdanjsk osamdesete
    drzali smo palceve
    rudari
    studenti
    brodogradiliste
    svi mi
    Gdanjsk osamdesete
    uzavrele tvornice
    dva puta se ne salju
    tenkovi na radnike
    nisu se usudili
    pobijedili smo
    svi mi
    Poljska
    u mome srcu mazurka
    Poljska
    nije nikad dala Quislinga
    svaki dan poloneza
    zvoni na mojim vratima
    Poljski jantar
    narukvice
    volodjine cuke
    Siber u pola cijene
    Papa Wojtyla
    i ja
    Gdanjsk osamdesete
    redovi za novine
    nezavisni sindikati
    komiteti zastite
    Gdanjsk osamdesete
    uzavrele tvornice
    dva puta se ne salju
    tenkovi na radnike
    tenkovi na nas

    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. EuroBasket
    Autor srb11 u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.12.2015, 00:56
  2. EuroBasket 2011
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 20.09.2011, 12:23
  3. Noc Muzeja 2009
    Autor Kalina u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 23:49
  4. Beovizija 2009
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 10.03.2009, 02:08
  5. SP u Rukometu 2009
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.02.2009, 22:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •