Eurobasket 2009 - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 74
  1. #16

    Odgovor: Eurobasket 2009

    U polufinalu smo!!!!!!!!

    Ja moram da kažem da bez Dude Ivkovića, tog Gandalfa među trenerima, sve ovo ne bi bilo moguće. Podsetiću da su i Vujošević, I Obradović, i Slavnić imali po imenima mnooogo jače timove, ali samo je čarobnjak kalibra Dude mogao da pospe ove klince čarobnim prahom i da od njih napravi vilinske konjice.

    Svaka vam čast, šta god se dešavalo dalje, moje je srce puno.
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Eurobasket 2009

    17. septembar 2009. | 20:04 | Izvor: B92
    Srbija ubedljivo do polufinala!

    Reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Rusije rezultatom 79:68 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Poljskoj i obezbedila plasman na SP u Turskoj.


    Ključna je bila druga četvrtina, kada je Srbija zahvaljujući čvrstoj odbrani primila samo četiri poena, a Perović je tada ubacio 11. Iako su Rusi nekoliko puta pripretili, nijednom nisu spustili razliku ispod deset. Najefikasniji je bio Tripković sa 18 poena, a Teodosić i Veličković dali su po 12. Najbolji kod Rusa bio je Vitalij Fridzon sa 15 poena.

    Na početku meča najraspoloženiji bio je Krstić sa sedam poena, a Veličković i Tripković pogodili su po trojku. Sa druge strane, šuterski raspoložen bio je Mekarti sa šest poena.

    Srbija je vodila četiri poena razlike (13:9), ali Rusi su od sredine prve četvrtine zaigrali zonu, na šta naša selekcija nije imala adekvatan odgovor. Rusija je četvrtinu završila sa pet uzastopnih poena Zozulina i vođstvom 24:21.

    U tim trenucima naš tim primio je previše poena iz polukontre, što nije moglo da se nadomesti solidnom igrom u napadu.

    Druga deonica donela je dijametralno suprotnu sliku na terenu jer je srpski tim briljantnom igrom u defanzivi potpuno 'zatvorili' rivala i, ispostaviće se, rešili pitanje pobednika.

    Duda Ivković uveo je na teren 'odbrambenu' petorku Marković-Tepić-Bjelica-Mačvan-Perović, što se pokazalo kao pravi potez jer su Rusi prvi koš iz igre u drugoj četvrtini postigli na minut i po do kraja (trojka Monije).

    Briljirao je Kosta Perović sa 11 poena, a Bjelica i Marković su posle nekoliko ukradenih lopti razvili kontranapade za lake poene Srbije. Posle trojke Mačvana i šuta sa poludistance Perovića Srbija je stekla najveću prednost (40:25), a na poluvremenu je bilo +13 (41:2.

    Početak poluvremena naročito je bitan kada se na odmor ode sa visokom prednošću jer se očekuje nalet suparnika odmah po izlasku iz svlačionice. Srbija je taj ispit uspešno položila – Tripković je pogodio trojku na samom početku i brzo naš tim stiže do +20 posle poena Veličkovića (48:2.

    Visoku razliku Srbija je održavala sve do finiša, ali tada je popustila koncentracija u odbrani, dok su Rusi presingom uspeli da skrate vreme za napad. Posledica toga bila je serija 9-0, koju je okončao Bikov poenima u poslednjim sekundama – 54:43 za Srbiju.

    Krajem treće četvrtine Nemanja Bjelica je nezgodno doskočio nakon što je lupio rampu Mekartiju i do kraja se nije vraćao na teren.

    Ponovo je početak bio krucijalan jer se u tim trenucima osećala mala doza nesigurnosti u srpskom taboru posle serije rivala. Odgovornost je preuzeo Teodosić, pogodio šut sa distance, a nadovezao se sjajni Tripković novom trojkom.

    I Ruse, prevashodno Fridzona, krenuo je šut za tri poena, ali Teodosić je dva puta uzvratio istom merom. Poslednji put Rusija je došla na -10 posle nove trojke Fridzona, ali je duo Perović-Veličković sigurnim izvođenjem penala defintivno rešio pitanje pobednika.

    Srbija će u polufinalu igrati sa boljim iz susreta Slovenija – Hrvatska.

    Bravo, momci!
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Eurobasket 2009

    dobismo i ruse
    realno najvece zasluge ima duda
    sledeci molim!!
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Znači, prvo polufinale Grci i Španci. Dalje idu Španci, for d rekord.

    Dalje, evo moje prognoze: večeras Slovenci deru Hrvate i sutra pucaju od nas. Zašto? Zato što nema šanse da ponove onako visok procednat šuta iz prvog meča. Nažalost, ista logika važi i za nas i Špance u (eventualnom) finalu...
    Poruku je izmenio love hunter, 18.09.2009 u 21:47
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Eurobasket 2009

    večeras Slovenci deru Hrvate
    Bogami.. mrtva trka za sad vode Hrvati sa kosem razlike.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Mislim da Hrvati prolaze dalje (mada bi bilo bolje da prođu Slovenci, baš zbog onoga što je napisao LH)

    Nama je i polufinale veliki uspeh, ali za dalje je jako teško prognozirati.

    Nadam se finalu Španija - Srbija .... a onda, videćemo ....
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Vidi se da pratiš fabulu radnje. Evo, Hrvati vode 13 razlike, ali Popović pravi tehničku??!! Bože.




    Jbote, kakva glupost. Hrvatska vodi 13 razlike i ima napad 9 sekundi pre kraja. Popović iz čista mira pravi tehničku, Slovenci za 9 sekundi daju 5 poena i opet je sve moguće.

    Poluvreme.
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Ladno je tom tehničkom vratio Slovence u utakmicu. Repeša ima da ga išamara za primer u svlačionici

    No, ima još 2 četvrtine pa ćemo videti .... Sve je moguće
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    Ladno je tom tehničkom vratio Slovence u utakmicu. Repeša ima da ga išamara za primer u svlačionici

    No, ima još 2 četvrtine pa ćemo videti .... Sve je moguće
    Ja mislim da će tu biti i puna bulja šimika, majke mi...
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Slovenci, ipak.

    Hrvati su ispali zahvaljujući sopstvenoj gluposti.

    Sutra deremo Slovence.

      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Žjuuuuuuuuu! Ovaj Erazem Lorbek igra k'o zmaj .....

    Prođoše Slovenci ... sutra od 21h će biti dobre košarke

    Inače, ovog Popovića ima sutra da nakrpe za onu tehničku (biće puna bulja šimika ... ima cela Hrvatska da mu kaže: "Popoviću, bend over" ) ... mada mi ni Planinić nije jasan sa onim pokušajem sa 9m
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Kako Hrvati proćerdaše utakmicu.

    Komentator kad bi mogao da ih pošamara, čini mi se da bi se smirio.

    Jadno...od jednih Slovenaca...pih
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    Žjuuuuuuuuu! Ovaj Erazem Lorbek igra k'o zmaj .....

    Prođoše Slovenci ... sutra od 21h će biti dobre košarke

    Inače, ovog Popovića ima sutra da nakrpe za onu tehničku ... mada mi ni Planinić nije jasan sa onim pokušajem sa 9m
    Pa ne znam da li si primetio, Planinić je non-stop silovao kroz sredinu i ispromašivao se za medalju.
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Eurobasket 2009

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Pa ne znam da li si primetio, Planinić je non-stop silovao kroz sredinu i ispromašivao se za medalju.
    Jeste, on i Ukić (u drugom poluvremenu)
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Eurobasket 2009

    18. septembar 2009. | 22:44 | Izvor: B92
    Preokret Slovenije za polufinale

    Reprezentacije Slovenije pobedila je Hrvatsku 67:65 i plasirala se u polufinale EP u Poljskoj gde će u subotu igrati protiv Srbije od 21 sat.


    Slovenija je tokom drugog perioda gubila i 15 poena, ali je odličnom odbranom i sjajnom igrom u napadu napravila strašnu seriju 23:3 i preokrenula rezultat krajem naredne četvrtine. U nastavku je Slovenija iskoristila slabu igru Hrvatske šokiranu preokretom i plasirala se među četiri najbolja tima. Sloveniju je predvodio Erazem Lorbek sa 27 poena i osam skokova.

    Drugi najefikasniji igrač kod Slovenaca bio je Boštjan Nahbar sa 12 poena i pet skokova, dok je odlični Jaka Lakovič ubacio 11 i imao pet asistencija. U Hrvatskom timu dominirao je Roko Leni Ukić sa 21 poenom (12 u prvom periodu), pet asistencija i tri skoka. Zoran Planinić ubacio je 11, a Nicević dodao deset poena.

    U prvom periodu Hrvati su nadigrali Sloveniju i sjajnim šutem iz igre došli do sedam poena prednosti. Polovinu koševa za Hrvatsku ubacio je Roko Leni Ukić koji je samo jednom promašio iz igre.

    Slovenija se u drugom periodu brzo vratila u igru najviše zahvaljujući Jaki Lakoviču koji je pogodio trojku i dobio dodatno bacanje koji je uspešno realizovao.

    Slovenija je držala rezultatski priključak do 29:27, ali su onda Hrvati napravili 10:0 seriju i prvi put došli do dvocifrene prednosti. U tom periodu najbolji u hrvatskom timu bio je Zoran Planinić.

    Do kraja poluvremena Hrvatska je nastavila sa sjajnom igrom i iskoristivši lošu organizaciiju Slovenije u napadu dolazi do 15 poena prednosti. Međutim, kada je izgledalo da je u rasulu, Slovenija pravi sjajnu seriju 7:0 u poslednjem minutu i smanjuje na 47:39.

    Posle dva minuta igre u trećem periodu Sloveniji je još više smanjila prednost i došla do 48:44, a četiri minuta pre kraja posle trojke Lakoviča i koševa Lorbeka preokreće rezultat i četvrtinu završava sa 53:50.

    Furioznu igru Slovenija nastavlja i u poslednjem periodu kada je zahvaljujući poenima Lorbeka i sa dve vezane trojke Slokara došla do prve ozbiljnije prednosti (61:56). Hrvatski košarkaši su pokušali da u poslednjim minutima igre dođu bar do produžetka, ali su Slovenci ostali koncentrisani i slavili protiv rivala sa 67:65.

    Slovenija će u subotu u polufinalu igrati protiv Srbije od 21 sat, a od 18.30h u prvom polufinalnom duelu sastaju se Španija - Grčka.
      Vrh

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. EuroBasket
    Autor srb11 u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.12.2015, 23:56
  2. EuroBasket 2011
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 20.09.2011, 11:23
  3. Noc Muzeja 2009
    Autor Kalina u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 22:49
  4. Beovizija 2009
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 10.03.2009, 01:08
  5. SP u Rukometu 2009
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.02.2009, 21:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •