Moja kafana bi bila baš ovakva...
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1

    Moja kafana bi bila baš ovakva...

    Kafana je svakako nezamenjiv subkulturološki i ukupan društveni fenomen u novijoj ljudskoj istoriji. U kafanama su se događale i događaju i vrlo značajne, a često i sudbinske stvari. Mnoge važne odluke, mnogi planovi, mnoge zavere, mnoga prijateljstva, ljubavi, svađe, raskidi, tuče.... su se dogodile upravo u nekoj od kafana...

    E sada, pretpostavimo da vi otvarate svoju kafanu. Kakva bi ona bila? Kako biste je uredili i kakva bu ciljnu grupu gostiju želeli kao posetioce? Razmislite o nazivu, meniju, asortimanu pića, specijalitetima kuće (osim računa, naravno). Da li bi to bilo mesto sa muzikom (i kakvom), separeima, urgent sobama, itd, itd....

    Dakle, kako bi vi nazvali, uredili i vodili svoju kafanu?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Moja kafana bi bila baš ovakva...

    pravougaonik 10m*20m

    sto kvadrata kafane i sto kvadrata kuhinje. u kuhinji ja i eventualno skvojka, svi ostali van. izmedju kuhinje i kafane pleksiglas.

    u kafani celom duzzinom shank. iza shanka mica svi ostali s druge strane. sedecha mesta samo za shankom. bezzichna internet konekcija u celoj kafani. muzika po micinom izboru, klopa po mom.

    gosti - samo ekipa sa chlanskim kartama. za dobijanje chlanske karte obratiti se komisiji u sastavu - mica.

    eto.

    e,da! wc mushko/zzenski s dovoljno prostora za brzinski hanky-panky
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Moja kafana bi bila baš ovakva...

    Kao i kuccu, i kafanu cine ljudi ...
    Prostor moze biti extra, ali atmosfera se stimuje prema ljudima sa ove i one strane shanka ...
    Ako je to pravo fino, najubavi su karirani stolnjaci ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  4. #4

    Odgovor: Moja kafana bi bila baš ovakva...

    1.

    Imam (malog) iskustva u vođenju kafane. Pisao sam već o tome, ali to za maštu nije ni bitno....

    Elem, imam nekoliko razrađenih varijanti u vezi neke moje moguće kafane.

    Neka prva i najprostija od njih podrazumeva naziv, recimo, Kod šloga i infarkta, ili Skleroza, a u konkurenciji je i ime Tromb! Klopa bi bila adekvatna tome. Uz roštilj (leskovački) služili bi se i pihtije, kaurma, škembići, razne čorbe, pečenja (sa ražnja i ispod saća). Zatim, ponuda punomasnih sireva i suhomesnatih proizvoda bi morala biti korektna, kao i adekvatnih salata...

    Piće i vinska karta, svakako ne bi bili vrhunski, ali ne bi bili ni sa dna lestvice. Jedno od dopunskih rešenja je i bar po jedna vrsta domaće rakoje i domaćeg vina, boljeg kvaliteta...

    Lokacija. U blizini magistralnog, ili bar regionalnog puta. Parking bi morao biti sa zadje strane tako da se auta ne vide sa prometnice...

    Konobarice. Ne premlade, niti starije od 35. Nikako mršave. Ne znam šta je ljudima, ali ženske zadnjice i guze su dobar magnet za klijentelu koju ću opisati u narednom pasusu...

    Gosti. Skrojevići. Relativno dobro stojeća klijentela koja se nekako obogatila u prošlim vremenima i koja nije uspela da svojom kulturom potvrdi svoj sadašnji socijalni status. Znate, to su oni koji misle da je Betoven još živ, a da je Mocart bio drugar sa Bobanom Markovićem. E, samo njima možete da uvalite pohovanog oslića kao smuđa spremljenog na ala parizijen način....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Moja kafana bi bila baš ovakva...

    bo'Me ja u tvoju kaVanu ne bi svrach'o

    a ne bi ni voleo da se od tih mentalacha obogatim. radije bi i dalje chek'o sedmicu na lotetu i sanjao o onim danima s duletom, ledenim, micikom i ostalima okolo malog shanka u zemunu....
    & underpaid......

Slične teme

  1. Kafana je moja sudbina
    Autor Kunic u forumu Muška kafana
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 17.02.2010, 22:09
  2. Preca Kafana Nego Porodica
    Autor kuta u forumu Porodica
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.10.2009, 20:18
  3. Kafana , Svirci & Mi
    Autor Bishop u forumu Muzika
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 22.10.2009, 21:29
  4. Najstarija beogradska kafana
    Autor yige_gui u forumu Istorija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.02.2009, 00:02
  5. Astro kafana
    Autor NSdjanka u forumu Astrologija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.01.2009, 19:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •