Filmovi zasnovani na knjigama
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Filmovi zasnovani na knjigama

    Kako gledate filmove koji su zasnovani na nekoj knjizi? Da li postoji film koji vam se dopao vise nego knjiga?

    Licno, trudim se da odvojim ta dva jer to jesu dve umetnosti, ali ne ide. Uvek uporedjujem naglas, komentarisem razlike i sta je npr. bilo u knjizi a toga u filmu nema itd. Ocit primer mi je Hari Poter, svi delovi koje sam gledala. Moj je utisak da su knjige neprocenjivo bolje, obimnije, bolje opisane, sa boljom radnjom.. dok film.. dopada mi se sama ideja da se to ekranizuje, dopada mi se landscape, zamkovi.. ali je radnja uradjena suvise mlako u odnosu na knjigu i mnogo je toga izbaceno esencijalno za film.
    Dok, npr. film "Gospodar prstenova" mogu da gledam bezbroj puta i da mi ne dosadi. Mozda zato sto sam prvo pogledala film pa tek onda procitala knjigu

    + Edit: I da, da li postoji knjiga koju biste voleli da vidite ekranizovanu?
    Poruku je izmenio starsica, 29.08.2009 u 21:03 Razlog: +
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #2

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    odiseja 2001.

    da ne bi filma ne bi skontala ni tu niti i jednu drugu njegovu knjigu. u rami sam se pet puta vrachala na opis broda dok nisam stvorila sliku kako izgleda i kako je on to zamislio. sve njegove knjige bi trebalo ekranizovati. i hichiji bi bili odlichni kad bi se ekranizovali
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    Dva puta su pokušavali, ali nikada neće uspeti da snime kako valja "Vodiča kroz galaxiju" i to samo zbog rečenice "I onda dno otpade sa Arturovog uma"......

  4. #4

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    Kojeg god filma da se setim ,sad na brzinu, ni jedan nije ostavio bolji utisak nego knjiga. Daleko od toga da su neuspesni .
    Uvek prvo procitam knjigu pa gledam film.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #5

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    Americhki psiho..
    film je 0 spram knjige..
    kakve su tu boleshtine opisane, majko mila..
    ali Christian Bale je fenomenalno docharao glavnog lika..Skidam kapu - moje poshtovanje!
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  6. #6

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    Uzeću dva primera: "Orkanski visovi" Šarlote Bronte i Dikensova "Velika iščekivanja".

    U čitanju ovih dveju knjiga sam izuzetno uzivala a gledajući iste te filmove, zgražavala sam se i iščuđavala kako su samo uspeli da upropaste priče. Ne može biti isto kad se knjiga čita, tu su opisi osećanja, izraza lica, toka svesti, odeće i mnogo toga još, što je u filmu na glumcima da izraze. S druge strane, lakše je sesti i odgledati film za 2 sata nego čitati knjigu.

    Zatim, tu je dobitnik oskara, Šlinkov "Čitač". Mišljenje o knjizi sam iznela još davno, po meni je slaba i ni malo mi se nije dopala, a smatram da je u filmu više akcenat na glumi nego samoj radnji. Možda nisam objektivna jer sam priču unapred znala. U svakom slučaju, dobra gluma i za mene, slaba priča.

    A tu je i film "Sati", (takođe dobitnik Oskara) koji je na neki način iskoristio "Gospođu Delovej" od Virdžinije Vulf, ali na jedan izuzetan, neočekivan način. E tu sam uživala u filmu koliko i u čitanju knjige i toplo ga preporučujem.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  7. #7

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    S obzirom da volim da čitam knjige i pri tome volim različite tematike, retko kad prvo gledam film, jer volim neizvesnost i iščekivanje u knjizi koju bi mi film uskratio. Još ako bi čitala knjigu, pa videla da to nije išlo tim tokom u filmu, ili da skroz drugačije zamišljam lik od glumca, film bi me samo odvratilo od daljeg čitanja...
    Većinu filmova koje sam gledala su bili ''ni nalik'' i uglavnom razočarenje nakon pročitane knjige. Izuzetak su Gospodari prstenova, neke likove, scene, borbe i predele sam tako i zamišljala dok sam čitala knjigu.
    S obzirom da nisam neki filmofil, uvek prvo pročitam knjigu, pa tek onda gledam film i iz tog razloga postoji još uvek par filmova koji su rađeni po knjizi, a ja ih nisam još uvek odgledala...

  8. #8

    Odgovor: Filmovi zasnovani na knjigama

    Retko, bolje receno skoro nikad nisam gledala film zasnovan na knjizi koji mi je ostavio dobar utisak. Kad citam knjigu volim da zamisljam likove i da vidim kako bi sve to izgledalo ako se ekranizuje....
    Ipak kad pogledam film (ukoliko je snimljen, a ako sam procitala knjigu obavezno volim da pogledam fiilm ) razocaram se.... Nikad ne moze na filmu da se docaraju sva ona osecanja koja su opisana u knjizi i koja cesto mozes da ih sama osetis dok je citas....
    Zadnji put je bio film "Parfem"..... u njemu pokusali da docaraju sve sto se desava tamo, ali nazalost daleko je od onog sto nudi knjiga...
    "Citac" sam procitala, ali film jos nisam pogledala....tako da ne mogu da ga komentarisem.
    A...neko spomenu "LOTR"....knjigu nisam citala, ali film mogu da gledam opet i opet... ima jako dobre specijalne, vizuelne i zvucne efekte i zanimljiv mi je


Slične teme

  1. 3D filmovi
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 20.10.2019, 01:36
  2. Filmovi zasnovani na istinitim pričama
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 10.02.2015, 02:38
  3. Stephen King (Filmovi snimljeni prema knjigama Stiven Kinga)
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 07.11.2011, 17:49
  4. Antikvarnice i antkiviteti medju knjigama
    Autor little fairy u forumu Književnost
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 01.10.2010, 09:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •