Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici? - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 69 od ukupno 69
  1. #61

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Evo primer ponasanja miroljubivog, pravog (kako voli da se promovise) vernika

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ahh, izvini molim te...Nisam do sada shvatao da forum služi samo za ličnu promociju i sopstveno opisivanje, veličanje....ja ovo, ja ono...eh, dje mi je pamet bila svo ovo vreme, pa da sam i ja non-stop samo čatovao ovde...baš sam glup...tako mi i treba...

    Ja čoveka upoznajem isključivo oči u oči...a ovo na daljinu ne pije vodu...



    Kakav li kapiš samo ti imaš

    Čudan....veoma čudan...

    Pa Bog je dao sam sebe za tebe...shvati to već jednom i prestani da pričaš ovakve gluposti jer stvarno nema smisla...

    leptiric kaže:ali svaki post koji sam napisala je deo mene...i ko je zeleo, preko njih je mogao da me upozna...

    Sad sam te upoznao...i to vrlo dobro...
    U nedostatku odgovora, jer to ne pise na onim sajtovima odakle se kopira i pejstuje...krece se sa (miroljubivim) uvredama svojih neistomisljenika....izvrtanja reci...podmecivanje svojih reci u tudja usta...itd..

    Sve bi bilo ok, kada bi svoj post poceo sa "Imate pravo da cutite, jer sve sto kazete (napisete) moze se iskoristiti (u mojoj viziji) protiv Vas"

    ...a zavrsio sa...Amin!
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #62

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    I ateisti i vernici ... ma sve to moj miroljubiv
    .. do mog miroljubivog









    (... ne može čovek ni jedne ni druge da pohvata ni za rep.. ni za glavu.)

  3. #63

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Evo primer ponasanja miroljubivog, pravog (kako voli da se promovise) vernika
    Sad si ga raskrinkala nema shta.
    Izvuci deblo iz svog oka prvo,pa onda chachkaj trun u tudjem.Pa da vidish miroljubivosti i mira na svetu.

  4. #64

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?


  5. #65

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Da.
    Samo u crtaćima i humoreskama sve je moguće.
    Real life je nešto sasvim drugo...

  6. #66

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ima mišljenja da su miroljubivije nacije u kojima preovlađuje broj ateista u odnosu na broj vernika. Ako je to tačno, koji su uzroci tome?

    Epiphenom: Atheist nations are more peaceful

    religije su UGLAVNOM usmerene na miroljubivost i ljubav,
    ali u slabije razvijenim sredinama
    sa neobrazovanim stanovnistvom
    to se moze zloupotrebiti

    za razliku od ateista, medju vernicima ima fanatika,
    a svaki fanatizam je los, pa cak i poguban po bilo koju od religija


    svaki fanatik je podlozan manipulaciji
    u okviru (i za interese) te ideologije
    samim time sto je slep za ista drugo
    i ista stvarno izvan tog njegovog sveta
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

  7. #67

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Fanatizam (lat. fanaticus = bogom inspirisan)
    je opsednutost idejom, predstavom ili ubedjenjem povezana sa intolerancijom prema svakom
    mishljenju koje odstupa od sopstvenog.
    Fanatik chesto zheli druge da ubedi u ispravnost svojih nazora ali sa druge
    strane ne dopushta nikakve sumnje u njegova ubedjenja i njihovu posebnu vrednost.
    Svoja uverenja brani od svake kritichke analize i kao takav je
    apsolutno nepristupachan za svaku racionalnu, razumnu argumentaciju.
    Tim ponashanjem povezane negativne posledice, po sebe ili druge se od
    strane fanatika ignorishu ili jednostavno ne primechuju.

    Prema tome svaki vernik je manje-vishe fanatik.
    Poruku je izmenio Uriel, 20.09.2009 u 04:30 Razlog: neshto mi se ovde mota ...jaoooo jaooo grize

  8. #68

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku

    Prema tome svaki vernik je manje-vishe fanatik.
    Potpuno isto kao i onaj koji je izričito na suprotnoj strani od vere i na sve moguće načine pokušava da je ocrni i dokaže da je Bog šarena laža..ne vidim razliku..

    Ništa bolje od zlatne sredine, otvorenosti i dara da se ponekad promeni mišljenje..i naravno, tolerancije prema neistomišljenicima, uz dozu nepovodljivosti, ali bez nepresušne potrebe da se nametne svoje mišljenje..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #69

    Odgovor: Ko je miroljubiviji ateisti ili vernici?

    Ne bih rekao da ima veze da li preovlađuju ateisti ili religiozni sa time ko je miroljubiv. Ko shvata religiju na pravi način, trebao bi biti tolerantan i miroljubiv. Na žalost, religija se često pogrešno interpretira pa i zloupotrebljava pa imamo slučajeve da se u ime Boga i religije čina razne loše stvari. Opet, ateizam ne mora da znači da su ateisti obavezno i pacifisti. Odsustvo religije ne znači da neće postojati neki drugi vid fanatizma, za neku ideologiju, setite se samo komunizma. Ja bih rekao da je pre svega problem u zaslepljenosti, nesamokritičnosti, isključivosti itd. A to ko je religiozan a ko nije... neće mi niko reći da su žitelji Tibeta, agresivniji od žitelja Severne Koreje Može se svakako naći o obrnuti primer. Dakle, ima verskih fanatika ali ima i ateista izuzetno agresivnih bilo prema religiji ili prema nečemu drugome. Neka jasna podela se ne može napraviti. Neko će spomenuti islamski fanatizam, al' opet sa druge strane imamo budizam i Tibetance itd. Možemo govoriti o agresivnom komunizmu u Kini, Sovjetskom Savezu, dok opet imamo npr Čehe koji su bar po meni pacifisti a velikom većinom nisu religiozni.



Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Ateisti su mentalno zdraviji, srećniji i slobodniji
    Autor memento u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 18.05.2011, 22:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •